Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

Otetaan muutama kohde kiinni Usa - Sveitsi pelistä.

Kertoimet tässä Veikkaukselta.

Usa @1.98

Usa -1 @2.80

Usa yli 2.5 maalia @1.90

Yli 4.5 maalia yhteensä @1.75

Usa pelasi eilen hyvin ja Sveitsi jatkoi samaa tehottomuuttaan joka myös vaivasi Sotshissa heitä. Usa on selkeä ennakkosuosikki illan otteluun ja Tim Thomas maalilla varmistaa sen, että omissa ei montaa kertaa kiekko käy. Usan oletan tekevän 3-5 maalia joten vaikka jäätäisiin esim 4 maaliin niin Sveitsikään ei tule jäämään toista kertaa nollille putkeen joten heiltäkin on odotettavissa 1-2 maalia. Mutta ei sen enempää, jolloin myös Usa-1 kotiutuu helposti.

Itse lyön nämä kaikki sinkkuina.

Kanada - Slovakia peliin myös yksi napsu.

Kanada on nyt herätetty turnaukseen shokkitappiolla ja sen imago ei kestä toista nyhjäystä. Joten Mackinnon kumppaneineen hoitaa o3.5 maalia kotiin.

Kanada yli 3.5 maalia @1.80

Link to post
Share on other sites
  • Vastaukset 22
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kerho 07 - FC Hämeenlinna (1X2) 1 2,05@Unibet Kerho saa apuja edustusjoukkue SJK:lta mm. Josun. Hämeenlinna on toki kova joukkue myös, mutta nyt pitkä vierasmatka ja ei kovin kummoinen kauden aloitus

10.5 12.45 Italia (+1.5) - Norja 1 2.27 @Pinnacle [2/5] - Mielenkiintoinen kamppailu. Kummallekin kyseessä tärkeä peli, etenkin putoajasuosikki Italialle. Sen olisi otettava tästä vähintään piste j

MM-kisat Jääkiekko klo.16:45 Ruotsi-Tanska Ruotsi o4.5 maalia 2.00(Paf) Puolustava mestari Ruotsi kohtaa Tanskan.Ruotsin voitosta/-1 ja jopa -2.5 tasotuksesta tarjottavat kertoimet ovat niin na

Viime hetken euroviisuvihjeet! Otettu veikkaukselta kaikki

Suomi sijat 17.-26. kerroin 2,00

Suomen perussijoitukset ovat aina näillä paikkeilla ilman lordia. Uskon tähän haarukkaan myös tänään. Pohjoismailla niin paljon hyviä biisejä että Suomi voi unohtua, toki biisinä erottuu joukosta Balladien joukosta mutta silti...

Ranska - Saksa merkki 1 kerroin 1,68

Saksaa veikkattu aivan hännille, toki ei Ranskakaan kovin korkealla varmaan ole, mutta nyt tuntuma on että Ranska vie suhkot menevällä kappaleella.

Iso-Britannia - Kreikka merkki 2 kerroin 2,10

Kyllä on aikaa kun Iso-britannia voittanut viisuissa Kreikan. Iso-Britannia on yksi suosikeista mutta milloinhan ne on viimeksi hyvin pärjännyt, ei vuosiin. Nyt kappale ok mutta ei mitenkään erottuva, Kreikalla perinteisen hauska biisi ja pisteitä tulee etelänmailta. Pieni aavistus että Kreikka peittoaa taas I-B:n, Kreikka pärjännyt aina hyvin.

Slovenia-Islanti merkki 1 kerroin 1,50

Taistelu varmaankin jumbopaikoista tässä. Islannin esiintymispaikka on huono eli alkupäässä kun taas Slovenian on ihan hyvä aika keskellä, jo tämä voi ratkaista tämän taisteluparin. sitten kun katsoo että pohjoismailla on todella paljon hyviä biisejä ja suosikkeja niin Islanti jää armotta niiden jälkeen. Usko on kova että Islanti ei pärjää Sloveniaa paremmin,

Yhteiskerroin jos suoraan pelaa on 10,58

Link to post
Share on other sites

Tämän takia en itse pelaa motivaatiota vastaan lähes ikinä. Sosoo toimunu omana pankkina monet vklpt ja niin nytkin näyttäisi käyvän camaan!

