Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

BOLOGNA- AC MILAN 2, 2.05, Nordicbet.

Italian Seria A ensimmäisiä otteluita. Kumpikin joukkue hävisi ensimmäisen ottelunsa.

Milanille tuli pienenä yllätyksenä häviö Sampdoria vastaan kotona ja näin taitava ja hyökkäysvoimanen

Milan tulee Bolognaa vastaan todella kovaa. Bologna on vahva kotonaan sitä ei pidä unohtaa ja Bolognan kerroin on pieni yllätys, nimittäin Bologna varastaa suurseuroilta yllätän helposti pisteet. Milanilla on paljon laadukkaampi joukkue ja jos Milan pitää Bolognan vasemmanlaidan aisoissa, jossa pelaa Motta joka tykkää juosta laitoja pitkin hyökkäysalueelle niin Milanilla ei ole mitään hätää. Milan lähtee selvänä suosikkina otteluun ja eiköhän se ensimmäiset pisteetkin nappaa.

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Charleloi- Genk 2, 1.85, Nordicbet.

Belgian Jupiter liigaa. Genk matkustaa Charleloin vieraaksi ja kumpikin joukkue on pelannut viisi ottelua, Charleloilla vasta yksi voitto alla ja neljä häviötä. Genk on laadultaan paljon parempi joukkue ja kuuluu ehdottomasti 5 parhaan joukkoon liigassa. Gentillä alla 3voittoa, 1tasuri ja 1häviö.

Leverkusen- Freiburg 1, 1.60, Nordicbet.

Samin luotsaama Leverkusen kotona!

Viime vuonna vahva kotojoukkue Leverkusen kohtaa sinnikkään Freiburgin kotonaan. Leverkusenilla alla 1tappio ensimmäisestä ottelusta hyvää kestikastin Frankfurtia vastaan. Freiburg taisteli tasapelin Mainzin kanssa. Leverkusenilla on kotietu ja vielä ensimmäinen kotiottelu jossa näytön paikka kotiyleisölle. Tosin Freiburg kuuluu alempaan keskikastiin ja haastaa Leverkusenin. Tuskin mitään isompia yllätyksiä nähdään, Leverkusen voittaa kotona.

Schalke- Augsburg 1, 1.40, Nordicbet.

Laadukas ja hyökkäysvoimainen Schalke ensimmäisessä kotiottelussa, huonoa Augsburgia vastaan.

Schalke tulee näyttämään Augsburgille missä mennään ensimmäisessä kotiottelussa, en usko että tähän tarvitsee

oikein edes perusteluja. Schalke voittaa yli yhdellä maalilla.

Karabukspor- Besiktas, 2, 2.25, Nordicbet.

Besiktas vielä metsästää kahden ottelun jälkeen ensimmäistä voittoaan. Kaksi tiukkaa tasapelia alla hyviä joukkueita vastaan.

Besiktasilla on laadukkaampi joukkue ja 2,25kerroin tähän otteluun on loistava pelikupongille. Karabukspor pelasi kotonaan ensimmäisen pisteensä ekassa ottelussa ja "varasti" pisteen Trabzonsporilta. Besiktaksen omissa on soinut ehkä vähän liiankin usein ja puolustus on aavistuksen sekaisin, tosin jos vieraissakin soi yhtä useasti niin se ei ole mitenkään iso ongelma vähän heikompaa Karabuksporia vastaan jos vertaa sitä ketä vastaan Besiktas on pelannut kauden alussa. Besiktasin ottelut on ollut runsasmaalisia ja veikkaan että tästäkin ottelussa tulee ainakin yli 2,5-3,5maalia!

Leicester- Blackpool, Blackpoolin kerroin 3.15-3.40 syytä en löytänyt, tietoa??

Blackpool on kuitenkin voittanut kaikki kolme otteluunsa ja maalierokin on huimaava 10/1!!!

Leicester kuitenkin voittanut vasta yhden ja hävinnyt kaksi, maalierolla 4/4?

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Swansea-Sunderland+1 1 4,55 Veikkaus

Swansea on vahva kotijoukkue ja on aloittanut kautensa hyvin.(3-1(cup),3-0 ja 0-5) voitoilla ja nyt astuu vastaan Sunderland joka ei yleensä ole ollut kaksinen vierasjoukkue. Joten ehdottomasti pelaamisen arvoinen kohde.

Manchester City-QPR+2 x 4,2 Veikkaus

City on kyllä aloittanut kautensa hyvin, mutta ei ole ollut mitenkään ylivoimainen (Liverpool 2-2 ja tasurikin aika onnenkantamoisella ja Southampton Kotona 3-2). Ei kakkosen kerroinkaan (2,45) mikään huono ole, mutta epäilempä että City voittaa kahdella maalilla 3-1

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Jääkiekkoa, European Trophy:

Tappara - TPS 1 1,85 Betsafe

- Tappara johtaa lohkoa 13 pisteellä. Tappara on voittanut kaikki viisi peliään maalierolla 19-8.

