Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

-- Vihdoin ja viimein MM-kiekkoa! --

Ensimmäinen pelipäivä, joten vähän tietämättöminä lähdetään liikkeelle, mutta tiedossa on suurin piirtein rosterit ja muut tilastot, joten mennään niiden varassa. Ensimmäisenä otteluna silmään paistoi Ranskan ja Slovakian välinen mittelö. Tällä hetkellä Slovakian voitosta tarjotaan 1,25 pintaan olevia kertoimia eli Slovakia olisin noin 80% suosikki... Minä en pysty ymmärtämään tuollaista kerrointa ainakaan. Onko Slovakialla uusi supernimiä joukkueessa sitten?

Viime vuoden rosteriin verrattuna Slovakian puolustus on uusiutunut aika paljon. Nyt ei ole Charaa, Kudrocia, Granakia tai Barankaa. Uusina niminä Marek Daloga, HC Pardubice (CZE), Milan Jurcina, Lukko Rauma (FIN), Branislav Mezei, Avtomobilist Yekaterinburg (RUS) ja Vladimir Mihalik, Slovan Bratislava (SVK/KHL). Hyökkäyksessä ei ole Handzusia, Mikusta, Bartovicia, Tataria... Uusina sitten taas mm. Jozef Stümpel, HK Nitra (SVK) ja Tomas Zaborsky, Avangard Omsk (RUS) sekä muutamia slovakian sarjassa pelaavia.

Ranskan kokoonpano ei puolestaan ole varsinaisesti heikentynytkään, kun muutoksia viime vuoteen on vain pari. Jonathan Janil, Rouen Dragons (FRA), Tim Bozon, Kamloops Blazers (WHL) ja Nicolas Ritz, Dijon Ducs (FRA) uusina kavereina, mitä nopeasti silmäilin.

Slovakian miehistö on melkosen vanha vieläkin ja kun siltä puutuu suuret nimet, kuten Gaborik, Chara ja Handzus niin Ranskan poika saa varmasti lisäuskoa omaan tekemiseensä. Viimeksi joukkueiden välinen kohtaaminen MM-12 oli tiukka ja Slovakia voitti vaivoin 5-4. Nyt kyseessä on molemmilla kisojen avausottelu ja monesti silloin nähdäänkin altavastaajilta hyviä otteita. Slovakia ei ole häikkäissyt viimeisissä harjoituspeleissään (1-2 ja 2-3 jatkoaika ja rl.tappiot Norjalle sekä Valko-Venäjälle)

Pelivalintani ja suositukseni on siis Ranska+2,5 -- 1,75 -- bet365. Pienellä voi kokeilla myös Ranskan voittoa.

Link to post
Share on other sites

Noniin MM-kisat starttaa ja omaan silmään sattuu aika selvät ennakkosuosikit.

Kanadalla pelaa nyt semmoset veljet että eiköhän kultaa tule jos ei ihan ylimieliseksi porukka rupea, Tsekki voi pistää alkulohkossa kampoihin, mutta tuskin Ruotsi.

Venäjällä myös tiukka paketti kasassa, ja tuskin Suomi tai Usa saa Venäjää horjutettua alkulohkossa.

Joten lohkovoittajia lähden hakemaan, Kanada Tukholman lohko ja Venäjä Suomen lohko, antaa unibetillä mukavan kertoimen 4.04

Myös Kanadan kerroin koko homman voittajaksi tällä hetkellä 3,5. Pelattava kerroin

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Borussia Monchengladbach - Schalke 04

Lähes viimeisiä vedellään Bundesliigassa.. Borussialla ehdottomasti tärkeämmät paikat siltä kannalta, haluavatko pelata ensikaudella Euroopassa. Kauden aikaisempi kohtaaminen Schalken kotona päättyi 1-1. Vaikka Klaus Jan teki aika vakuuttavan paluun viime pelissä, en silti jaksa uskoa Schalkeen ja kotikerroin on enemmän, kuin maistuva!

