Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

HYVÄÄ ÄITIENPÄIVÄÄ :wub:

Tehdään äidit ylpeiksi ja vihjataan tänään vain oikein menneitä kohteita :clap:

 

Jääkiekko 

MM-Kisat 

KLO 17.15

 

Ranska - Tsekki 

Valinta : Ranska +2,5 

Kerroin : 1,60 ( Unibet ) 

 

Nordicbet tarjoaa 1,55...Veikkaus antaa 1,58, joten se teki tästä ihan pelattavan.  Mielestäni tuo 1,50-1,55 on oikea kerroin tähän,  niinpä tämä 1,60 käy mainiosti. 

 

Ranska on pelannut hyvät kisat ja saa kotiyleisöltä tukea.  Ranska taistelee pääsystä puolivälieriin.  Hyvät saumat on siihen.  Ranskan molemmat tappiot ovat olleet maalin eroja, se kertoo kuinka tasainen ja vaikea vastus on Ranska.  Kanada voitti vain 3-2. 

Tsekki on ollut tasainen.  Odotetun Kanada tappion jälkeen joukkue on tahkonut voittoja.  Norja ja Suomi on pystynyt jatkoille viemään ottelut, joten se kertoo Ranskan mahdollisuuksista pysyä pelissä mukana. 

Ranska omaa yllätys mahdollisuuden, niinpä tämä 2,5 maalia  eteen 1,60 on ihan hyvä kerroin lapulle.  

Tsekki pelaa aggressiivisesti ja paineistaa kovaa, niinpä Ranska saa kyllä niitä rakoja ja vastaiskuja,  joista hyvällä tuurilla pystyvät rankaisee ja jopa voittamaan. 

 

Ranska,  kunhan häviää alle 3 maalin erolla, niin tämä kohde menee oikein. 

 

Link to post
Share on other sites

 

Jääkiekko 

MM-Kisat 

KLO 21,15

 

Tanska - Ruotsi 

Valinta : Ylivoimamaaleja U 1,5 maalia 

Kerroin : 1,74 ( NordicBet )

 

Tämä pitäisi olla aika lähellä.  

Tanska on 2/5 pelissä pelannut ottelun, jossa on tehty ainakin kaksi (2) ylivoimamaalia. 

Ruotsi on myös pelannut 2/5 peliä, missä on tullut yli yksi ylivoimamaali. 

 

Tanska ylivoima: 11,11% ja on kisojen 3. Huonoin ylivoima 

Ruotsi ylivoima : 12,50 % ja on kisojen 4.huonoin ylivoima 

 

Tanska Alivoima : 73.91 %  on kisojen 4.huonoin 

Ruotsi Alivoima : 87,50 on kisojen 5.paras 

Huomioitavaa 

Ruotsi saa maaliinsa tänään luultavasti Henrik Lundqvist,  joka toki pelaa ensimmäisen pelin, mutta on hyvä molari ja kokenut.  

Ruotsi luultavasti enemmän hallitsee peliä, mutta heidän ylivoima ei ole kovin vakuuttavaa. 

Tanska ei oikein osaa pelaa erikoistilanteissa, joten heiltä en kyllä odota yhtäkään ylivoimamaalia, mutta heiltä löytyy alivoima-pelaajia, joten Ruotsin heikohko ylivoima ei saa mitään todellista paikkaa kohentaa ylivoimaansa. 

 

Kunhan pelissä tulee alle 2 ylivoimamaalia,  niin tämä kohde menee oikein. 

Link to post
Share on other sites

pakko se ny äitienpvän kunniaksi paukuttaa

Ligue 1,Ranska, KLO 22.00

Bordeaux - Marseille 

Valinta: Bordeaux +0.0 AH

Kerroin: 1.82 (Bet365) 

