Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

NHL / Columbus - Washington / 2 / 2.08 Veikkaus

NHL / Columbus - Washington (-1.5) / 2 / 3.00 Veikkaus

Columbus hävinnyt 5 viimeistä, joista 4 vimosta jopa 2 maalilla tai enemmän. Columbuksella pisteitä 56, ja sen takana pari joukkuetta pisteissä 55, joten sopivasti pelaamalla Columbus voi tipahtaa oman lohkonsa toiseksi viimeiseksi, ja tällöin heillä paremmat saumat saada aikainen varausvuoro seuraavalle vuodelle. Washington omassa lohkossaan sijalla 7, ja edellisen ottelun he voittivat, mutta sitä ennen 3 tappiota putkeen. Tänään sauma ottaa toinen voitto putkeen huono Columbuksen kustannuksella. Kakkosta lapulle ja -1.5 tasoituskin luultavasti osuu.

EDIT: 3-5

Link to post
Share on other sites

NBA: Chicago Bulls - Washington Wizards 1.83 @Veikkaus

3:00

Bulls kärsii valtavan suurista loukkaantumist huolista. Joukkueen ykköstähti Derick Rose on ollut loukkaantuneena jo pidempään, ja nyt joukkueen sairaslistalle on lisätty Rosen lisäksi joukkueen loistopelaajat Jimmy Butler ja Taj Gibson. Wizarssit eivät ole olleet kovin vakuuttavia, joskin voittivat viime ottelunsa, ja nyt olisi loistava paikka jatkaa voittojen tiellä. Lisäksi Wizarseilla ei ole merkittäviä poissaoloja. Tällä kertoimella tämä on varsin hyvä kohde.

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

NBA Player Performances 3/3/2015

Isiah Thomas(celtics) over 19.5 points kerroin 2.10@bet365

John Wall (wizards) over 18.5 points kerroin 1.83@bet365

Terrence Jones(Rockets) over 15.5 points kerroin 1.83@bet365

Paul Millsap(Hawks) over 17.5 points kerroin 1.83@bet365

J.R Smith(Cavaliers) over 12.5 points kerroin 1.83@bet365

Pitkän tutkinnan jälkeen laitoin tällaisia menemään.

Perusteluja nyt pitkälti viime otteluiden suoritukset. Thomas on ollut Celticsin paras pistemies lähes joka ottelussa . neljässä viimeisestä viidestä mennyt rikki tuo 19 raja. Veti helmikuun hurjalla 18.8 pisteen keskiarvolla.Wall on ollut Wizardsin kantava voima heittäen kahdessa viimeisessä pelissä molemmissa kevyesti yli 20p. Rocketsilta Jones on tykittänyt hardenin perässä yleensä toisiksi eniten pisteitä ja lähes joka toisessa ottelussa tullut n 20 saldo. Milmsap ollut kahdessa edellisessä ottelussa Hawksin kärkimies heittäen kevyesti 20 pintaan pisteitä. Heittää huononakin iltana ainakin 15 pistettä ja tänään kun Hawks on iso suosikki ei pitäisi olla ongelmaa mennä päälle 20. J.R Smith on heittänyt myös todella hyvin viime aikoina. Houstonia vastaan vain 10p mutta sitä ennen pacersia vastaan 21 pistettä. Pitkälti tilastopohjalta siis valittu jokaisen joukkueen tarjotuista pelaajista mielestäni se maistuvin overi pisteheittäjä. Katsotaan kuinka käy, pelasin näitä ekaa kertaa toissayönä ka silloin meni 2/2.

Link to post
Share on other sites

NHL - Arizona Coyotes - Anaheim Ducks 1,80 @unibet

KLO 0400

Arizona on hävinnyt viimeisestä kymmenestä ottelustaan yhdeksän, ja ottanut yhden jatkoaikavoiton. Joukkue on yhdeksän ottelun tappioputkessa. Vierailulle saapuu materiaaliltaan täysin eri tasolla oleva Anaheim, joka on saanut peliään parempaan kuntoon viime aikoina, ja viimeisestä viidestä pelistään Ducks on voittanut neljä ottelua, joista yhden jatkoajalla. Kerroin on ihan kohtalainen näinkin selvälle pelille paperilla, eiköhän ankat tämän hoida kotiin.

