Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

-- Baseball Japani: NPB --

klo:08:00

Yokohama Baystars - Yakult Swallows --- 2 --- 1,77 --- Pinnacle

Baystarsin aloittajana Shoichi Ino (5,40 ERA). 4 peliä on aloittanut ja Baystars on lopulta hävinnyt kaikki nämä 4. Yakult Swallowsilla on syöttäjänä Kyohei Muranaka (ERA 2,66). Hänen aloittaessaa Swallows on 3:sta ottelusta voittanut 2. Eilisen tapaan (3-12 Swallows voitti) tänään syöttäjäetu Swallowsilla. Lyömistilastot aika käsikynkässä menevät, joten ei eroja voi sieltä hakea. Baystarsin syöttäjä on tänään huonompi ja joukkue tekee Swallowsia enemmän virheitä, joten sen vuoksi pelivalinta on Yakult Swallows.

Tulos: 5-4, Yakults johti jo 4-1...

Link to post
Share on other sites

-- NPB --

klo.12:00

Chunichi Dragons - Yomiuri Giants -- 2 -- 1,64 -- Pinnacle (Tulos: 0-3)

Dragonsilla pistää kehiin Kazuki Yoshimin (ERA 4,67). Voitot/häviöt 1-2, kun hän on aloittanut syöttäjänä. Giantsilla Toshiya Sugiuchi (ERA 2,59), Yomiuri Giants on 2-0, kun hän on aloittanut. Mielestäni tässä ottelusta on vielä tuota ylempää ottelua selkeämpi syöttäjäetu. Giantsilla on vaarallisempi lyöjäkaarti, joten on todennäköisempää, että he myös iskevät sen pari juoksua ainakin enemmän kuin kotijoukkue. Eilen syöttäjäetu oli Dragonsille selvä, mutta tänään se on taas Giantsille. Uskon vahvasti vierailija Yomiuri Giantsiin.

(Tähän mennessä NPB on osunut 6/6, joten sitä ensimmästä odottellessa...)

Link to post
Share on other sites

Greigan Goriballo

Ago Rethymnou - Peristeri (Under 147.5)

Joukkueet ovat kohdanneet kolme kertaa aiemmin ja tässäpä lopputulemat:

13.1.2013 Peristeri - Ago Rethymnou 70-69 (139pts)

7.3.2012 Ago Rethymnou - Peristeri 75-46 (121pts)

17.12.2011 Peristeri - Ago Rethymnou 62-75 (137pts)

Historian havinaa tuijottaessa tuo under maistuu ainakin itselleni.

Peristerillä on selvästi nuorempi joukkue kun 17 pelaajasta 9 on syntynyt vuoden -90 jälkeen

AGOR luottaa sen sijaan kokemukseen kun heidän 13 pelaajastaan vain 1 on syntynyt vuoden -90 jälkeen.

Toivotaan että AGORin pienemmällä pelaajanipulla ja iäkkäämmillä pelaajilla alkaa lopussa jalka painamaan ja korit jäävät heidän osalta vähälle.

Peristeriltä taas odotusarvona on että nuoriso jää kokemuksen jalkoihin ja höntsää viimeisillä neljänneksillä muutamia koreja.

Kerroin: 1.85 @NordicBet

PS. Kreikan koripallo MUSTALLE LISTALLE!!

Link to post
Share on other sites

Hyvää iltaa pelurit !

Ja tässä Ratsun vihjeet tälle illalle. Real Madrid - Dortmund +1 1 kerroin 2.15 ( Veikkaus )

Realin pelattava todella laadukkaasti ja taitavasti tämä peli ja uskon että kahden maalin voitto saavutetaan . Lopputulos 2-0 tai 3-1 .

Nhl play offs Chicago - Minnesota +1 oikea merkki 1 ja kerroin 2.35 ( Veikkaus ) Chicago pyörittää kotonaan Minnesotaa...

  • Upvote 2
Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Koripallo Asian Games naiset klo 10:00 Malesia - Kiinan Taipei (Taiwan) Pelivalinta: Malesia +37,5p Kerroin: 1,94 Pinnacle Avausottelussa Malesia kärsi suurilukuisen tappion Etelä-Koreaa vastaan yli 60p erolla. Taiwan voitti Mongolian ~10p erolla. Markkinassa on mielestäni reagoitu turhan selvästi tuohon suurilukuiseen tappioon, jonka Malesia kärsi Etelä-Korealle, Etelä-Korea on paljon Taiwaniakin parempi joukkue. Tässä ottelussa ei voittajasta toki ole epäselvyyttä, Taiwanin pitäisi tämä selvin lukemin voittaa. En kuitenkaan odota ihan murskalukemia tästä, arvioisin n.25-35p voittoa Taiwanille. Mielestäni tasoitus hieman liian suuri Malesialle, joka ei tasoltaan merkittävästi häviä Mongolialle.      
    • Premier League / Jalkapallo Norja Sandefjord - Start Alle 3.5 Maalia @ 1.54 Epicbet Alkaa 18:00 Sandejord(14.)teki tämän kauden 20:ssä pelatussa sarjaottelussaan keskimäärin 0.90 maalia ottelua kohden. Startin(16.) vastaava lukema 1.10. Sandefjordin teki kymmenessä pelatussa kotiottelussaan ainoastaan seitsemän maalia minkä lisäksi Startin odotetaan lähtevän otteluun puolustusvoittoisella 3-5-2 taktiikalla.  3-0
    • National Football League / Jalkapallo Tshekki FC GRAFFIN Vlasim - FK MAS Taborsko Molemmat joukkueet tekevät maalin:Kyllä @ 1.62 Coolbet Alkaa 17:30 Joukkueiden kymmenessä edellisessä keskinäisessä kohtaamisessa nähtiin molempien joukkueiden maali. FC Vasim(12.) teki vähintään yhden maalin seitsemässä kauden kahdeksasta tähän mennessä pelatusta sarjaottelustaan. Taborsko(7.) teki vastaavasti vähintään yhden maalin kuudessa kahdeksasta pelatusta sarjakamppailustaan. 4-1
    • StarLadder StarSeries Fall PK: Aurora - Vitality | Vitality -1.5 | 1.88 (Coolbet)
    • StarLadder StarSeries Fall PK: Vitality - FURIA | Vitality -1.5 | 2.35 (Pinnacle)
×
×
  • Create New...