Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

20-12 Moniveto hajotus


Recommended Posts

Tänä iltana pelataan kolmen eri maan sarjan Moniveto. Eilinen Ruotsi - Venäjä 2- 3 Tsekki - Suomi 2- 0 osui hajotukseen 820 reilulla kertoimella.

Tämänpäiväinen jakauma on sangen vinksallaan ja siinä on hyviä saumoja tehdä tiliä.


E. Frankfurt - Augsburg ( 40% - 27% - 33% ) 2,15 - 3,20 - 3,00
- Monivedossa Frankfurt on jäänyt alipelatuksi, kun Augsburgin voittoja on ruksittu liki samalla volyymillä. Hajotuksissa suositaan kotijoukkueen selkeitä voittoja,
sekä reipasmaalisia tuloksia.


Monaco - Valenciennes ( 73% - 19% - 8% ) 1,20 - 5,15 - 12,00
- Monaco on erittäin todennäköinen voittaja, mutta sen murskavoittoja on ruksittu liikaa. Ottelu on vähämaalisempi kuin Monivetopelaajat odottavat ja
Valenciennesin 0-maalia on oikein pelattuna hyvä runko riveille. 50% arviolta vierasjoukkue tässä jää maaleitta. Mikäli Valenciennes iskee, tappio koittaa.
Mikäli ei iske, on osuma lähempänä kuin huti. Tällöin jännättäisiin vain kerrointa.


Elche - Malaga ( 40% - 27% - 33% ) 2,15 - 3,05 - 3,15
- Myös tässä Saksan matsin tapaan, kotisuosikista on tarjolla parhaat tulokset. Malagasta saa Pitkävedossa 3,15 ylikertoimen, mutta Monivedossa kotijoukkue on ainoa fiksu valinta - Suurinpiirtein yhtäpaljon pelattuina. Rivit rakennetaan siten, että jompikumpi Saksan tai Espanjan matseista repeää, Monaco - Valenciennes pysyy vähämaalisena, ja toiseen Saksan tai Espanjan matsiin tulee normaali tulos, tai vähämaalinen tulos - olkoonkin vaikka ylipelattu jos kaksi muuta kohdetta riittävät nostamaan kombinaation kokonaisuudessaan plussalle.


Kuponki-1: Peruspeli.
1. 1,2,3 / 1,2
2. 0,1,2 / 0
3. 0,1,2,3,4 / 1,2

36,00e


Kuponki-2:

1. 2,3,4,5 / 1,2,3
2. 0,1,2 / 0
3. 0,1,2 / 0,1,2

64,80e

Kuponki-3:

1. 0,1,2 / 0,1,2
2. 0,1,2 / 0
3. 2,3,4,5 / 1,2,3

64,80e

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Championship / Jalkapallo Englanti Stoke City - Middlesbrough Molemmat joukkueet tekevät maalin: Kyllä @ 1.71 Pinnacle Alkaa 22:00 Kumpikin joukkue onnistui tekemään vähintään yhden maalin kauden jokaisessa tähän mennessä pelatussa yhdeksässä sarjaottelussaan. Stoken(4.)  yhdeksästä pelatusta sarjakamppailusta seitsemässä nähtiin molempien joukkueiden maali. Middlesbroughilla(2.) sama 7/9 btts. Joukkueiden edellinen viime tammikuussa pelattu keskinäinen kohtaaminen päättyi Middlesbroughin hyväksi maalein 1-2.
    • Liiga klo 18:30 Sport - KooKoo Pelivalinta: KooKoo (1X2) Kerroin: 2,94 Marathonbet KooKoolla jälleen CHL pelejä tällä viikolla, joka lisää ottelukuormaa. Sportilla puolestaan pidempi tauko peleistä kun viime perjantain TPS pelikin peruuntui. Sportin otteet kotikentällä olleet hyviä. Kuudesta ottelusta vain kertaalleen Sport on hävinnyt suoraan varsinaisella peliajalla. Sportin materiaali ei kuitenkaan ole kovin laaja, joten tappioita on kotikentällä odotettavissa kuitenkin jatkossa enemmän. KooKoon peli piristyi hieman valmentajan vaihdon jälkeen. Nyt on onnistumisia alkanut tulemaan enemmän. KooKoolla kova tarve täysille pistepoteille, jotta saa sijoitusta sarjataulukossa paranneltua. Mielestäni Sport on hieman liian suuren suosikin asemassa kertoimissa.
    • Jääkiekko:NHL klo.20:00 Buffalo Sabres - Florida Panthers Tekee pisteen Sam Bennet @1.77 Unibet Panthersin Bennetin pojoa testiin. Molemmilla vasta 1 voitot varsinaisella peliajalla,kun 5 ottelua takana.Floridalla 1 tappioa 60.,in jälkeen,kun Buffalolla niitä on 3. Molemmilla noita poissaoloja on,mutta Floridalla ne on pahemmat,kun Barkov sekä Marchand ovat loukkaantuneena.Floridan Tkachukin veljesparin kentälliseltä voisi sitä maalia odottaa,jossa keskellä Bennet pelaa. Buffalon aloittavan maalivahti Ellisin prosentit,kun 2 peliä on pelannu on 88%,vaikkei Floridan vahdin Markströmin % ole paljoo paremmat niin Tkachukin kentällinen saattaa tehoilla olla tässä.
×
×
  • Create New...