Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

Jääkiekko 

NHL 

KLO  02.00

 

Florida Panthers  -  Boston Bruins 

 

Valinta :  Florida Panthers ML 

Kerroin :  1,47 ( PAF )

 

Game 5.  Florida johtaa sarjaa voitoin 3-1.

Kemmun sarja vihjaus:  3/4 

 

Bruins suli 2-0 johdon ja on nyt itse tappiolla 3-1 sarjassa.   Viime vuonna Panthers nousi tästä sillasta.   Nyt karhu putoaa.   Pelillisesti ajoittain näkee kyllä kuinka väsynyt on karhu.  Myös kärjen laajuus puuttuu.   Keskikaista on heikompi verrattuna kaveriin.   Marchand poissa aika varmasti ellei nyt haja vaihtoja tee soturina.  Tuskin.    Panthers on vain niin hyvä, että vaihtoedulla ottavat kyllä voiton.  Itse myönnän sen myös Bruins fanina, että toinen on liian kova.  Hieno kausi karhuilta kuitenkin.   Materiaali ei ollut kummoinen,  mutta pelillisesti kausi pelattiin hyvin, jonka myötä toiveet heräsivät.   Nyt ne sammuu. 

Kunhan Florida Panthers voittaa vaikka sitten jatkoajalla,  niin tämä kohde menee oikein. 

 

 

-- JOS MM-LÄTKÄÄ HALUAA HAKEA ISOA KALAA

MM-KULTA:   Tsekki  9.00 ( PAF )

Kotikisat,  jonka myötä passeja on leimaamatta vielä.   NHL puolelta on vapautumassa Hurricanes :  Necas hyökkääjä.   BRUINS :  Lauko,   Zacha,  Pastrnak 

Pastrnak vaikka heikko loppukausi tuli, niin silti tuo laukaisu uhka on iso.  Ylivoimalla vaarallinen,  kun saa tilaa.   Kotikisat varmasti antaa painetta ottaa rinkiin sekä halua uskoisin löytyvän.   Miksi Tsekki ei muuten kaikkia passeja ole leimannut!?  uskon, että alustavat keskustelut on käyty ja kotiyleisön suureksi iloksi eiköhän tuosta pari hyökkääjää liity loppuviikosta joukkueeseen.   Itse yllätys,  jos näin ei käy 

Tsekki saa muutenkin yleisöstä virtaa ja hurmoksen saatuaan päälle on varmasti erittäin vaikea voittaa.   Omasta mielestäni suht iso kerroin on Tsekki joukkueella. 

SIJAT 1-3   TSEKKI  2,30 ( PAF ) 

Tsekki kotonaan varmasti syttyy myös mahdolliseen pronssiotteluuun.  Kotiyleisön edessä ei liiaksi masennuta.    Yksi hyvä ehdokas voittaa koko homman taikka mitallisijoille voi päästä.  

 

KEMMU USKOO, ETTÄ VOITTAJA ON  Suomi, Tsekki, Ruotsi kolmikosta joku.   TSEKKI, SUOMI KERTOIMISSA ON MAHDOLLISUUKSIA 

Link to post
Share on other sites

Jääkiekko, NHL

Florida Panthers vs. Boston Bruins klo. 2.00

Panthers -2,5 ja Matthew Tkachuk vähintään kaksi tehopistettä/5,75 Unibet

Florida Panthers pääsee yrittämään sarjan katkaisua kotiyleisönsä eteen keskiviikon vastaisena yönä Suomen aikaa, kun Paul Mauricen valmentama joukkue johtaa sarjaa voitoin 3-1. Panthers on voittanut kolme ottelua putkeen hävittyään ensimmäisen kamppailun kotonaan.

Bruinsilla ei ole missään ottelussa ollut juurikaan hallintaa, kun mietitään koko kuvaa. Panthers on hallinnut jokaista ottelua ja voittanut kolme edellistä. Neljännessä kamppailussa joukkue käänsi 2-0 -tappioaseman ottelun jälkimmäisellä puolikkaalla edukseen.

Matthew Tkachuk parantaa peliään pudotuspelien edetessä. Uskon, että yhdysvaltalainen nousee tässä kamppailussa Panthersin ykköstykiksi ja johdattaa kotijoukkueen 1+2 tehoilla 5-1 -voittoon ja jatkoon.

Link to post
Share on other sites

Tennis, Rooman Masters-turnaus

Alejandro Tabilo vs. Karen Khachanov klo. 12.00

Tabilo voittaa/2,70 Unibet

Chilen kakkospelaaja Alejandro Tabilo on edennyt neljännelle kierrokselle eli 16 parhaan joukkoon tyylillä Rooman massoilla. Tabilo kaatoi kahdessa erässä Novak Djokovicin sunnuntaina. Karen Khachanov hoiteli Argentiinan ykköspelaaja Francisco Cerundolon myös kahdessa erässä.

Näistä pelaajista Tabilo on eittämättä vahvempi massakentillä, joten tässä on nyt selvä etu kertoimissa. En käsitä miten chileläinen on näin suuri altavastaaja.

