Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

Tilanne 30.3. vihjeiden jälkeen:

      Vihjemäärä Oikein Void Väärin Palautus-% netto  
1. ▲ Henksteri 16 11 0 5 136,28% 58,57 € ▲
2. ▼ Kemmu 28 17 0 11 116,47% 48,08 € ▼
3.   vormulafani 18 10 0 8 103,67% 7,07 € ▼
4.   Vedonlyönninammattilainen 25 11 0 14 98,95% -2,33 € ▼
5.   Kuroro 17 6 0 11 95,87% -5,17 €  
6. ▲ Oksanen94 14 0 0 14 0,00% -52,32 € ▼
7. ▼ Tipsteksteri 4 0 0 4 0,00% -28,80 €  

Yhteensä 122 vihjettä (55 - 0 -67)
netto 25,08 €
palautus 102,33 %

Link to post
Share on other sites
  • Vastaukset 23
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Maaliskuun kisan avaus. Kisa lyhyesti: Osallistuaksesi kirjoita tähän topiciin "mukana". Tämän jälkeen sinun vihjeitäsi Pitkäveto-topicissa aletaan seuraamaan ja niistä aletaan laskemaan palautus

Mukana  vaikka @Vedonlyönninammattilainen tämän voittaa,  mutta kivempi on voittaa ku on joku kenet voi taas loppukuusta päihittää      no jos sitä plussalle pääsis nii riittää.   Antaa

0/11, mitä helvettiä.  Kyllä tämä on taito. Tänään kaksi tappiota lisää. Hahaa.

Maaliskuun vihjauskilpailun lopputulokset:

      Vihjemäärä Oikein Void Väärin Palautus-% netto
1.   Henksteri 16 11 0 5 136,28% 58,57 €
2.   Kemmu 30 17 0 13 113,26% 39,81 €
3.   vormulafani 18 10 0 8 103,67% 7,07 €
4.   Vedonlyönninammattilainen 27 12 0 15 99,77% -0,55 €
5.   Kuroro 19 7 0 12 98,76% -1,76 €
6.   Oksanen94 14 0 0 14 0,00% -52,32 €
7.   Tipsteksteri 4 0 0 4 0,00% -28,80 €

Yhteensä 128 vihjettä (57 - 0 - 71)
netto 22,00 €
palautus 101,97 %


Maaliskuun vihjauskilpailussa loppusuoralla voitosta kamppailivat Henksteri ja Kemmu. Kaksikosta voiton vei @Henksteri, joka otti kuukausikilpailun voiton nyt viidennen kerran. Edellisestä olikin ehtinyt kulua hetken aikaa (tammikuu 2019). @Kemmu:n kakkossija oli hänelle toinen laatuaan ja kolmas palkintopallisijoitus viiden viimeisimmän kuukausikilpailuiden aikana. Kolmanneksi sijoittui @vormulafani, joka oli kolmas myös edellisen kuukauden kisassa.

Yhteisönä vihjaajat pääsivät jälleen palautuksessa päälle 100 prosentin. Tämä oli jo viides kuukausi peräkkäin, kun tässä onnistuttiin! Onnittelut top-3 kilpailijoille ja onnea huhtikuun kisaan. 

1. Henksteri

2. Kemmu

3. vormulafani

  • Tykkäys 2
Link to post
Share on other sites

Onnittelut @Henksteri Voitosta!

Itsehän kuukauden alussa @Kemmu voittoa uumoilin kun khl playoffit alkoi ja erittäin hyvältä jo näyttikin mutta kävi kun jokereille aina, runkosarjassa kulkee mutta playoffeissa suletaan kun jääpuikot keväällä 😃

  • Tykkäys 2
Link to post
Share on other sites
1 tunti sitten, Vedonlyönninammattilainen said:

Onnittelut @Henksteri Voitosta!

Itsehän kuukauden alussa @Kemmu voittoa uumoilin kun khl playoffit alkoi ja erittäin hyvältä jo näyttikin mutta kävi kun jokereille aina, runkosarjassa kulkee mutta playoffeissa suletaan kun jääpuikot keväällä 😃

Hahha  :D

Nii kai se jokeri on nii pahasti sielussa, että vaikuttaa omaa käytökseekin.    Mä en tiiä mikä karma tossa on..

Ajattelin et no loko hyvä kerroin et voi osuu  @Henksteri sopivasti vihjasi väärin Lauantaina vai oliko Sunnuntaina  sen florida hyökkääjä piste  vihjeen, että ero on 20pst.    No ei haittaa, jos menee väärin.   Loko suli jo 7min kohdalla  ja sit  Henksteri vihjas tenniksen oikein sillo yöllä jollai 2.60 kertoimella.  No ei hätää...

