Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

Jääkiekko NHL

Pittsburgh - Washington

Alle 5 maalia 1.74 Unibet

Klo 02:00

Kahden huippujoukkueen kohtaaminen kun pingviinit isännöi Washingtonia.

Tiedossa on varmasti tiukka vääntö ja Washingtonilla on kalavelkoja joukkueiden aikaisemmasta kohtaamisestatällä kaudella kun pingviinit haki vierasvoiton 1-3.

Molemmissa joukkueissa löutyy kyllä maalinteko voimaa ja onhan joukkueet hyökkääviä molemmat, mutta kummallakin löytyy yksi selvä maalintekiä tällä kaudella joka on edellä muita, Pittsburghilla Malkin (13) ja Washingtonilla kukas muukaan kuin Ovechkin (14), onhan siellä sitten molemmilla muutama jotka lähenee sitä kympin rajapyykkiä, mutta tässä tiukassa ottelussa maalintekijät ovat varmasti merkattu ja tilaa ei anneta.

Joukkueiden viidestä viimeisestä keskinäisestä neljä on jäänyt underiksi.

Tasan viidellä maalilla kohde mitätöidään

Link to post
Share on other sites

Koripallo NBA

Indiana Pacers - Toronto Raptors

Toronto Raptors ml 2.75 NordicBet

Klo 02:00

Omasta mielestä ainakin kokeiltava kerroin vierasjoukkueelle, kun kyseessä kummiskin itäisen konferenssin kovin vierasjoukkue voitettuaan 8/13 ottelustaan ja Raptors on tälläkin hetkellä neljän ottelun voittoputkessa vieraissa.

Joukkue on saanut pelata juuri kotonaan viimeiset kuusi peliään joista se voitti viimeiset nljä eli joukkue lähtee vieraisin neljän ottelun voittoputkessa.

Kotijoukkue Pacers ei ole huono kotijoukkue sillä joukkue on voittanut 7/10 kotiottelustaan, mutta tähän otteluun se tulee tappio niskassaan kun se hävisi toissayönä Detroitille 118-96.

Viimeisestä viidestä ottelusta joukkue on voittanut ainoastaan yhden, mutta juurikin kotonaan.

Toronto on voittanut joukkueiden viisi edellistä keskinäistä ja en näe syytä miksei tänäänkin voisi ja tuolla kertoimella.

Muita hyviä kohteita tähän, laittaa torontolle muutama piste eteen tai overia sillä joukkueet pelanneet viimeaikoina overeita.

Link to post
Share on other sites

[K]

NBA
San Antonio vs Utah
1. Puoliaika Utah yli 40 pistettä
Kerroin: 1.847 - Pinnacle


Tässä on raja asetettu mielestäni liian alhaiseksi. San Antonio on sarjan paras puolustamaan, päästettyjen pisteiden ka 88.2 pistettä ottelussa ja puoliajalla 41.5. En usko, että Utah jää noin vähiin pisteisiin. Utah ei ole paljon pisteitä tekevä joukkue, mutta 40 pisteen raja on alhainen. Utah on tehnyt keskiarvolta 47.5 pistettä 1. puoliajalla. Edellisissä kolmessa ottelussa sekin on ollut paremmalla mallilla 51.7 pisteen ka:lla ja lisäksi edellisestä viidestä ottelusta kolmessa 100 pisteen raja on mennyt rikki. Pisteitä on tullut viime peleissä selvästi enemmän kuin alkukaudesta.