Link to post
Share on other sites

JÄÄKIEKKO MM 17:20

KAZAKSTAN - LATVIA

PELIVALINTA: JANIS JAKS PISTEET YLI 1.5 @ 4.70 Nordicbet

Jaks pelaa isoja minuutteeja ja saa paljon vastuuta myös ylivoimalla. Hanakka laukomaan ja kuteja on kertynyt kahteen peliin mukavat 10kpl.

Jaks teki Ranskaa vastaan tehot 0+1, mutta tuo ottelu edelleen vaikea Latvian joukkueelle ja voitto irtosi vasta jatkoajan viimeisellä sekunilla 3-2. Uskoisin, että Latvia saa tässä pelissä niitä lukkojaan auki ja luvassa on selkeämpi voitto.

VÄÄRIN 

Link to post
Share on other sites

JÄÄKIEKKO MM 17:20

TANSKA - NORJA

PELIVALINTA:  Osuma tyhjään maaliin @ 3.00 Betsson

Tanskalta löytyy hiukan leveämpi materiaali kun taas Norjalaisten tehot ovat aika pitkälti Zuccarellon varassa mikäli on pelikunnossa tänään. Tasainen kamppailu luvassa, mutta eiköhän Tanska tästä ottelusta nappaa lopulta voiton ja onnistu maalin lopussa vielä tyhjiin räppäämään.

OIKEIN 

Link to post
Share on other sites

Pöytätennis, Setka Cup

Kononenko - Priadko

Priadko Voittaa 1. Erän Vähintään 5 pisteen marginaalilla

Vedonlyöntitoimisto: Bet365

Kerroin: 3.40

Alkamisaika: 20:30

- Setka Cupin puolella kohtaavat Kononenko sekä Priadko. Priadko lähtee tähän otteluun varsin suurena suosikkina 1.30 kertoimella ja näen Priadkon kyllä tätä ottelua hallitsevan. Kononenko on jokaisella osa-alueella heikompi pelaaja ja tulee tähän otteluun myös todella heikossa vireessä voittaen vain 2 viimeisestä 10 pelistään. Priadko on näiden pelaajien keskinäisiä otteluita dominoinut miten on tahtonut ja uskon jälleen heti avauserässä Priadkon ottavan luulot pois Kononenkolta ja voittavan avauserän selvästi vähintään 6-11 luvuin.

4-10 -> 7-11

Link to post
Share on other sites

Pöytätennis, Setka Cup

Hudyma - Dulich

Dulich Voittaa 1. Erän 3-4 pisteen marginaalilla

Vedonlyöntitoimisto: Bet365

Kerroin: 5.50

Alkamisaika: 20:55

- Setka Cupin puolella kohtaavat Hudyma sekä Dulich. Kertoimet on asetettu tähän otteluun 2.00 - 1.72 Dulichin hyväksi mutta näkisin kyllä Dulichin hitusen suurempana suosikkina tähän otteluun tultaessa. Dulich on esiintynyt viime otteluissaan hyvin pelillisesti ja Hudymaa vastaan pelannut hyvin voitokkaasti keskinäisissä otteluissa, uskon tässä ottelussa etenkin avauserän olevan varsin tiukka mutta paremmassa lennossa olevan Dulichin olevan ratkaisuhetkillä parempi ja terävämpi pelaaja voittavan avauserän pienellä 3-4 pisteen marginaalilla 7-11/8-11 luvuin, Hudyman otteet viime otteluissa eivät ole olleet kovin kummoisia mutta uskon että ainakin avauserässä Hudyma pystyy ihan kohtalaisen haasteen heittämään Dulichille ja pitämään numerot tasaisina vaikka lopulta Dulich tuleekin erän voittamaan.

6-11

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
On 13.5.2024 at 17.31, Kemmu said:

 

 

-- JOS MM-LÄTKÄÄ HALUAA HAKEA ISOA KALAA

MM-KULTA:   Tsekki  9.00 ( PAF )

Kotikisat,  jonka myötä passeja on leimaamatta vielä.   NHL puolelta on vapautumassa Hurricanes :  Necas hyökkääjä.   BRUINS :  Lauko,   Zacha,  Pastrnak 

Pastrnak vaikka heikko loppukausi tuli, niin silti tuo laukaisu uhka on iso.  Ylivoimalla vaarallinen,  kun saa tilaa.   Kotikisat varmasti antaa painetta ottaa rinkiin sekä halua uskoisin löytyvän.   Miksi Tsekki ei muuten kaikkia passeja ole leimannut!?  uskon, että alustavat keskustelut on käyty ja kotiyleisön suureksi iloksi eiköhän tuosta pari hyökkääjää liity loppuviikosta joukkueeseen.   Itse yllätys,  jos näin ei käy 

Tsekki saa muutenkin yleisöstä virtaa ja hurmoksen saatuaan päälle on varmasti erittäin vaikea voittaa.   Omasta mielestäni suht iso kerroin on Tsekki joukkueella. 

