Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

ANAHEIM DUCKS - CHICAGO BLACKHAWKS


Recommended Posts

Kimmo Timonesen paikan ottaa ensi yönä David Rundbland.

Pakit Chicagolla siis luultavimmin:

Hjalmarsson - Keith

Cumiskey - Oduya

Seabrook - Rundbland

Edellisessä viestissä vinkit ja pelistä tarkemmin.

Link to post
Share on other sites

Game 6. Chicago - Anaheim 5 - 2

Chicago pelasi sellasta peliä, jolla he voivat hyvinkin mennä finaaliin asti. Chicagolta aika rutiiniomainen voitto, joka vei sarjan Game 7.

Ottelun Yhteenveto: http://www.livetulokset.com/ottelu/MDLtYy3j/#ottelun-yhteenveto

Game 7. Pelataan La - Su Yönä KLO 03,00

Link to post
Share on other sites

Tänää Ratkeaa Stanley cup- finaalisti. Itäisestä tuli Tampa Bay, mutta kumpi tule Lännestä?

GAME 7.

Nyt on kuusi kamppailua käyty. Tasanen ja ennakoitu huippusarja on kyllä osittain nähtykkin. Maaleja nähty tiiviiseen tahtiin, noustu melkein 3 - 0 tappiosta aina peliin mukaan vielä. Chicagon pakkien piti väsähtää tiiviisen peluuttamiseen ja pitkien otteluiden tuottamaan rasitukseen, mutta niin vaa pelata jaksavat huipputasolla. Maalivahdit eivät ole sulannetkaan.

TILASTOT:

Chicago on vieläkin voittanut jokaisen pelin tällä kaudella, joita johtanut 2.erän jälkeen.

Mielenkiintoisia tilastoja itse Game 7-peliin löytyy tästä: http://www.nhl.com/ice/news.htm?id=769155

Pisti silmään: Chicagon hyökkääjä Richards:in saldo on murhaava 7kpl Game 7 ja 7 voittoa tehoin 2 + 3 = 5pst.

Pelistä:

Tänään on tärkeää saada avausmaali aikaiseksi. Ducks saa tärkeän vaihtoedun itselleen ja se on tärkeää Chicagon kaltaista hyvää hyökkäystä vastaan. Nyt jos joskus on ylivoiman ja etenkin alivoiman onnistuttavan. Ottelun suurin taistelu on Anderssen Vs. Craword, nimittäin kumpikaan ei saa sulaa, mutta toinen niistä päästää ainakin yhden maalin enemmän.

KOKOONPANOT:

CHICAGO ( harjoitellut välipäivinä näillä )

Saad - Toews - Kane Rudbland - Keith

Bickell - Richards - Hossa Hjalmarsson - Odyua

Sharp - Vermette - Teräväinen Seabrook - Cumiskey

Desjardins - Kruger - Shaw

Maalissa: Craword

ANAHEIM: ( jatkaa tän hetken mukaan samoilla kuin aikasemmin. )

Perry - Getzlaf - Maroon Beauchemin - Lindholm

Silfverberg - Kesler - Belesky Despres - Fowler

Palmieri - Thompson - Gogliano Vatanen - Stoner

Etem - Rakell - Sekac

Maalissa: Anderssen

Pitkä ja hikinen ilta tulossa Kesler:ille mikäli Ducks jatkanee pelutusta Kesler vs Toews Kenttä. Viime pelissä tosin Chicagon Herra Q reagoi viemällä Toews VS. Thompson, mutta pelissä näkee taas miten käy, kun vaihtoetu on Anaheim Ducks:illa tässä pelissä.

