Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

Trotting, Vermo lähtö 12, sulkeutuu 16:30

Voittaja Celsius Evo 9.25 Unibet

Käpylä GP on tänä vuonna erittäin kovatasoinen, ja vaikka takamatkalla on rajuja ravureita, lähtevät todennäköisemmät voittajat liikkeelle perusmatkalta. Celsius Evo on alustavasti kovasti aliarvostettu. Veijo Heiskasen valmennettava teki toissa kerralla Porissa hervottoman kovan juoksun lähtölaukan jälkeen. Viimeksi Turussa se voitti jo johtavan rinnalle kierrettyään tosi helposti. Vastus tiukkenee nyt tuntuvasti, mutta kisan todennäköisin keulahevonen voi hyvin johtaa tätäkin lähtöä perille asti, jos ei saa matkan aikana mitään hulluja prässejä osakseen. Kerroin laskenee tuosta vielä.

Link to post
Share on other sites

Elisa Invitational winter, CS;GO

KOVA - SJ

Vihje ; Lopputulos - SJ voittaa ottelun 1-2 

4,20@ veikkaus

20.00

Suomalaisjoukkueet SJ ja Kova ottavat yhteen Elisa Invitationalin karsintaottelussa. Olen edelleen sillä linjalla että Kova osaa pelata vain yhtä karttaa joka on Nuke. SJ on mielestäni hieman kokonaisvaltaisempi ja heiltä sujuu ihan ok, Mirage, Inferno ja OP. Uskon että Kova voittaa oman karttansa eli Nuken ja SJ vie loput. SJ valinnee Infernon tai OP ja decideriksi voisin kuvitella jäävän Mirage. 

 

 

Väärin. Kova voitti 2-0. SJ ei kyllä yhtään ollut pelipäällä tänään. 

Link to post
Share on other sites

Tennis Next Gen finaali klo 22:00

Alcaraz - Korda

Pelivalinta: Alcaraz 3-1

Kerroin: 4,00 William Hill

Alcaraz lähtee mielestäni todella suurena suosikkina tähän finaaliin. Alcaraz pelasi vaikeammassa alkulohkossa ja selvitti helposti tiensä jatkoon. Korda pelasi hieman helpommassa alkulohkossa, josta myös selvitti tiensä melko helposti jatkoon. Alcaraz jatkoi vakuuttavia otteita myös välierässä, Korda pelasi tasaisemman matsin Nakashimaa vastaan.

Tässä matsissa kohtaa turnauksen 2 parasta pelaajaa, mutta pidän tasoeroa suurena Alcarazin suuntaan. Tämän hetken vire Alcarazilla niin hyvä, että en näe Kordalla juuri yllätyssaumaa. Mielestäni hyvää kerrointa tarjolla Alcarazin 3-1 voitosta, sillä yhteen erävoittoon Kordalla on kyllä erinomaiset mahdollisuudet.

 

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Jalkapallo Konferenssiliiga Klo 19.45   KuPS  -  Kaa Gent    Valinta:  X ( Tasapeli) Kerroin:  4.05 ( Veikkaus)   KuPS ollut vaikeaa viime aikoina sekä Veikkausliigan mestaruus karkasi omista  käsistä aika kauas, jolloin tänään voi vain laittaa kaiken likoon.   Enää ei ole mikään lämmin, joten toivottavasti Gent myös on kohmeessa, niinkuin viime aikoina on ollutkin.  Vieraissa Gent on ollut vaikeuksissa ja tänään on se sauma saada pisteitä näistä otteluista.  Suomalaisyleisön siivittämänä kotijoukkue kairaa pistetilin auki.  KuPS voi jopa voittaakin, mutta viime aikoina voittamisen kulttuuri on tipotiessään, joten otetaan rohkea tasapeli testiin.    1-1 tai 2-2 voisi olla aika hyvät tulosvetoon.    Kunhan ottelu päättyy tasan, niin tämä kohde menee oikein. 
    • Jalkapallo Mestareiden liiga Klo 22.00   Dortmund  -  Betis   Valinta:  X ( Tasapeli) Kerroin:  4.25 ( Paf)   Kaksi suht hyvää joukkuetta kohtaa toisensa sekä molemmilla on voittoja sekä tasureita alla.  Kierroksen yksi tasaisempia otteluita, jolloin tasapeli ei ole mikään mahdottomuus. Betis mestareiden liigassa kolme voittoa, mutta saksa on vaikea paikka pelata, jolloin tuo putki katkennee tänään, mutta pisteputki jatkuu.  Kunhan Ottelu päättyy tasan, niin tämä kohde osuu. 
    • Koripallo Euroliiga klo 21:15 Panathinaikos - Barcelona Pelivalinta: Barcelona ML Kerroin: 4,30 Novibet Panathinaikos on aloittanut Euroliigan hyvin ja onkin 9 kierroksen jälkeen sarjataulukon kärjessä. Panathinaikos on kotona erityisen hyvä joukkue, tältä kaudelta kotitilasto 6-1, joten helppo peli ei tule vierasjoukkueelle. Barcelona on aloittanut Euroliigan myös ihan hyvin ja joukkueen materiaali riittää taisteluun kärkipään joukkueita vastaan. Vierasotteluissa Barcelona ei aina ole ollut terävimmillään, mutta yllätysvalmis joukkue kuitenkin on.  Näin suuri suosikki Panathinaikos ei mielestäni ole mitä kertoimet antaa ymmärtää.
    • Koripallo Euroliiga klo 22:00 Real Madrid - Crvena Zvezda Pelivalinta: Crvena Zvezda ML Kerroin: 3,05 Novibet Crvena Zvezda on aloittanut Euroliigan vahvasti. Otteet olleet kokonaisuutena hyviä ja selviä voittoja on tullut useampia. Real aloittanut kauden myös hyvin, loukkaantumisia on ainakin Panathinaikosta vastaan, tarkemmat poissaolotiedot tätä ottelua varten selviävät vasta lähempänä. Joka tapauksessa mielestäni Crvenalle tarjottu 3,05 kerroin on liian korkea.
    • 1. Divisioona / Jalkapallo Tanska AB - Vendsyssel FF AB Draw No Bet @ 1.55 Betsson Alkaa 20:00 AB(4.) on sarjassa kotikentällään kolme ottelun voittoputkessa pitäen noissa kaikissa matseissa oman maalinsa puhtaana sekä tehden yhteensä kuusi maalia. Vendsyssel(10.) on seitsemän matsin mittaisessa voitottomassa putkessa häviten noista kolme kamppailua. AB voitti joukkueiden kaksi edellistä keskinäistä kohtaamista joista viimeisin pelattiin elokuun puolivälissä ottelun päätyttyä tuolloin maalein 0-3.
×
×
  • Create New...