  • Tässä ottelussa ratkaistaan käytännössä viimeinen paikka Eurooppa Liigan karsintoihin. Tällä hetkellä Marseille on paikassa kiinni, mutta tämä ottelu voi muuttaa kaiken. 
  • Bordeaux on todella laadukas kotijoukkue ja on voittanut puolet 18:sta kotiottelustaan ja hävinnyt 4. 
  • Marseille on ollut heikko vieraissa. Tuloksena 4 voittoa sen vierasotteluista ja se on hävinnyt noin puolet. Marseillella ei ole ollut mitään varsinaista ongelmaa vieraissa, mutta vieraissa ei vain voittoja tule. 
  • Marseille lähtee todennäköisesti hakemaan 0-0 tasapeliä, sillä se olisi erinomainen tulos heille. En usko kuitenkaan Marseillen puolustuksen kestävän täyttä 90:tä minuuttia. Bordeaux taas lähtee pakkovoiton edessä hakemaan voittoa ja sillä on kykyä ottaa se. 
  • . Bordeaux on isännöinyt Marseillea 2000-luvulla 18 kertaa, joista Bordeaux on vienyt 9, eikä Marseille ainuttakaan. Uskon saman kirouksen jatkuvan myös tänään. Edellisestä 29:stä Marseillen vieraspelistä Bordeauxiin mukaan ei ole tarttunut ainuttakaan voittoa. Puolestaan tappio niskassaan Marseille on palannut kotiinsa 18 kertaa. 
  • Tässä sarjatilanteessa ja ottaen huomioon Bordeauxin kotipelaamisen ja Marseillen kirouksen Bordeauxissa, en ainakaan Marseillen voittoon jaksa uskoa. Tasapelin riski on toki suuri ja siksi +0.0 tasoituksella, uskon kuitenkin voiton irtoavan. 

Tulosveikkaus: 2-0

 

Kohde menee oikein, kun Bordeaux voittaa ottelun. Panos palautetaan, kun ottelu päättyy tasan. 

Link to post
Share on other sites

2. Bundesliiga, Saksa, KLO 16.30

Erzgebirge Aue - Kaiserslautern

Valinta: Erzgebirge Aue

Kerroin: 2.15 (WilliamHill) 

  • Aue taistelee putoamista vastaan ja voitolla se voi varmistaa säilymisensä. Se on ollut ihan kelpo kotonaan ja erityisesti hyökkäyspeli on toiminut kotona. 
  • Kaiserslautern lähtee otteluun ilman panoksia. Se voi enää vain ihmeellä pudota sarjasta. Vieraissa sillä on ollut läpi kauden vaikeaa ja voittoja vieraista on irronnut vain 2/16. 
  • Aue on viimeaikoina ollut todella pirteä ja noussut suosta. Tänään vielä yksi väkevä esitys ja Aue pelaa 2. Bundesliigaa ensi kaudellakin. 
  • Auella on ottelussa suuri motivaatioetu ja formikin on sarjan parhaimmistoa. Uskon Auen hyvien esitysten jatkuvan ja voitto irtoaa kriittisellä hetkellä. 

Tulosveikkaus: 2-1

 

Kohde menee oikein, kun Aue voittaa ottelun. 

Link to post
Share on other sites

F1 | Espanjan GP

15.00

 

e6f68e747bb5cffdee5826e214679515.pngHamilton - Vettel 4cc7d04b01191342664e4b2ab01d68c3.png

 

Vettel | 2,55 | Veikkaus

 

  • Hamilton lähtee kilpailuun paalupaikalta, Vettel hänen vierestään 2.lähtöruudusta. Vettel johtaa kuljettajien MM-pistetaistelua, Hamilton on toisena.
  • Jälleen kerran Mercedeksen ja Ferrarin välinen taistelu tulee olemaan erittäin kovaa. Kauden avauskisoissa pienet yksityiskohdat (esim. lähdöt, strategia) ovat ratkaisseet kisoja ja Ferrari on ollut näissä aspekteissa vahva kisapäivänä.
  • Kisavauhdin suhteen Mercedeksellä oli pieni etu harjoituksissa, mutta uskon Ferrarilla edelleen olevan rengasetu puolellaan, mikä tasoittaa voimasuhteet kisaa varten. Tämä auttaa suuresti taktiikan ja johtoauton seuraamisen suhteen, mikä voi auttaa Vettelin mahdollisuuksia voittaa Espanjan osakilpailun.
  • Edellämainittu lähtö tulee olemaan suuressa roolissa kisassa, sillä Espanjan radalla on vaikea ohittaa, etenkin näillä uuden sukupolven autoilla. F1-asiantuntija James Allenin mukaan kaikissa kolmessa F1-kisaa edeltävissä kisalähdöissä muissa moottoriautoiluluokissa toisesta lähtöruudusta lähtenyt on päässyt ruudustaan paremmin liikkeelle kuin paalupaikkamies. Linkki Allenin twiittiin lähtöön liittyen -> https://twitter.com/Jamesallenonf1/status/863692901901119489
  • Vettel on ollut tähän asti kauden tasaisin kuljettaja, kun taas Hamiltonilla on ollut ajoittaisia vaikeuksia ajamisen ja auton säätöjen kanssa.

