Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Sunnuntai 17.6


Recommended Posts

Ykkönen

RoPS - Viikingit (0-1) tasoitusveto 1, 2.30 Tipico

Ropsi on pelannut alkukauden mallikkaasti. Omissa on pallo käynyt vain kolme kertaa ja kahdeksasta ottelusta 5 on voitettu 2 maalin erolla.

Viikingit ovat voittaneet neljä peliä ja nämäkin voitot ovat tulleet sarjan 4 huonoimmalta joukkueelta. Aina kun vastaan on asettunut astetta parempi joukkue on omissa soinut 2-5 kertaa.

Link to post
Share on other sites

Vähän tarkemmin katsotut tenniskohteet tälle päivälle... 1/4

--- ATP Tennis: Halle ---

Tommy Haas(+4,5 peliä) - Roger Federer -- 1 -- 1,85 -- Unibet (Tulos: 7-6,6-4)

- Hallen turnauksen finaali, jossa Saksan oma poika Tommy Haas (ranking (87.) kohtaa Sveitsin Roger Federerin (3.). Haas on parantanut turnauksen aikana peliään kuin Babe-possu juoksuaan ja tänään unelmafinaalissa hänellä on yllätysmahdollisuudet käsissään, tosin se vaatii täydellistä onnistumista. Haas on uransa aikana onnistunut kuitenkin 3 kertaa kaatamaan Federerin, viimeisin näistä voitoista tosin löytyy vasta 6 vuoden takaa.

- Ruohoalustalla tämä pari on kohdannut 3 kertaa ja jokainen näistä peleistä on ollut tiukka. -05 Hallen välierissä Federer oli parempi lukemin (6-4,7-6), -06 välierissä Federer oli jälleen niukasti parempi (6-4,6-7,6-3) ja viimeisin kohtaaminen on vuodelta -09 Wimbledonin turnauksessa, jossa Federer voitti jälleen välerissä Haasin (7-6,7-5,6-3).

- Nyt Haasilla on täydellinen paikka kuitata nämä niukat tappiot uransa varrella ja voittaa Federer, itse en jaksa uskoa aivan suoraan voittoon, joten Haas+4,5 peliä toimiikin tässä todella mainiosti. Unibet tarjoaa kohteeseen ihmeellisen suurta kerrointa, mikä kannattaa pelata pois.

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

2/4

-- ATP Tennis: Lontoo --

Max Mirney/Daniel Nestor - Bob Bryan/Mike Bryan -- 1 -- 2,03 -- Betsafe (Tulos: 6-3,6-4)

- Nelinpelin finaali, jossa kohtaavat 1. sijoitettu pari (Mirney/Nestor) ja 2. sijoitettu pari (Bryan/Bryan). Ensimmäiseksi mainittu kaksikko ei ole hävinnyt turnauksessa vielä erääkään, vaikka vastassa on ollut niin 8.sijoitettu ja 5.sijoitetettu pari. Nämä parit on kohdanneet historiansa aikana 4 kertaa ja voitot näistä on tasan 2-2, tämä on ensimmäinen kohtaaminen ruohoalustalla. Oma arvio: 1,85-1,85, joten 2,03 on hyvä ylikerroin.

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Lentopallon puolelta loput 3/4...

Maailmanliiga

Japani - Serbia(-1,5 erää) -- 2 -- 1,83 -- Pinnacle (Tulos: 0-3)

- Japani ei tule nousemaan enää suosta ja sen paikka onkin lohkossaan viimeinen. Serbialla on kaikki avaimet vielä lohkon voittoon, mikä varmasti kiinostaa. Tässä pelissä ei kuitenkaan saisi tulla hirveästi erän menetyksiä ja uskonkin, että serbit pelaavatkin tänään vahvan ja ehjän pelin. Japani on rankingissä 15. ja Serbia 7. Kesäkuun alussa joukkueet kohtasivat Olympiakarsinnoissa ja tuon pelin Serbia vei puhtaasti 3-0. Japani saattaa voittaa 1 erän, mutta ei kahta.

