Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

16.11. perjantai


Recommended Posts

Wes Newton(-2,5 legs) - Christian Kist 1 2.00 Unibet***

Grand Slam of Darts. Wes Newton on toiseksi korkeimmalle sijoitettu vielä mukana oleva pelaaja. Korkeimmalle sijoitettuna englantilaisena hän on se mies johon kotiyleisön luottaa. Newton on ollut vakuuttava, heittänyt lähes satasen keskarilla tässä turnauksessa ja on vielä toistaiseksi ilman tappioita. Christian Kist on BDO:n miehiä. Voitti lähes kaikkien yllätykseksi BDO:n maailmanmestaruuden. Kist on BDO:n rankingissä vasta 30., mutta Kist on heittämässä hyvää turnausta. Kotiyleisön suosikki vastassa. Kestääkö nuoren hollantilaisen pää?

Link to post
Share on other sites

Vihjeet alkaa olla kulutettu ylemmissä postauksissa hyvin. Otetaan yks vielä.

Lorient - Lille 2 Veikkaus 2,15

Alkukauden kontannut Lille alkaa löytämään pelivirettä. viimiset kuus matsia 4-1-1, ja näillä statseilla kuntopuntarissa neljäntenä. Lille tunnetaan kovana joukkueena tekemään maaleja, kun taas puolestaan Lorient pelannut viimeiset 6 ottelua 0-3-3 ja päästänyt näissä 18 maalia. Tänään nähdään matsissa maaleja ja uskon lillen tekevän sen vähintään 3 kaappia, vaikka vieras kentällä ollaan. Kokoonpanoista ei sen suurempaa tietoa. Ahne voi koittaa myös Lorient+1 - Lille 2 Veikkaus tarjoaa kertoimeksi 4,55. Pelionnea!

Link to post
Share on other sites

Los Angeles Lakers-9.0 - Phoenix Suns 1

1.943 Pinnacle

- Lakers pyyhkinyt kotonaan näillä heikommilla joukkueilla parkettia ja samaa odottelen tänäänkin. Valmentajanvaihdos hieman piristänyt, eikä Sunsista ole tänään riittävästi vastusta.

Panostus: 3/5

Indiana Pacers-2.5 - Dallas Mavericks 1

1.99 Pinnacle

- Pacers ei ole materiaalinsa puolesta läheskään niin huono mitä jotkut voisivat sarjataulukosta päätellä. Potentiaalia on paljon ja jossain vaiheessa se meno kääntyy voitolliseksi. Dallas ei ole vakuuttanut vieraissa ja muutoinkin Pacers hyvä kotonaan.

Panostus: 3/5

Portland Trail Blazers-2 - Houston Rockets 1

1.952 Pinnacle

- Harden ja Lin- hype alkaa hiipua ja huomattu, että molemmat ovat täysin kuolevaisia. Portlandin kuuluu olla kotonaan suosikin asemassa. Pienellä tasoituksella kelpaa kevyesti.

Panostus: 3/5

Philadelphia 76ers-1.5- Utah Jazz 1

1.952 Pinnacle

Phila ollut yllättävän heikko kotonaan (1-3), Jazz tutun heikko vieraissa (1-4). Utahille vieraskiertueen kolmas peli, jossa mukana pitkä jatkoaikapeli Torontoa vastaan. Phila saanut pelata pari peliä putkeen kotonaan ja jossain vaiheessa heikko kotiformi kääntyy nousuun.

Panostus: 2/5

siinä vielä blogista yön NBA-picksit.

Link to post
Share on other sites

Raymond von Barneveld - Wesley Harms 2 3.50 Bet365

Raymond von Barneveld - Wesley Harms(+2,5) 2 2.10 Bet365

Total legs Over 15,5 1.61 Bet365

Grand Slam of Darts. Kahden hollantilaisheittäjän taistelu. Harms ei ole mikään ihan kehno heittäjä, 4. BDO:n listoilla, mutta silti saa todella kovia kertoimia. Barney on kaiken nähnyt, mutta ei aivan viime vuosina ole enää maailman huipulle mahtunut. Ailahtelee nykyään liikaa ja on "vasta" PDC:n rankinglistan 12. Harms kaatoi alkulohkossaan hieman Barneveldin tapaisen hyvin menestyneen ja kokeneen heittäjän, nimittäin Terry Jenkinsin. Molemmilla yksi häviö alkulohkosta, Barney hävisi Christian Kistille ja Harms hävisi Wes Newtonille. Mikäli Barneylla ei ihan paras päivä ole niin tulee kyllä noutaja.

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • IEM Rio PK: Falcons - Spirit | Spirit | 2.75 (bet365)   PK: FURIA - Vitality | Vitality -1.5 | 2.10 (Coolbet)
    • 12:15 Titan Ultra Giant Risers - TNT Tropang 5G Philippiinien korisliigassa kohtaavat sarjakauden neljällä voitolla kuudesta matsista aloittanut TNT Tropang 5G ja päinvastaisella rekordilla aloittanut Titan Ultra Giant Risers. En tiedä millä eväillä on kambilla aloitettu lauantai aamu, mutta tämän matsin over 210 kun saa kertoimella 1,81, on se pelattava. Muualla kyseinen kohde noin matalalla linjalla ei ole edes auki, esim pinnaclen matalin on o217,5 kertoimella 1,675 yli 210 pistettä @1,81 @paf
    • Snooker, MM-kisat Ding Junhui vs. David Gilbert klo. 21:00 Gilbert voittaa ja tekee yli 1,5 sadan sarjaa/3,75 PAF Ding Junhuita arvostetaan vanhojen meriittien vuoksi korkealle tässä, mutta todellisuus on kuitenkin se, että Junhuin aika alkaa olla ohi. David Gilbert pelasi karsinnoissa kliinistä snookeria ja näyttää kerrankin siltä, että pystyy voittamaan isoja otteluita. Minulle mikään yllätys ei olisi, jos englantilainen ottaisi tästä parista selvänkin voiton, mutta Gilbertissä on monesti nähty isoja ongelmia pään kestämisen kanssa tiukassa paikassa. Uskon kuitenkin pariin sataseen ja voittoon. Tämä ja tuo Mark Allenin ottelu pelataan loppuun sunnuntaina.
    • Snooker maailmanmestaruuskilpailut Mark Williams vs Antoni Kowalski Kowalski frametasoitus +4,5 Kerroin 1,8 Unibet Kowalski selvittänyt karsinnoissa tiukista tiukimman tilanteen, jossa touripaikan säilyttäminen edellytti pääsyä pääkisaan. Uskon Williamsin voittavan tämän ottelun, mutta että Kowalski pystyy pelaamaan rennolla asenteella ja antamaan painetta, jolloin lopputuloksesta voi muodostua yllättävän tiukka.
    • Snooker, MM-kisat Mark Allen vs. Zhang Anda klo. 12:00 Anda voittaa ja tekee yli 2,5 sadan sarjaa/6,00 PAF Kiinan Zhang Anda pääsee hyvistä asetelmista ensimmäisen kierroksen otteluun Pohjois-Irlannin Mark Allenia vastaan. Allen on ollut aika vaisu viime aikoina, kun taas Anda sai pelata karsinnoissa itsensä lämpimäksi. Uskon tässä @j00le:n tavoin Andan voittoon, mutta myös siihen, että tämä takoo vähintään kolme sadan sarjaa. Kiinalainen ei ole kovinkaan nopeatempoinen pelaaja, mutta on äärimmäisen kliininen paikan saadessaan.
×
×
  • Create New...