 

Sanotaan, että voittavaa hevosta ei kannata vaihtaa, ja tähän luotetaan tänäänkin, kun Vettel saa jälleen hyvää kerrointa ja äitienpäivän kunniaksi saksalainen tuo voiton kotiin. Kohde menee oikein, kun Vettel sijoittuu kilpailussa paremmin kuin Hamilton. 

Link to post
Share on other sites

MM - kisat   Sveitsi - Suomi  Sveitsi DNB kertoimella 2.33 Unibet.

alkamisaika: 21.15

 

Sveitsin kertoimet on rohjahtanut alas ja syy siihen on ikävä kyllä illan vastustajan otteet pitkälti ja toki varmasti osansa soppaan on tuonnut

Sveitsin hieno voitto iltapelistä Kanadaa vastaan, jossa Sveitsi teki hienon nousun 0-2 tappio asemasta ja on sanomatta selvää, että tuo kasvatti käkimaan pelaajien itseluottamusta muutamalla sentillä. Kummatki joukkueet pelasivat eilen ja jos jotain miinusta haluaa etsiä Sveitsin pelistä, niin ajankohta oli iltapeli ja valmisautuminen jää Suomea hieman vajaavaisemmaksi.

 

Siinä missä Sveitsi sai varmasti itseluottamusta eilisestä voitosta, niin vastaavasti Suomi on paininut itseluottamuksen kanssa, joka on näkynyt helppoina syöttö virheinä ja lamaantumisena, ja Marjamäki viimein "tunnusti" sen tosiasian mikä on ollut nähtävissä, osalla pelaajista pikkusen puristaa henkiselläpuolella ja onkin hyvin todennäköistä, että paineet ei helpota ja etenkään, kun Sveitsi on tässä kotijoukkue, niin peluutuksen osalta ja saavat mm. kahden erän verran lyhyemmät vaihdot, että Sveitsiläisiä kannattajia on todella kiitettävästi naapurimaassa ja Sveitsiläiset osaa kannatus kulttuurin.

 

Sveitsin maalilla operoi Genoni jonka torjuntaprosentit on koko kisojen kovin tällä hetkellä prosentilla 95.74% Suomen maalilla Korpisalon lukemat 88.46%

Pitää sanoa, ettei Korpisalo ole pelannut huonosti, vaan hän ei ole saanut tarpeeksi tukea puolustukseltakaan. Yksi asia mikä Korpisalon pelaamisessa laittaa silmään, on todella agressiivinen vastaantuleminen ja irto kiiekkoja tulee kohtuullisen paljon, ehkä tuo tyyli Columbuksessa toimii paremmin, mutta epäilen kun maalille ahnaammin ajavat joukkueet tulee vastaan, niin Suomen tämän hetkisellä puolustuksella olo voi käydä tukalaksi.

 

Sveitsi kun voittaa varsinaisella peliajalla, veto osuu, tasapelillä panos takaisin ja Suomen voitolla häviö.

 

Pelionnea!

Link to post
Share on other sites

PELIVALINNAT 14.5.

 

Tottenham - ManU

Tämä on Tottenhamille viimeinen Valioliigan kotiottelu White Hart Lanella uuden stadionin valmistuessa. West Ham tappiossa menetettiin mahdollisuudet voittaa pokaali, mutta pelkästään urheilullisesti ottelulla on siis iso merkitys Spursin pelaajille, henkilöstölle ja kannattajille. ManU on jo julistanut keskittyvänsä täysillä pelkästään Eurooppa Liigan finaaliin, kun Arsenal-tappion myötä menivät mahdollisuudet päästä Valioliigan kautta Mestarien Liigaan ensi kaudeksi. Spurs on rutkasti motivoituneempi vaikka toinen sija on sinetöity ja heillä on 16 kotivoittoa putkeen. ManU:lta tullaan todennäköisesti näkemään taas jonkunnäköistä rotaatiota mutta siitä huolimatta Spurs on ansaittu kotisuosikki. 

