Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

Amerikkalainen Jalkapallo, NFL

Green Bay Packers - Jacksonville Jaguars

Vihje: Green Bay Packers Yli 3.5 Touchdownia

Vedonlyöntitoimisto: Unibet

Kerroin: 1.79

Alkamisaika: 20:00

- NFL Sunnuntai on taas täällä ja viikko 10 mennään jo. Tässä ottelussa kohtaavat Green Bay Packers sekä Jacksonville Jaguars.

- Green Bay Packers pelannut tällä kaudellaa hyvin 6-2 rekordilla kun puolestaan Jaguars pelannut suhteellisen heikosti 1-7 rekordillaan pitäen muutamat tappiot kuitenkin ihan tasaisina kuten viime viikolla Texansia vastaan. Packers kuitenkin aivan eri luokan joukkue kun Texans ja kun Jaguarsin puolustus on ollut todella heikkoa tällä kaudella niin ei ole Rodgersilla ja Packersin koko hyökkäyksellä mitään vaikeuksia liikutella palloa ja tehdä pisteitä tätä Jaguarsin puolustusta vastaan. Jaguarsin puolustus on todella pahasti tällä kaudella vuotanut ja etenkin viime viikkoina kun se on kolmessa viime ottelussa antanut Texansille, Chargersille sekä Lionsille pisteitä 27, 39 ja 34. Sitten kun otetaan huomioon kuinka paljon parempi joukkue Packers on kuin yksikään noista edellä mainituista niin tämä kohde maistuu erittäin hyvältä. Jaguars päästänyt tällä kaudella ottelua kohden pisteitä 30.9 joka on toiseksi eniten ja Packers puolestaan tehnyt tällä kaudella ottelua kohden pisteitä 31.6 joka on liigassa kolmanneksi eniten. Packers pelannut tällä kaudella hyvin etenkin hyökkäyksensä kanssa ja tehnyt otteluissaan paljon pisteitä sekä touchdowneja. nyt vastassa heillä on kotonaan selvästi heikompi joukkue Jaguars jonka puolustus on todella heikko, Packers tulee helposti tässä ottelussa sen 4-6 touchdownia tekemään.

  • Tykkäys 1
Link to post
Share on other sites

Amerikkalainen Jalkapallo, NFL

Las Vegas Raiders - Denver Broncos

Vihje: Las Vegas Raiders Yli 27.5 Pistettä

Vedonlyöntitoimisto: Unibet

Kerroin: 1.85

Alkamisaika: 23:05

- Las Vegas Raiders sekä Denver Broncos kohtaavat NFL puolella. Lähdetään hakemaan kotijoukkue Las Vegas Raidersille pisteitä, Raiders on tällä kaudella pelannut mukavan hyvin 5-3 rekordilla vähän yllättäenkin. Broncos puolestaan pelannut 3-5 rekordilla mutta moni heidän ottelunsa ollut 'one posession game' loppuunasti. Denver Broncosin puolustus ei ole viime otteluissa ollut sitä tututtua hyvää Broncosin puolustusta jota ollaan totuttu näkemän ja nyt kun vierasottelu erittäin tulivoimaista Raidersia vastaan niin uskon ettei Broncosin puolustus vieläkään pysty bounce backkaamaan viime otteluiden jäljiltä siihen mitä se alkukaudesta oli ja 3 peliä sitten vielä. Carr on Raidersin pelinrakentajana näyttänyt yllättävänkin hyvältä ajoittain ja RB Jacobs pelannut loistavasti jatkaen siitä mihin viime kaudellaan jäi joka oli hänen tulokaskautensa. Raidersin hyökkäys on ollut tällä kaudella ja etenkin viime otteluissa hyvää ja nyt kun pääsee kotonaan pelaamaan Broncosia vastaan jonka puolustus on viime otteluissa ollut heikkoa niin uskon kyllä että Raiders onnistuu jälleen tekemään sen 28 pistettä, overia odotan muutenkin ottelulta mutta uskon että Raiders ottelun voittaa ja tekee enemmän pisteitä kumminkin.