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • 19:30 Como - Parma Comojärven hulppeissa maisemissa viimekauden yllättäjä, ja neljänneksi sijoittunut Como haastaa viime kaudella keskikastissa viihtyneen Parman. Como pelasi viime viikolla chämppäriä, kun taas Parma on saanut huilata yli viikon ja valmistautua tähän matsiin. Como on luonut maaliodottomaa noin 1,83 per matsi mutta tehnyt 2,33 maalia. Parma taas on ollut hyökkäyspäässä koko sarjan surkein toistaiseksi ja maaliodottomaa on kertynyt noin 0,61 per matsi. Parman hyökkäysodotus tässäkin pelissä jää alle 0,6 ja Comolta odotan noin 2,25. Como on big chances listalla sijalla 14/20 ja Parma pitää peräpaikkaa tällä listalla.    alle 3 maalia @1,92 @coolbet  
    • Lentopallo, EM-Kisat Viro - Belgia Belgia -2.5 Erää Vedonlyöntitoimisto: Unibet Kerroin: 2.04 Alkamisaika: 20:00 - Viro sekä Belgia kohtaavat EM-Kisoissa. Belgia selvästi parempi jokaisella osa-alueella ja maailman yksi parhaimmista ellei paras hakkuri Reggers tulee tässä pelissä tekemään valtavasti tuhojaan. jopa pientä ylikerrointa tarjolla sillä itse näen tämän siellä 1.7~ paikkeilla.
    • Käsipallo, Superliga Stal Mielec - Wybrzeze Gdansk Yli 60.5 Maalia Vedonlyöntitoimisto: Bet365 Kerroin: 1.85 Alkamisaika: 18:00 - Käsipallon Superligan puolella kohtaavat Stal Mielec sekä Wybrzeze Gdansk. Paljon maaleja lähdetään otteluun hakemaan näiden kahden joukkueen välillä, viime kauden kahdessa kohtaamisissa nähtiin 64 sekä 67 maalia, Gdanskin tämän kauden avauksessa maaleja tuli myöskin 67. Gdansk viime kauden 3. sijan nappasi itselleen ja on tunnettu nimenomaan kovasta hyökkäyksestään sekä kovalla temmolla pelaamisesta mutta omiin tulee yksinkertaisesti liikaa maaleja joka kostaantui isosti joukkueelle viime kaudellakin. Gdanskia on lupa odottaa tälläkin kaudella sarjan kärkipäähän siinä missä Stal Mielec keskikastin porukoita. Uskon vahvasti vauhtia ja maaleja tässä ottelussa nähtävän sillä puolustus ei kummankaan joukkueen vahvuuksiin kuulu ja edelliskauden kaksi keskinäistä kohtaamista siitä myös todisteena.
    • Pöytätennis, Setka Cup Obishchenko - Holoborodko Holoborodko Vedonlyöntitoimisto: Bet365 Kerroin: 1.83 Alkamisaika: 12:05 - Setka Cupin puolella kohtaavat Obishchenko sekä Holoborodko. Kertoimet on asetettu tähän otteluun tasabookiksi mutta hyvin vaikeaa on kyllä olla näkemättä Holoborodkoa suosikkina otteluun. Holoborodko pelannut erinomaisesti viime otteluissaan marssien lähes voitosta voittoon ja tulee tähänkin otteluun 3 ottelun voittoputkessa. Holoborodkon syöttöpeli on ollut vakuuttavaa ja uskon sen olevan tässäkin ottelussa Obishchenkoa vastaan avain voittoon sillä Obishchenko ei varsinaisesti ole loistanut palautuspelissä.
    • Jalkapallo:Ranska Ligue 2 klo.21:45 Red Star - Metz btts @1.85 Unibet Ranskan 2.ligasta otetaan maalit molemmille kokeiluun. Kuudennet ottelut tänään molemmille.Ihan mukavasti on molemmilla toistaiseksi pelit menny.Metzin tappiosarake näytää 0,eikä Red Starillakaan ole kuin 1 häviö. Maaleja on molempien peleissä saatu hyvin.Metzin 4:ssä pelissä 5:stä on molemmat joukkueet maalin tehny.Red Starin 3:ssa edellisessä molemmat joukkueet onnistuneet laittamaan pallon verkkoon. Unkan @1.85 on ihan mainio molempien osumasta ja laitattaa kyllä merkin siihen.  
×
×
  • Create New...