Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Bannionin jalkapallot 2016/2017


Recommended Posts

  • Vastaukset 583
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

No niin. Tänne alkaa uusi kausi tossa parin viikon päästä. Edellisessä blogissa tuli opittua paljon ja siinä sivussa napattua yksi tuplauskisan voitto. Jonkinlaiset pelisäännöt on siis muodostunut täm

14.9 Tottenham - Monaco X2 @2,28 /2

Aloitin myös tosiaan pitämään seurantaa englanninkielisellä sivustolla: https://www.bettingexpert.com/user/profile/bannion Tonne tulee aikalailla samoja kohteita, kuin tänne. Tosin on tuolla

Ajatuksia mestarienliiga kierroksesta.

Mestarien liigaan tuli laitettua vielä PSV - Bayern btts mut en laita sitä nyt tähän seurantaan. Oikein mitään hyviä vetokohteita tuolta ei löydy, ellei halua sitten pelata isoilla aasialaisilla tasotuksilla tai maalimäärillä. Jotkut lohkot ovat käytännössä jo ratkenneet, mikä tuo lisää kimuranttiutta illan peleihin. Esimerkiksi FC Barcelona kohtaa vieraissa Manchester Cityn, jota nöyryytti kotonaan ja samalla siis entistä rakastettua valmentajaansa. Epäilen, että eivät halua nöyryyttää Guardiolaa enää tämän uudella kotiareenalla nyt kun jatkopaikka on jo käytännössä hallussa. Piquen puuttuminen tarkoittaa usein, että omissa soi kerran tai kaksi. Toisaalta Barcan vastahyökkäykset ovat aina myrkkyä ja yliyrittämisellä City ajaa itsensä tuhoon.

Besiktas - Napoli, noppa kätteen ja arpomaan. Napoli kompuroinut viime peleissään, ja etenkin tämän kertaista isäntäänsä vastaan. Tuleeko ryhtiliike, vai ottaa Besiktas toistamiseen pisteitä italialaisilta? Viime ottelussa Napoli hallisi maalipaikkoja 9-3, mutta Besiktas sai jokaisen kolmestaan sisään. Onko tänään yhtä jäätävää viimeistelyä? Tosin myös Napoli joutunee tyytymään vähempään määrään yrityksiä.

Atletico saa vieraakseen pisteautomaatti Rostovin. Jatkopaikka on jo spanskeilla hallussa, eli vedetäänkö ottelu täysiä, vai tehdäänkö se yksi tai kaksi maalia ja aletaan säästellä pelaajia pitkää loppukautta varten?

Benfica on pelattavissa aasialaisella -1. Tämän taidan itsekin ottaa. Voi tulla tosin tiukka peli, sillä kyseessä on Dynamon viimeinen oljenkorsi ja joukkuetta voi pitää jonkinlaisena vieraskenttien tasapelikuninkaana. Mutta niin paljon riippuu Benficankin tulevaisuudesta tästä ottelusta, että uskoisin kotijoukkueen tulevan oikealla asenteella

Ludogrets piti PSG:n kotonaan tasoissa ensimmäisen puoliajan, sen jälkeen pariisilaiset menivät ohitse. Toistuuko sama ailahtelevasti pelaavien tykkimiesten kanssa?

Mönchengladbachin jatkotoiveet lepäävät kotiareenalla ja nyt tulee vastaan Celtic. Viime aikoina saksalaiset ovat tarjonneet pisteitä kotonaan Bundesligan heikommillekin joukkueille, mutta nyt pitäisi olla motivaation tapissaan. Hyvänä päivänä Celtic tosin tekee usein juuri sen mitä siltä ei odoteta ja ottaa pisteitä paikoista, joista ei pitäisi.

Näilä puheilla:

Benfica - Dynamo Kiev 1 ah -1 @2,025 /2 (bet365)

 

Link to post
Share on other sites

Villareal - Osmanslipor 1 ah -1 @1,70 /2

Southampton - Inter 2 ah +0,25 @2,75 /1,5

- Villan pitäisi olla varmemmasta päästä. inter-veto on toki vähän riski, mutta mutustellaan valmentajan vaihtoa, tai no tässä vaiheessa vain Boerin poisputoamisen vaikutuksia. Viikonloppuna vastassa on "helppo" Crotone, mihin varmasti satsataan, mutta vielä on hyvät saumat edetä Eurooppaliigassakin, tosin pisteitä pitää saada. Budjettiahan löytyy tosiaan about puolet enemmän kuin isänniltä, joten ei se Inter nyt niin p ole kuin miltä aina välillä vaikuttaa.

Link to post
Share on other sites

Kuoppaisa sivu tulossa, mutta tämmöstä tää on.

Kokeillaan taittoa kahdella kovemmalla kertoimella:

Hertha Berlin - Mönchengladbach 1 @2,40 /1,5

Aue - Nurnberg 2 @2,25 /1,5 (bet365)

- Herthan kohdalla hirvittää tilastollisesti se fakta, että joukkue on voittanut kaikki kotipelinsä, jossain vaiheessa kun tuokin putki napsahtaa tasurin tai häviön myötä. Mutta, mutta... Möncheh on pelannut todella tiiviin ottelurupeaman, eli viikon sisään kolme ottelua ja tätäkin putkea ennen oli vain kolmen päivän väli. Cup-pelissä (25.pv) toki nähtiin jonkin verran kierrätystä. Tiistaina mestarien liigassa Celtic painosti kovalla toisen puoliajan työllä tasurin, sitä ennen perjantaina innoton kotitasuri bundesissa.

