Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

Tempastaan jo nyt yks nelinpeli.

Ebden/Falla - Groth/Guccione PERUUTETTU

Groth/Guccione 1.70 Betsson

Ottelu pelataan kovalla alustalla, joka antaa selkeän etulyöntiaseman Grothille ja Guccionelle. Pari on ollut juuri kovalla alustalla todella hyvässä iskussa oikeastaan aina. Fallalle paras alusta on massa. Muutenkin Groth ja Guccione ovat pelanneet hyvinkin paljon yhdessä, kun taas Ebdenille ja Fallalle tämä on ensimmäinen yhteinen peli. Groth pelaa vielä tuossa yön aikana yhden kaksinpelin, joten mies on ainakin lämmin keskiviikko illan otteluun. Panostus 3/5.

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Huomenta!

Vihjataanpas välillä.

Ykkönen

FC Jazz- FC Viikingit, 2 (4.30->3.80 Veikkaus)

Sää on tänään porissa sateinen lähes koko päivän. Vettä sataa mahdollisesti 15mm joka on melkoista paljon. Vähämaalinen peli siis luvassa. Molemmille joukkueille pisteet olisivat todella tärkeitä Viikingit 4 pistettä Jazzia perässä. Viikingeillä siis mahdollisuus nousta aivan "kiinni" Porilaisiin voitolla. Edellinen ottelu Viikingeillä oli 13.7 ( Viikingit- PK-35 0-0) ja Jazzilla 29.6 (Haka- FC Jazz 3-3 ) kummallakin siis tasuri alla, tosin Jazzin edelliselle pelille en antaisi niin paljon painoarvoa johtuen tauosta. Viikingeiden vireestä siis hieman tuoreempi käsitys tällä hetkellä ja luulisin ottelun alussa vierasjoukkueen hallitsevan palloa sekä kenttä tapahtumia. Maalierot voidaan heittää romukoppaan tältä osin johtuen pitkästä tauosta. Viikingeiden tasurille sunnuntailta vähän painoarvoa lisää se että heidän pelaajansa menehtyi edellisviikolla ja silti pelasivat tasapelin sarjan kärkijoukkueisiin lukeutuvaa PK-35 vastaan. Joukkueiden edellinen peli 28.5 päättyi porilaisten 1-4 voittoon, siitäkin on jo ikuisuus ja ystäväni porista tietää kertoa että Jazz oli ennen taukoa pelannut todella surkeasti. Jazzin sivujen mukaan muutamalla pelaajalla on pikkuloukkaantumisia, Viikinkien sivuilta ei vielä tietoja löytynyt. Porissa Jazz viikko menossa mikä on tämän vaikutus jää nähtäväksi.

Veikkaukselta mielestäni ylikerrointa vieraille.

Tulos: 3-3

Kannattaa miettiä myös nämä:

Jazz +1 - Viikingit, x, (6.40-> 5.90 Veikkaus)

Jazz- Viikingit, Alle 2.5 maalia (1.85 Veikkaus)

Edit: kertoimet alkaneet tippua

Noniin olipas hieno kierros..

Edited by Kirvesmies
  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Tästä helppo tupla

Naisten Superpesis

Mansen Räpsä - Jyväskylän Kirittäret, 2

Kerroin: 1.64 @Veikkaus

Kirittäret ovat alkaneet pelaamaan odotetunlaista pesistä ja taistelevat mestaruudesta Lapuan kanssa. Muihin joukkueisiin mielestäni tasoerot ovat suhtkoht suuret. Lähiaikoina muutaman Kirittärien pelin nähneenä en usko, että Manse pystyisi tosissaan haastamaan vieraita. Räpsäkin on ihan hyviä otteita esittänyt, mutta edelliset kolme ottelua se on pelannut häntäpään joukkueita vastaan (Roihu 0-2 v, Lappeenranta 1-0 v, Vihti 2-1 h)

Ykkönen, jalkapallo

JJK - KTP, 2

Kerroin: 1.85 @Veikkaus

JJK saa tänään vastaansa KTP:n ja sen maalitykin Jussi Aallon. JJK on alkanut nostamaan osakkeitaan ja alkanut napsimaan pisteitä otteluista. KTP kärsi ensimmäisen tappionsa vieraskentällä Hakalle, mutta joskus sen tappionkin on tultava... Kotijoukkueelta ilmeisesti sivusta Manninen ja Velija, jotka molemmat ovat tärkeitä paloja joukkueessa.

KTP pääsee pelaamaan parhaalla kokoonpanoolla illan ottelussa (?) Uskon, että kotkalaiset pääsevät vanhaan muottiinsa takaisin ja lätkivät muutaman maalin Aallon johdatuksella. Rohkeimmat voivat pelata tasoituksella.

Kertoimet katsottu hätäisesti Veikkaukselta, jossain varmasti parempaakin tarjolla!

Link to post
Share on other sites

Vesipallon EM, Naiset

14.00

C2p7bPUE-b1rSiN44.pngGBR - GRE YF9Vl06n-x8cM1kXj.png

(Kreikka -4.5) 2 1.80 @bet365 [3/5]

- Naisten turnaus käynnistyy ottelulla Iso-Britannia-Kreikka. Ennakkokaavailuissa Iso-Britannia on Ranskan kanssa kisojen huonoimpia joukkueita, Kreikka puolestaan voi taistella jopa mestaruudesta nappisuorituksella. World Leaguessa britit hävisivät neljästä ottelusta kolme maalierolla 36:52. Kreikka puolestaan tahkosi tasaisia otteluita Italiaa ja Unkaria vastaan, Italiaa se ei onnistunut voittamaan mutta Unkarin se voitti kahdesti. Maat kohtasivat viime vuoden MM-kisoissa ja silloin Kreikka oli vahvempi numeroin 7-13, melko samanlaisia lukemia odotan nytkin.

