Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

ENGLANTI: Valioliiga

MHiWzT93-6DYBcO8N.pngNorwich - Manchester City 6ihIrzlh-OA2MNl29.png

Manchester City ht/ft

1.91(Bet365)

Hävittyään kotona ​​Chelsealle City menetti sarjajohtonsa ja tulemme näkemään koston himoisen Manchester Cityn tänään iltapäivällä.Vastustaja Norwich ei suinkaan ole hyvässä kunnossa ja palaa takaisin kotiin käytyään häviämässä Cardiffille.Chris Hughtonin tulevaisuus on varmasti kyseenalaistettu tällä hetkellä.Norwich on voittanut vain yhden viimeisestä 11 pelistään Cupit mukaan lukien.Norwich varmasti puolustaa kotonaan,kun tietää vierailijoiden olevan selvästi vahvempia.

City tulee samalla joukkueella kuin ​​Chelsea vastaan,paitsi siis ilman Agueroa.Fernandinhoa ja Nasria.

Dzeko on ollut erityisen tehokas,kun Norwich ollut vastassa,koska hän on pystynyt tekemään kolme maalia viimeisissä 4 ottelussa Norwichiä vastaan.City oli alkukaudesta varsin haavoittuvainen vieraspeleissään,mutta nyt pelit ovat parantuneet merkittävästi.

City on liian vahva ja en usko kanarianlinnuilla olevan paljoa mahdollisuuksia tässä ottelussa.Vieraat ottavat johdon puoliajalle mentäessä ja siten voittavat koko ottelun.

Dzeko tekee maalin ekana vetoa kannattaa myös testata.

Ottelun lopputulos veikkaus:1-3

Link to post
Share on other sites
  • Vastaukset 23
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Niskanen-Lähteenmäki 1 2.02 @Unibet/Paf -Skiathloniin mulla ainakin Niskanen suosikkina, otin itse Nordicbetilta vedon 2 kertoimella, joka tippunut jo 1.85 -Lähteenmäki oli sairaana Toblachin vkl, eik

Ampumahiihto, miesten pikamatka




M. Fourcade - The Field 1 2.85 @Pinnacle


- Fourcade on ollut tällä kaudella selvästi paras pikamatkoilla. Fourcade on miehissä paras hiihtäjä ja pikamatkoilla vauhti ladulla on tärkeässä roolissa, kuten lajia seuraavat tietävät. Vaikka Fourcade ei ollutkaan kovin vakuuttava ennen taukoa, niin uskoisin hänen olevan yhtä kovassa kunnossa nyt Sotshissa kuin alkukauden osakilpailuissakin. Pienellä lapulle.




Ustyugov - Malyshko 2 2.10 @Pinnacle


- Kyseessä tasainen pari jossa ovat venäläiset vastakkain. Pinnacle on laittanut Ustyugovin suosikiksi, mutta itse taas pidän Malyshkoa pienenä suosikkina. Malyshko on nimittäin ollut tällä kaudella ladulla Ustyugovia nopeampi. Penkalla Malyshko ei ole yhtä varma kuin Usty, mutta toivotaan että Malyshko pystyy pitämään pakettinsa kasassa kahdella paikalla. Tämäkään ei ole ison panoksen kohde, mutta kelpaa ainakin omalle kupongille.




Hofer - Schempp 2 1.79 @Pinnacle


- Kummatkin, Hofer sekä Schempp, ovat olleet hyviä pikamatkoilla. Hofer oli kuitenkin erittäin heikossa kunnossa ennen kisoja edeltävää taukoa ja varsinkin italialaisen ammunta oli todella heikkoa. Schempp on sekä ladulla että penkalla Hoferia vahvempi ja Schempp on loistava kohde.




T. Boe - Jakov Fak 1 1.72 @Pinnacle


- Olympiakultaa omaavan Tarjei Boen alkukausi on ollut hyvin ailahtelevainen. Boe on kuitenkin väläytellyt silloin tällöin ja norjalainen on varmasti panostanut erityisen paljon näihin kisoihin, sillä maailmancupissa hänen mahdollisuutensa ovat jo menneet. Boe on miehistä parempi sekä ladulla että penkalla ja uskoisin Boen hätyyttelevän tänään jopa kärkisijoja.




Garanichev - Stephan 2 2.03 @Pinnacle


- Garanichev on ollut yksi tämän kauden heikoimmista pikamatkoilla. Hiihtovauhti ei ole venäläisellä mikään erityisen kova, Stephanilla suksi kulkee selvästi paremmin. Penkalla Garanichev on hieman varmempi, mutta kyllä Stephan silti lähtee tähän pariin omasta mielestäni suosikkina. Loistava kerroin.




