Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

ATP Toronto (hard) / Tennis

Gabriel Diallo - Daniel Evans

Daniel Evans @ 1.57 ComeOn!

Alkaa 22:30

Vastakkain turnauksen avauksessaan maailmanlistan sijat 141. ja 21. . Iso-Britanniaa edustava 33-vuotias Evans voitti viime viikolla Washingtonin(hard) häviten koko turnauksessa ainoastaan yhden erän kukistaen mm. Frances Tiafoen(10.) erin 6-4, 7-5. Kotimaan kamarallaan tässä turnauksessa pelaavalla Diallolla on ollut vaikeaa viime aikana nopealla alustalla. Hyvässä iskussa oleva Evans voittaa ATP -tasolla vielä suhteellisen kokemattoman Diallon erin 0-2.

2-0 (7-6, 7-5)

Link to post
Share on other sites

Jalkapallo MM-kisat Naiset 14:00

Ranska - Marokko

Pelivalinta: Maalit eka puoliaika yli 1.5 @ 2.35 Nordicbet

Ranska selkeä ennakkosuosikki ja eihän kukaan ennen turnauksen alkua uskonut, että Marokko lohkostaan jatkoon menisi. Ranska hoitaa ottelun ja uskon, että se paketoi tämän parin jo ekalla puoliskolla. Esimerkiksi jatkopeleistä tippunut Saksa pystyi kukistamaan Marokkon peräti 6-0 ja teki tuossa ottelussa 2-maalia ekalla puoliskolla.

Kunhan ekalla puoliajalla nähdään vähintään kaksi maalia niin tämä kohde menee oikein.

OIKEIN 

  • Tykkäys 1
Link to post
Share on other sites

Jalkapallo Etelä-Korea K2-liiga 13:30

Ansan Greeners - Cheongju Jikji

Pelivalinta: Ansan Greeners eka puoliaika yli 0.5 @ 2.40 PAF

Vierailijoilla on peli ollut ottelun alussa lähes aina heikompaa ja aina loppua kohdin joukkue on parantanut joten kotijoukkueella on varsin hyvät mahdollisuudet onnistua ekalla puoliskolla maalinteossa.

VÄÄRIN

Link to post
Share on other sites

Ravit Lindesberg lähtö 3

Fosbury Zet-Daydream Tyson valinta 1 kerroin 1.70@unibet (oikein)

Sedströmin ajokki meni viime.lähtöön 12.4aly mailiennätyksensä. Volttiennätys 2100metrille on peräti 13.1 eli kolme sekuntia vastustajaa parempi. Jos saa jonkinlaisen juoksun niin tulee kyllä lopussa pistelemään edelle.

Link to post
Share on other sites

Tennis, Toronto

Emil Ruusuvuori vs. Marcos Giron klo. 18.00

Ruusuvuori voittaa 2-1 -erin/3,80 PAF

Tässä on suomalaisen ensimmäisen kierroksen ottelu Kanadan Masters-turnauksessa. Vastassa on hyvinkin mieluisa vastustaja, sillä Gironilla ei ihan liikaa ole pelissään aseita ja on samanlainen pelaaja kuin Ruusuvuori, mutta heikompi jokaisella osa-alueella.

Mikäli Ruusuvuori nyt urallaan haluaisi niitä isoja steppejä ottaa TOP-30 -listalle, niin nämä ottelut pitää voittaa ja Masters-kisoissa pitää tien löytyä aina jopa puolivälieriin asti. Toisella kierroksella odottaisi sitten Holger Rune, jos tämän suomalainen hoitaa.

Uskotaan tiukkaan taistoon ja suomalaisen voittoon kolmessa erässä.

Link to post
Share on other sites

Tennis, Toronto

Ugo Humbert vs. Nicolas Jarry klo. 19.20

Yli 2,5 erää/2,18 PAF

Ranskan Humbert on pelannut erinomaisesti läpi kesän ja on hyvällä syötöllään erinomaisessa tilanteessa nopeilla kentillä. Samaa voi sanoa Chilen ykköspelaaja Nicolas Jarrysta, joka on tehnyt loistavilla otteillaan keväästä alkaen vahvaa nousua ATP-rankingissa. Wimbledonin kolmannella kierroksella Jarry kiusasi erittäin paljon Espanjan Carlos Alcarazia, mutta onnistui voittamaan vain yhden erän.

Uskon, että tässä kumpikin hoitaa erän nimiinsä ja Jarry vie lopulta kolmessa.

Link to post
Share on other sites

Ravit Solvalla lähtö 4

Declan-Triton valinta 1 kerroin 2.05@unibet

Declan on ollut hienossa kunnossa tällä kaudella. Kolme lähtöä joista sijat 2,5,3 . 12.3aly, 13.0ake, 13.2ake todella hyvät ajat vielä kaikissa. Peliprosentit ovat 29-17 joten on vielä toto64 puolellakin selvä suosikki ja saa silti yli kahden kerrointa.

