Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

Elikkäs seurantaa omaksi ja muiden huviksi, Jos vaikka pysyisi kohteet kohtuullisina kun muukin maailma näkee.

Pelitili valu nolliin tuossa eilen ja katsotaan jos aloitettaisiin alusta 50e kassalla. Viime viikolla 30e muuttui 311 euroksi ja siitä alamäki alkoi joka huipentui eilen 0:llaksi. voittoa olisi tullut torstaista saakka mutta se yksi virhe joka ikisellä lapulla oli liikaa. Kohteina futista, korista, kiekkoa ja jos edelliset merkit pitää paikkansa niin luulen löytäväni voittoa jostain muustakin.

aloitan 10e panoksella per veto ja nostan 10eurolla panosta jokaisen satasen kohdalla. eli alle sata = 10e , 100e =20e ja niin edelleen.

unibetiltä kertoimet.

Link to post
Share on other sites

nonniin aloitetaas varovaisesti, Kait?

adler mannheim - erc ingolstand: 1. @1.62 Sarjakärki vs toiseksi viimeinen. mannheimilla kaksi kotivoittoa alla. tulos: 4-2

dynamo moskow - torpedo NN : u 5.5 @ 1.41 luulisi että aikaisemman pelin perusteella maaleja ei paukutella ihan samaan tahtiin. (melkein tekisi mieli laittaa u 4.5) TULOS 2-2

hertha berlin - hoffenheim: 1 @ 2.05 (lainattu cowa:lta) tulos 1-0

Kerroin: 4.68 @ 10e

Ässäarpa vetään.

Link to post
Share on other sites

Sitten yöksi seuraava. hieman tekisi kingsin puolesta laittaa mutta enpä tiedä. San josella 5 ottelun putki mutta columbuskaan ei paskemmin ole pelaillut.

Montreal vei jo islanderssia ja toinen putkeen hmm.. Nbassa joituis golden statelle laittaan niin hirveen tasotuksen että ei. mutta voi toi clipperssikin hävitä.

LA.C - toronto: 2 +9,5@1,54 (en pidä clipperssiä ihan niin kovana että yli 9,5 voittais)

Real betis - athletico madrid : 2 @1,6

Montreal - Ny islanders: 1@2.10 (kyllä monttu kotona uudestaan putkeen vie.)

kerroin : 5,17@10e

kyllähän se san josekin olis sitten osunu, Los angeles ei kylläkään. tais joku täällä carolinan voittoakin ennustaa.Montreal osu kuten piti. Pelkkä clipperssin voitto olisi kosahtanu. Ehkä hieman yltiövarovaisia vetoja, mutta suunta on ainakin oikea.

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Jaahas mitäs sitten.pelikassa 128,57, joten pitäisi nostaa 20e/veto mutta...pelkäämpä että seuraava menee jo periaatteestakin reisille.

Tuo florida panthers saattaisi alkaa nostaan päätään ja kaataisiko losin. (melkeimpä voisi jopa panthers -1,5) tai parempi ehkä o2,5,)

Ny rangers olisi kotona ja nashvillellä ei nyt ihan kaikki napit ole kaapissa. joten voisikohan siitä napata... siinäkin tasuri voisi toimia

Washington olisi kotona ja siinä tilastojen valossa olisi pelailtavaa. edmonton kaatoi kylläkin toissapäivänä devilsin 5-1 mutta mikään vierasvoittaja ei kyllä ole.

Winnipeg on voittanut kaksi kotona ja coloradolle on paukkunu maaleja ihan miehekkääseen tahtiin joten siinäkin olisi yksi ihan potenttiaalinen.

Florida panthers - Los angeles kings: 1 o2,5 @2,10 : Luulisin että kolme maalia nähään panthersin toimesta. voitosta en ihan niin varma ole.

Ny rangers - nashville predators : 1 @ 2,15:

new englang patriots - buffalo bills : 1@ 1,30 : otetaan nflää yksi mukaan lisäykseksi. luulisi olevan aika varma

kerroin : 5,87@20e

laitetaan nyt se korotus jos vaikka sattuisi osumaan.

semmonen keno tänään.