Link to post
Share on other sites

Jääkiekko 

KHL 

KLO 13.00

 

Barys  -  Dinamo Minsk 

 

Valinta :  X2  ( Tasapeli tai Dinamo Minsk )

Kerroin :  1,74 ( ComeOn ) 

 

Dinamo Minsk viimeinen ottelu tuolla viiden ottelun vieraskiertueella.  Toki majutauko välissä ollut,  joten paremminkin  kolmen ottelun vieraskiertue,  josta on jo kahdesti voitettu.   Sibir,  Amur kaatuivat tyylikkäästi lopulta.   Tänään vastassa on astetta kovempi ja ei niin sopiva Barys.   Kotijoukkue on ollut kolmen ottelun vieraskiertueella ja niistä Barys voitti 2/3, joten tilastollisesti kaksi hyvin pelannutta joukkuetta on vastakkain.   Kotijoukkue on ollut keskinäisissä niskan päällä enimmäkseen.   Kuitenkin vieraskiertueen jälkeen on usein vaikea ensimmäinen kotipeli edessä.   Näin usein sanotaan.   Myös hyvin mennyt vieraskiertue usein päättyy myös positiiviseen tulokseen,  joten Minsk voi hyvin näiden juttujen kautta tänään voittaa.   Kaksi aika tasaista joukkuetta kohtaa toisensa.  Kotijoukkue on kotiedun turvin suosikki,  mutta jotenkin minusta tuntuu,  että kuitenkin Minsk on hieman vahvempi tänään.   Hyvä viikko ollut vierailla ja uskon, että se päätetään hyvin.   Kelpo kerrointa saa jo tällä, niin lähdetään hakemaan,  että vieraat eivät häviä ainakaan 60 min sisällä. 

 

Kunhan Dinamo Minsk    EI HÄVIÄ varsinaisella peliajalla,  niin tämä kohde menee oikein. 

Link to post
Share on other sites

Formula 1 | Turkin GP

12:05

80c31ac67b5f4145931189ae0eb6ce86.png  Kimi Räikkönen - Daniil Kvyat 003aa9612960af565c5f5c2139afe54f.png

Kimi Räikkönen | 1.80 | Coolbet

 

  • F1-kauden 14. osakilpailu ajetaan Turkin Istanbulissa. Erittäin hyvän maineen saanut kilparata toimi viimeksi F1-autojen näyttämönä vuonna 2011 ja tälle vuodelle rata tekee ainakin kertaalleen paluun ja mikäli aika-ajon tulokset viittaa mihinkään, luvassa on mahtava osakilpailu. Tässä kohteessa otetaan taistelupariksi Alfa Romeo -kuski Kimi Räikkönen ja Alpha Tauri -kuljettaja Daniil Kvyat. Räikkönen lähtee liikkeelle 8. lähtöruudusta, Kvyat 17. lähtöruudusta.
    • Räikkösen kausi on ollut paljolti nousujohteinen ja väläyksiä vanhan mestarin taidoista on nähty läpi kauden. Nopeus, tasaisuus ja kilvanajajan vaistot eivät ole kadonneet mihinkään ja Alfa Romeon vauhdin parantuessa kauden aikana myös muutamia pisteitä on tullut plakkariin. Eilisissä sateen värittämässä aika-ajossa Räikkönen osoitti taas kokemuksensa ajamalla läpi session tasaisen varmasti yhdestä lipsahduksesta huolimatta ja otti pitkästä aikaa paikan kymmenen parhaan joukosta.
    • Kvyatin kauteen on mahtunut enemmän negatiivisia kuin positiivisia kokemuksia, mutta viime osakilpailu oli venäläiskuskilta parasta tekemistä pitkään aikaan, jossa hän sijoittui peräti neljänneksi. Eilinen aika-ajo ei kuitenkaan sujunut Kvyatilta hyvin, sillä hän jäi aika-ajon ensimmäiseen osioon. Toisaalta Kvyatin tallikaveri Pierre Gasly ei sen paremmin pystynyt ajamaan, joten Alpha Tauri ei nähtävästi ollut säädöiltään sopiva eiliseen sateen sekoittamaan aika-ajoon.
    • Yleisellä tasolla Alpha Tauri on edelleen vahvempi auto myös kisaolosuhteissa verrattuna Alfa Romeoon. Istanbulin rata kuitenkin sai uuden asfalttipäällysteen vain pari viikkoa sitten, minkä lisäksi viikonloppuna nähdyt sateet ovat tehneet alustasta äärimmäisen liukkaan, mikä on sekoittanut voimasuhteet lähes täydellisesti. Paras esimerkki tästä on se, että kautta hallinneet Mercedes-kuskit jäivät eilen lähes 5 sekuntia paaluajan tykittäneestä Racing Point -kuski Lance Strollista. Tänään olosuhteiden pitäisi olla eilistä kuivemmat, mutta se ei tarkoita sitä, etteikö radalla olisi edelleen todella liukasta, jolloin kuljettajat pystyvät hanskalla paikkaamaan auton puutteita. Lisäksi rengastaktiikoissa ei olennaisia muuttujia tule olemaan, sillä kaikki kuljettajat saavat valita lähtöön haluamansa rengasseoksen.

