Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

Pöytätennis, Setka Cup

Kurishchenko - Lykhytskyi

Vihje: Tulos 2. pelatun erän jälkeen: Kurishchenko 2-0

Vedonlyöntitoimisto: Bet365

Kerroin: 2.30

Alkamisaika: 10:35

- Setka Cupin puolella kohtaavat Kurishchenko sekä Lykhytskyi. Kurishchenko lähtee tähän otteluun suhteellisen selkeänä 1.36 kertoimisena suosikkina ja uskonkin Kurishchenkon voittavan tämän ottelun helposti 3-0/3-1 luvuin. Kurishchenko on pelaajista selvästi parempi jokaisella osa-alueella kuin Lykhytskyi ja dominoinut myös näiden pelaajien keskinäisiä otteluita miten on tahtonut voittamalla lähes jokaisen niistä. Lykhytskyi on viime otteluissaan pelannut ok hyvin mutta ei ole kuitenkaan pahemmin kohdannut Kurishchenkon tasoisia pelaajia noissa otteluissa. Kurishchenko ottaa homman haltuun heti alusta alkaen ja tulee kontrolloimaan pöydän tapahtumia, 3-0/3-1 tämä tulee Kurishchenkolle menemään niin otetaan vedoksi Kurishchenkon 2-0 johtoa kahden erän jälkeen hyvällä kertoimella niin saadaan vähän varmistusta tuohon.

1-1 (11-7, 6-11)

  • Tykkäys 1
Link to post
Share on other sites

Tennis, French Open

Schwartzman - Struff

Vihje: Struff Yli 11.5 Ässää

Vedonlyöntitoimisto: Bet365

Kerroin: 1.83

Alkamisaika: 13:30

- French Openin neljännesvälierissä kohtaavat Schwartzman sekä Struff. Schwartzman lähtee tähän otteluun 1.40 kertoimisena suosikkina mutta uskon että hyvä, viihdyttävä sekä tasainen ottelu tästä saadaan aikaiseksi ja ottelusta voi myös muodostua suhteellisen pitkäkin. Struffin ässiä lähdetään tähän hakemaan, Struff tunnettu hyvänä syöttäjänä ja myös nyt tässä French Openissa pommittanut ässiä urakalla, Rublevia vastaan 5. eräisessä kamppailussa Struff syötti peräti 25 ässää ja sitten Bagnisia vastaan pelatussa ottelussa jonka Struff voitti suoraan 3-0 niin Struff syötti 15 ässää. Viimeisin ottelu Struffilla Alcarazia  vastaan päättyi myös Struffin 3-0 voittoon pienin pelein niin tuossa ottelussa Struff silti syötti 10 ässää, että tässä kun pelataan kuitenkin erittäin todennäköisesti paljon pelejä ja vähintään se 4 erääkin niin kyllä Struffin pitäisi pystyä ässiä pommittamaan tässä ottelussa vähintään se 12 kappaletta, itse näkisin linjan tähän siinä 14.5 ässän kohdalla joten tällä kelpaa kyllä peleille.

Struff 13 Ässää

  • Tykkäys 2
Link to post
Share on other sites

Ystävyysottelut, jalkapallo

Brann - Øygarden klo 17

Brann -2ah 2.08 @Pinnacle 
 

Harkkamatsi Norjasta, en tiedä vastustajajoukkueesta muuta kuin että Oygarden putosi tälle kaudelle kolmanneksi ylimmälle sarjatasolle eikä joukkue ole pelaajistoltaan kovin kummoinen, selvästi viime kaudesta heikentynyt itse asiassa. Brannissahan pelaa Suomen maajoukkuepelaaja Robert Taylor, hän on nyt maajoukkueleirityksellä, joten käytännössä ainut avainpelaaja, joka Brannilta puuttuu. Takana on lisäksi pitkän tappiollisen sarjan katkaissut Strömsgodset voitto, joten sen päälle on hyvä rakentaa. Joukkueiden ero on selvä, ja jos Brann ei lähde tässä liikaa pelleilemään, niin vähintään parin maalin voitto pitäisi tulla. Kotijoukkue pelaa lisäksi luonnonnurmella, mikä tuo lisää etua.