Nyt kun tarkemmin miettii niin kyllä toi panthersi on aika aivopieru ollut. naurattaa että kävi se losin o2,5 mielessä :)

Link to post
Share on other sites

kokeillaas seuraavaa. tappara taitaa tuon saipan taitaa. amur on nyt saanu kotona selkäänsä kolme peliä joten eiköhän ne viä kerran vieraissakin saa.severstal muutenkin pikkasen kovempi tekeen maaleja, kun tilastoja kattelloo. heitetään nyt toi cska mukaan, luulen että toi vladivostok tosta rauhottuu vaikka cska onkin pelannu päin vittua niin kyl se kotona joukkueen joka jostain melke jenkeistä saakka tulee niin pätkii. all hidd muuten vaan , ainakin aikaisempien pelien perusteella pitäs olla aika läpihuuto juttu.

cska - hc vladivostok : 1@ 1,42

tappara - saipa: 1@1,75

sev.che - amur: 1 @1,92

all hidd - manama : 1 @1,42 (bahrainin valioliiga, osunut toi hidd ennenkin lapuille :) )

kerroin : 6.58 @ 10e

saas nähä tuliko taas vähä liikaa kohteita lapulle.

Link to post
Share on other sites

kokeillaas yölle. Dallasin lähtee haasteleen ottawaa joten aika lailla tuntuu perseessä dallasin voitto .anaheim-calgary menee vähämaaliseksi uskoisin näin. denver nuggetsille vähä tasuria niin clipperskin varmaankin jää.

anaheim - calgary: u5.5 @ 1.69

dallas - ottawa : 1@1.90

denver nuggets - L.A. clippers: 1 +9,5@1,61

kerroin: 5.17@10e

Osu muuten hyvin

Link to post
Share on other sites

Mitäs yölle..Nhl:ssä ainakin valinnan varaa :) jos kolmestatoista sais edes kolme kohdetta oikein.
taidan tehä kaksi 10 lappua nhl/nba sekoituksia. ja hetkonen...mestistäkin siellä vedellään.hmm..

islanderssi nyt luulis olevan jo aika varma tommosia vastaan :)

washingtonin kotiottelu, luottoa löytyy (saa nauraa jos häviää 5-0)

clipperssiin uskoa löytyy sen verran että kait toi tosta kotona kaatuu.

san josen uskon vaan olevan sen verran liekeissä että nyt komeiden voittojen jälkeen kotona laitetaan caponen kavereita pataan.

boston on kanssa sen verran laitellu vieraissa että taitaa detroitti tosta kaatua.

charlotte on enemmänkin mutu

N.y islanders - philadelphia : 1 @ 1.85

washington - winnibeg : 1 @ 1,87

L.a Clippers - utah jazz : 1@1,47

kerroin: 5,08@10e

san jose - chigaco: 1@2,50

detroit - boston : 2@2,75

charlotte - washington : 1@1,57

kerroin : 10.79/10e

Link to post
Share on other sites

jokerit - sochi : 1@1,62

sev-che - vladivostok: 2@3.10

cska - amur: 1 o2,5 @1,46

kerroin : 7.33/10e

ja sitten katsotaan illalle/yölle uusia lappuja. koitetaas hassutella yksi voitettukin lappu taas. Hieman ehkä mutulla haettu taas kohteita, pitäisi enemmän keskittyä oikeisiin kohteisiin :)

celtic- ajax: o2.5@1,74

växjo - modo: 1@1,47

qarab - tottenham: 2@1,83

kerroin : 4,55@10e

Link to post
Share on other sites

Jaahas, liigaa ja khlää.

tosa mietin että tuo hifk taitaa tuon kärpät kaadella. Uskoisin että kärpät ottaa itseään niskasta kiinni ja pistää hieman enemmän hanttiin kuin parissa aikaisemmassa pelissä, ifh taas on tehnyt ihan tulosta vieraskiertueellaan, eli päässyt voittamiseen kiinni, niin tuo (2,25 unibet) on aikas hyvä kerroin pelattavaksi. kärpät ei ihan parhaassa vireessä tunnu olevan.

