Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

Serie C / Jalkapallo Italia

Lumezzane - Arzignano Valchiampo

Lumezzane AH 0 @ 1.79 Pinnacle

Alkaa 21:45

Lumezzane(7.) voitti kolme kauden kuudesta tähän mennessä pelatusta sarjaottelustaan kahden noista päättyessä tasuriin. Arzignano(19.) voitti ainoastaan yhden kuudesta pelatusta sarjamatsistaan häviten noista neljä kamppailua. Arzignano on vieraissa neljän ottelun tappioputkessa minkä lisäksi joukkue voitti ainoastaan neljä matsia viimeisestä 26:sta sarjakamppailustaan.

1-0

Link to post
Share on other sites

Primeira Liga / Jalkapallo Portugali

AVS - SC Farense

AVS AH 0 @ 1.53 bet365

Alkaa 22:15

AVS(11.) voitti kaksi kauden kolmesta pelatusta kotiottelustaan yhden noista päättyessä Pistejakoon. Joukkueen verkkoon tehtiin noissa otteluissa ainoastaan yksi maali. Sarjataulukon jumbosijalta löytyvä Farense(18.) on kahdeksan ottelun tappioputkessa. Joukkue teki tämän kauden kuudessa pelatussa sarjamatsissaan ainoastaan kaksi maalia kun taas omissa on soinut jo kolmetoista kertaa. AVS voittaa ottelun tänään maalein 1-0.

0-0

Link to post
Share on other sites

Pöytätennis, Setka Cup

Krames Snr - Liska

Krames Snr Voittaa 1. Erän & Ottelun

Vedonlyöntitoimisto: Bet365

Kerroin: 2.20

Alkamisaika: 21:45

- Setka Cupin puolella kohtaavat Krames Snr sekä Liska. Kertoimet on asetettu tähän otteluun 1.61 - 2.20 Kramesin hyväksi ja näen myös itse Kramesin tämän ottelun voittavan. Liska tulee tähän otteluun todella heikkojen esitysten saattelemana siinä missä Kramesilla on kulkenut huomattavasti paremmin. Krames on näiden pelaajien keskinäisiä otteluita vienyt kovalla prosentilla nimiinsä ja uskon Kramesin myös tällä kertaa voittavan niin avauserän kuin koko ottelun Liskaa vastaan.

Link to post
Share on other sites

Pöytätennis, Setka Cup

Efimenko - Sokur

Efimenko Voittaa 1. Erän 3-4 Pisteen Marginaalilla

Vedonlyöntitoimisto: Bet365

Kerroin: 5.00

Alkamisaika: 22:50

- Setka Cupin puolella kohtaavat Efimenko sekä Sokur. Efimenko lähtee tähän otteluun pienoisena suosikkina 1.61 kertoimella ja näen myös Efimenkon tämän ottelun voittavan, vastustaja Sokur ei ole kuitenkaan mikään heittopussi vaan uskon Sokurin onnistuvan tässä ottelussa antamaan ihan hyvän vastuksen ainakin ottelun alussa nimenomaan. Efimenko on ollut vahva avauserissä ja en olisi liikaa yllättynyt jos avauserä menisi tasaisissa merkeissä ja sitten ratkaisupalloilla Efimenko on etevämpi ja voittaa avauserän 11-7/11-8 luvuin kokonaisvaltaisempana ja monipuolisempana pelaajana.

Link to post
Share on other sites

NFL, Amerikkalainen jalkapallo

Miami Dolphins vs. Tennessee Titans klo. 2.30

Titans +5,5, yli 33,5 pistettä ja Tony Pollard yli 79,5 REC+RUSH jaardia/4,60 PAF

Titans on hävinnyt kaikki kolme otteluaan tällä kaudella. Miami Dolphins on yksi sarjan suosikeista, mutta ykköspelinrakentaja Tua Tagovailoa loukkasi päätään jo toisessa ottelussa. Tämän jälkeen kyyti on ollut kylmää eikä yhdessäkään kamppailussa Dolphins ole ollut odotusten mukainen.

Tässä ottelussa pisteodotus on kovin alhainen, mutta jotenkin vaikea uskoa, että tässä jäätäisiin mihinkään 10-10 -tasapeliin.