Nämä ovat aina tilannekohtaisia. Voi olla järkevä ratkaisu jättää koskematta kaikki motivaatio joukkuetta vastaan olevat.

Itse karsastan lähinnä näitä, keillä on vieraspelissä se motivaationsa. Huipputasolla ei pisteitä "anneta" kenellekkään, kun kotiyleisöä on paikalla ja näyttöpaikkoja tulevaisuutta ajatellen on aina mahdollista antaa.

Kotona pelatessa panoksetonta vierasta vastaan on kaikista hankalinta puntaroida itselleni.

Toisaalta joukkue joka on vaikkapa alkukaudesta kerännyt pisteitä ja kevätkaudella sukeltanut niin herää äärimmäisen harvoin pelaamaan uudelleen äärirajoillaan,

vaikka putoaminen uhkaisi.

Kaikki eivät kuitenkaan voi nousta ja vain rajattu määrä paikkoja on tarjolla mestaruuteen, Europeleihin tmv. Lisäksi kun pelaa veitsi kurkulla homma voi mennä yliyrittämiseksi.

Viime viikkoinakin on monia tapauksia, joissa erittäin paljon motivaatioedusta markkinalla laskenut joukkue ei olekkaan hoitanut hommaa kotiin.

Räikeimpänä esimerkkinä vaikka Pool (koska sen kaikki tietävät). Liverpoolilla oli varmasti motivaatiota panoksettoman Crystal Palacen vieraana varmistella mestaruusasemaansa. Kertoimet makasivat 1,3- 1,4 tasolla.

Ja jo aiemmassa Pool - Chelsea pelissä tuota motivaatiota oli, kun 1,6 kertainen Pool hävisi Chelsealle (yli 5x) kotonaan.

Eilen omista vihjeistäni täällä osui se, jolla oli motivaatiota kotonaan ja meni väärin tuo Sochauxin vastapeli, missä pelasin motivaatiota omaavaa vastaan.

Kysymys on vain siitä, mihin se raja vedetään. Itselleni prosenttiarviot auttavat hahmottamaan voimasuhteita. Ne eivät ole tosiaan mitään taivaallisia totuuksia, mutta hyvä apuväline pelejä määrittäessä. Toinen vaihtoehto olisi *-merkkailu, mikä on yhtä selkeä ellei selkeämpi valtaosalle.

Pelin jälkeen on tietysti helppo sanoa, että kun motivaatiota omaava Sochaux voitti sen vetäminen vastaan oli typerää. Ennen matsia kommenttisi painoarvo olisi ollut suurempi.

Ja nämä kaikki ovat vain omia vaatimattomia havaintojani. Eivät sen suurempaa. Jokainen lopulta vastaa itse siitä mihin joukkueisiin luottaa ja kuinka paljon.

