Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

Baseball NPB

Chiba Lotte Mariners - Hiroshima Carp

Vihje: Alle 8.5 juoksua

Kerroin: 1.77

Vedonlyöntitoimisto: Marathonbet

Alkamisaika: 12:15

- Haetaas Japaniin underia kun Chiba Lotte Mariners ja Hiroshima Carp kohtaavat ja aloittavat samalla ottelusarjansa.

- Chiba Lotte Marinersin syöttäjänä aloittaa oikeakätinen Hideaki Wakui jolta löytyy kokemusta jo monta kautta tästä japanin liigasta sillä jo 2005-2006 kaudella hän pelasi ensimmäiset ottelunsa. Hideaki Wakuin tämä kausi on lähtenyt ihan ok hyvin liikkeelle, hänellä on 4-4 recordi tämän kauden osalta ja ERA lukema vähän alta 4.00 tuntumassa joka on ihan hyvällä mallilla keskiverto hyvälle syöttäjälle ja lukemat ovat varmalle Wakuille hyvät sillä mies pitää oman tasonsa hyvin kausien läpi.

- Hiroshima Carpin syöttäjänä aloittaa oikeakätinen Daichi Osera joka on aloittanut tämän kauden erittäin vakuuttavasti. Oseralla on komea 7-2 recordi ja muutenkin syöttäminen kummulla on toiminut tällä kaudella hyvin ja varsinkin jos kattoo loistavaa vain vähän päälle 2.00 ERA lukemaa. Daichi Osera on nyr parin viime kauden ajan ollut yksi Hiroshima Carpin tärkeimmistä syöttäjistä ja peli on kulkenut hyvin. Osera ei anna home runeja pahemmin yhtään otteluissaan eikä myöskään walkkaa lyöjiä kovinkaan usein vaan strikeouttaa lyöjät hyvillä syötöillään.

- Molemmilta joukkueilta löytyy luotettavat ja hyvin pelanneet aloittavat syöttäjät, etenkin vierasjoukkue Hiroshima Carpilta. Molemmat syöttäjät pystyvät hyviin suorituksiin kummulla ja uskon että molemmat aloittavat tämän ottelun hyvin syöttäen sellaiset 5-6 vuoroparia. Kummankaan joukkueen lyöntikalustot eivät ole viime otteluissa pahemmin toimineet ja kun kaksi hyvää syöttäjää aloittaa niin uskon että tämä ottelu päättyy under lukemiin. 

  • Tykkäys 1
Link to post
Share on other sites

Australia:NPL Western jalkapallo klo.14:00

Joondalup United  Joondalup United - Bayswater City Bayswater City

o3.5 @2.24 Marathonbet

Tänään iltapäivällä jälleen Aussia ja tästäkohteesta lähtee overipeli testii.

Aineksia on useampaan osumaan ja ihmettelen jos toi kerroin pysyy tossa,eli aikaisin piti napata.Vierailija Bayswater johtaa tätä sarjaa ja kotikoukkue Joondalup on viimeisenä.Bayswater nakellut eniten maaleja ja kun Joondalup on ottanut vastaan eniten ja lisäksi kun joukkeitten kaikki 3 keskinäistä kohtaamista mennyt yli3.5 ja viimeksi Maaliskuussa ottelu päättyi 7-0 niin edelletyksiä tosiaan on noihin maaleihin.Mukavaa olisi etenkin jos Joondalup kanssa tekisi niitä maaleja,ettei kuivilla vetelisi ja miksei kun pääsee kotona pelaa ja tossa muuutamakierros takaperin Joondalup onnistui siinä hyvin,kun voitti Inglewoodin 3-1 kotona.Bayswaterin 4 edellisessä vierapelissä on nähty o3.5 tai enemmän ja jotka se voitti kaikki.Kyllä täs aineksia on osumiin ja en aio ohittaa tätä,ei se anna jos ei ota!

  • Tykkäys 2
Link to post
Share on other sites

ATP French Open

Kei Nishikori  - Gilles Simon

Yli 3.5 erää @1,80  Betfair

Alkaa 13:40

Vastakkain kolmannen kierroksen ottelussa maailmanlistan sijat 21. ja 65. Japanilainen Nishikori kukisti ensimmäisen kierroksen ottelussaan isäntämaan Janvierin(307.) 3-0 ja toisella kierroksella myös Ranskaa edustavan Pairen lukemin 3-2. Kotiyleisön edessä pelaava Simon otti ensimmäisellä kierroksella georgialaisen  Basilashvilin(77.) ja toisella yhdysvaltalaisen Querreyn(15.) päänahan. Molemmat ottelut päättyivät 3-1 tulokseen. Altavastaajana otteluun lähtevä Simon on esiintynyt viime aikoina todella pirteästi. Viimeisestä kymmenestä massalla pelaamastaan ottelusta mies on voittanut seitsemän. Viime viikolla Lyonin ATP -turnauksessa Simon selvisi aina Finaaliin asti missä koki tappion itävallan Thiemille(8.) lukemin 2-1. Nishikorin viimeaikainen ailahteleva vire antaa viitteitä siitä että tänäänkin tullaan näkemään useampi erä Simonin esittäessä varmasti parastaan ranskalaiskatsomon edessä . Japanilainen kuitenkin jatkaa voittokkaasti seuraavalle kierrokselle erävoitoin 3-2