Tony Pollard on Titansin ykkös runningbackina iso pelaaja koko hyökkäyksessä. QB Will Lewis heittää hänelle lyhyitä heittoja ja tätä kautta pyrkimyksenä on saada helppoja jaardeja. Uskon, että Pollard juoksee 50-60 jaardia ja ottaa kopeilla 20-30 jaardia tämän päälle.

Mikään 17-17 -tasapeli ei olisi iso yllätys ainakaan itselle.

Link to post
Share on other sites

NFL, Amerikkalainen jalkapallo

Detroit Lions vs. Seattle Seahawks klo. 3.15

Seahawks +7,5 ja yli 59,5 pistettä/8,00 PAF

Detroit Lions ja Seattle Seahawks pelaavat isossa NFC:n sisäisessä ottelussa toisiaan vastaan. Seahawks on ollut alkukaudesta todella hyvä ja Lions pieni alisuorittaja. Nyt pelataan hallissa, joten kaksi erinomaisesti heittävää pelirakentajaa Jared Goffin ja Geno Smithin johdolla pääsevät tekemään tuhojaan. Itsellä on selkeä käsitys tästä kamppailusta, että pisteitä tullaan näkemään. 60 pisteen takominen vaatii toki kahdeksaa touchdownia, mutta se on mahdollista.

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Jääkiekko MM 17:20 Suomi - Tsekki Pelivalinta: Aatu Räty syöttöpisteet yli 0.5 @ 3.20 Unibet Aatu Räty pelaa Mannisen ja Puljujärven kanssa samassa kentässä joten syöttöpiste otettavissa. Tähän turnaukseen Räty tehnyt tehot 3+3 joten tarjottu kerroin hieman yläkanttiin.
    • Jääkiekko 🏒 MM 17:20 Kanada - USA Pelivalinta: Robert Thomas syöttöpisteet yli 0.5 @ 2.90 Unibet Kanadan pitäisi viedä reilulla erolla tämä peli. Robert Thomas pelaa kovien maalintekijöiden kanssa samassa kentässä joten syöttöpiste on otettavissa, hyvä kerroin kyllä hänen syötölleen tarjolla.
    • Jääkiekon MM 21:20 Norja - Latvia Valinta: Latvia ML / 1,95 @ Veikkaus Norja on pelannut häikäisevät kisat ja hauska ajatella, että on selvää jo nyt toisen tästä parista pelaavan mitalipelissä. Itse povasin Norjaa ennen kisoja häntäsijoille ja paperilla rosteri on varsin heikko. Myös Latvia on pelannut ihan vahvat kisat. Sillä on mielestäni pudostuspeleistä vankempaa kokemusta ja rauhallisuutta, joten uskon heidän hallitsevan hermot paremmin ja päättävän tämän tähdenlennon. 
    • Jääkiekon MM 17:20 Suomi - Tsekki  Valinta: yli 4.5 maalia / 1,78 @ Veikkaus Mielestäni Pennasen Suomi on avannut peliä enemmän eikä Jalosen tyylinen trappikiekko ole enää niin vahvasti veressä. Vaikka pudotuspelissä oletettavasti on pientä jännitystä, niin en usko mihinkään täyteen kyttäilyyn, vaan eiköhän voitosta lähdetä pelaamaan varsinkin tuolla rosterilla. Turnauksen peleistä Tsekillä 6/7 on tehty vähintää viisi maalia ja Suomella saldo on 5/7.  
    • Jääkiekko: MM Kisat klo.17:20 Kanada - USA Tekee vähintään 2 pistettä Sydney Crosby @2.94 Epicbet Otetaas testiin tähän otteluun Kanukkien Crosbyn väh.2 pojoa Ottelun suosikki ja iso sellainen on Kanada.Yhdysvaltojen materiaali ei vaan riitä millään Kanadalle.Kanukkien 1.kenttä Cozens,Celebrini ja Crosby varmasti syttyy tähän peliin.Huonoja päiviä toki Kanadallekin sattuu,mutta en usko,että tänään tässä tärkeässä ottelussa niin käy. Kanadan 1.kenttää peluutetaan paljon ja erikoistilanteissa etenkin.Cozens,Celebrini ja Crosby takuulla saa tilanteita/hässäköitä aikaan USA:n maalille ja kiekko saattaa tältäketjulta muutaman kerran löytää tiensä perille USA:n verkkoon.
×
×
  • Create New...