Link to post
Share on other sites

4/4

Lentopallo: Maailmanliiga

Saksa - Bulgaria(+1,5 erää) -- 2 -- 2,56 -- Pinnacle (Tulos: 2-3)

- Saksa johtaa ehkä jopa hieman yllättäen lohkoaan 12 pisteellä. Ainoa tappio siltä löytyykin juuri Bulgariaa vastaan (1-3), joka tuli noin kuukausi takaperin. Bulgaria on puolestaan lohkon toinen 9 pisteellä, joten nyt kyseessä on todellinen "6 pisteen" ottelu. Saksa on maailmanlistalla sijalla 13. ja Bulgaria hivenen korkeammalla, sijalla 9. Joukkueet on kohdanneet viimeisen 3 vuoden aikana 8 kertaa ja näistä peleistä Saksa on onnistunut voittamaan vähintään 2 erän turvin vain 1 kerran (12.5.2012 Olympiakarsinnoissa). Näitä tilastoja, jos peilataan kertoimiin niin pieni ristiriitahan niissä on, Pinnaclen kertoimien mukaan Saksa voittaa noin 2/3 vähintään 2 erän erolla ja tämä ei vain pidä paikkaansa. Tiukka peli tulossa myös tänään, mutta uskotaan, että Bulgaria ei häviä kuin korkeintaan erällä.

Link to post
Share on other sites

Lentopallon mailmanliikaa:

Suomi-Kanada 1 1.50 NordicBet/Lentopallo..

Suomi ja Kanada on valovuoden Brassien ja Puolan takana.

Suomi on ottanut 3voittoa ja kaksi niistä Kanadasta ja yhden Puolasta.

03.06 Suomi-Kanada 3-2

10.06 Suomi-Kanada 3-0

+Suomella KOVA koti-etu.

+ Suomi on hitusen parempi materiaaltaan.

Suora voitto Suomelle on ihan pelattava kohde!

Good Luck everyone! :thumbup: :thumbup:

__::__ http://www.123kotisivu.fi/Ykkostipsaaja/96787302

Link to post
Share on other sites

IFK Mariehamn - MyPa 1, 1,99 Pinnacle

- IFK Mariehamn sarjassa kolmas, 6 voittoa, 2 tasapeliä, 2 tappiota

- Viimeiset viisi: 4/0/1

- Kotona: 3/2/0

- IFK kaatoi ennen taukoa kotonaan kovat Turun joukkueet

- MyPa sarjassa neljäs, 6 voittoa, 1 tasapeli, 3 tappiota

- Viimeiset viisi: 2/1/2

- Vieraissa: 2/1/2

- MyPa pelannut alkukauden todella hyvin ennakkoarvioihin verattuna, mutta uskon joukkueen pikku hiljaa laskeutuvan sarjataulukossa alaspäin kauden edetessä ja vahvojen joukkueiden herätessä.

(Anteeksi myöhäinen vihje.)

Link to post
Share on other sites

EM-Futis

Portugali - Hollanti 2/2.70 Unibet

Portugali (+1) - Hollanti 2/5.50 Betsson

Robin Van Persie Over 1.5 Goals/8.00 NordicBet

Portugali sai viime pelissään Tanskaa vastaan maalihanat auki, voittaen pelin 3-2. Lusitaanien supertähti Ronaldo on edelleenkin hieman unessa ollut ja itseluottamus tietyllä tapaa on hukassa. Portugali osoitti Saksaa vastaan osaavansa puolustaa häviten vain 0-1.

Hollannin peli on ollut aika sekaisin. Karsinnoissa eniten maaleja tehnyt joukkue on tehnyt turnauksessa ainoastaan yhden maalin, Saksaa vastaan kun RVP onnistui kaventamaan ottelun 1-2. Hollannin peli on ollut aika seisoskelua eikä palloa ole saatu linjan taakse. Hollannin on voitettava tänään vähintään kahdella maalilla taistellakseen pääsystä puolivälieriin, tämä silti vaatii Saksan voittoa Tanskasta.