17.00

8QPQD3oh-ncg24lAN.pngRUS - ESP l019A293-hfG9AV1j.png

2 2.10 @bet365 [3/5]

- Kisojen mestarisuosikki Espanja kohtaa haastajan roolissa turnaukseen lähtevän Venäjän. Venäjäkin kuuluu toki naisten vesipallossa kärkimaihin, mutta näissä kisoissa en usko sen menestykseen. Tämän kauden World Leaguessa maat ovat kohdanneet peräti neljästi, Espanja on ollut kolme kertaa parempi. Yhden ottelun se hävisi Venäjälle maalin erolla, mutta viimeisimmässä ottelussa lähes tasan kuukausi sitten se murskasi venakot 19-6. Espanjan materiaali on tällä hetkellä vahvempi ja sen yksilötaito on kovempaa luokkaa (mm. Garcia), eikä Venäjä ole vakuuttanut MM-turnauksen jälkeisissä otteluissa. Omissa pepereissa señoritat lähtee otteluun suosikkeina, itse asettaisin kertoimen ~1.8 tuntumaan.

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Naisten pienten maiden koripalloturnausta:

klo 17:30 Wales - Azerbaijan -9,5p (2) Betssonilta 1,85 kertoimella.

Wales on umpisurkea, hävinnyt rökeletappiolla molemmat pelaamansa pelit. Azer taisteli hienosti Skotlantia vastaan, mutta homma repesi Itävaltaa vastaan, joka kisojen yksi suosikeista. Tässä ei pitäisi olla mitään epäselvyyttä voittajasta.

Link to post
Share on other sites

Jalkapallo, Champions League

Strömsgodset - Steaua Bucuresti, dnb 2 @bet365 1.8

Kerroin tullut jo alaspäin. Sitten Rosenborgin huippuvuosien Norjan futis on tullut alaspäin. Romania sen sijaan pysynyt tasollaan vuosikaudet. Steaua on kokenut kävijä Eurooppa- ja Champions Liigassa. Strömsgodsetillä kotonaan mahdollisuus taistella ehkäpä tasuri, mutta uskon Steauan vain olevan liian iso pala heille. Steauan suoralla voitolla vielä yli 2 kertoimia, jos vähän riskiä haluaa ottaa.

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Koripallo Euroliiga klo 21:15 Panathinaikos - Barcelona Pelivalinta: Barcelona ML Kerroin: 4,30 Novibet Panathinaikos on aloittanut Euroliigan hyvin ja onkin 9 kierroksen jälkeen sarjataulukon kärjessä. Panathinaikos on kotona erityisen hyvä joukkue, tältä kaudelta kotitilasto 6-1, joten helppo peli ei tule vierasjoukkueelle. Barcelona on aloittanut Euroliigan myös ihan hyvin ja joukkueen materiaali riittää taisteluun kärkipään joukkueita vastaan. Vierasotteluissa Barcelona ei aina ole ollut terävimmillään, mutta yllätysvalmis joukkue kuitenkin on.  Näin suuri suosikki Panathinaikos ei mielestäni ole mitä kertoimet antaa ymmärtää.
    • Koripallo Euroliiga klo 22:00 Real Madrid - Crvena Zvezda Pelivalinta: Crvena Zvezda ML Kerroin: 3,05 Novibet Crvena Zvezda on aloittanut Euroliigan vahvasti. Otteet olleet kokonaisuutena hyviä ja selviä voittoja on tullut useampia. Real aloittanut kauden myös hyvin, loukkaantumisia on ainakin Panathinaikosta vastaan, tarkemmat poissaolotiedot tätä ottelua varten selviävät vasta lähempänä. Joka tapauksessa mielestäni Crvenalle tarjottu 3,05 kerroin on liian korkea.
    • 1. Divisioona / Jalkapallo Tanska AB - Vendsyssel FF AB Draw No Bet @ 1.55 Betsson Alkaa 20:00 AB(4.) on sarjassa kotikentällään kolme ottelun voittoputkessa pitäen noissa kaikissa matseissa oman maalinsa puhtaana sekä tehden yhteensä kuusi maalia. Vendsyssel(10.) on seitsemän matsin mittaisessa voitottomassa putkessa häviten noista kolme kamppailua. AB voitti joukkueiden kaksi edellistä keskinäistä kohtaamista joista viimeisin pelattiin elokuun puolivälissä ottelun päätyttyä tuolloin maalein 0-3.
    • IEM Beijing PK: Natus Vincere - Falcons | Falcons | 1.84 (Pinnacle)
    • Tilanne 3.11. vihjeiden jälkeen:       Vihjemäärä Oikein Void Väärin Palautus-% netto 1.   Snooker 6 4 0 2 198,26 % 39,65 € 2.   Kemmu 6 3 0 3 142,72 % 17,96 € 3.   Henksteri 4 2 1 1 123,67 % 10,21 € 4.   JapBet 2 0 0 2 0,00 % -14,68 € 5.   Nagamori30 6 1 0 5 30,48 % -45,61 € Yhteensä 24 vihjettä (10 - 1 - 13) netto 7,52 € palautus 103,65 %
×
×
  • Create New...