 

YHTEENVETO

  • Räikkönen on ajanut mainiosti viime kisoissa ja jatkoi hyvää virettään ajamalla aika-ajoissa kauden ylivoimaisesti parhaan sijoituksensa. Kvyatin kausi on ollut pienoista vuoristorataa ja eilinen aika-ajo meni hieman penkin alle. On vaikea sanoa, onko Alpha Tauri tänään kisaolosuhteissa Alfa Romeota nopeampi auto, mutta oletuksena on, että näin liukkaalla radalla kuljettajan merkitys on suurempi kuin normaalisti, mikä suosinee veteraani-Räikköstä. Kun lähtöruuduissakin on huomattava ero, pidän Räikkösen mahdollisuuksia pärjätä selvästi parempana kuin Kvyatin, jolla ei ole käytössään muita etuja kuin mahdollisesti hieman parempi auto, mikä tuskin on tänään ratkaisevimmassa roolissa. Toivotaan siis menestystä Jäämiehelle! Kohde menee oikein, kun Kimi Räikkönen sijoittuu kilpailussa paremmin kuin Daniil Kvyat. 

 

TULOS: RÄIKKÖNEN 15., KVYAT 12.

  • Tykkäys 1
Link to post
Share on other sites

Jääkiekko 

Tsekki, Extraliga

KLO 18.00

 

Pardubice  -  Sparta Praha 

 

Valinta :  Sparta Praha 

Kerroin :  1,70 ( PAF ) 

 

Pardubice lähtee otteluun viiden ottelun tappioputkessa.  Kotijoukkue ei ole oikein onnistunut voittamaan kertaakaan vielä varsinaisella peliajalla,  vaan jatkoilla kerran.   Myöskään 7 peliin vain 11 maalia on aika vähän ja ei yllätä,  että voittaminen on vaikeaa.   Nyt joukkue on majutauon jälkeen ollut kolmen ottelun vieraskiertueella ja hävinnyt kaikki kolme.   Sieltä on aika vaikea tulla hyvällä buustilla kotipeliin.   Vastassa on kuitenkin liigan kakkonen Sparta Praha,  joka löylytti isäntiä 7.11 pelatussa keskinäisessä pelissä 7-1.  Muutenkin Praha on laadukkaampi joukkue, joka viime ottelussaan katkaisi viiden ottelun voittiputkensa.   Se tuli vieläpä tylysti,  sillä Praha johti kahden erän jälkeen Vitkovice joukkuetta 0-3, mutta vikan erän hävisivät 4-1 ja lopulta jatkoilla.  Varmasti joukkuetta ottanut päähän.   Toisaalta muuten joukkue pelannut hyvin tuloksellisesti,  joten vieraat tuskin antaa viime ottelun käydä uudestaan.   Vierasjoukkue on laadukkaampi.  Myös voittoputki katkesi huonolla tavalla,  joka varmasti nostaa voittamisen nälkää taas.   Kotijoukkue on vaikeuksissa ja luulen, että vieraat ottavat tästä voiton.   Vielä saa kelpo kerrointa,  niin otetaan kupongille. 

 

Kunhan Sparta Praha voittaa varsinaisella peliajalla,  niin tämä kohde menee oikein. 

