Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

  • Vastaukset 30
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Paras loppusijoitus / Tottenham - (Arsenal) / @1.53 Unibet Paras loppusijoitus / Chelsea - (Arsenal) / @1.53 Unibet Jotenkin fiilis, että Arsenal ei tule tänä kautena vetämään vertoja noille

Eurooppaliiga 20.00 / Molde - Hibernian / Molde / @1.73 ComeOn Mielestäni Molde on aliarvostettu tässä ottelussa. Ensimmäinen osaottelu päättyi 0-0, mutta tänään norjalaiset pääsevät kotiken

22.8 / Tanska 1. Divisioona

19.30 / Naestved - Koge / Koge @2.38 Unibet

Koge on voitanut 4 pelistään jokaisen maalierolla 10-2 ja näistä 3 vastustajaa on ollut paljon parempia omasta mielestäni kuin Naestved. En näe miksi voittoputki katkeaisi nyt ja voitosta tarjotaan noin korkeaa kerrointa kun 2.38. Naestved pelasi viimekaudella vasta 2. Divisioonaa, joten Kogella on selvästi parempi materiaali. Naestvedin alkukausi ei ole mennyt niin huonosti kun alla on 1 voitto, 2 tasuria ja 1 häviö, mutta tällä kertoimella Kogea pitää testata. Koge on ollut muutenkin aina Naestvedille paha vastus. Edellisestä 10 joukkueiden välisestä kohtaamisesta 7 on Koge voittanut, 2 on päättynyt tasuriin ja yhden kerran Naestved on voittanut.

19.30 / Lyngby - Nykobing / Lyngby @2.00 Unibet

Jatketaan Lyngby myönteisyyttä vielä, sillä uskon että joukkue tuleeparantamaan kauden mittaan ja päätymään sarjataulukon ylhäälle. Lyngby oli paras tämän kauden putoajajoukkueista, sillä se hävisi nousukarsinnoissa Vendysselille. Molempien joukkueiden saldo ensimmäisen 4 pelin jälkeen on 1-2-1. Lyngbylla on materiaali sekä kotietu, jote vähintään kerran kahdesta tämän omasta mielestä voittaa.

19.30 / Hvidorve - Helsingor / BTTS Yes / @1.74 Bethard

Helsingor on myös yksi viimekaudella Superligaa pelannut joukkue. Hvidovre taas yksi nousiajoukkue. Helsingor on päästänyt jokaisessa neljässä pelissään maalin ja Hvidovre päästänyt 3 pelissään vähintään yhden maalin. Molemmat joukkueet ovat tehneet 3/4 pelissä maalin ja uskon että tänäänkin molemmilta jengeiltä nähdään maali. Helsingor materiaaliltaan hieman kovempi, mutta Hvidovrella on kotietu sekä Helsingorin form ei ole hyvä.

Link to post
Share on other sites

24.8

23.00 / Malaga - Alcorcon / Malaga @1.80 bet365

Nyt alkoi kolmas peräkkäinen kausi kun La Liga 2 on seurannassa ja viimekausi ei sujunut aivan niin hyvin kuin sitä edeltävä, mutta plussalle jäätiin silti. Malagan voitosta tarjottiin 2 kerrointa, mutta on nyt tippunut hurjasti mikä on sääli. 1.80 on mielestäni kuitenkin juuri ja juuri pelattava. Malaga pelasi viimekaudella La Ligassa, mutta peli ei ollut yhtään hyvää. Pari pistettä enemmän joukkue olisi ansainnut epäonnen myötä, mutta loppusijoitus oli sarjan viimeinen. 38 sarjapelistä joukkue hävisi 28. Nyt joukkuen tavoite on varmasti nousta takaisin pääsarjaan. Joukkueesat lähti kesän aikana vain kaksi merkittävää pelaajaa, En-Nesyri sekä Miquel. Suuria hankintoja joukkue ei tehnyt, mutta materiaali on hyvä La Liga 2:sen standardiin verrattuna. Nyt joukkueella on vastassa alemman keskikastin Alcorcon. Alcorcon ei ole mikään erikoinen vastus ja mielestäni kotiedun kanssa Malagan pitäisi tämä ottelu nimiinsä ottaa. Ensimmäisessä pelissä Malaga voitti Lugon 2-1, joka taisteli vielä viimekaudella jopa nousukarsintapaikoista. Alcorcon taas pelasi tasan 1-1 Gijonin kanssa. 