Valinta: 1 Kerroin: 3,30 Bookkeri: Unibet

Valinta: BTTS Kerroin: 1,60 Bookkeri: Unibet

Lisää vihjeitä löytyy allekirjoituksen linkistä!

Link to post
Share on other sites

Ei tule NPB:stä kuin 1 tipsi ja sekin on heti aamulla.

-- NPB --

klo.08:00

Rakuten Golden Eagles - Nippon Ham Fighters --- 1 --- 1,75 --- Pinnacle

Starters: Tanimoto, Keisuke (HAM) 0-2, 7.42 - Mima, Manabu (RAK) 3-1, 2.86. Eilen Nipponin syöttäjät oli paljon parempia, kuten tulostaulukin (1-9 Nippon Ham Fighters) kertoo. Tänään sitten Golden Eaglesillä yksi heidän parhaistaan syöttämässä. Kun Manabu Mima on aloittanut niin Rakuten on voittanut 3 ja hävinnyt kerran. 19 kertaa hän strike outannut ja annettuja vapaataipaleita on vain 8 (ka. 28.1 innings). Tanimotolla (0-2) on ka. 13,1 inningsiä. 7 annettua vapaataivalta ja 11 strike outia. Rakuten on tehnyt tällä kaudella 29 juoksua enemmän ja tänään syöttäjäetu niin kotivoitolta haiskahtaa.

E. Siinä tuli kaikkien aikojen ennätys, kuinka pahasti kohde on kussut... Tällä hetkellä 1-13 Nippon johtaa... Ei kyllä pysty itse ymmärtämään, miten nuo syöttäjät ihan päinvastaisen kuvan sitten antaa.. nno ei mitään, nyt MM-kiekkoa vaan pelailemaan ja seurailemaan!

Link to post
Share on other sites

USA MLS

Matsi alkaa 5.30, joten hieman myöhään tulee tämä...

Portland Timbers - New England Revolution

Maaleja yhteensä yli 2.5 Kerroin 2.00 @Unibet

Alkukaudesta Portland oli vähän aliarvostettu joukkue, sen huomasi silloin jo kerroinasettelusta, vaan nyt kun joukkue on pelannut kuusi peliä ilman tappioita, on äänet kellossa muuttuneet. Tässäkin kohteessa Portlandin suoraa voittoa voisi toki pelata, mutta kerroin oli tuossa viikon mittaan jo pudonnut melkoisesti. Portlandin meno on ollut todella vakuuttavaa myös maalinteko-osastolla, ja joukkueen itseluottamus on huipussaan 3-2 voitto Sporting KC:stä nostatti sitä entisestään. New England on puolestaan joutunut pelaamaan hieman siilipuolustuksessa, eikä joukkue ole saanut maaleja, paitsi 2-0 voitto Philadelphiasta antoi uskoa myös hyökkäyspään tehoihin. New England on tehnyt 7:ssä ottelussa 4 maalia. Nakkasin itse pienellä tulosveikkauksen numeroista 3-1

Nyhräyksien nyhräys. Lopputulos: 0-0

Link to post
Share on other sites

6BoYlqA3-CfyWf8z5.png Suomi - Saksa 6awIS2nh-EJmRIoKQ.png

Lätkän mm- kisat potkaistaan tänään käyntiin. Suomen ensinmäinen ottelun on Saksaa vastaan ja aluksi pakko todeta että Suomen joukkue voisi olla parempikin. Saksalla on ollut joukeensa jo hetken aikaa kasassa ja päässyt harjoittelemaan kunnolla. Kisojen avaus ottelut

ovat olleet Suomelle yleensä vaikeita ja vielä heikolla joukkueella on hyvä kokeilla Saksaa. Muutama viikko sitten Saksa kaatoi jopa Tre kronorin joten missään nimessä Saksa ei ole heikko, vaan varteen otettava vastus.