Joku veikkaili tuolla pitkävetovihjeissä lukon voittoa ja jo on aikakin sitten voittaa. Kotiyleisön edessä lukko varmaan tän taiston vie. Voipi olla että aika kovin numeroinkin. mutta en lähde tasureita hakeen kun on tarkotus lappujakin voittaa ;)

neftekhimik nizhnekamsk - Metallurg magnitogorsk....vittu mikä sanapari... mutta tasanen vääntö tulee ehkä u 4,5 mutta taidan pelailla "varman päälle" ja tietysti kun kattelee mangitokorskin maalitaulukoita, niin voipi olla että maaleja viuhuu enemmän kun tarpeeksi......

Hifk - kärpät:1@2,25

lukko - kookoo:1 @1,57

nef niz - met.mang:u5,5@1,42

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Esports World Cup PK: Luminosity - GamerLegion | GamerLegion | 2.10 (bet365)   PK: FUT - TYLOO | TYLOO | 2.38 (Unibet)   PK: magic - The MongolZ | magic | 2.25 (bet365)   PK: Falcons - K27 | K27 +5.5 | 1.96 (Unibet)   PK: BetBoom - FaZe | FaZe | 1.80 (Pinnacle)   PK: PARIVISION - B8 | PARIVISION -2.5 | 2.04 (Pinnacle)   PK: MIBR - Astralis | Astralis | 1.78 (Coolbet)   PK: Natus Vincere - 3DMAX | 3DMAX +5.5 | 1.89 (Unibet)   PK: Vitality - 100 Thieves | 100 Thieves +4.5 | 2.02 (Pinnacle)   PK: 9z - paiN | paiN +2.5 | 2.08 (Pinnacle)
    • Tennis ITF Astana naiset nelinpeli klo 12:00 Kim/Lee - Ingale/Patil Pelivalinta: Kim/Lee Kerroin: 1,83 Bet365 Kim/Lee parilla ei yhteispeliä juuri ole takana, mutta erityisesti Kim on pelannut toisen parin kanssa hyvää nelinpeliä tällä kaudella. Ingale/Patil parilla useampia yhteisiä turnauksia, mutta menestys on jäänyt vähiin. Parin tulokset olleet melko heikkoja. Avauskierroksella pari otti helpon rutiinivoiton toisesta heikohkosta parista. Pidän Kim/Lee paria selkeänä suosikkina otteluun ja uskon kertoimien laskevan ennen ottelun alkua.
    • Tilanne 10.8. vihjeiden jälkeen:       Vihjemäärä Oikein Void Väärin Palautus-% netto   1.   Nagamori30 5 3 1 1 130,59 % 16,80 € ▼ 2. ▲ Henksteri 9 5 1 3 106,80 % 7,14 € ▲ 3. ▼ Snooker 14 7 1 6 104,88 % 7,07 € ▼ 4. ✰ vptonnikeiju 1 0 0 1 0,00 % -9,52 €   5. ✰ Pasanen67 1 0 0 1 0,00 % -11,17 €   6. ▼ JapBet 9 3 0 6 59,84 % -40,26 € ▼ Yhteensä 39 vihjettä (18 - 3 - 18) netto -29,95 € ▼ palautus 92,96 % ▼
    • Huomenna alkavaan Esports World Cup -suurturnaukseen muutamat turnausvedot.   Esports World Cup - Turnausvedot PK: Highest ADR | Magnojez (vs luchov) | 1.83 (bet365)   PK: Highest KAST% | ZywOo (vs donk) | 2.20 (bet365)   PK: Highest KAST% | ropz (vs b1t) | 2.00 (bet365)   PK: Highest HLTV Rating | Falcons (vs Spirit) | 1.90 (bet365)   PK: Highest HLTV Rating | FURIA (vs Natus Vincere) | 1.83 (bet365)
    • Mlb, Baseball Dodgers - KC Royals Vihje : Dodgers -1.5 1.79@ Epicbet 05:10 Dodgers lähtee tähän juuri hankkimansa Skubalin voimin ja uskon että hän tässä siivittää Dodgerssin melko rutiininomaiseen voittoon. 
×
×
  • Create New...