Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

Tennis, Washingtonin ATP-turnaus

Cameron Norrie vs. Billy Harris klo. 20.20

Harris voittaa/8,00 Unibet

Iso-Britannian kaksi huippupelaajaa kohtaavat toisensa, kun puolivälieriin Wimbledonissa edennyt Cameron Norrie kohtaa karsintojen kautta tiensä pääsarjaan pelanneen Billy Harrisin.

Tässä ottelussa kerroinasettelu on nyt todella pahasti pielessä, sillä Norrien kerroin voitolle on 1,08. Norrie toki on suosikki voittamaan tämän ottelun, mutta ei näin suuri. Harris on parhaimmillaan laatusyöttäjä ja hyvä peruslyöjä, joten vihje tähän on kirjoitettava.

Link to post
Share on other sites

Tennis, Kitzbuhelin ATP-turnaus

Francisco Comesana vs. Tristan Boyer klo. 12.00

Comesana -1,5 erää/1,67 Unibet

Argentiinan Francisco Comesana pelasi vahvasti viime viikon turnauksessa Gstaadissa ja eteni aina puolivälierään asti, jolloin turnauksen voittanut Alexander Bublik oli liikaa. Comesana nauttii tehokkaana syöttäjänä korkeista olosuhteista, joten ässätilastossa saattaa palaa tänään mukavat lukemat. Comesana syötti kuuteen erään Gstaadissa 32 ässäsyöttöä, mikä on massakentälle korkea lukema.

Tristan Boyer on voittanut viimeksi Nottinghamin Challenge -turnauksen ensimmäisellä kierroksella, kun Mitchell Krueger kaatui kahdessa erässä. Tätä on seurannut viisi perättäistä tappiota, joista kolme massakentillä. Båstadin turnauksen ensimmäisellä kierroksella Elias Ymer oli parempi kolmessa erässä.

Nyt Boyerin vastus kovenee merkittävästi. En usko mitenkään, että argentiinalainen erää tässä ottelussa menettäisi.

Link to post
Share on other sites

Superettan / Jalkapallo Ruotsi

Landskrona BOIS - Trelleborgs IF

Landskrona BOIS Draw No Bet  @ 1.52 Betsson

Alkaa 20:00

Landskrona(8.) hävisi ainoastaan yhden kauden seitsemästä tähän mennessä pelatusta kotiottelustaan voittaen noista kolme kamppailua. Trelleborgs(14.) hävisi viisi kauden seitsemästä pelatusta vierasmatsistaan yhden noista päätyttyä tasuriin. Joukkue onnistui voittamaan ainoastaan yhden viimeisestä kahdestatoista sarjaottelustaan. Landskrona voitti kolme edellistä joukkueiden keskinäistä kohtaamista vähintään kahden maalin marginaalilla. 

1-2

Link to post
Share on other sites

Ravit, Ylivieska, lähtö 8. Sulkeutuu 20:29

Voittaja Uncia 5,40 Coolbet

Uncia teki viime startissaan todella sitkeän juoksun keulasta, sillä matkalla tuli rajua painetta. Takarivi ei ole välttämättä paha asia, sillä ylivauhtia voi olla luvassa. Jos kaarteet eivät tuota Uncialle isoja ongelmia, nousee se korkealle. Kerroin on yllättävän hyvä.

Link to post
Share on other sites

Ravit, Ylivieska, lähtö 9. Sulkeutuu 20:44

Voittaja Elendiil 2,50 Coolbet

Elendiil teki Kuopiossa loistojuoksun, kun löi kovat vastustajat johtavan rinnalta. Ei joutunut antamaan edes parastaan. Kärjessä voi tulla kiistaa kärkipaikasta, joka suosii pelikohdetta. Kerroin voisi olla isompikin, mutta pienellä sisään.

