Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

ATP Monte Carlo (massa) / Tennis

Alejandro Davidovich Fokina - Taylor Fritz

Alejandro Davidovich Fokina @ 1.87 Coolbet

Alkaa 12:05

Vastakkain turnauksen puolivälierän ottelussa  maailmanlistan sijat 46. ja 13. . Miehet ovat kohdanneet toisensa kahdesti molempien pelureiden voittaessa yhden ottelun. Taylor Fritz pelaa hyvää kevättä ja mies voittikin muutama viikko sitten Indian Wellsin(hard) kukistaen finaalissa Nadalin(4.) erin 2-0. Miehellä on kuitenkin ollut massalla selvästi vaikeampaa. Fritz oli oli pahoissa vaikeuksissa tämän turnauksen avausottelussaan jossa monacolainen Lucas Catarina(430.) pisti jenkkipelurin ahtaalle erin 2-1 (6-7, 7-6, 6-4)päättyneessä ottelussa. Davidovich Fokina on pelannut vahvaa ja aggressiivistä tennistä läpi turnauksen. Espanjalaispeluri on tällä hetkellä parempi massalla kuin jenkkivastuksensa. Davidovich Fokina voittaa ottelun erin 2-1.

2-1 (2-6, 6-4, 6-3)

  • Kiitos 1
Link to post
Share on other sites

Jääkiekko NHL 02:00

Florida - Winnipeg

Pelivalinta: Winnipeg tai Tasapeli @ 2.48 Marathonbet

Florida on ansaitusti selkeä ennakkosuosikki kotonaan, se on seitsemän ottelun voittoputkessa ja johtaa itäistä konferenssiä selvällä erolla! Ehkä pelaajien ajatukset alkavat kuitenkin olemaan jo pikku hiljaa pudotuspeleissä ja varotaan näin runkosarjan lopulla turhia loukkaantumisia? 

Jetsillä on kova vierasvire päällä ja se on voittanut nyt 5/6 edellisestä vierasottelustaan ollen nyt kahden ottelun voittoputkessa joten näkisin, että sillä voisi olla tänään saumaa pistää Panthersien lennolle loppu tällä erää.

Link to post
Share on other sites

Jääkiekko NHL

Montreal - Ny Islanders

Pelivalinta: Anthony Beauvillier pisteet yli 0.5 @ 2.05 Nordicbet

Beauvillier pelaa ykköskentässä yhdessä Leen ja Nelsonin kanssa ja kun vastassa on vieläpä sarjan heikoimpiin lukeutuva Montrea niin tuskinpa ykköskentässä pelaava Beauvillier tulee tässä ottelussa ilman pisteitä jäämään.

Link to post
Share on other sites

Nba, Koripallo

Cleveland Cavaliers - Atlanta Hawks

Vihje : Jarrett Allen yli 12.5 pistettä

1.87@ Coolbet

2:30

Allen ylitti tätä 12 pisteen rajaa leikitellen ennen loukkaantumistaan ja nyt mies laitetaan melko tiukkaan paikkaan. Uskon kuitenkin että Allen on melko hyvässä kunnossa ja voi yltää pisteissä tänään korkealle. Vähän toki riippuu myös siitä millä päällä Garland on eli syöttääkö vai heittääkö itse, mutta uskon joka tapauksessa Allenin rikkovan tämän pisterajan. 

Link to post
Share on other sites

Nba, Koripallo

New Orleans Pelicans - LA Clippers

Vihje : Naji Marshall yli 0.5 syöttöä

1.74@ Bet365

5:00

Marshall pelannee sellaisen 10-15 minuuttia ja palloa käytetään yllättävän paljon hänellä ja sen vuoksi uskonkin että hän saa ainakin yhden syötön tilastoihinsa. Hänen kauden avg. On ollut 1.1 syöttöä/peli ja uskon että tässä pelissä tulee ainakin se yksi passi. 