- Nurnberg on nyt todellisessa testissä. Joukkueella kanssa otteluruuhkaa mikä himmentää vetoa. Tämä yksi nousijataistosuosikeista ryssi alkukauden ja on nyt päässyt vähän siivilleen. St. Paulille meni pisteitä tasurin takia, eikä toiseen moiseen ole oikein varaa, St. Paulia vastaan tultiin tosin kovasta Cup-pelistä, joten fokus saattoi olla vielä hakusessa. Aue ollut liigan surkeimpia joukkueita.

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt

  • Uusimmat viestit

    • Jääkiekko:SM Liiga klo.18:30 TPS - Jukurit Tekee vähintään 2.pst Lukas Wernblom @3.50 Unibet TPS puolelta pistepörssiä johtavan Wernblomin parit pojot kokeiluun. TPS ottanut 2 voittoa ja yhden hävinnyt.Sillä on 1 ottelu vähemmän pelattuna,mitä Jukureilla.Jukureilla 4:stä pelistä tappioita ja voittoja 2.Jukurit on 2 edellistään pelannut kotonaan ja pelasikin ne hyvin.Vieraissa sitten Jukureilla onkin vaikeampaa ja tänään TPS kotonaa tulee olemaan hankala Jukureille. Turkulaisia kismittää niukka 2-1 häviö Sportille ja paluu voittojen tielle on tässä lähellä.TPS 1.kenttähän on sitä tahtipuikkoa heilutellut,kun pistepörssiä vilkuillaan. Takuulla hyökkäyskolmikolle Wernblomille,Haudumille sekä Bryggmanille tulee niitä huonoja/pisteettömiä pelejäkin kaudenedetessä.Tässä kohtaamisessa kuitenkin 1.kentällä on saumoja tehä niitä pisteitä useampikin ennakkoon sarjanheikoimpiin kuuluvaa Jukureita vastaan. Lottoohan tää Suamikiakko on,mutta jos TPS hyökkäyskolmikolta Wernblom,Haudum,Bryggman nähdään nopea maali,jossa Wernblom on osallisena jollain tavalla niin silloin ollaan jo lähellä ja otetaan kokeiluun,kun sitä on tarjolla.
    • MLB klo 2:45 St.Louis Cardinals - San Fransisco Giants Pelivalinta: St.Louis Cardinals ML Kerroin: 1,71 Pinnacle San Fransisco lähtee tähän vierasmatsiin melko heikolla lyöntiosastolla. Muutamia hyviä lyöjiä sivussa ja kokoonpanossa muutamia kokemattomia lyöjiä. St.Louisin rosteri sen sijaan lähempänä normaalia ja odotankin kotijoukkueelta vahvaa suorittamista tässä matsissa. Syöttäjissäkään ei suurta eroa, ehkä Giantsin Roupp on ennakkoon hieman vahvempi, mutta tuskin merkittävää eroa tulee syöttäjien osalta. St.Louis lähtee matsiin mielestäni selvähkönä suosikkina. OIKEIN
    • 19:30 Como - Parma Comojärven hulppeissa maisemissa viimekauden yllättäjä, ja neljänneksi sijoittunut Como haastaa viime kaudella keskikastissa viihtyneen Parman. Como pelasi viime viikolla chämppäriä, kun taas Parma on saanut huilata yli viikon ja valmistautua tähän matsiin. Como on luonut maaliodottomaa noin 1,83 per matsi mutta tehnyt 2,33 maalia. Parma taas on ollut hyökkäyspäässä koko sarjan surkein toistaiseksi ja maaliodottomaa on kertynyt noin 0,61 per matsi. Parman hyökkäysodotus tässäkin pelissä jää alle 0,6 ja Comolta odotan noin 2,25. Como on big chances listalla sijalla 14/20 ja Parma pitää peräpaikkaa tällä listalla.    alle 3 maalia @1,92 @coolbet  
    • Lentopallo, EM-Kisat Viro - Belgia Belgia -2.5 Erää Vedonlyöntitoimisto: Unibet Kerroin: 2.04 Alkamisaika: 20:00 - Viro sekä Belgia kohtaavat EM-Kisoissa. Belgia selvästi parempi jokaisella osa-alueella ja maailman yksi parhaimmista ellei paras hakkuri Reggers tulee tässä pelissä tekemään valtavasti tuhojaan. jopa pientä ylikerrointa tarjolla sillä itse näen tämän siellä 1.7~ paikkeilla.
    • Käsipallo, Superliga Stal Mielec - Wybrzeze Gdansk Yli 60.5 Maalia Vedonlyöntitoimisto: Bet365 Kerroin: 1.85 Alkamisaika: 18:00 - Käsipallon Superligan puolella kohtaavat Stal Mielec sekä Wybrzeze Gdansk. Paljon maaleja lähdetään otteluun hakemaan näiden kahden joukkueen välillä, viime kauden kahdessa kohtaamisissa nähtiin 64 sekä 67 maalia, Gdanskin tämän kauden avauksessa maaleja tuli myöskin 67. Gdansk viime kauden 3. sijan nappasi itselleen ja on tunnettu nimenomaan kovasta hyökkäyksestään sekä kovalla temmolla pelaamisesta mutta omiin tulee yksinkertaisesti liikaa maaleja joka kostaantui isosti joukkueelle viime kaudellakin. Gdanskia on lupa odottaa tälläkin kaudella sarjan kärkipäähän siinä missä Stal Mielec keskikastin porukoita. Uskon vahvasti vauhtia ja maaleja tässä ottelussa nähtävän sillä puolustus ei kummankaan joukkueen vahvuuksiin kuulu ja edelliskauden kaksi keskinäistä kohtaamista siitä myös todisteena.
×
×
  • Create New...