Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

Snooker, Shanghai Masters

Ronnie O'Sullivan - Kyren Wilson

Vihje: Ronnie O'Sullivan -2.5 Freimiä 

Kerroin: 1.82

Vedonlyöntitoimisto: Unibet

Alkamisaika: 09:00

- Shanghai Mastersissa välierä vaiheeseen ollaan päästy jossa kohtaavat Maailmanlistan 3. Ronnie O'Sullivan ja Maailmanlistan 8. Kyren Wilson. Molemmat ovat tähän mennessä pelanneet erinomaisen turnauksen ja tosiaan pelkästään 'hyviä pelaajiahan' on ollut mukana joten se kertoo siitä että molemmat ovat onnistuneet pelaamaan hyvää ja vakaata snookeria. Ronnie O'Sullivanin varmasti hyvin moni tietääkin, legenda itse. Ronnie pelasi tässä turnauksessa ensimmäiset ottelunsa sitten huhtikuun mutta kyllä pelivire on ollut silti erinomainen. Kyren Wilson puolestaan viime aikoina on pelannut enemmän snookeria hyvällä menestyksellä kun hän voitti tuon viimeksi  pelatun 6 Red World Championship turnauksen. Välierissä kun nämä herrat kohtaavat niin Best Of 19 kaavalla mennään ja tämä pitempi ottelu antaa etua entisestään Ronnie O'Sullivanille joka on näissä kovissa paikoissa Välierissä ja Finaaleissa pelannut lukuisia kertoja joten kokemusta ja taitoa löytyy kyllä enemmän Kyren Wilsoniin nähden. Vaikka molemmat ovat loistavia huippupelaajia on Ronnielle annettava etua ja on hän niin vakuuttavasti pelannut tässäkin turnauksessa että eiköhän konkari hoida tämän ottelun  himaan ja etenee finaaliin asti. Ronnie O'Sullivan pidemmässä ottelussa kokeneempana  ja taitavana kelpaa tällä kertoimella lapulle ja odotan jotain 10-6 voittoa hänelle mutta isompikaan raiskaus ei yllättäisi sillä viimeksi kun viime lokakuussa miehet kohtasivat English Openin finaalissa hoiti O'Sullivan tuon ottelun luvuin 9-2.

olisi näemmä tulosvetoa pitänyt vihjata kun tuo mainitsemani 10-6 osui :D 

  • Tykkäys 1
Link to post
Share on other sites

Jääkiekko, Liiga

Kookoo - Saipa

Pelivalinta: Saipa @ 2.50 Nordicbet

18:30

Kausi käyntiin!

KooKoo ei ole merkittävästi viime kaudesta muuttunut, joukkueen tärkeimmät pelaajat kuluvalla kaudella ovat Bonsaksen ja  Haataja.  Kookoo pelasi seitsemän matsia harjoituskaudella ja voitti näistä viisi. Viimeisimmässä ottelussa kaatui Jukurit numeroin 5-2.

SaiPalle tarttui muutama vahvistus, Zagrebista tuli hyökkääjä Morley ja jo edellisen kauden lopun Saipassa pelannut Vladimir Denisov. Saipa pelsasi harjoituskaudella kuusi ottelua voittaen näistä viisi, viimeisimmässä ottelussa kaatui Kalpa numeroin 2-4.

Eiköhän Saipa tästä voiton nappaa, harjoituskausi sujui hyvin ja peli kulki. Kookoo pelasi myös harjoituskaudella hyvin mutta täytyy huomioida että joukkue pelasi myös ulkomailla pelejä jossa vastustajat eivät oleet ihan liigan tasoa.

  • Kiitos 1
Link to post
Share on other sites

image.png.6315d7f68784a7379c4698079c62f278.png

Jääkiekko KHL

12:30

Pelivalinta: Amur Khabarovsk @ 1.85 Nordicbet

Joukkueet kohtasivat keskiviikkona, Amur voitti varsin tasaisen ottelun numeroin 3-1.  

Amur oli ennen keskiiviikkoa pelannut kolme matsia ja hävinnyt näistä jokaisen. Maaliero oli 5-13 ja tämä kertoi siitä että maalinteossa oli suuria ongelmia. Keskiviikkona Aamur kuitenkin pelasi hyvän ja tasapainoisen ottelun ja voitti ansaitusti 3-1.

Admiral on pelannut viisi ottelua ja voittanut vain yhden, pistetili on siis avattu joukkue venyi sotsia vastaan 3.9  käydyssä ottelussa aina rankkareille saakka ja voitti lopulta ottelun. Admiralin tehot ovat olleet aikalailla velikultien kakkoskentän varassa, Vasily Sterltsov on iskenyt viiteen peliin tehot 3+1 ja kaksoisveli Alexander 0+3. Keskiviikkona poikien pisteputki kuitenkin katkesi, Admiralin ainoasta maalista vastasi Sergei Konkov jolle maali oli kauden ensimmäinen.

