Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

Jalkapallo, UCL, klo 21:45

Olympiakos - Atletico Madrid, merkki 2, kerroin 2.05 @Bet365 [3/5]

Mestareiden liigan lohkovaihe alkaa ja Atleticolle tarjoillaan todella kovaa kerrointa. Eiköhän voitto viime La Ligan pelissä Realia vastaan todistanut, mihin Tico pystyy. Vaikka Diego Costa lähtikin dominoimaan Valioliigaan, niin kyllä madridilaisilla vielä liittää tehoja hyökkäyspäässä, siitä pitävät huolen ainakin Mandzukic ja Tiago. Diego Simeonella on käytettävissä edelleen laadukas nippu.

Isäntäjoukkue Olympiakos on kaikilla osa-alueilla sen ratkaisevan askeleen perässä. Joukkue on Kreikan liigan laadukkaimpia, mutta tasoero Espanjan top3-joukkueeseen on silti merkittävä. Nostaisin yksittäisistä pelaajista esiin hollantilaislaituri Afellayn, sekä toppari Abidalin, joka lienee jo uransa ehtoopuolella.

Veikkaan, että ensimmäinen iso ottelu Euroopassa saattaa näkyä joukkueiden otteissa kentällä, mutta uskon, että tasoero kääntää ottelun niukasti vieraille. Kyllähän yli kahden kerroin on hyvinkin pelattavissa!

Tulosarvio: 0,1 - 1,2

  • Upvote 3
Link to post
Share on other sites

Bojana Jovanovski - Monica Niculescu 1, 2.70 @Pinnacle

nyt alkaa olla jo ilmaa tässä kohteessa. Jovanovski on maailmanlistalla 39. ja Niculescu 60. Jovanoski pelityyli on agressiivinen ja hän pistää varmasti Niculescun juoksemaan tänään. Niculescu on melko arvaamaton pelaaja ja häneltä voidaan nähdä minkälaista tennistä tahansa. Jovanoskin kausi on ollut pettymys, mutta hän on silti näistä kahdesta laadukkaampi pelaaja mikäli hän vaan saa pelinsä kuntoon.

Kenny De Schepper - Tobias Kamke 1, 1.80 @ Nordicbet

De Schepper on ATP-listalla sijalla 104. ja Kamke 97. De Schepper on parhaimmillaan nopeilla alustoilla, joka johtuu siitä että hänellä on todella kova syöttö, jonka arvo korostuu nopeilla alustoilla. Kamken pelityyli sopii paremmin massakentille, eikä hän ole tehnyt yhtä kovaa jälkeä kovilla-alustoilla kuin De Schepper. Kamke on pelannut viimepeleissä todella alhaisella tasolla ja tänään hänen olisi pystyttävä parempaan mikäli meinaa De Schepperin lyödä.

Jerzy Janowicz - Adrian Mannarino 1, 1.68 @Pinnacle

Jerzy Janowicz -2.5(pelit) - Adrian Mannarino 1, 2.00 @Bet365

Janowicz on maailmanlistalla sijalla 40. ja Mannarino 76. Mannarino on pitkästä aikaa parasta tennistään viime aikoina, tänänä vastaan tulee kuitenkin Jerzy, joka on loistanut tämän kauden kovan-alustan peleissään. Janowiczillä on todella hyvät aseet tälle alustalle ja varsinkin Mannarinoa vastaan Jerzyn pelityyli pitäisi sopia kuin nenä päähän. Jerzyllä on maailmanluokan syötöt ja tuliset kämmenlyönnit, joilla hän varmasti tekee tuhoa tänään, kun vastassa on Mannarino, joka ei saa juoksutettua Jerzyä kunnolla heikkojen lyöntejensä vuoksi. Jerzyssä on hieman mielialapelaajan vikaa, mutta uskon että tänään peli nappaa pienen tauon jälkeen.

  • Upvote 2
Link to post
Share on other sites

Monaco - Leverkusen, Leverkusen, 2,25 @ bet365

Kaksi joukkuetta jotka ovat menossa tällä hetkellä aivan eri suuntiin. Monaco oli hyvä viime kaudella, tällä kaudella ei ole ollut

eikä tule olemaan. Joukkueesta lähteneet mm. Riviere(---> newcastle), James Rodriquez(--->Real Madrid), Falcao(--->Man.Utd. Laina).

Samaiset kaverit nyt sattuvat myös olemaan viime kauden kolme joukkueen kovinta maalinsylkijää ja Rodriquezilla oli myös merkittävä rooli joukkueen hyökkäyksien rakentelussa. Tilalle nyt ei ole yksinkertaisesti tullut lähellekään saman tason pelimiehiä ja joukkueen munattomat alkukauden otteet puhukoon puolestaan.(5 ottelua, maaliero 5:9, sija 19.)