Valinta: Saksa

Kerroin: 6.65 @veikkaus

Kokoonpanoja näkee täältä -> http://www.vihjeparatiisi.net/topic/6309-ennakko/

Link to post
Share on other sites

Borussia Monchengladbach - Schalke 04

Lähes viimeisiä vedellään Bundesliigassa.. Borussialla ehdottomasti tärkeämmät paikat siltä kannalta, haluavatko pelata ensikaudella Euroopassa. Kauden aikaisempi kohtaaminen Schalken kotona päättyi 1-1. Vaikka Klaus Jan teki aika vakuuttavan paluun viime pelissä, en silti jaksa uskoa Schalkeen ja kotikerroin on enemmän, kuin maistuva!

Valinta: 1 Kerroin: 3,30 Bookkeri: Unibet

Valinta: BTTS Kerroin: 1,60 Bookkeri: Unibet

Lisää vihjeitä löytyy allekirjoituksen linkistä!

En kyllä itse uskaltaisi Monchengladbachia pelata, Viime pelinsä pelasi erittäin huonosti ja hävisi Wolfsburgille.Kun taas Schalke voitti selkeästi kovemman vastustajan HSV:n 4-1. Huntelaar teki kyseisessä pelissä hattutempun ja tuskin aikoo tänäänkään jäädä ilman maaleja.

Valinta Schalke 04

Kerroin : 2.10 NordicBet

antkeeksi veikkaaja-, mutta oli pakko puttua tuohon toivotaan -toivotaan tyyliisi.

Tulos 0-1

  • Upvote 2
Link to post
Share on other sites

MM Hoki 2013

Tšekki (-1) - Valko-Venäjä

MM-hokit alkamassa ja chatissa tunteita on herättänyt Ranskan ja Slovakian kohtaaminen sekä Suomen surkeat lähtökohdat Saksa otteluun. Nämä keskustelua eniten herättäneet kohteet kierrettäköön. Jokainen on varmasti tehnyt taustatietonsa joukkueista kun kisoja on selkeästi paratiisissa odotettu kuumeisesti jo useamman päivän, jopa viikkojen ajan.

Kerroin:

1.42 @NordicBet

Ruotsi (-1) - Sveitsi

Toinen kohde johon itselläni on hyvä luotto näin avauspäivänä. Kotikisoissa Ruotsi varmasti haluaa näyttää kotiyleisölleen ja ottaa komean avausvoiton. Intuitiolla on myös oma roolinsa näissä valinnoissa, mutta lähtökohtaisesti koen että "pienin" riski löytyy näistä kohteista ja yhteiskerroin 2.30 on mielestäni ihan kiva kokeiltava.

Kerroin:

1.62 @NordicBet

Pohjoismaista nyt myös RUOTSI omalla mustalla listalla vetojen suhteen!

Link to post
Share on other sites

NHL Pleijarit

Pittsburg Penguins (-1.5) - New York Islanders

Pingviinit näytti ensimmäisessä kohtaamisessa tasonsa (5-0) ja ensi yönä halutaan näyttää se kotiyleisölle vielä toistamiseen. Joukkueen nimekkyys on hämmentävä ja Nealin ja Crosbyn poissaolo antaa vain muille lisää tilaa loistaa ja nousta ratkaisijaksi. Erittäin pirteästi pelannut Jussi Jokinen on pelikunnossa ja valmis illan kohtaamiseen. Tulevana yönä Pingviinit eivät ole valmiita sukeltamaan kuten Ankat ja tällä kertoimella on ajatuksena tuplata edellisestä Pingviinien voitosta saadut rahat!

Kerroin:

2.20 @NordicBet

Mitä Ankat edellä sitä Pingviinit perässä!