- TPS on sijalla 6. 7 pisteellä. Viidestä pelistä saldona voitot Liberecistä 5-2 ja Bernistä 4-1. Tappiot Pardubicelle

4-2, Fribourgille 2-1 ja. ja Tapparalle 1-0.

- Tappara voitti eilen Turussa 1-0 ja uskon, että ottaa tänään kotipelistä voiton.

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Eisbären - Hamburg 1 1,8 Bet-at-home

Eisbären -1,5 - Hamburg 1 2,48 pinacle

Vakuuttavasti European trophyssä pelannut Eisbären saa vieraakseen Hamburgin jonka aloitus trophyssä on ollut keskinkertainen 2 voittoa ja 2 tappiota. Kummatkin tappiot ovat tulleet vieraspeleissä ja maaliero noista kahdesta tähänastisesta vieraspelistä on 4:7. Berliiniläiset puolestaan ovat voittaneet kaikki neljä peliään maalierolla 18:7. Kun vielä ottaa huomioon että joukkueiden kaikki viisi edellistä kohtaamista on mennyt berliiniläisille ja vain kerran yhden maalin erolla pidän näiden kohteiden osumista hyvinkin todennäköisenä.

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

European trophy:

Zurich - Zug (2) 2.65 Unibet

Zug komeilee lohkossa sijalla 2, ja on 5:stä ensimmäisestä pelistä kerännyt 11pistettä ja päästänyt vain 10maalia

Zurich taas on samassa lohkossa sijalla 7 ja kerännyt 6:sta pelistä vain 5 pistettä. Näissä peleissä Zurich on pystynyt tekemään 12maalia.

Tänään odotettavissa tiukka ottelu josta uskon Zugin hakevan voiton maalin tai kahden erolla.

US Open:

Chardy - Klizan: over 38.5 games, 1.72 bet365

Kaksi kovavireistä pelaajaa kohtaa mielenkiintoisessa kamppailussa, Klizan on kaatanut jo aikaisemmilla kierroksilla Fallan (3-0) ja Tsongan (3-1) ja pelaa elämänsä parasta US Openia.

Chardy on mailmanlistalla parikymmentä sijaa Klizania korkeammalla ja hänkin edennyt vakuuttavasti, kaatanut Volandrin ja Ebdenin suoraan 3-0 erin.

Tämän päivän ottelu voi hyvinkin ratketa vasta viidennessä erässä.

Blake - Raonic 1 3.5 William hill

Vanha konkari Blake (ATP 114) on viimeaikoina ruvennut taas pelaamaan lähes samanlaista peliä kuin parhaina vuosinaan ja kovia voittojakin on tullut. US Openissa Blake on voittanut 2. ensimmäisen kierroksen vastustajat Lackon ja Granolles-Pujolin suht vaivattomasti 3-1 ja 3-0.

Raonic (ATP 16) joutui tekemään täyden päivätyön Giraldoa vastaan ensimmäisellä kierroksella oltuaan jo 2-1 erissä tappiolla. Raonic kuitenkin vei 2 seuraavaa erää 6-4 ja eteni Mathiueta vastaan jonka kaatoi suoraan 3-0, mutta jokainen erä oli varsin tiukka.

Jos Blake vain vielä jaksaa vastata Raonicin koviin syöttöihin niin uskon että entisellä mailmanlistan nelosella on täydet mahdollisuudet voittaa Raonic

Puchkova +7.5 - Errani 1 1.61 bet365

Errani on selvästi parempi ja tulee voittamaan ottelun, mutta Puchkova pelannut viimeaikoina suht hyvin.

Melko varmasti 7.5pelin tasoitus tulee riittämään

Valioliigaa: Manchester City - QPR +1.5 2.5 bet365

+2.5 1.625 bet365

Jo viime kaudella QPR onnistui ahdistelemaan Citya, ja tällä kaudella QPR on vahvistunut entisestään vaikka avauskierroksella tulikin karmea 5-0 tappio.

Citykään ei kautta aivan parhaalla mahdollisella tavalla aloittanut, avuaskierroksella oli vaikeuksia nousija Southamptonia vastaan ja viime kierroksella City joutui tyytymään tasapeliin Liverpoolia vastaan.

Espanja Primeda division: La coruna - Getafe 2 3.75 bet365

Getafe onnistui viimekierroksella kaatamaan Real Madrinin joten vieraskerroin 3.75 on kyllä pelattava.

Seria A: Bologna - AC Milan 2 2.0 Betsson

Shokkitappion avauskierroksella kokenut AC Milan tulee tänään pesemään kasvojaan ja ottamaan kauden avausvoiton.