Leverkusen taasen oli viime kaudella bundesliigan sijalla 4. Tämä kausi on alkanut loistavasti ja ovat ensimmäisen kolmen pelin jälkeen

bundesliigan kärjessä kahdella voitolla ja tasurilla. Maaleja kertynyt jopa 9! Joukkueesta ei ole juurikaan, ainakaan mitään avainpelaajia

lähtenyt( merkittävimmät lähtijät: edellisen kauden kolmanneksi kovin maalintekijä Sidney Sam ---> Schalke ja Emre Can, puollustava keskikenttä---> Liverpool). Myöskään mitään varsinaisia nimimiehiä ei ole joukkueeseen saapunut mutta mainittakoon vaikka Hamburger S V:n viime kauden toiseksi kovin maalintekijä Hakan Calhanoglu, joka on jo onnistunut maalitilinsä avaamaan Leverkusenin paidassa.

Kaiken kaikkiaan Leverkusenilla näyttäisi homma toimivan tällä hetkellä, etenkin hyökkäyksen osalta ja uskon tämän trendin jatkuvan

läpi kauden siivittäen joukkueen bundesliigan kolmen kärkeen ja tämän ottelun voittoon.

(Pahoittelen jos tämä teksti on hieman ruma eikä ole edes mitään korostettuja kohtia tms. Mutta vihje se on rumaki vihje)

  • Upvote 4
Link to post
Share on other sites

Salibandy, Ruotsi - Superligan

Mullsjö AIS-AIK, 2 3.00 (PAF)

Ruotsin salibandyliigan avauskierros ja silmään pisti heti mielenkiintoinen kohde. AIK:sta tarjotaan MAISin vieraana 3 kerrointa! Toki suurin huomio kiinnittyy varmasti siihen että tällä hetkellä mailman paras pelaaja Nilsson lähti AIK:sta kruunujen perässä Sveitsiin ja tämän tasoinen yksittäinen menetys tuntuisi missä tahansa joukkueessa. MAIS myöskään ei ole mikään huonoin kotijoukkue eikä AIK paras vierasjoukkue, mutta aivan varmasti on erittäin tasainen ottelu tiedossa. Ja omissa papereissa AIK nyt kuitenkin on kovempi joukkue mitä MAIS. Aloitetaan siis Ruotsin liigan tipsaaminen heti kovalla kertoimella.

Tulos: 7-6

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Kenny De Schepper - Tobias Kamke yli 22.5 peliä @1.95 BetVictor

De Schepperin peli tosiaan perustuu omaan syöttöön, mutta muuten peruspeli ei kovin vahvaa ole, joten murtoja Schepper tuskin kauheasti tulee saamaan. Kamken peruspeli mielestäni paremmalla tasolla, joten jos hänenkin syöttö kulkee, niin pitkiä eriä todennäköisesti tiedossa. Tiebreikit tai kolmieräinenkin ottelu ei olisi yllätys tässä kamppailussa.

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Englanti:Conference Premier Jalkapallo klo.21:45

Aldershot-Braintree merkki 1 2.10(MaranthonBet)

Braintreella on aikas kapea materiaali loukkantumisten takia ja se ohenee edelleen tähän otteluun,kun joukkueen kapteeni ja parasmaalintekijä keskikentän Kenny Davis on pois tästä ottelusta otettuaan pari keltuaista edellisessä matsissa,jonka Braintree onnistui voittamaan.Manageri Alan Devonshirella on nyt pähkäiltävää,kun vaihtoehdot jää vähiin kuuden pelaajan puuttuessa.

Aldershotin viimepelit ei ole olleet kovin kaksisia.Nuneatonia vastaan se sai tasurin,kun valmentaja Andy Scott ärähti tauolla ja joukkue tulikin paremmalla asenteella toiselle jaksolle.Jos Aldershotin peli on samanlaista,kuin Nuneatonia vastaan jälkipuoliskolla ja asenne kohdillaan niin sillä on saumat ottaa täydet kolme pistettä sanoisinko nyrjähtäneeltä Braintreelta.