Ottelu tulee toistamaan samaa kaava kuin Keskiviikona ja Amur nappaa suoran voiton.

 

Link to post
Share on other sites

Esports | CS:GO | FACEIT Major

18.00 (arvioitu alkamisaika)

460d3c26a02c4bc1e03729026bff659f.png NaVi - NiP f0fd268d9d6bbf40d5031233006eef78.png

Yli 26,5 kierrosta | 1,90 | Unibet

 

  • Kolmannen pelipäivän iltaottelut varastavat suurimman huomion muista otteluista, mutta NaVin ja NiP:n välisestä ottelusta voidaan odottaa tulevan hyvätasoinen ja tasainen.
  • NaVi on aloittanut turnauksen vahvasti, kun joukkue laittoi Astraliksen todella tiukoille ja voitti FaZen 16-12 siitä huolimatta, että NaVi hävisi molemmat pistoolikierrokset. Kaikki merkit viittaas siihen, että taas kerran Zeusin johtama joukkue menee tässä turnauksessa pitkälle. NaVille positiivista on se, että koko joukkue näyttää olevan hyvässä vireessä eikä pelkästään s1mplen varassa.
  • NiP niin ikään on osoittanut hyviä otteita, kun avausottelussa kukistui Mousesports ja eilen Liquid-ottelussa tappiosta huolimatta peliesitys oli positiivinen. Joukkue on selkeästi löytänyt uuden vaihteen pelissään ja kaikki pelaajat tuntuvat sisäistävän Lekr0n johtaman pelitavan. NiP:n matsit ovat Challenger-vaihe mukaanlukien olleet todella tasaisia, oli sitten vastustaja kuka tahansa.
  • Karttavalinta voi osui moneen eri vaihtoehtoon. Sekä NaVi että NiP eivät pelaa Cachea ja Dust2:ta, mutta loppujen karttojen osalta karttaveto on aika lailla auki. Veikkaisin kuitenkin, että todennäköisimmäksi pelattavaksi kartaksi jäänee joko Mirage tai Overpass.

 

NaVi ja NiP ovat ennakkoon tasainen ottelupari ja molemmat joukkueet ovat tottuneet pelaamaan otteluita pitkän kaavan kautta. NaVilla on ehkä pienehkö etu yleisesti parempien otteiden vuoksi, mutta NiP on myös näyttänyt todella vahvalta. Molemmista joukkueista löytyy rutkasti kokeneita pelaajia, jotka eivät paineen alla murene ja pystyy tarvittaessa nostamaan tasoaan ottelun edetessä, mikä tasoittaa voimasuhteita. Luotan siis siihen, että ottelun ratkaisuun vaaditaan vähintään tämän linen vaatima kierrosmäärä. Kohde menee oikein, kun ottelussa pelataan vähintään 27 kierrosta. 

  • Tykkäys 2
Link to post
Share on other sites

Ligue 1
PSG - St. Etienne
Valinta = St. Etienne +1 @4,70 /Veikkaus/


PSG:ltä sivussa  punaisen kortin ottanut Mbappe. Muita poissaoloja ainakin Alves, ja Kurzawa
PSG 6 ottelun voittoputkessa, ja St. Etienne 7 ottelun tappiottomassa putkessa
2 kovaa kohtaa, ja tasuri ei oo tästä mitenkään kaukaa haettu, kerroinasettelu omaan makuun turhan suuri näin alkukaudelle.
Kohde menee oikein St. Etiennen voittaessa, sekä tasapelillä.

 

Link to post
Share on other sites

Jääkiekko, Liiga

KooKoo - SaiPa 

yli 5,5 maalia @2.15 William Hill 

KLO: 18.30

Järvenpää - Kunyk sivussa eli tärkeät palaset pois kummaltakin. Hyökkäyspään vahvistuksia on tullut molemmille ja Derbyt ovat olleet aina sähköä täynnä. Puolustuksessa on ongelmat, mutta hyökkäys on ollut hyvällä tasolla. Helppoja virheitä tullaan näkemään ja vauhtia uralleen hakevat nuoret haluaa näyttää. Harjoituskauden otteet ovat vakuuttaneet, mutta lopputulokseen kannattaa kokeilla coinflippiä. Voimasuhteet vieraille niukin naukin joten maalirikasta ottelua on syytä odottaa. Erikoistilanteet kysymysmerkki, mutta käsiä sinne löytyy. Strömwall - Koho kaksikon nostaisin esiin. Avausmatsi ja urut soimaan.

Kohde menee oikein kun ottelussa tehdään yli 5,5 maalia 

OIKEIN! 