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • 16:30 Korfez Basket - Kolossos Rhodes ”Vierasjoukkue” Kolossos ei ole huono joukkue, mutta tämän kauden jengissä aikalailla kaikki on mennyt uusiksi, ja yhteispelissä on vielä tekemistä. Kotijoukkueena pelaava Korfez vaikuttaa olevan etenkin hyökkäyspäässä jo valmiimpi kauteen ja näin ollen nappaa tästä Bulgariassa pelattavasta ottelusta voiton. Korfez Basket ML @1,92 @epicbet
    • Jääkiekko:SM Liiga klo.18:30 TPS - Jukurit Tekee vähintään 2.pst Lukas Wernblom @3.50 Unibet TPS puolelta pistepörssiä johtavan Wernblomin parit pojot kokeiluun. TPS ottanut 2 voittoa ja yhden hävinnyt.Sillä on 1 ottelu vähemmän pelattuna,mitä Jukureilla.Jukureilla 4:stä pelistä tappioita ja voittoja 2.Jukurit on 2 edellistään pelannut kotonaan ja pelasikin ne hyvin.Vieraissa sitten Jukureilla onkin vaikeampaa ja tänään TPS kotonaa tulee olemaan hankala Jukureille. Turkulaisia kismittää niukka 2-1 häviö Sportille ja paluu voittojen tielle on tässä lähellä.TPS 1.kenttähän on sitä tahtipuikkoa heilutellut,kun pistepörssiä vilkuillaan. Takuulla hyökkäyskolmikolle Wernblomille,Haudumille sekä Bryggmanille tulee niitä huonoja/pisteettömiä pelejäkin kaudenedetessä.Tässä kohtaamisessa kuitenkin 1.kentällä on saumoja tehä niitä pisteitä useampikin ennakkoon sarjanheikoimpiin kuuluvaa Jukureita vastaan. Lottoohan tää Suamikiakko on,mutta jos TPS hyökkäyskolmikolta Wernblom,Haudum,Bryggman nähdään nopea maali,jossa Wernblom on osallisena jollain tavalla niin silloin ollaan jo lähellä ja otetaan kokeiluun,kun sitä on tarjolla.
    • MLB klo 2:45 St.Louis Cardinals - San Fransisco Giants Pelivalinta: St.Louis Cardinals ML Kerroin: 1,71 Pinnacle San Fransisco lähtee tähän vierasmatsiin melko heikolla lyöntiosastolla. Muutamia hyviä lyöjiä sivussa ja kokoonpanossa muutamia kokemattomia lyöjiä. St.Louisin rosteri sen sijaan lähempänä normaalia ja odotankin kotijoukkueelta vahvaa suorittamista tässä matsissa. Syöttäjissäkään ei suurta eroa, ehkä Giantsin Roupp on ennakkoon hieman vahvempi, mutta tuskin merkittävää eroa tulee syöttäjien osalta. St.Louis lähtee matsiin mielestäni selvähkönä suosikkina. OIKEIN
    • 19:30 Como - Parma Comojärven hulppeissa maisemissa viimekauden yllättäjä, ja neljänneksi sijoittunut Como haastaa viime kaudella keskikastissa viihtyneen Parman. Como pelasi viime viikolla chämppäriä, kun taas Parma on saanut huilata yli viikon ja valmistautua tähän matsiin. Como on luonut maaliodottomaa noin 1,83 per matsi mutta tehnyt 2,33 maalia. Parma taas on ollut hyökkäyspäässä koko sarjan surkein toistaiseksi ja maaliodottomaa on kertynyt noin 0,61 per matsi. Parman hyökkäysodotus tässäkin pelissä jää alle 0,6 ja Comolta odotan noin 2,25. Como on big chances listalla sijalla 14/20 ja Parma pitää peräpaikkaa tällä listalla.    alle 3 maalia @1,92 @coolbet  
    • Lentopallo, EM-Kisat Viro - Belgia Belgia -2.5 Erää Vedonlyöntitoimisto: Unibet Kerroin: 2.04 Alkamisaika: 20:00 - Viro sekä Belgia kohtaavat EM-Kisoissa. Belgia selvästi parempi jokaisella osa-alueella ja maailman yksi parhaimmista ellei paras hakkuri Reggers tulee tässä pelissä tekemään valtavasti tuhojaan. jopa pientä ylikerrointa tarjolla sillä itse näen tämän siellä 1.7~ paikkeilla.
×
×
  • Create New...