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Real Madrid(-2.5) - FC Basel 1 @2.07 TonyBet

Real Madrid(-3) - FC Basel 1 @2.75 TonyBet

Realin avaus tänään: Casillas; Nacho, Ramos, Pepe, Marcelo; Kroos, Modric, James; Bale, Benzema, Ronaldo

Baselin avaus tänään: Vaclik, Samuel, Schar, Suchy, Safari, Zuffi, F Frei, Elneny, Xhaka, Streller, Gonzalez

Mielestäni tässäkin jo vähän perustelua. Onhan joukkueitten tasoero ennakolta huima. Toki Real aloittanut kautensa yskähdellen, mm. tappiot La Ligassa Sociedadille ja Atleticolle. Mutta varmasti tänään Realin tähdillä näyttöhaluja riittää kotiyleisön edessä. Hyökkäyskalusto on kuitenkin sitä luokkaa, että verkon pitäisi heilua tiuhaan tänään.

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Jalkapallo Englanti League one Klo 21.45   Oxford utd  - Reading   Valinta:  Oxford Utd Kerroin:   2,75 ( Veikkaus)   Oxford aloittanut hyvin kotonaan kauden, kun kuuteen peliin kolme voittoa ja tasapeliä.  Reading ollut myös hyvä, mutta lähdetään koittamaan vahvaa kotijoukkuetta.  Tilastollisesti Oxford ei oo keskinäisiä pystynyt voittamaan viime vuosina, niin nyt jos koskaan olisi hyvä aika.  Rohkea kotivoitto hakuun.    Kunhan Oxford voittaa, niin tämä kohde osuu. 
    • Jalkapallo Konferenssiliiga Klo 19.45   KuPS  -  Kaa Gent    Valinta:  X ( Tasapeli) Kerroin:  4.05 ( Veikkaus)   KuPS ollut vaikeaa viime aikoina sekä Veikkausliigan mestaruus karkasi omista  käsistä aika kauas, jolloin tänään voi vain laittaa kaiken likoon.   Enää ei ole mikään lämmin, joten toivottavasti Gent myös on kohmeessa, niinkuin viime aikoina on ollutkin.  Vieraissa Gent on ollut vaikeuksissa ja tänään on se sauma saada pisteitä näistä otteluista.  Suomalaisyleisön siivittämänä kotijoukkue kairaa pistetilin auki.  KuPS voi jopa voittaakin, mutta viime aikoina voittamisen kulttuuri on tipotiessään, joten otetaan rohkea tasapeli testiin.    1-1 tai 2-2 voisi olla aika hyvät tulosvetoon.    Kunhan ottelu päättyy tasan, niin tämä kohde menee oikein. 
    • Jalkapallo Mestareiden liiga Klo 22.00   Dortmund  -  Betis   Valinta:  X ( Tasapeli) Kerroin:  4.25 ( Paf)   Kaksi suht hyvää joukkuetta kohtaa toisensa sekä molemmilla on voittoja sekä tasureita alla.  Kierroksen yksi tasaisempia otteluita, jolloin tasapeli ei ole mikään mahdottomuus. Betis mestareiden liigassa kolme voittoa, mutta saksa on vaikea paikka pelata, jolloin tuo putki katkennee tänään, mutta pisteputki jatkuu.  Kunhan Ottelu päättyy tasan, niin tämä kohde osuu. 
    • Koripallo Euroliiga klo 21:15 Panathinaikos - Barcelona Pelivalinta: Barcelona ML Kerroin: 4,30 Novibet Panathinaikos on aloittanut Euroliigan hyvin ja onkin 9 kierroksen jälkeen sarjataulukon kärjessä. Panathinaikos on kotona erityisen hyvä joukkue, tältä kaudelta kotitilasto 6-1, joten helppo peli ei tule vierasjoukkueelle. Barcelona on aloittanut Euroliigan myös ihan hyvin ja joukkueen materiaali riittää taisteluun kärkipään joukkueita vastaan. Vierasotteluissa Barcelona ei aina ole ollut terävimmillään, mutta yllätysvalmis joukkue kuitenkin on.  Näin suuri suosikki Panathinaikos ei mielestäni ole mitä kertoimet antaa ymmärtää.
    • Koripallo Euroliiga klo 22:00 Real Madrid - Crvena Zvezda Pelivalinta: Crvena Zvezda ML Kerroin: 3,05 Novibet Crvena Zvezda on aloittanut Euroliigan vahvasti. Otteet olleet kokonaisuutena hyviä ja selviä voittoja on tullut useampia. Real aloittanut kauden myös hyvin, loukkaantumisia on ainakin Panathinaikosta vastaan, tarkemmat poissaolotiedot tätä ottelua varten selviävät vasta lähempänä. Joka tapauksessa mielestäni Crvenalle tarjottu 3,05 kerroin on liian korkea.
×
×
  • Create New...