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Snooker MM-kisat klo 21:00 Murphy, S - Higgins, J Pelivalinta: 17. Frame EI 50+ breikkiä Kerroin: 3,50 Bet365 Kamppailun kolmas osa alkaa tänään klo 21, tähän osioon lähdetään mielenkiintoisesta asetelmasta 8-8. Tiukkaa on ollut läpi ottelun, suuria breikkejä nähty jopa yllättävän vähän. Molemmat ovat erinomaisia breikintekijöitä, mutta molemmat hallitsee erinomaisesti myös safety pelin. Tauon jälkeen ensimmäinen freimi voi olla hieman pelivireen hakemista, joten en yllättyisi vaikka freimissä ei nähtäisi yhtään 50+ breikkiä.
    • Esplay, Cs2 Saw - Rounds Vihje : Saw -4.5 Kierrosta 1.86@ Wildz  23:00 Saw on joukkueena selvästi parempi kuin suomalainen Rounds. Round pelasi yhden virallisen peli jotain pilipali jengiä vastaaan häviten molemmat kartat selvin numeroin. En usko että Roundsilla tässä bo1 on mitään palaa.
    • Nba, koripallo Lakers - Rockets Vihje / Lakers ML 2.39@ epicbet 2:30 Lakers johti jo ottelusarjaa 3-0 ja sen jälkeen Rockets kavensi sarjan 3-2. Nban historiassa 4 joukkuetta 164 kerrasta jotka on ollut häviöllä 3-0 ja on pelannut itsensä game 7. Eli jos peilataan historiaan niin en usko että Rockets siihen pystyy. 
    • Baseball, MLB Chicago Cubs - Arizona Diamondbacks Chicago Cubs Tekee 1. Juoksun Ja Voittaa Vedonlyöntitoimisto: Unibet Kerroin: 2.50 Alkamisaika: 21:20 - MLB puolella kohtaavat Chicago Cubs sekä Arizona Diamondbacks. Kertoimet on asetettu otteluun 1.60 - 2.35 Cubsin hyväksi. Täytyy antaa kyllä vähän rakkautta Chicago Cubsia kohtaan, Wrigley Field todella kaunis sekä ikoninen ballpark ja että Cubsin kotiottelut vuodesta toiseen perjantaisin useimmiten osuvat erinomaiseen katseluaikaan näin Suomilaseilla katseltuna, samaa herkkua on tarjolla 22.5 kun Chicago Cubs kohtaa Houston Astrosin niin ikään 21:20 alkaen perjantai-iltana. Mutta sitten itse vihjeeseen Chicago Cubs kohtaa tässä ottelussa Arizona Diamondbacksin. Cubsin syöttäjänä aloittaa Rea kun puolestaan Diamondbacksin syöttäjänä aloittaa Gallen. Cubsin alkukausi kokonaisuudessaan oli hyvin haastava mutta nyt viimeiset 2-3 viikkoa joukkue on ehdottomasti ollut liigan yksi parhaimmista, Diamondbacksin alkukausi puolestaan oli todella hyvä mutta nyt meno on kyllä selvästi hiipunut ja tasaantunut. Molemmilla joukkueilla tässä aloittaa hyvä syöttäjä mutta Chicago Cubsin sekä Rea:n kelkkaan tässä on mentävä, Gallen ollut Diamondbacksin ässäsyöttäjä vuosia mutta nyt viime kausi sekä tämän kauden alku ollut selvästi heikompaa Gallenilla, ja etenkin vieraissa Gallen syöttänyt vielä heikommin. Rea puolestaan syöttänyt varmemmin sekä paremmin näistä kahdesta ja etenkin Wrigley Fieldillä Rea on asetettu aloilleen paremmin ollen kotona erinomainen, lähes lyömätön. Kokonaisuudeessaan kun joukkueita katsoo niin Cubs on lähes jokaisella osa-alueella näistä kahdesta joukkueesta parempi sekä laajempi ja kotiedun merkitys on suuri sillä Cubs on voittanut kotonaan viimeiset 8 ottelua. Kotijoukkue Cubsin lyöjät olleet hyvässä vireessä ja kun kotiyleisön tuen lisäksi saadaan vielä aloittavalta syöttäjältä Rea:lta huippustartti niin vaikeaa on nähdä kyllä Diamondbacksin tässä ottelussa hirveästi juoksuja tekevän saatika ottelua voittavan. Rea tulee nollaamaan Diamondbacksin heikossa vireessä olevia lyöjiä tässä ottelussa alkuun pahasti ja Cubs tulee aloittamaan juoksujen tekemisen sekä lopulta ottelun voittamaan.
    • Pro League / Jalkapallo Belgia Cercle Brugge -  Zulte Waregem Molemmat joukkueet tekevät maalin: Kyllä  @ 1.54 Pinnacle Alkaa 21:45 Cercle Brugge(2.) teki vähintään yhden maalin seitsemässä edellissä sarjaottelussaan. Zulte Waregem(1.) teki vähintään yhden maalin seitsemässä edellisessä vieraskamppailussaan. Joukkueiden yhdeksässä edellisessä keskinäisessä kohtaamisessa nähtiin molempien joukkueiden maali.
×
×
  • Create New...