Pelivalinta: Spurs yli 1.5 maalia ja kotivoitto 2.00 Betsafe

Roma - Juventus

Toinen motivaatiokohde. Juventus odottaa jo ensi viikon Coppa Italian finaalia ja tulevaa Mestarien Liigan finaalia. Rotaatiota tullaan siis näkemään Vanhan Rouvan riveissä. Juve on kuitenkin sen verran kova nippu, että penkiltäkin löytyy tarpeeksi materiaalia voittamaan Roman. Roma pelaa nyt enää pelkästä hopeasta Napolia vastaan ja samalla suorasta osallistumisoikeudesta ensi kauden Mestareiden Liigaan. Dzeko on poissa pelistä joka asettaa hieman kysymysmerkkejä potentiaalisten maalintekijöiden ympärille. Sen takia en lähdekään pelaamaan tässä voittajaa, vaan Romaa saamaan enemmän kulmapotkuja ottelussa. Aggressiivisesti kotonaan pelaavan Roman tulisi pystyä tähän helpohkosti. 

Pelivalinta: Roma enemmän kulmia kuin Juve 2.00 Bet365

2017 pelivihjeet: (12-2-8)

Palautus tasapanoksin (ROI): 114,1%

Link to post
Share on other sites

Jääkiekko 

MM-Kisat 

KLO 21.15

 

Sveitsi  - Suomi

PÄÄKOHDE 

Valinta : Vierasjoukkueen  (Suomi) maalit U 2,5 - Normaali Peliaika 

Kerroin : 1,76 ( Unibet ) 

Veikkauksen 1,70 on oikeastaan lähempänä totuutta.   Ottelusta on tulossa tasainen,  sillä tässä oikeastaan on molemmilla vain hävittävää. Suomi jos kärsii tappion,  niin vaikeaa tulee olemaan pisteissä,  kun tasapisteissä hävitään suoraan Sveitsi,  Tsekki, Ranska vertailussa,,ainoastaan Norja voitetaan tasapisteissä automaattisesti, kun ollaan keskinäinen voitettu. 

Tämä jo tuo pelkotilan, että hävitä ei saada.  Suomi lähtenee puolustuksen kautta ja pyrkii johtoasemassa vain voittaa puolustamalla,  sillä se on Marjamäki kiekkoa.

@Kalastaja vihjeestä poimitaan tärkeää tietoa

35 minuuttia sitten, Kalastaja said:

 Suomi on paininut itseluottamuksen kanssa, joka on näkynyt helppoina syöttö virheinä ja lamaantumisena, ja Marjamäki viimein "tunnusti" sen tosiasian mikä on ollut nähtävissä, osalla pelaajista pikkusen puristaa henkiselläpuolella ja onkin hyvin todennäköistä, että paineet ei helpota ja etenkään, kun Sveitsi on tässä kotijoukkue, niin peluutuksen osalta ja saavat mm. kahden erän verran lyhyemmät vaihdot, että Sveitsiläisiä kannattajia on todella kiitettävästi naapurimaassa ja Sveitsiläiset osaa kannatus kulttuurin.

myös 

36 minuuttia sitten, Kalastaja said:

Sveitsin maalilla operoi Genoni jonka torjuntaprosentit on koko kisojen kovin tällä hetkellä prosentilla 95.74% Suomen maalilla Korpisalon lukemat 88.46%

Nämä kun lasketaan mukaan,  niin on kyseessä tilanne :  hyvässä iskussa oleva maalivahti,  joka joutuu torjumaan henkisesti huonossa tilassa olevien pelaajien hyökkäykset,  jotka painii maalinteon kanssa. 

 

Suomi ylivoima : 21,43% ja on 7.paras, 

Sveitsi alivoima : 81,82% ja 6,paras ..

Sveitsin alivoima ei ole mikään toivoton, joten Suomi luultavasti joutuu tekemään paljon töitä 5 vs 5 pelissä maaliensa eteen. 

 

Mikäli :  Sveitsi ei ala liikaa jäähyilee ja molari ei hörpi,  niin Silloin Suomi jää alle 3 maaliin aika suurella todennäköisyydellä. 

Kunhan Suomi tekee alle 3 maalia varsinaisella peliajalla, niin tämä kohde menee oikein. 

 

SIVUKOHDE 

Avausmaali: Sveitsi  Kerroin : 2.12 ( Unibet )

Suomi on joutunut 0-1 tappiolle Norja, Slovenia ja Ranska vastaan. Suomella tuo maalinteko on vaikeaa,  niinpä ei olisi yllätys, jos Sveitsi menisi tässä ottelussa ensimmäiseksi johtoon. 