Tiistaina olin et no Tampa hoitaa, että  niil pari tappioo alla ja vastassa Detroitin mankelissa käyny Columbus et toi on varma.. tampa pari tappioo nii ei ne ohipelaa.  Joo kerroin 1.68 et... no kelpaa..   vittu ne ohipelas iha huolella ja vihje kusi ihan pystyy  :D   aamul oli jo "vittu ei voi olla totta, et nyt just väärin tietenkin"    jotenki  arvasin et ei löydy kahta helppoo nii iha arvalla Winnipeg ja  wild-  kokeilu...  ei se Jets myöskää vieraskiertueen jälkeee osannu pelaa.    Viimeset 3 päivää jälleen kerran  vihjeet 0/4.   et sillee   :D  "mä oon nähny tän ennenki" -  ilme oli vaa aamulla.

 

nyt 1.4  ja eiköhän Tampa voita  4-1  ens yönä,  koska ei ne enää hävii ja kemmulle voi antaa osuman taas ilo mielin kun on vasta uuden kuukauden eka päivä   :D

Viime kuukausi alko änärit 2/2  nii katotaa miten huhtikuu alkaa 

  • Tykkäys 1
Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt

  • Uusimmat viestit

    • Tennis WTA Chennai nelinpeli / Jääkiekon MM naiset / NFL Tripla hakuun. Karamoko/Waltert - Adkar/Bhosale Pelivalinta: Adkar/Bhosale +1,5 erää (1,72) Kanada (N) - Japani (N) Pelivalinta: 1.erä Kanada (1X2) (1,28) KC Chiefs - NY Jets Pelivalinta: KC Chiefs -7,5 (1,73) Kerroin: 3,80 Veikkaus Adkar/Bhosale ovat hyviä nelinpelaajia ja kotimaassaan pelanneet hyvää tennistä. Vastustajat on sopivaa tasoa, odotan tasaista kamppailua, enkä yllättyisi vaikka intialaiset voittaisivat turnauksen. Yhteen erävoittoon hyvät saumat. Kanada aivan ylivoimainen joukkue ja ratkaisee matsin jo avauserässä. Japanilla ei pitäisi olla juuri mitään saumoja. KC Chiefsille todella tärkeä peli kyseessä. KC:n kotikenttä vaikea paikka vieraille ja Jets pelannut sen verran vaisusti, että en usko heidän pystyvän haastamaan Kansas Cityä. Uskon KC:n voittavan matsin kenttäpotku ja TD erolla.
    • Jalkapallo  Valioliiga  Klo  16.00   Ipswich  - Bournemouth    Valinta:  Puoliaika/lopputulos:  Bournemouth/  Tasapeli  Kerroin:  12,50 (paf)   Bournemouth on onnistunut maalinteossa ennen puoliaikaa sekä Ipswich päästää usein maalin ennen puoliaikaa.  Myös Bournemouth pelannut hyvin viime aikoina,  jolloin vieraiden johto puoliajalla ei olisi mikään ihme.   Toisella jaksolla sitten Ipswich parantaa ja raapii tasapelin lopputulokseen.  Bournemouth voittoputki voi hyvin päättyä tämmöiseen otteluun.      Kunhan Bournemouth johtaa ensimmäisen puoliajan jälkeen,  mutta ottelu päättyy tasapeliin,  niin tämä kohde menee oikein.  
    • 02:00 Toronto - Montreal  Toronton ykköskentässä kerrassaan upeita otteita illasta toiseen esittävä Roslovic saa melkoisen kertoimen pisteelle, kun vastassa on kotiottelussa Montreal. Torontolla on lepoetu, ja yli piste per peli tahdissa pelaava Roslovic iskenee pinnan. Jack Roslovic yli 0,5 pistettä (sis ja+rl) @1,86 @epicbet
    • IEM Beijing PK: Natus Vincere - BETBOOM | BETBOOM | 2.30 (Epicbet)   PK: The MongolZ - MOUZ | MOUZ -2.5 | 3.25 (bet365)
    • Jääkiekko EHT klo 14:30 Tsekki - Sveitsi Pelivalinta: Tsekki (1X2) Kerroin: 2,10 Marathonbet Tsekki hävisi Suomelle juuri pelatussa ottelussa, mutta pelillisesti Tsekki oli todella hyvä. Sveitsi puolestaan oli Ruotsia vastaan vaisu, eikä Suomeakaan pystynyt kunnolla haastamaan. Jos Tsekki jatkaa vahvoja otteita, pidän todennäköisenä, että Tsekki ottaa ottelusta voiton. Uskon, että kertoimet laskee ennen ottelun alkua.
×
×
  • Create New...