  • Tykkäys 1
Link to post
Share on other sites

ATP French Open

David Goffin  - Gael Monfils

Yli 3.5 erää @1,62  Betfair

Alkaa 15:40

Vastakkain kolmannen kierroksen ottelussa maailmanlistan sijat 9. ja 37. Belgialainen Goffin  voitti ensimmäisen kierroksen ottelussaan alankomaan Haasen(44.) numeroin 3-2  ja toisella kierroksella  Ranskaa edustavan Moutet:n(141.) lukemin 3-0. Ranskalaiskatsomon edessä pelaava Monfils nitisti ensimmäisellä kierroksella ranskalaisen  Benchetritin(306.) 3-1 ja toisella slovakialaisen Klizanin(117.) lukemin 3-0. Pelaajat ovat kohdanneet toisensa aiemmin neljästi ja kolme kertaa ottelussa on pelattu täydet erät. Yksi ottelu  päättyi Monfilsin keskeytykseen. Goffinin neljästä viimeisestä loppuun asti pelatusta ottelusta kolmessa on nähty täydet erät. Ranskalainen raapii tänään kotiyleisön edessä vähintään yhden erän belgialaiselta joten otetaan tästä varma kotiin.

  • Tykkäys 1
Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Jalkapallo Englanti League one Klo 21.45   Oxford utd  - Reading   Valinta:  Oxford Utd Kerroin:   2,75 ( Veikkaus)   Oxford aloittanut hyvin kotonaan kauden, kun kuuteen peliin kolme voittoa ja tasapeliä.  Reading ollut myös hyvä, mutta lähdetään koittamaan vahvaa kotijoukkuetta.  Tilastollisesti Oxford ei oo keskinäisiä pystynyt voittamaan viime vuosina, niin nyt jos koskaan olisi hyvä aika.  Rohkea kotivoitto hakuun.    Kunhan Oxford voittaa, niin tämä kohde osuu. 
    • Jalkapallo Konferenssiliiga Klo 19.45   KuPS  -  Kaa Gent    Valinta:  X ( Tasapeli) Kerroin:  4.05 ( Veikkaus)   KuPS ollut vaikeaa viime aikoina sekä Veikkausliigan mestaruus karkasi omista  käsistä aika kauas, jolloin tänään voi vain laittaa kaiken likoon.   Enää ei ole mikään lämmin, joten toivottavasti Gent myös on kohmeessa, niinkuin viime aikoina on ollutkin.  Vieraissa Gent on ollut vaikeuksissa ja tänään on se sauma saada pisteitä näistä otteluista.  Suomalaisyleisön siivittämänä kotijoukkue kairaa pistetilin auki.  KuPS voi jopa voittaakin, mutta viime aikoina voittamisen kulttuuri on tipotiessään, joten otetaan rohkea tasapeli testiin.    1-1 tai 2-2 voisi olla aika hyvät tulosvetoon.    Kunhan ottelu päättyy tasan, niin tämä kohde menee oikein. 
    • Jalkapallo Mestareiden liiga Klo 22.00   Dortmund  -  Betis   Valinta:  X ( Tasapeli) Kerroin:  4.25 ( Paf)   Kaksi suht hyvää joukkuetta kohtaa toisensa sekä molemmilla on voittoja sekä tasureita alla.  Kierroksen yksi tasaisempia otteluita, jolloin tasapeli ei ole mikään mahdottomuus. Betis mestareiden liigassa kolme voittoa, mutta saksa on vaikea paikka pelata, jolloin tuo putki katkennee tänään, mutta pisteputki jatkuu.  Kunhan Ottelu päättyy tasan, niin tämä kohde osuu. 
    • Koripallo Euroliiga klo 21:15 Panathinaikos - Barcelona Pelivalinta: Barcelona ML Kerroin: 4,30 Novibet Panathinaikos on aloittanut Euroliigan hyvin ja onkin 9 kierroksen jälkeen sarjataulukon kärjessä. Panathinaikos on kotona erityisen hyvä joukkue, tältä kaudelta kotitilasto 6-1, joten helppo peli ei tule vierasjoukkueelle. Barcelona on aloittanut Euroliigan myös ihan hyvin ja joukkueen materiaali riittää taisteluun kärkipään joukkueita vastaan. Vierasotteluissa Barcelona ei aina ole ollut terävimmillään, mutta yllätysvalmis joukkue kuitenkin on.  Näin suuri suosikki Panathinaikos ei mielestäni ole mitä kertoimet antaa ymmärtää.
    • Koripallo Euroliiga klo 22:00 Real Madrid - Crvena Zvezda Pelivalinta: Crvena Zvezda ML Kerroin: 3,05 Novibet Crvena Zvezda on aloittanut Euroliigan vahvasti. Otteet olleet kokonaisuutena hyviä ja selviä voittoja on tullut useampia. Real aloittanut kauden myös hyvin, loukkaantumisia on ainakin Panathinaikosta vastaan, tarkemmat poissaolotiedot tätä ottelua varten selviävät vasta lähempänä. Joka tapauksessa mielestäni Crvenalle tarjottu 3,05 kerroin on liian korkea.
×
×
  • Create New...