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Ligue 1 / Jalkapallo Ranska Monaco - Lens Monaco Draw No Bet @ 1.58 Epicbet Alkaa 21:45 Monaco(2.) voitti kolme kauden neljästä tähän mennessä pelatusta ottelustaan yhden noista päätyttyä tasuriin. Joukkue hävisi ainoastaan kolme viimeisestä 20:stä sarjamatsistaan.  Lens(10.) on sarjassa kolme ottelun voitottomassa putkessa häviten noista kaksi kamppailua. Joukkue onnistui voittamaan vain yhden viimeisestä kahdeksasta vierasottelustaan. Monaco voitti joukkueiden edellisen viime helmikuussa pelatun keskinäisen kohtaamisen maalein 2-3.  
    • Jääkiekko:SM Liiga klo.18:30 Saipa - K-Espoo Tekee pisteen Lukas Svejkovsky @2.11 Coolbet Koitetaas Espoon hyökkääjän Svejkovskyn pojoa. Sarjakakkonen Espoo kohtaa vasta yhden liigaottelun pelanneen Saipan sen kotikentällä.Lappeenrantalaiset olivat CHL kiertueella ja rasitusta on ainakin matkustelusta tullut.Saipa siis voitti liiga avauksessaan Tapparan ja on tässä suosikki. Espoo on 3:sta ottelustaan voittanut 2 ja yhden hävinnyt.Viimekaudella keskinäiset kohtaamiset meni tasan 2-2. Espoon 1.kentän oikeallalaidalla pelaavalla Svejkovskylla on ollut loistava alkukaudelle.Viimekaudella Espoossa 11 ottelussa 3.pst tehnyt Svejkovsky on nyt takonut 3:ssa pelissä jo 6.pst(4+2).Aikamoinen parannus siis tapahtunut Svejkovskyn pelaamisessa ja mistä se sitten johtuu,mene ja tiedä. Svejkovsky halunnee pitää putkeaan yllä ja Espoo varmasti yrittää iskeä ja hyödyntää 6pv sisään jo 3 ottelunsa pelaavaan Saipaan.  
    • Liiga / Jääkiekko KalPa - HPK Elias Vilen tekee vähintään 1 pistettä (sis.ja): Kyllä @ 2.33 Unibet Alkaa 18:30 Kuluvalla kaudella tehot 1+0 iskenyt Elias Vilen on nostettu otteluun kolmosketjusta ykköskentän sentteriksi laitureinaan Juuso Mäenpää ja Jesper Piitulainen. Aiemmilla kausillaan Pelicansia pisteiden valossa melko tehokkaasti edustanutta Vileniä pidetään hiomattomana timanttina ja Kuopiossa odotetaankin miehen saavan uutta nostetta uralleen. Vilen pelasi hyvät harkkamatsit mutta sarjakausi on lähtenyt hieman tahmeasti käyntiin.  KalPan hyökkääjistä eniten kuluvalla kaudella peliaikaa saanut Vilen tulee tekemään ottelussa vähintään yhden pisteen.
    • 16:30 Korfez Basket - Kolossos Rhodes ”Vierasjoukkue” Kolossos ei ole huono joukkue, mutta tämän kauden jengissä aikalailla kaikki on mennyt uusiksi, ja yhteispelissä on vielä tekemistä. Kotijoukkueena pelaava Korfez vaikuttaa olevan etenkin hyökkäyspäässä jo valmiimpi kauteen ja näin ollen nappaa tästä Bulgariassa pelattavasta ottelusta voiton. Korfez Basket ML @1,92 @epicbet
    • Jääkiekko:SM Liiga klo.18:30 TPS - Jukurit Tekee vähintään 2.pst Lukas Wernblom @3.50 Unibet TPS puolelta pistepörssiä johtavan Wernblomin parit pojot kokeiluun. TPS ottanut 2 voittoa ja yhden hävinnyt.Sillä on 1 ottelu vähemmän pelattuna,mitä Jukureilla.Jukureilla 4:stä pelistä tappioita ja voittoja 2.Jukurit on 2 edellistään pelannut kotonaan ja pelasikin ne hyvin.Vieraissa sitten Jukureilla onkin vaikeampaa ja tänään TPS kotonaa tulee olemaan hankala Jukureille. Turkulaisia kismittää niukka 2-1 häviö Sportille ja paluu voittojen tielle on tässä lähellä.TPS 1.kenttähän on sitä tahtipuikkoa heilutellut,kun pistepörssiä vilkuillaan. Takuulla hyökkäyskolmikolle Wernblomille,Haudumille sekä Bryggmanille tulee niitä huonoja/pisteettömiä pelejäkin kaudenedetessä.Tässä kohtaamisessa kuitenkin 1.kentällä on saumoja tehä niitä pisteitä useampikin ennakkoon sarjanheikoimpiin kuuluvaa Jukureita vastaan. Lottoohan tää Suamikiakko on,mutta jos TPS hyökkäyskolmikolta Wernblom,Haudum,Bryggman nähdään nopea maali,jossa Wernblom on osallisena jollain tavalla niin silloin ollaan jo lähellä ja otetaan kokeiluun,kun sitä on tarjolla.
×
×
  • Create New...