Simon Fourcade - Simon Eder 2 1.94 @Pinnacle


- Fourcaden veljeksistä heikompi, Simon Fourcade, ei starttaa tänään ihan mieluisimmalle matkalleen, sillä Simon on ollut kuluvalla kaudella surkea pikamatkoilla. Ederin pikamatkat taasen ovat menneet hyvin, vaikkei hänen hiihtovauhti olekaan kovin hyvää. Eder on ladulla vahvempi, Fourcade penkalla hieman varmempi mutta ei Ederkään huono ampuja ole. Simoneista tälläkin kertaa Eder on vahvempi.

Link to post
Share on other sites

Moi! Sivusta katsojana ollu pitkään..hyvii vinkkei kyl ollu täällä!

Tässä mun omat vinkit.. Nämä pelattu Bet365 1 .Norwich- Man. c.. Manc. city tekee yhteensä yli 2,5 maalia ja kerroin 2.2

2 .Sunderland-Hull Sunderland tekee yli 1,5 maalia pelissä..kerroin 2,5

3. Blackpool - Nottingham Nottingham tekee 1,5 maalia pelissä 2.2

yht. kerroin:12,1

toivottavasti osuu! :)

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt

  • Uusimmat viestit

    • Jalkapallo Englanti League one Klo 21.45   Oxford utd  - Reading   Valinta:  Oxford Utd Kerroin:   2,75 ( Veikkaus)   Oxford aloittanut hyvin kotonaan kauden, kun kuuteen peliin kolme voittoa ja tasapeliä.  Reading ollut myös hyvä, mutta lähdetään koittamaan vahvaa kotijoukkuetta.  Tilastollisesti Oxford ei oo keskinäisiä pystynyt voittamaan viime vuosina, niin nyt jos koskaan olisi hyvä aika.  Rohkea kotivoitto hakuun.    Kunhan Oxford voittaa, niin tämä kohde osuu. 
    • Jalkapallo Konferenssiliiga Klo 19.45   KuPS  -  Kaa Gent    Valinta:  X ( Tasapeli) Kerroin:  4.05 ( Veikkaus)   KuPS ollut vaikeaa viime aikoina sekä Veikkausliigan mestaruus karkasi omista  käsistä aika kauas, jolloin tänään voi vain laittaa kaiken likoon.   Enää ei ole mikään lämmin, joten toivottavasti Gent myös on kohmeessa, niinkuin viime aikoina on ollutkin.  Vieraissa Gent on ollut vaikeuksissa ja tänään on se sauma saada pisteitä näistä otteluista.  Suomalaisyleisön siivittämänä kotijoukkue kairaa pistetilin auki.  KuPS voi jopa voittaakin, mutta viime aikoina voittamisen kulttuuri on tipotiessään, joten otetaan rohkea tasapeli testiin.    1-1 tai 2-2 voisi olla aika hyvät tulosvetoon.    Kunhan ottelu päättyy tasan, niin tämä kohde menee oikein. 
    • Jalkapallo Mestareiden liiga Klo 22.00   Dortmund  -  Betis   Valinta:  X ( Tasapeli) Kerroin:  4.25 ( Paf)   Kaksi suht hyvää joukkuetta kohtaa toisensa sekä molemmilla on voittoja sekä tasureita alla.  Kierroksen yksi tasaisempia otteluita, jolloin tasapeli ei ole mikään mahdottomuus. Betis mestareiden liigassa kolme voittoa, mutta saksa on vaikea paikka pelata, jolloin tuo putki katkennee tänään, mutta pisteputki jatkuu.  Kunhan Ottelu päättyy tasan, niin tämä kohde osuu. 
    • Koripallo Euroliiga klo 21:15 Panathinaikos - Barcelona Pelivalinta: Barcelona ML Kerroin: 4,30 Novibet Panathinaikos on aloittanut Euroliigan hyvin ja onkin 9 kierroksen jälkeen sarjataulukon kärjessä. Panathinaikos on kotona erityisen hyvä joukkue, tältä kaudelta kotitilasto 6-1, joten helppo peli ei tule vierasjoukkueelle. Barcelona on aloittanut Euroliigan myös ihan hyvin ja joukkueen materiaali riittää taisteluun kärkipään joukkueita vastaan. Vierasotteluissa Barcelona ei aina ole ollut terävimmillään, mutta yllätysvalmis joukkue kuitenkin on.  Näin suuri suosikki Panathinaikos ei mielestäni ole mitä kertoimet antaa ymmärtää.
    • Koripallo Euroliiga klo 22:00 Real Madrid - Crvena Zvezda Pelivalinta: Crvena Zvezda ML Kerroin: 3,05 Novibet Crvena Zvezda on aloittanut Euroliigan vahvasti. Otteet olleet kokonaisuutena hyviä ja selviä voittoja on tullut useampia. Real aloittanut kauden myös hyvin, loukkaantumisia on ainakin Panathinaikosta vastaan, tarkemmat poissaolotiedot tätä ottelua varten selviävät vasta lähempänä. Joka tapauksessa mielestäni Crvenalle tarjottu 3,05 kerroin on liian korkea.
×
×
  • Create New...