Vetovinkit:

YLI 4,5 maalia Kerroin: 1,63 ( Veikkaus )

Lopullinen Voittaja: Chicago Kerroin: 2,08 ( Veikkaus )

Hyvää kiekko yötä kaikille ja KLO 03,00 se alkaa..... Lets"Go Hawks

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Jalkapallo:Hollanti Eredivisie klo.21:00 Cambuur - Excelsior o2.5 @1.75 bet365 Hollannin pääsarjasta maaleja väh.3 tähän kokeiluun. Hollannin pääsarja starttaa käyntiin tänään 1 ottelulla. Cambuur on nousija joukkue.Excelsior oli viimekaudella Eredivisien keskisarjan porukka.Kertoimissa ottelusta on odotettavissa tasaista. Cambuur aloitti pre-season ottelunsa mukavasti,mutta nyt 4 edellistä niistä se on hävinnyt.Excelsiorin valmistelut on mennyt huomattavasti paremmin.Joukkue on voittanut kaikki 5 harkkaotteluaan. Itse en odota tästä mitään 1-1 tyylistä loppua.Molemmat tässä tod.näk tekee sen maalin ainakin,mutta kumpi sitten voittaa jää nähtäväksi vai jäädäänkö esim.2-2 tulokseen. Cambuur kotonaan sen yhden kyllä tekee,enkä usko Excelsiorinkaan jäävän nollille.Molempien otteluissa o2.5 maalia ei ole harvinaisuus vaan se on paremminkin ominaisuus ja sitä lähden testaamaan tänään.
    • Tilanne 6.8. vihjeiden jälkeen:       Vihjemäärä Oikein Void Väärin Palautus-% netto 1.   Nagamori30 3 2 1 0 150,74 % 17,40 € 2.   Snooker 7 4 0 3 115,53 % 10,76 € 3.   Henksteri 4 2 0 2 91,73 % -3,61 € 4.   JapBet 5 2 0 3 69,27 % -17,75 € Yhteensä 19 vihjettä [10 - 1 - 8] netto 6,80 € palautus 103,32 %
    • Jalkapallo Veikkausliiga klo 19.00 SJK - Gnistan Puoliaika jolla eniten maaleja: 2.puoliaika 2.10 (Epicbet) Tilastoja katsellessa pomppasi silmille se, että 6 viimeisessä SJK:n ottelussa on 5 pelissä tehty enempi maaleja toisella jaksolla kuin ensimmäisellä jaksolla. Otetaan kohde tänään lapulle ja toivotaan ensimmäistä 45min 0-0 :)
    • Jalkapallo:Etelä-Korea klo.14:00 Hwaseong FC - Seoul E-Land btts @1.67 bet365 Korean 2.leaguesta molempien maalia testiin. Sarja 4 Hwaseong on ollut paras kotijoukkue.Vastustaja sarjassa kolmantena oleva Seoul puolestaan on esiintynyt hyvin vieraspeleissään.Molempien peleissä on viimekierroksilla maaleja nähty molemmilta. Hwaseongin 7:ssä edellissä on 6:ssa molemmat tehny maalin ja Hwaseongin 5 viimeisintä kotimatsia on päättynyt molempien osumaan. Myös Seolin 7:ssä viimeisessä on 6:ssa molemmat tehny maalin ja Seoulin 4:ssä viimeisessä vierasottelussa molemmat ovat onnistuneet maalinteossa. 2:ssa edellisessä keskinäisessä kohtaamisessa on molemmilta nähty maali.Näitten pohjalta btts veto tuntuisi tähän kohteeseen sopivan hyvin.   
    • Tennis ITF Hämeenlinna naiset klo 11:00 Pohle, V - Vaissaud, D Pelivalinta: Vaissaud, D Kerroin: 1,85 Epicbet Vaissaud pelaamassa tuloksellisesti kelpo kautta. 1 turnausvoitto löytyy sekä finaali ja semifinaalipaikkoja. Parhaat tulokset tulleet kovilta kentiltä, joten nyt massakentällä pelatessa pientä miinusta Vaissaudin suuntaan. Pohlen kausi on ollut vaikea. Muutamia väläytyksiä lukuunottamassa tulokset olleet heikkoja. Tässä turnauksessa Pohlella ollut hyvä kaavio, melko helpolla päässyt puolivälieriin.  Vaissaud otti viime kierroksella hyvän voiton ja lähtee mielestäni suosikkina myös tähän matsiin. Vaissaud johtaa keskinäisiä kamppailuita 1-0 luvuin.
×
×
  • Create New...