  • Tykkäys 1
Link to post
Share on other sites

Ranskan Avoimet  (massa ) / Tennis

Ons Jabeur - Cori Gauff

Yli 21.5 peliä @ 1.94 Marathonbet

Alkaa 13:00

Vastakkain turnauksen puolivälierän ottelussa maailmanlistan sijat 26. ja 25. . Gauff lähtee otteluun selvähkönä suosikkina ja ihan syystäkin sillä nuori nainen on nostanut profiiliaan huikeasti loppukevään mittaan. Jabeur on kuitenkin ollut hyvässä iskussa sillän nainen voitti kolmetoista viimeisestä kuudestatoista massalla pelaamastaan ottelusta. Naiset kohtasivat toisensa viime huhtikuussa Charlestonin massalla Jabeurin ollessa tuolloin parempi erin 2-0(6-3, 6-3) päättyneessä ottelussa. Tästä matsista tulee tiukka taistelu ja kolme erää tai tie-break ei olisi mikään suuri yllätys. Marathonbetiltä markkinatoppi.

  • Tykkäys 1
Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Jalkapallo:USA MLS klo.23:30  New England Revolution - Houston Dynamo btts @1.58 Unibet MLS jaliksesta molempien maalia testiin. Molemmilla on pelit mennyt hyvin ja pallo on löytänyt tiensä verkon perukoille.New England Revolution kotonaan hienoinen suosikki.New England Revolution on nyt voittanut kahdeksan kymmenestä viimeisestä MLS-kotiottelustaan ja maali siltä tänään on hyvinkin mahdollinen. Houston ei tosin anna mitään ilmaiseksi ja on 8:sta edellisestään sillä on vain 1 häviö. En usko tässä pelissä mihinkään 0-0 tulokseen vaan 1 maali ainakin molemmilta on hyvä veto molempien viimeaikaisten vireen perusteella.  
    • Baseball MLB klo 22:05 NY Yankees - Atlanta Braves Pelivalinta: 1.vuoropari tasapeli Kerroin: 1,73 Epicbet Atlantalla Sale syöttäjänä, jolla hyvät tilastot tältä kaudelta ja hyvät tilastot Yankeesin lyöjiä vastaan.  Yankeesilla Cole syöttäjänä, joka on myös kokenut ja hyvä syöttäjä. Vaikeaa tulee juoksujen lyöminen olemaan.  Pidän todennäköisenä, että ensimmäisen vuoroparin jälkeen taululla 0-0 lukemat
    • Jalkapallo:Belgia Jupiler Leagua klo.21:45 Westerlo - Union Saint-Gilloise Ottelussa tuomitaan rangaistuspotku @3.10 Unibet Belgian Jupiler League starttasi eilen 1 ottelulla ja tänään ohjelmassa on 3 ottelua. Westerlon ja Union Saint-Gilloisen väliseen kohtaamiseen otetaan testiin pilkkua.Union Saint-Gilloise on laadukkaampi jengi ja tulee suosikkina tähän. Westerlo ei esittänyt ihmeitä harjoitusotteluissaan,kun puolestaan Union Saint-Gilloise pelasi ne hyvin. Ottelun tuomitsee Bert Put,joka ei ole kainostellut noissa pilkkujen antamisissa.10:ssä edellisessään Put on tuomittunut 8:ssa ottelussa pilkun.Kaikkiaan Put on antanut 10:ssä viimeisessään kaikkiaan 9 rangaistuspotkua.Jatkaako Put siihen mihin jäi viimekaudella noissa pilkkujen antamisissa tälläkinkaudella.Se on hyvinkin mahdollista ja otetaan sitä kokeiluun.
    • Miten Nurnberg on pelannut?  Darmstad eri ottelussa.   
    • Tennis ITF Astana naiset nelinpeli klo 11:00 Im/Kim - Arystanbekova/Dyussebay Pelivalinta: Im/Kim Kerroin: 1,72 Bet365 Molemmat parit ovat pelanneet hienoa kautta. Im/Kim parin tilastot kovilta kentiltä tältä kaudelta 29/4, kun taas Arystanbekova/Dyussebayn tilastot 25/2. Ei siis ihme että juuri nämä parit kohtaavat finaalissa. Kazakstanilaisten voitot tulleet pääosin kotimaan/Turkin turnauksista, joiden taso on ollut melko heikkoa. Im/Kim pari pärjännyt hyvin Aasian turnauksissa, joissa mielestäni taso on kovempi. Tästä syystä pidän Im/Kim paria suurempana suosikkina tähän otteluun.
×
×
  • Create New...