Yst. BL

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt

  • Uusimmat viestit

    • Lentopallo, EM-Kisat Viro - Belgia Belgia -2.5 Erää Vedonlyöntitoimisto: Unibet Kerroin: 2.04 Alkamisaika: 20:00 - Viro sekä Belgia kohtaavat EM-Kisoissa. Belgia selvästi parempi jokaisella osa-alueella ja maailman yksi parhaimmista ellei paras hakkuri Reggers tulee tässä pelissä tekemään valtavasti tuhojaan. jopa pientä ylikerrointa tarjolla sillä itse näen tämän siellä 1.7~ paikkeilla.
    • Käsipallo, Superliga Stal Mielec - Wybrzeze Gdansk Yli 60.5 Maalia Vedonlyöntitoimisto: Bet365 Kerroin: 1.85 Alkamisaika: 18:00 - Käsipallon Superligan puolella kohtaavat Stal Mielec sekä Wybrzeze Gdansk. Paljon maaleja lähdetään otteluun hakemaan näiden kahden joukkueen välillä, viime kauden kahdessa kohtaamisissa nähtiin 64 sekä 67 maalia, Gdanskin tämän kauden avauksessa maaleja tuli myöskin 67. Gdansk viime kauden 3. sijan nappasi itselleen ja on tunnettu nimenomaan kovasta hyökkäyksestään sekä kovalla temmolla pelaamisesta mutta omiin tulee yksinkertaisesti liikaa maaleja joka kostaantui isosti joukkueelle viime kaudellakin. Gdanskia on lupa odottaa tälläkin kaudella sarjan kärkipäähän siinä missä Stal Mielec keskikastin porukoita. Uskon vahvasti vauhtia ja maaleja tässä ottelussa nähtävän sillä puolustus ei kummankaan joukkueen vahvuuksiin kuulu ja edelliskauden kaksi keskinäistä kohtaamista siitä myös todisteena.
    • Pöytätennis, Setka Cup Obishchenko - Holoborodko Holoborodko Vedonlyöntitoimisto: Bet365 Kerroin: 1.83 Alkamisaika: 12:05 - Setka Cupin puolella kohtaavat Obishchenko sekä Holoborodko. Kertoimet on asetettu tähän otteluun tasabookiksi mutta hyvin vaikeaa on kyllä olla näkemättä Holoborodkoa suosikkina otteluun. Holoborodko pelannut erinomaisesti viime otteluissaan marssien lähes voitosta voittoon ja tulee tähänkin otteluun 3 ottelun voittoputkessa. Holoborodkon syöttöpeli on ollut vakuuttavaa ja uskon sen olevan tässäkin ottelussa Obishchenkoa vastaan avain voittoon sillä Obishchenko ei varsinaisesti ole loistanut palautuspelissä.
    • Jalkapallo:Ranska Ligue 2 klo.21:45 Red Star - Metz btts @1.85 Unibet Ranskan 2.ligasta otetaan maalit molemmille kokeiluun. Kuudennet ottelut tänään molemmille.Ihan mukavasti on molemmilla toistaiseksi pelit menny.Metzin tappiosarake näytää 0,eikä Red Starillakaan ole kuin 1 häviö. Maaleja on molempien peleissä saatu hyvin.Metzin 4:ssä pelissä 5:stä on molemmat joukkueet maalin tehny.Red Starin 3:ssa edellisessä molemmat joukkueet onnistuneet laittamaan pallon verkkoon. Unkan @1.85 on ihan mainio molempien osumasta ja laitattaa kyllä merkin siihen.  
    • Jalkapallo:Portugali U-23 League klo.17:00 Leiria U-23 — Benfica U-23 btts @1.71 Unibet Portugalin U-23 futiksesta molempien maalia testiin. Benfica on tämänottelun suosikki,vaikka onkin aloittanut kauden surkeasti vastustajaansa nähden.Benfica on vielä ilman voittoa.Häviötä on nyt 3 ja 1 tasapeli.Leirialla 2 voittoo 1 tasuria ja 1 tappio. Benfica tulee kyllä parantamaan otteitaan kaudenedetessä.Maalinteossa Benficalla ollut vaikeuksia,kun se on tehnyt toistaiseksi 2 maalia 4:ssä pelissä ja omiin on menny 7.Leiria tehnyt 5 ja päästänyt 4. Eiköhän siellä Benfican leirissä ole tehty jotain asioiden parantamiseksi 3 peräkkäisen tappion jälkeen ja tässä on ollut 5 päivää aikaa edellisestä pelistä niin aikaa on ollut. Viimekauden 2:ssa keskinäisessä molemmissa molemmat onnistuivat maaleja tekemään Unkan kerroin 1.71 molempien maalista kuulostaa ja näyttää hyvältä.Muut peliyhtiöt ovat alle 1.60 linjalla.
×
×
  • Create New...