Sveitsi,  kun menee 1-0 johtoon,  niin tämä kohde menee oikein. 

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites
2 tuntia sitten, Kalastaja said:

MM - kisat   Sveitsi - Suomi  Sveitsi DNB kertoimella 2.33 Unibet.

alkamisaika: 21.15

 

Sveitsin kertoimet on rohjahtanut alas ja syy siihen on ikävä kyllä illan vastustajan otteet pitkälti ja toki varmasti osansa soppaan on tuonnut

Sveitsin hieno voitto iltapelistä Kanadaa vastaan, jossa Sveitsi teki hienon nousun 0-2 tappio asemasta ja on sanomatta selvää, että tuo kasvatti käkimaan pelaajien itseluottamusta muutamalla sentillä. Kummatki joukkueet pelasivat eilen ja jos jotain miinusta haluaa etsiä Sveitsin pelistä, niin ajankohta oli iltapeli ja valmisautuminen jää Suomea hieman vajaavaisemmaksi.

 

Siinä missä Sveitsi sai varmasti itseluottamusta eilisestä voitosta, niin vastaavasti Suomi on paininut itseluottamuksen kanssa, joka on näkynyt helppoina syöttö virheinä ja lamaantumisena, ja Marjamäki viimein "tunnusti" sen tosiasian mikä on ollut nähtävissä, osalla pelaajista pikkusen puristaa henkiselläpuolella ja onkin hyvin todennäköistä, että paineet ei helpota ja etenkään, kun Sveitsi on tässä kotijoukkue, niin peluutuksen osalta ja saavat mm. kahden erän verran lyhyemmät vaihdot, että Sveitsiläisiä kannattajia on todella kiitettävästi naapurimaassa ja Sveitsiläiset osaa kannatus kulttuurin.

 

Sveitsin maalilla operoi Genoni jonka torjuntaprosentit on koko kisojen kovin tällä hetkellä prosentilla 95.74% Suomen maalilla Korpisalon lukemat 88.46%

Pitää sanoa, ettei Korpisalo ole pelannut huonosti, vaan hän ei ole saanut tarpeeksi tukea puolustukseltakaan. Yksi asia mikä Korpisalon pelaamisessa laittaa silmään, on todella agressiivinen vastaantuleminen ja irto kiiekkoja tulee kohtuullisen paljon, ehkä tuo tyyli Columbuksessa toimii paremmin, mutta epäilen kun maalille ahnaammin ajavat joukkueet tulee vastaan, niin Suomen tämän hetkisellä puolustuksella olo voi käydä tukalaksi.

 

Sveitsi kun voittaa varsinaisella peliajalla, veto osuu, tasapelillä panos takaisin ja Suomen voitolla häviö.

 

Pelionnea!

Samoilla linjoilla ollaan. Harmi että Sveitsin kertoimet  ään dippasi. Suomen ongelmista  voisi kirjoittaa vaikka romaanin. Mutta Sveitsi on aliarvostettu kiekko maa.  Ja kyllä täällä kohta silmät aukeaa meidän surkeasta liigan tasosta. Ns heitto pussi seuroja ei ole  kuin italia, 

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Sveitsi-Suomi mm j ää kiekko -1 kerroin 4.33 Sveitsin voitolle bet365 

Sveitsissä pelataan kovatasoista ammatti sarjaa. Se on kovempi kuin meidän kotoinen liiga tätä nykyään.  Siis minun mielestäni.  Lisäksi Sveitsi on pyörittänyt monen vuoden ajan eri seuroissa juniori akatemia joita on kenittämässä ollut muuan Reijo ruotsalainen. . Mielestäni Sveitsi on alisuorittanut tasonsa nähden. Mutta yksi mm hopea on jo. Eikä se tullut sattumalta.  Suomella on ollut vaikeuksia saada pelaajia näihin mm kisoihin. Suomi on aloittanut kisat monesti huonosti. Mutta hommaa on paranneltu. 