Bologna pelasi kauden alla 2 harjoituspeliä häviten molemmat. Vastustajina olivat Grosseto ja Sassuolo. Avaus kierroksella Bologna koki tappio Chievolle 2-0 joten tuskin pystyy tänään haastamaan Milania, edes Bolognan kotikentällä

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

--- Jalkapallo: Belgia ---

klo.21.00

Sporting Charleroi - KAA Gent --- 2 --- 1,91 --- StanJames

- Sporting (14.) on pelannut 5 ottelua, joista on irronnut 1 voitto ja 4 tappiota maalierolla 5:13. Viimeksi 2-0 vierastappio Beerschotille (13.) ja sitä ennen kotona 2-6 tappio St.Liegelle (3.). Materiaaliltaan Sporting Charleroi on Jupiter liigan huonoin (markkina-arvo noin 10miljoonaa) ja sen voidaankin olettaa tippuvan kauden päätteeksi alemmalle sarjaportaalle. Poissa tästä ottelusta on Pedro ja Leandro, jotka ovat pelanneet vasta 1 pelin tällä kaudella sekä keskikentän Kumedor, joka on pelikiellossa.

- KAA Gent (4.) kuuluu ehdottomasti liigan parhaimpiin joukkueisiin (markkina-arvoltaankin se on 4 kertaa suurempi kuin Charleroi eli n. 40 miljoonaa). Gent on pelannut niin ikään 5 peliä, joista saldoksi muodostuu 3 voittoa - 1 tasapeli ja 1 tappio maalierolla 8:5. Viimeksi Lokeronista (7.) 2-1 voitto ja sitä ennen vieraissa 2-0 voitto Waasland-Beverenistä (15.). Poissa on rotaatio pelaaja Kola Rodgers.

- Gent on hallinnut keskinäisiä kohtaamisia suvereenisti, sillä se on voittanut 8 edellistä kohtaamista, joista viimeisimmän kotonaan 2-1 (-10). Mikäli Gent lähtee pelaamaan kunnolla voidaan tänään nähdä murskajaiset, mutta puolivaloillakin tästä pelistä irronnee voitto. StanJames tarjoaa todella hyvää 1,91 kerrointa, mitä ei voi olla pelaamatta ! :thumbup:

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Koripallo Euroliiga klo 21:15 Panathinaikos - Barcelona Pelivalinta: Barcelona ML Kerroin: 4,30 Novibet Panathinaikos on aloittanut Euroliigan hyvin ja onkin 9 kierroksen jälkeen sarjataulukon kärjessä. Panathinaikos on kotona erityisen hyvä joukkue, tältä kaudelta kotitilasto 6-1, joten helppo peli ei tule vierasjoukkueelle. Barcelona on aloittanut Euroliigan myös ihan hyvin ja joukkueen materiaali riittää taisteluun kärkipään joukkueita vastaan. Vierasotteluissa Barcelona ei aina ole ollut terävimmillään, mutta yllätysvalmis joukkue kuitenkin on.  Näin suuri suosikki Panathinaikos ei mielestäni ole mitä kertoimet antaa ymmärtää.
    • Koripallo Euroliiga klo 22:00 Real Madrid - Crvena Zvezda Pelivalinta: Crvena Zvezda ML Kerroin: 3,05 Novibet Crvena Zvezda on aloittanut Euroliigan vahvasti. Otteet olleet kokonaisuutena hyviä ja selviä voittoja on tullut useampia. Real aloittanut kauden myös hyvin, loukkaantumisia on ainakin Panathinaikosta vastaan, tarkemmat poissaolotiedot tätä ottelua varten selviävät vasta lähempänä. Joka tapauksessa mielestäni Crvenalle tarjottu 3,05 kerroin on liian korkea.
    • 1. Divisioona / Jalkapallo Tanska AB - Vendsyssel FF AB Draw No Bet @ 1.55 Betsson Alkaa 20:00 AB(4.) on sarjassa kotikentällään kolme ottelun voittoputkessa pitäen noissa kaikissa matseissa oman maalinsa puhtaana sekä tehden yhteensä kuusi maalia. Vendsyssel(10.) on seitsemän matsin mittaisessa voitottomassa putkessa häviten noista kolme kamppailua. AB voitti joukkueiden kaksi edellistä keskinäistä kohtaamista joista viimeisin pelattiin elokuun puolivälissä ottelun päätyttyä tuolloin maalein 0-3.
    • IEM Beijing PK: Natus Vincere - Falcons | Falcons | 1.84 (Pinnacle)
    • Tilanne 3.11. vihjeiden jälkeen:       Vihjemäärä Oikein Void Väärin Palautus-% netto 1.   Snooker 6 4 0 2 198,26 % 39,65 € 2.   Kemmu 6 3 0 3 142,72 % 17,96 € 3.   Henksteri 4 2 1 1 123,67 % 10,21 € 4.   JapBet 2 0 0 2 0,00 % -14,68 € 5.   Nagamori30 6 1 0 5 30,48 % -45,61 € Yhteensä 24 vihjettä (10 - 1 - 13) netto 7,52 € palautus 103,65 %
×
×
  • Create New...