Link to post
Share on other sites

Jääkiekko, KHL 

Barys - Torpedo 

Torpedo @2.55 William Hill 

KLO: 16.30

Päät yhteen toistamiseen ja näyttää siltä että nizhni on ottamassa ufasyndrooman harteilleen eli aletaan pelaamaan vasta tappioasemassa. Hyvinhän nuo on nousut sujuneet, mutta rosterin valossa pitäisi oman pään pelaamiseen kiinnittää huomiota. Joukkueet ovat kohdanneet jo toisensa kertaalleen eikä ilotulitusta puuttunut. Karlsson on varjo entisestään eikä tukea löydy tarpeeksi. Vaikka Dawes siirtyi Barysin riveistä muualle niin yllättävän hyvin on kausi maalien muodossa alkanut. Nizhni on pelannut matsin enemmän mutta mielestäni kohdannut kovempia nippuja. Voimasuhteet vieraille ja erikoistilanteet pääosissa. Mikäli vieraat ovat tiivistäneet puolustustaan niin peruspelillä pitäisi voitto irrota. Ufaa vastaan joukkue osoitti suuruutensa eikä päästänyt lukemia rumiksi. Mikäli Novgorod on alusta asti hereillä niin en näe barysia tarpeeksi kovana vastuksena. Avausmaalin merkitys on suuri ja riskillä otetaan suoraa voittoa lapulle. Josko Ufa pelistä opittiin jotain. 

Kohde menee oikein kun Nizhni Novgorod voittaa ottelun varsinaisella peliajalla 

VÄÄRIN! 

 

  • Tykkäys 1
Link to post
Share on other sites

JALKAPALLO

SAKSA

PAIKALLISLIIGA BAIJERI

klo 20.00 WACKER BURGHAUSEN - FC MEMMINGEN 

yli 2.5 maalia kerroin 1.56 unibet

Burghausenin 4/5 edellisestä otteluista on ylittänyt 2.5 keskiarvon. Fc Memmingenillä 5/5 ja kaikki sen kuusi vierasmatsia on ylittänyt 2.5 rajan. Burghausen ei ole jäänyt kotiottelussaan kertaakaan maaleitta. Memmingen on palloillut veirasmatseissaan maalitilastoissa 13:12

Link to post
Share on other sites

Jääkiekko, Liiga 

Sport - Pelicans 

yli 5,5 maalia @2.10 Unibet 

KLO:18.30

Vaasassa pelataan ja harjoituskauden yhden maalin peli näiden välillä on historiaa. Kotijoukkueen puolesta sanottakoon, että jo viimekaudella loistaneet Kalapudas-Ainali-Kiviranta ovat kasvaneet kohti liigan kärkeä. Itsevarmuutta löytyy ja peli kulkee. Ennenkaikkea Kalapudas on saanut onnistumisia viimekauteen nähden sillä melkoisen tukun mies niitä tontteja hassaili. Maalilla Aittokallio ei tosin herätä tunteita. Kysymysmerkki mielestäni. Yyvee osaaminen hyvällä tasolla jo nyt. Pelicans niinikään käynyt muutoksia läpi ja onhan molemmat joukkueet nyt eri Valmennuksen alla. NiemisVillen maalilleajo-pelityyli tuottanee hankaluuksia Sporalle ja viimekauden Sport-onnistuja Laine sekä taitava kiekollinen puolustaja Jürgens ovat kombinaationa toimiva. Muutamia menetyksiä Pelsut koki hyökkääjien osalta mutta kyllä sieltä löytyy Mankista, Zohornaa ja viimekauden mestiskomeetta Niklas Salo. Erikoistilanteille annan suuren roolin sillä nimenomaan sillä saralla molemmilla on paljon annettavaa. Vaasassa kun pelataan niin tunnelmaa ei puutu ja tuskin tässä kukaan lähtee kauteen jarru päällä. Pelicansia pidän pienenä suosikkina, mutta puolustuksen taso on edelleen hyvä kysymys. Sportilta löytyy potentiaalisemmat hyökkääjät, mutta onko Vaasalaiset valmiita ottamaan oman maalinedustan hallintaan? Poronvoima uskoo hiukan yli-innokkaaseen hyökkäysvoittoiseen kamppailuun ja ottaa overia lappuun. Maalivahtien onnistuminen on ainoa uhka kohteelle. Arvaus:3-3

Kohde menee oikein kun ottelussa tehdään yli 5,5 maalia varsinaisella peliajalla 

OIKEIN!