  • Upvote 4
Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • 19:30 Como - Parma Comojärven hulppeissa maisemissa viimekauden yllättäjä, ja neljänneksi sijoittunut Como haastaa viime kaudella keskikastissa viihtyneen Parman. Como pelasi viime viikolla chämppäriä, kun taas Parma on saanut huilata yli viikon ja valmistautua tähän matsiin. Como on luonut maaliodottomaa noin 1,83 per matsi mutta tehnyt 2,33 maalia. Parma taas on ollut hyökkäyspäässä koko sarjan surkein toistaiseksi ja maaliodottomaa on kertynyt noin 0,61 per matsi. Parman hyökkäysodotus tässäkin pelissä jää alle 0,6 ja Comolta odotan noin 2,25. Como on big chances listalla sijalla 14/20 ja Parma pitää peräpaikkaa tällä listalla.    alle 3 maalia @1,92 @coolbet  
    • Lentopallo, EM-Kisat Viro - Belgia Belgia -2.5 Erää Vedonlyöntitoimisto: Unibet Kerroin: 2.04 Alkamisaika: 20:00 - Viro sekä Belgia kohtaavat EM-Kisoissa. Belgia selvästi parempi jokaisella osa-alueella ja maailman yksi parhaimmista ellei paras hakkuri Reggers tulee tässä pelissä tekemään valtavasti tuhojaan. jopa pientä ylikerrointa tarjolla sillä itse näen tämän siellä 1.7~ paikkeilla.
    • Käsipallo, Superliga Stal Mielec - Wybrzeze Gdansk Yli 60.5 Maalia Vedonlyöntitoimisto: Bet365 Kerroin: 1.85 Alkamisaika: 18:00 - Käsipallon Superligan puolella kohtaavat Stal Mielec sekä Wybrzeze Gdansk. Paljon maaleja lähdetään otteluun hakemaan näiden kahden joukkueen välillä, viime kauden kahdessa kohtaamisissa nähtiin 64 sekä 67 maalia, Gdanskin tämän kauden avauksessa maaleja tuli myöskin 67. Gdansk viime kauden 3. sijan nappasi itselleen ja on tunnettu nimenomaan kovasta hyökkäyksestään sekä kovalla temmolla pelaamisesta mutta omiin tulee yksinkertaisesti liikaa maaleja joka kostaantui isosti joukkueelle viime kaudellakin. Gdanskia on lupa odottaa tälläkin kaudella sarjan kärkipäähän siinä missä Stal Mielec keskikastin porukoita. Uskon vahvasti vauhtia ja maaleja tässä ottelussa nähtävän sillä puolustus ei kummankaan joukkueen vahvuuksiin kuulu ja edelliskauden kaksi keskinäistä kohtaamista siitä myös todisteena.
    • Pöytätennis, Setka Cup Obishchenko - Holoborodko Holoborodko Vedonlyöntitoimisto: Bet365 Kerroin: 1.83 Alkamisaika: 12:05 - Setka Cupin puolella kohtaavat Obishchenko sekä Holoborodko. Kertoimet on asetettu tähän otteluun tasabookiksi mutta hyvin vaikeaa on kyllä olla näkemättä Holoborodkoa suosikkina otteluun. Holoborodko pelannut erinomaisesti viime otteluissaan marssien lähes voitosta voittoon ja tulee tähänkin otteluun 3 ottelun voittoputkessa. Holoborodkon syöttöpeli on ollut vakuuttavaa ja uskon sen olevan tässäkin ottelussa Obishchenkoa vastaan avain voittoon sillä Obishchenko ei varsinaisesti ole loistanut palautuspelissä.
    • Jalkapallo:Ranska Ligue 2 klo.21:45 Red Star - Metz btts @1.85 Unibet Ranskan 2.ligasta otetaan maalit molemmille kokeiluun. Kuudennet ottelut tänään molemmille.Ihan mukavasti on molemmilla toistaiseksi pelit menny.Metzin tappiosarake näytää 0,eikä Red Starillakaan ole kuin 1 häviö. Maaleja on molempien peleissä saatu hyvin.Metzin 4:ssä pelissä 5:stä on molemmat joukkueet maalin tehny.Red Starin 3:ssa edellisessä molemmat joukkueet onnistuneet laittamaan pallon verkkoon. Unkan @1.85 on ihan mainio molempien osumasta ja laitattaa kyllä merkin siihen.  
×
×
  • Create New...