Hollanti löytää nyt viimeinkin sen kadoksissa olleen pelinsä ja hoitaa Portugalin Van Persien kahdella ja Huntelaarin yhdellä maalilla 3-1, lusitaaneille lohtua tuo Nani.

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • UEFA Europpa-liiga karsinta klo 22:00 Larne - Iberia 1999 Pelivalinta: Iberia 1999 (1X2) Kerroin: 2,63 Pinnacle Iberian kertoimet nousseet sen verran korkeiksi, että kelpaa kokeilla. Iberia on materiaaliltaan Larnea laadukkaampi joukkue ja vierasottelusta huolimatta mielestäni suosikki. Iberia pelannut kelvollisesti eurokentillä. Larne hävisi selvin luvuin Crvena Zvezdalle ja voitti vain niukasti San Marinolaisen joukkueen avauskierroksella. Otteet eivät ole vakuuttaneet. Iberian lähtee mielestäni kertoimia selvempänä suosikkina matsiin.
    • 20:30 Levski - Kairat Almaty Levski on aloittanut Bulgarian liigakauden voitokkaasti ja sama meininki on ollut myös Mestareiden liigan karsinnoissa. Nyt se joutuu kuitenkin astetta kovempaan testiin kun paremmassa ottelurytmissä vastaan tulee viime kauden liigavaiheessa pelannut Kairat Almaty. Kairatilla on kyky kaivaa tästä vähämaalinen tasapeli / voitto, ja se tyytyykin varmasti 0-0 / 1-1 tulokseen koska sillä on valtava kotietu toisessa osassa. Kairat Almaty +1.0 asian handicap @1,71 @epicbet  
    • Mestarien liiga (karsinta) / Jalkapallo  Fenerbache - Sturm Graz Molemmat Tekevät Maalin: Kyllä @ 2.00 Epicbet Alkaa 21:00 Fenerbache tiputti karsinnan avauskierroksella Gornk Zabrzen voitettuaan ensin kotonaan luvuin 1-0 ja vierasmatsin päätyttyä maalein 1-1. Sturm Graz tiputti avauskierroksella skottiseura Heartsin yhteistuloksella 6-0 (4-0, 0-2). Hearts piti noissa matseissa selkeästi pallonhallinnan itsellään mutta Sturm Graz onnistui  rankaisemaan joukkuetta nopeilla vastahyökkäyksillä. Sama kuviota tullaan luultavasti tässkäkin Fenerbachen pitäessä palloa itsellään. Fenerbachelta löytyy hyökkäyspäästä runsaasti tulivoimaa mutta Sturm Grazkin onnistunee tekemään vähintään yhden maalin.
    • UEFA Champions League karsinta klo 21:00 Union SG - Bodo/Glimt Pelivalinta: Alle 2,5 maalia Kerroin: 2,37 Epicbet Molemmat joukkueet pelasivat viime kaudella Champions leaguen lohkovaiheessa. Bodo /Glimtin osalta saavutus oli todella hieno koko norjalaiselle jalkapallolle. Menestystä osataan odottaa varmasti myös tällä kaudella europeleistä. Union SG sijoittui viime kaudella Belgian liigan sijalle 2. ja menestystä on tullut muinakin vuosina, joten hyvästä joukkueesta on kyse. Bodo/Glimt on todella hyvä kotijoukkue, joten uskon heidän lähtevän puolustus edellä tähän vierasotteluun. Pieni tappiokaan ei tässä matsissa olisi katastrofi, mutta vähämaalinen tasapeli varmasti kelpaisi norjalaisille. VÄÄRIN
    • 19:00 SJK - HJK Kotijoukkueella on valtava lepoetu, kun taas HJK pelasi vasta viime viikolla Pohjois-Irlannissa ja kohta on taas europeli edessä. HJK ei myöskään aloita ”parhaalla” avauksella, ja esimerkiksi Toivo Mero ja Liam Möller ovat avarissa.  SJK +0,5 @1,87 @epicbet
×
×
  • Create New...