  • Tykkäys 1
Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Snooker China Open klo 14:30 Wakelin, C - Ford, T Pelivalinta: Ottelun korkein breikki, Tom Ford Kerroin: 2,41 Marathonbet Wakelin on oikeutetusti suosikki ottelussa. Wakelin on pelannut ihan hyvää snookeria, breikkipeli toimii hyvin ja safetykin on parantunut. Kokonaisuutena peli näyttää melko varmalta. Suuria breikkejä ei kuitenkaan ole hirveästi tullut. Ford on pelaillut ailahtelevampaa peliä. Yllättäviä tappioita on tullut muutamia, mutta myös kelpo voittoja. Ford hallitsee breikkien teon parhaimmillaan todella hyvin ja voi yllättää yli sadan breikeillä.  Ottelun korkeimman breikin osalta tilanne on mielestäni huomattavasti tasaisempi, enkä yllättyisi lainkaan vaikka Ford tekisi korkeimman breikin.
    • WNBA / Koripallo New York Liberty - Las Vegas Aces New York Liberty -9.5 @ 1.77 Unibet Alkaa 19:30 Vieraskiertueella oleva LV Aces hävisi eilen Minnesota Lynxille pistein 98-87 ja joukkue pelasi myös perjantain vastaisena yönä voitettuaan jatkoajan jälkeen Indiana Feverin. Vaikka joukkue taisteleekin konferenssinsa mestaruudesta niin joukkue tulee luultavasti leputtamaan tänään avainpelaajiaan. Joukkue hävisi kolme viimeisestä viidestä vierasottelustaan. NY Liberty lähtee otteluun levänneenä sillä joukkue pelasi viimeksi torstain vastaisena yönä voitettuaan Seattle Stormin pistein 92-86. Joukkue pelaa vahvasti kotiyleisönsä edessä ja voittaa ottelun tänään vähintäään kymmenen pisteen erolla.
    • 15:00 KuPS - TPS Kuopiolaisilla europeliruuhkaa ja paras maalintekijä Moreno penkillä, tepsin parhaan maalintekijä Muzacin ruuti on ollut märkää nyt pari peliä. alle 3 maalia @1,82 @pinnacle
    • Superpesis klo 16:00  Vimpelin Veto - Koskenkorvan Urheilijat Pelivalinta: Vimpelin Veto -5,5 juoksua Kerroin: 1,96 Veikkaus Vimpeli on sarjan paras joukkue ja Saarikentällä äärimmäisen vaikea vastus. Vimpelin peli kokonaisuutena todella laadukasta, heikkoja kohtia vaikea löytää.  Koskenkorva on pelannut kohtalaisen kauden, joukkueesta löytyy tasaisuutta, mutta huippupelaajat puuttuvat. Kotiutuspuolella Teppo on pelannut hyvin. Tilanteen luominen Vimpelin hyvää ulkokenttää vastaan on vaikeaa, jonka vuoksi uskon Koskenkorvan juoksujen jäävän tänään vähiin. Saarikentällä läpilyönneistä helpommin saatavilla useita juoksuja, jonka vuoksi odotan Vimpelin selvälukuista voittoa  VÄÄRIN
    • Tennis ITF Astana naiset klo 9:08 Jang, SJ - Arystanbekova, A Pelivalinta: Arystanbekova, A Kerroin: 2,57 Epicbet Finaaliottelu edessä, molemmat pelaajat joutuivat eilen pelaamaan kaksi ottelua, aiempien päivien epävakaiden sääolosuhteiden vuoksi. Jang tahkosi kaksi pitkää ottelua, toinen ottelu kesti 2h 11min ja toinen 2h 47min. Tällainen ottelukuorma näkyy todennäköisesti tämän päivän vireessä. Arystanbekova voitti ensimmäisen ottelun 1h 28min ajassa ja toisessa ottelussa Arystanbekova sai luovutusvoiton noin puolen tunnin pelin jälkeen. Lämpimissä sääolosuhteissa pelatessa lyhyemmillä peleillä ja pidemmällä huiliajalla on suuri merkitys. Perustasoltaan Jang on parempi pelaaja. Jangin ranking on 673 kun taas Arystanbekovan 946. Arystanbekova on kuitenkin rankingsijoitustaan parempi pelaaja ja on pystynyt voittamaan selkeästi kovempiakin pelaajia viimeisen vuoden aikana. Jangin ranking on puolestaan laskusuuntainen. Odotan tasaista finaalia, mielestäni kotiyleisön edessä Arystanbekovalla on kertoimia paremmat mahdollisuudet otteluvoittoon. OIKEIN
×
×
  • Create New...