SIJAT 1-3   TSEKKI  2,30 ( PAF ) 

Tsekki kotonaan varmasti syttyy myös mahdolliseen pronssiotteluuun.  Kotiyleisön edessä ei liiaksi masennuta.    Yksi hyvä ehdokas voittaa koko homman taikka mitallisijoille voi päästä.  

 

KEMMU USKOO, ETTÄ VOITTAJA ON  Suomi, Tsekki, Ruotsi kolmikosta joku.   TSEKKI, SUOMI KERTOIMISSA ON MAHDOLLISUUKSIA 

PASTAAAAAA....  NECAS  KISOIHIN

TSEKKII   LÖYSÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • 16:30 Korfez Basket - Kolossos Rhodes ”Vierasjoukkue” Kolossos ei ole huono joukkue, mutta tämän kauden jengissä aikalailla kaikki on mennyt uusiksi, ja yhteispelissä on vielä tekemistä. Kotijoukkueena pelaava Korfez vaikuttaa olevan etenkin hyökkäyspäässä jo valmiimpi kauteen ja näin ollen nappaa tästä Bulgariassa pelattavasta ottelusta voiton. Korfez Basket ML @1,92 @epicbet
    • Jääkiekko:SM Liiga klo.18:30 TPS - Jukurit Tekee vähintään 2.pst Lukas Wernblom @3.50 Unibet TPS puolelta pistepörssiä johtavan Wernblomin parit pojot kokeiluun. TPS ottanut 2 voittoa ja yhden hävinnyt.Sillä on 1 ottelu vähemmän pelattuna,mitä Jukureilla.Jukureilla 4:stä pelistä tappioita ja voittoja 2.Jukurit on 2 edellistään pelannut kotonaan ja pelasikin ne hyvin.Vieraissa sitten Jukureilla onkin vaikeampaa ja tänään TPS kotonaa tulee olemaan hankala Jukureille. Turkulaisia kismittää niukka 2-1 häviö Sportille ja paluu voittojen tielle on tässä lähellä.TPS 1.kenttähän on sitä tahtipuikkoa heilutellut,kun pistepörssiä vilkuillaan. Takuulla hyökkäyskolmikolle Wernblomille,Haudumille sekä Bryggmanille tulee niitä huonoja/pisteettömiä pelejäkin kaudenedetessä.Tässä kohtaamisessa kuitenkin 1.kentällä on saumoja tehä niitä pisteitä useampikin ennakkoon sarjanheikoimpiin kuuluvaa Jukureita vastaan. Lottoohan tää Suamikiakko on,mutta jos TPS hyökkäyskolmikolta Wernblom,Haudum,Bryggman nähdään nopea maali,jossa Wernblom on osallisena jollain tavalla niin silloin ollaan jo lähellä ja otetaan kokeiluun,kun sitä on tarjolla.
    • MLB klo 2:45 St.Louis Cardinals - San Fransisco Giants Pelivalinta: St.Louis Cardinals ML Kerroin: 1,71 Pinnacle San Fransisco lähtee tähän vierasmatsiin melko heikolla lyöntiosastolla. Muutamia hyviä lyöjiä sivussa ja kokoonpanossa muutamia kokemattomia lyöjiä. St.Louisin rosteri sen sijaan lähempänä normaalia ja odotankin kotijoukkueelta vahvaa suorittamista tässä matsissa. Syöttäjissäkään ei suurta eroa, ehkä Giantsin Roupp on ennakkoon hieman vahvempi, mutta tuskin merkittävää eroa tulee syöttäjien osalta. St.Louis lähtee matsiin mielestäni selvähkönä suosikkina. OIKEIN
    • 19:30 Como - Parma Comojärven hulppeissa maisemissa viimekauden yllättäjä, ja neljänneksi sijoittunut Como haastaa viime kaudella keskikastissa viihtyneen Parman. Como pelasi viime viikolla chämppäriä, kun taas Parma on saanut huilata yli viikon ja valmistautua tähän matsiin. Como on luonut maaliodottomaa noin 1,83 per matsi mutta tehnyt 2,33 maalia. Parma taas on ollut hyökkäyspäässä koko sarjan surkein toistaiseksi ja maaliodottomaa on kertynyt noin 0,61 per matsi. Parman hyökkäysodotus tässäkin pelissä jää alle 0,6 ja Comolta odotan noin 2,25. Como on big chances listalla sijalla 14/20 ja Parma pitää peräpaikkaa tällä listalla.    alle 3 maalia @1,92 @coolbet  
    • Lentopallo, EM-Kisat Viro - Belgia Belgia -2.5 Erää Vedonlyöntitoimisto: Unibet Kerroin: 2.04 Alkamisaika: 20:00 - Viro sekä Belgia kohtaavat EM-Kisoissa. Belgia selvästi parempi jokaisella osa-alueella ja maailman yksi parhaimmista ellei paras hakkuri Reggers tulee tässä pelissä tekemään valtavasti tuhojaan. jopa pientä ylikerrointa tarjolla sillä itse näen tämän siellä 1.7~ paikkeilla.
×
×
  • Create New...