  • Tykkäys 1
Link to post
Share on other sites

Davis Cup

Laslo Djere - Ramkumar Ramanathan

Laslo Djere 3-0 @ 2.30 William Hill

Alkaa 15:00

Vastakkain  maailmanlistan sijat 86. ja 135. Djere on pelannut massalla loistavasti tällä kaudella (22-12). Ramanathanin tilasto massalta tällä kaudella 5-7. Ramanathan hävisi viime viikolla massalla Sevillan Challenger -turnauksessa avausottelunsa Latvian Grigeliselle(259.) erin 2-0.  Kotiyleisö siivittää selvästi massalla vahvemman serbialaisen puhtaasti. 3-0 voittoon.

  • Tykkäys 1
Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • 19:30 Como - Parma Comojärven hulppeissa maisemissa viimekauden yllättäjä, ja neljänneksi sijoittunut Como haastaa viime kaudella keskikastissa viihtyneen Parman. Como pelasi viime viikolla chämppäriä, kun taas Parma on saanut huilata yli viikon ja valmistautua tähän matsiin. Como on luonut maaliodottomaa noin 1,83 per matsi mutta tehnyt 2,33 maalia. Parma taas on ollut hyökkäyspäässä koko sarjan surkein toistaiseksi ja maaliodottomaa on kertynyt noin 0,61 per matsi. Parman hyökkäysodotus tässäkin pelissä jää alle 0,6 ja Comolta odotan noin 2,25. Como on big chances listalla sijalla 14/20 ja Parma pitää peräpaikkaa tällä listalla.    alle 3 maalia @1,92 @coolbet  
    • Lentopallo, EM-Kisat Viro - Belgia Belgia -2.5 Erää Vedonlyöntitoimisto: Unibet Kerroin: 2.04 Alkamisaika: 20:00 - Viro sekä Belgia kohtaavat EM-Kisoissa. Belgia selvästi parempi jokaisella osa-alueella ja maailman yksi parhaimmista ellei paras hakkuri Reggers tulee tässä pelissä tekemään valtavasti tuhojaan. jopa pientä ylikerrointa tarjolla sillä itse näen tämän siellä 1.7~ paikkeilla.
    • Käsipallo, Superliga Stal Mielec - Wybrzeze Gdansk Yli 60.5 Maalia Vedonlyöntitoimisto: Bet365 Kerroin: 1.85 Alkamisaika: 18:00 - Käsipallon Superligan puolella kohtaavat Stal Mielec sekä Wybrzeze Gdansk. Paljon maaleja lähdetään otteluun hakemaan näiden kahden joukkueen välillä, viime kauden kahdessa kohtaamisissa nähtiin 64 sekä 67 maalia, Gdanskin tämän kauden avauksessa maaleja tuli myöskin 67. Gdansk viime kauden 3. sijan nappasi itselleen ja on tunnettu nimenomaan kovasta hyökkäyksestään sekä kovalla temmolla pelaamisesta mutta omiin tulee yksinkertaisesti liikaa maaleja joka kostaantui isosti joukkueelle viime kaudellakin. Gdanskia on lupa odottaa tälläkin kaudella sarjan kärkipäähän siinä missä Stal Mielec keskikastin porukoita. Uskon vahvasti vauhtia ja maaleja tässä ottelussa nähtävän sillä puolustus ei kummankaan joukkueen vahvuuksiin kuulu ja edelliskauden kaksi keskinäistä kohtaamista siitä myös todisteena.
    • Pöytätennis, Setka Cup Obishchenko - Holoborodko Holoborodko Vedonlyöntitoimisto: Bet365 Kerroin: 1.83 Alkamisaika: 12:05 - Setka Cupin puolella kohtaavat Obishchenko sekä Holoborodko. Kertoimet on asetettu tähän otteluun tasabookiksi mutta hyvin vaikeaa on kyllä olla näkemättä Holoborodkoa suosikkina otteluun. Holoborodko pelannut erinomaisesti viime otteluissaan marssien lähes voitosta voittoon ja tulee tähänkin otteluun 3 ottelun voittoputkessa. Holoborodkon syöttöpeli on ollut vakuuttavaa ja uskon sen olevan tässäkin ottelussa Obishchenkoa vastaan avain voittoon sillä Obishchenko ei varsinaisesti ole loistanut palautuspelissä.
    • Jalkapallo:Ranska Ligue 2 klo.21:45 Red Star - Metz btts @1.85 Unibet Ranskan 2.ligasta otetaan maalit molemmille kokeiluun. Kuudennet ottelut tänään molemmille.Ihan mukavasti on molemmilla toistaiseksi pelit menny.Metzin tappiosarake näytää 0,eikä Red Starillakaan ole kuin 1 häviö. Maaleja on molempien peleissä saatu hyvin.Metzin 4:ssä pelissä 5:stä on molemmat joukkueet maalin tehny.Red Starin 3:ssa edellisessä molemmat joukkueet onnistuneet laittamaan pallon verkkoon. Unkan @1.85 on ihan mainio molempien osumasta ja laitattaa kyllä merkin siihen.  
×
×
  • Create New...