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Jääkiekko:SM Liiga klo.18:30 Saipa - K-Espoo Tekee pisteen Lukas Svejkovsky @2.11 Coolbet Koitetaas Espoon hyökkääjän Svejkovskyn pojoa. Sarjakakkonen Espoo kohtaa vasta yhden liigaottelun pelanneen Saipan sen kotikentällä.Lappeenrantalaiset olivat CHL kiertueella ja rasitusta on ainakin matkustelusta tullut.Saipa siis voitti liiga avauksessaan Tapparan ja on tässä suosikki. Espoo on 3:sta ottelustaan voittanut 2 ja yhden hävinnyt.Viimekaudella keskinäiset kohtaamiset meni tasan 2-2. Espoon 1.kentän oikeallalaidalla pelaavalla Svejkovskylla on ollut loistava alkukaudelle.Viimekaudella Espoossa 11 ottelussa 3.pst tehnyt Svejkovsky on nyt takonut 3:ssa pelissä jo 6.pst(4+2).Aikamoinen parannus siis tapahtunut Svejkovskyn pelaamisessa ja mistä se sitten johtuu,mene ja tiedä. Svejkovsky halunnee pitää putkeaan yllä ja Espoo varmasti yrittää iskeä ja hyödyntää 6pv sisään jo 3 ottelunsa pelaavaan Saipaan.  
    • Liiga / Jääkiekko KalPa - HPK Elias Vilen tekee vähintään 1 pistettä (sis.ja): Kyllä @ 2.33 Unibet Alkaa 18:30 Kuluvalla kaudella tehot 1+0 iskenyt Elias Vilen on nostettu otteluun kolmosketjusta ykköskentän sentteriksi laitureinaan Juuso Mäenpää ja Jesper Piitulainen. Aiemmilla kausillaan Pelicansia pisteiden valossa melko tehokkaasti edustanutta Vileniä pidetään hiomattomana timanttina ja Kuopiossa odotetaankin miehen saavan uutta nostetta uralleen. Vilen pelasi hyvät harkkamatsit mutta sarjakausi on lähtenyt hieman tahmeasti käyntiin.  KalPan hyökkääjistä eniten kuluvalla kaudella peliaikaa saanut Vilen tulee tekemään ottelussa vähintään yhden pisteen.
    • 16:30 Korfez Basket - Kolossos Rhodes ”Vierasjoukkue” Kolossos ei ole huono joukkue, mutta tämän kauden jengissä aikalailla kaikki on mennyt uusiksi, ja yhteispelissä on vielä tekemistä. Kotijoukkueena pelaava Korfez vaikuttaa olevan etenkin hyökkäyspäässä jo valmiimpi kauteen ja näin ollen nappaa tästä Bulgariassa pelattavasta ottelusta voiton. Korfez Basket ML @1,92 @epicbet
    • Jääkiekko:SM Liiga klo.18:30 TPS - Jukurit Tekee vähintään 2.pst Lukas Wernblom @3.50 Unibet TPS puolelta pistepörssiä johtavan Wernblomin parit pojot kokeiluun. TPS ottanut 2 voittoa ja yhden hävinnyt.Sillä on 1 ottelu vähemmän pelattuna,mitä Jukureilla.Jukureilla 4:stä pelistä tappioita ja voittoja 2.Jukurit on 2 edellistään pelannut kotonaan ja pelasikin ne hyvin.Vieraissa sitten Jukureilla onkin vaikeampaa ja tänään TPS kotonaa tulee olemaan hankala Jukureille. Turkulaisia kismittää niukka 2-1 häviö Sportille ja paluu voittojen tielle on tässä lähellä.TPS 1.kenttähän on sitä tahtipuikkoa heilutellut,kun pistepörssiä vilkuillaan. Takuulla hyökkäyskolmikolle Wernblomille,Haudumille sekä Bryggmanille tulee niitä huonoja/pisteettömiä pelejäkin kaudenedetessä.Tässä kohtaamisessa kuitenkin 1.kentällä on saumoja tehä niitä pisteitä useampikin ennakkoon sarjanheikoimpiin kuuluvaa Jukureita vastaan. Lottoohan tää Suamikiakko on,mutta jos TPS hyökkäyskolmikolta Wernblom,Haudum,Bryggman nähdään nopea maali,jossa Wernblom on osallisena jollain tavalla niin silloin ollaan jo lähellä ja otetaan kokeiluun,kun sitä on tarjolla.
    • MLB klo 2:45 St.Louis Cardinals - San Fransisco Giants Pelivalinta: St.Louis Cardinals ML Kerroin: 1,71 Pinnacle San Fransisco lähtee tähän vierasmatsiin melko heikolla lyöntiosastolla. Muutamia hyviä lyöjiä sivussa ja kokoonpanossa muutamia kokemattomia lyöjiä. St.Louisin rosteri sen sijaan lähempänä normaalia ja odotankin kotijoukkueelta vahvaa suorittamista tässä matsissa. Syöttäjissäkään ei suurta eroa, ehkä Giantsin Roupp on ennakkoon hieman vahvempi, mutta tuskin merkittävää eroa tulee syöttäjien osalta. St.Louis lähtee matsiin mielestäni selvähkönä suosikkina. OIKEIN
×
×
  • Create New...