Minusta suomi on jopa yli suorittanut monet mm kisat. Hyvä niin.  Ja toisaalta toittavastì nytkin. Suomella on Ahl sarjoissa pelaava pelaajia. Ihmetyttää osalan pitäminen 4 kentässä. Kun maalille pitäisi mennä ja on yksi Khl arvostetuimmista pelaajista. Myöskin Aaltosen ottaminen maajoukkueeseen ja sieltä ulostaminen. Aaltosta käy jo sääliksi.  Minkä viestin antaa valmentaja sta.  No mutta Marja mäki yrittää varmasti tehdä parhaansa ja miestä on ihan riittävästi retosteltu mediassa. Suomi on ollut 5 vs 5 pelissä jo pari huononpi kuin Norja tai valkovenäjä . Tsekki vastaan kävi flaksi.  Kauanko Filppula ja aho jaksaa ylipeluuttamista. Pelaa ylivoima ja ali voimat.  Nyt peli tapaa o  muutettu kesken kisojen. Suomessa ei ole vieläkään liigassa herätty missä kansainvälisessä kiekosta mennää. Peli perustu tapparassa ja Suomella kesialueen trappiin.  Se on anti kiekkoa. Voi kysyä että mihin kehitys kun seisot siinä pelistä toiseen. Nykyään pääty keikkojen karvainen on tärkeämpää ja niistä pelin kääntäminen nosti maalinteko paikoille kun viisikko ei ole valmiina. Vasta sitten organisoidaan trapissa.  Sveitsissä tullaan kovaa päällä ja peli on hyökkäävä.  Kestääkö Suomen pakit kovassa vauhdissa saati muu viisikko.  Jos ei peliä käännetään nopeasti tsekkejå vastaan niin tulosta ei tule. Kalastaja otti hyvin Sveitsin maalivahdin torjunta prosenttiin. 95. Sveitsi tulee ja on ollut jo pidempään hyvä kiekko maa. Se että meillä luullaan että ollaan jotenkin edellä on harhaa. Ollaan oltu mutta muualla mennään eteenpäin kun meillä liigan osalta ollaa  taanuttu.  .Suomella ei toisaalta ole läheskään parhainta miehistöä.  Ja toivottavasti jos kisat menee mönkään niin nuoria pelaajia ja joukkuetta ei arvostella liikaa. Minusta on jopa hyvä että tuloksen kustannuksella pääsee uutta verta sisään.  Mutta kovassa paikassa joukkue tänään on . Ja toisaalta ei haittaa vaikka olisin väärässä koska on vaikea toivoa Suomelle huonoa menestystä. Mutta kyllä nyt ongelmia ollut näkyvissä.  Ja jätän yksittäisten pelaajia arvostelun koska jokainen siellä parhaansa yrittää valmennusta myöten. Ja urheiluun kuuluu tappiota . Ja sitä kautta korjausliikkeet . Ilman Niitä ei tule kehitystä. Jos Sveitsi voittaa. Niin kiekko ihmisillese ei ole mikään yllätys. Minulla on ystäviä keiden pojat on ollut Sveitsin kiekko akatemiassa harjoittelemassa. Ovat nuorissa sm tason junioreita. Siellä,tehdään hyvää duunia ja ehkä vähän tuloksen kustannuksella maajoukkue hyökännyt liikaa. Mutta pelitapa on sellainen jolla pärjää nhl ssä. Karvaata an kiekkoja käännetään peliä nopeasti omista. Turnaus pelaamisessa se on ollut kuluttava tapa. Mutta pelaajille on annettu lupa pelata kiekollisesti rohkeasti ja luovasti.  Kun meillä seisotaan liigassa keskialueella trapissa ja valmentaja sanelee mitä saa tehdä. Meillä on Rouhia osastoa tämän takia iso määrä.  Mielenkiintoinen ottelu. Itsellä on ristiriitaiset fiilikset. Mutta lähden koittamaan pienellä riskillä. Vai onko tässä sittenkään riskiä vaan asetelma siitä että kuultuaan jääkiekon isoihin maihin ja Sveitsi pieniin.  Mikä ei vastaa tämän hetken reaaliajassa.  Illalla ollaan viisaampia.  En ole nähnyt yhtään Sveitsin peliä. Joten analyysi on siltä,osin vajavainen. Tilastoihin suhtaudun epäluuloisesti ellen ole pelejä nähnyt. 