23.00 / Extremadura UD - La Coruna / BTTS Yes @2.00 Bethard

Extremadura on yksi neljästä täksi kaudeksi sarjaan nousseesta joukkueesta. La Coruna taas tippui viimekauden päätteeksi La Ligasta, mutta siirtoikkunassa joukkue menetti monta hyvää pelaajaa. Molemmat pelasivat avauskierroksella 1-1 tasuriin enkä usko että tässäkään ottelussa kumpikaan jää maaleitta. Enemmän kuin kerran kahdesti pitäisi molempien joukkueiden tehdä maali.

Link to post
Share on other sites

Carabao Cup

Viimekierroksella 5/7 osui. Tällä kierroksella vähemmän pelejä, mutta jonkinlaisen lapun sai muodostettua

Hull - Derby / BTTS Yes / @1.75

+ Burton - Aston Villa / BTTS Yes / @1.80

+ Swansea - C.Palace / BTTS Yes / @1.75

+ Brighton - Southampton / BTTS yes / @1.90

= @10.52

+ 3 Folds @5.51 - @5.98

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt

  • Uusimmat viestit

    • Tilanne 10.8. vihjeiden jälkeen:       Vihjemäärä Oikein Void Väärin Palautus-% netto   1.   Nagamori30 5 3 1 1 130,59 % 16,80 € ▼ 2. ▲ Henksteri 9 5 1 3 106,80 % 7,14 € ▲ 3. ▼ Snooker 14 7 1 6 104,88 % 7,07 € ▼ 4. ✰ vptonnikeiju 1 0 0 1 0,00 % -9,52 €   5. ✰ Pasanen67 1 0 0 1 0,00 % -11,17 €   6. ▼ JapBet 9 3 0 6 59,84 % -40,26 € ▼ Yhteensä 39 vihjettä (18 - 3 - 18) netto -29,95 € ▼ palautus 92,96 % ▼
    • Huomenna alkavaan Esports World Cup -suurturnaukseen muutamat turnausvedot.   Esports World Cup - Turnausvedot PK: Highest ADR | Magnojez (vs luchov) | 1.83 (bet365)   PK: Highest KAST% | ZywOo (vs donk) | 2.20 (bet365)   PK: Highest KAST% | ropz (vs b1t) | 2.00 (bet365)   PK: Highest HLTV Rating | Falcons (vs Spirit) | 1.90 (bet365)   PK: Highest HLTV Rating | FURIA (vs Natus Vincere) | 1.83 (bet365)
    • Mlb, Baseball Dodgers - KC Royals Vihje : Dodgers -1.5 1.79@ Epicbet 05:10 Dodgers lähtee tähän juuri hankkimansa Skubalin voimin ja uskon että hän tässä siivittää Dodgerssin melko rutiininomaiseen voittoon. 
    • Tennis ITF Astana naiset klo 7:00 Patil, Sonal - Nitture, Akanksha Pelivalinta: Nitture, Akanksha -1,5 peliä ( huom ei erätasoitus ) Kerroin: 1,73 Epicbet Patilin kausi on ollut heikko. Kotimaan kisoissa muutamia matsivoittoja tullut, muuten on ollut vaisua pelaamista. Nitturen kausikaan ei tilastollisesti ole ollut kovin erikoinen. Nitture on kuitenkin esittänyt parempia otteita, Nitturen turnauskaaviot olleet usein haastavia. Nitture johtaa keskinäisiä kamppailuja 2-0 luvuin, uskon ,että tästä tulee kolmas voitto Nitturelle. OIKEIN
×
×
  • Create New...