  • Upvote 2
Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Jääkiekko:SM Liiga klo.17:00 Tappara - KooKoo Tekee pisteen Jyrki Jokipakka @2.10 Nordicbet Finaalin 1.osattelu ja Tapparan pakki Jokipakan pistettä testiin. Tamperelaiset on suosikkeja voittamaan Mestaruuden.KooKoo yrittää sitä ryöstöä heti,mutta saa nähdä miten käy.Tappara on vahva kotonaan ja tietää ekanvoiton merkityksen. Tapparan 1.kenttä on loistava.Puolustaja Jokipakka on esiintynyt hyvin pudotuspeleissä.Pisteitä Jokipakka on tehnyt 11 pudotuspelissä 1+6.Tapparan saadessa ylivoimaa,jota se tänään tulee saamaan joitakin minuutteja niin siinä Jokipakka on ollut vahva,josta voinee mainita mm.3:ssa Kohtaamisessa Ilvestä vastaan Jokipakka oli kaikkissa maaleissa mukana,jotka tuli yv:llä  
    • Jalkapallo:Belgia Jupiler League klo.21:45 St.Truiden - Royale Union SG Ottelussa tuomitaan rangaistuspotku @3.20 Unibet Belgia mestaruussarjasta pilkkua testiin. Truiden taulukon 3 sijalla,joka oikeuttaa paikan Eurooppaliigan karsintaan,jossa se on vahvasti kiinni tällähetkellä.2 paikkaan ja Mestarienliiga karsintaan on eroa jo 8 pistettä.Truiden etu puolestaan 4 sijalla olevaan Anderlehctiin on myös 8 pojoa. Royale Union SG on pelannut hyvin ja on taulukon ykköspaikalla 2.pst erolla Bruggeen. Ottelun tuomarina toimii Jan Boterberg,jonka keskiarvo pilkuissa on 0.50.Boterberg on antanut 6:ssa viimeissään ottelussa 5:ssä rangaistuspotkun,joten herkässä on ollut 11 metrinen Boterbergilla.Otetaan sitä kokeiluun myös tänään.
    • 14:35 Ningbo Rockets - Zhejiang Chouzhou  Kotijoukkue Ningbo on sarjan neljänneksi vähiten pisteitä tekevä joukkue, eikä vierasjoukkuekaan ole hirveästi parempi, sillä he ovat samalla listalla sijalla 14/20. Syy miksi joukkueet ovat silti playoffeissa, on laadukas puolustus, Zheijangia vastaan tehdään sarjan vähiten pisteitä, ja Ningbo on samalla listalla sijalla 5/20. Playoffien ekassa osassa näiden välillä nähtiin 122 pistettä ja kun tänään saadaan under 158 pelattua, se kelpaa vallan mainiosti. alle 158 pistettä @1,81 @unibet
    • 14:00 Ankara Kolejliler - Bordo Sportif Turkin koripallon divarissa käydään kovaa vääntöä juuri alkaneissa playoffeissa, ja tässä ottelussa runkosarjan jälkeen toisena ollut Bordo Sporif matkaa Ankaraan haastamaan kotijoukkuetta, joka oli runkosarjassa sijalla 9.  Bordo Sportif on hallinnut keskinäisiä otteluita ja tällä kaudella pelatut 3 runkosarjamatsia, ja playoffien ensimmäinen osa ovat kaikki päättyneet heidän voittoon. Voitot ovat tulleet 14, 14,  6, ja nyt viimeisin 23 pisteen erolla.    Bordo Sportif oli kuitenkin viime ottelussa tehokkaampi kuin normaalisti ja käytti paikkansa loistaavakin paremmin. Field goals% on tältä kaudelta 46,8% mutta viime matsissa ne upposivat sisään 51,52%. Vastaavassa tilastossa Ankara heitti 6% huonommin. Bordo upotti myös kolmosia 7% paremmmin kuin yleensä tällä kaudella.  Uskon että tilanne tasaantuu tähän matsiin ja kotona Ankara taistelee. Ankara Kolejliler +8,5 @1,73 @unibet  
    • League Two / Jalkapallo Englanti Bromley - Walsall Molemmat joukkueet tekevät maalin: Kyllä  @ 1.82 Coolbet Alkaa 17:00 Joukkueet ovat kohdanneet toisensa historiansa aikana kolme kertaa ja noissa jokaisessa kamppailussa nähtiin molempien joukkueiden maali. Edellinen viime marraskuun lopussa pelattu matsi päättyi Walsallin(12.) voittoon maalein 3-1 Bromley(2.) teki vähintään yhden maalin seitsemässätoista viimeisestä yhdeksästätoista kotiottelustaan. Walsall teki vähintään yhden maalin neljässä edellisessä vierasmatsissaan.
×
×
  • Create New...