Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

Jalkapallo Espanja 22:00

Vellecano - Valencia

Pelivalinta: Valencia eka puoliaika yli 0.5 maalia @ 2.71 Pinnacle

Valencialle hyvä kerroin tarjolla ekan puoliajan osumasta, joten poimitaan ehdottomasti peleille.  Valencia on laadukkaampi joukkue materiaaliltaan ja tämän hetkinen sarjasijoitus kyllä vääristää näiden joukkueiden todellisia voimasuhteita. 

Link to post
Share on other sites

Jalkapallo Portugali 16:00

Ferreira - Felgueiras

Pelivalinta: Vierasjoukkue eka puoliaika yli 0.5 maalia @ 2.67 Pinnacle

Ferreira on sarjataulukossa viimeisenä ja Felgueiras pari pykälään ylempänä, piste-eroa vain 1-pisteen verran. Ferreira on kuitenkin kotonaan pelannut hyvin ja tehnyt 4/5 edellisessä kotipelissä maalin ekalla puoliajalla.

Link to post
Share on other sites

Jalkapallo Serie A klo 21.45

Bologna - Cremonese

Maaleja yli 2.5

2.00 (Epicbet)

Bologna on tulivoimainen joukkue joka on tehnyt monissa otteluissa jopa itse tämän rajan verran maaleja. Tämän päivän vastustaja ei ole monessa ottelussa jäänyt itsekään nollille, joten odotettavissa on että tänään verkot heiluvat. Joukkueet ovat aikojen saatossa kohdanneet 6 kertaa, ja jokaisella kerralla molemmat ovat tehneet vähintään yhden maalin. Näitä faktoja kun vähän aikaa pureskelee niin kohdevalinnaksi oli helppo ottaa yli 2.5 maalia.

Link to post
Share on other sites

21:45

Bologna - Cremonese

Omaan silmään bookkerit arvioi Bolognan hippasen liian kovaksi suosikiksi, etenkin kun ykkösveskari Skorupski on sivussa, sekä keskikentän Remo Freuler. Molemmat ovat aika hidastempoisia joukkueita, joten under voisi olla myös vaihtoehto mutta mennään tällä, jos Cremonese onnistuisi alkukauden tavoin kiusaamaan ”isompiaan”

Cremonese +1,25 @1,75

@unibet

 

Link to post
Share on other sites

Jalkapallo Tanska Superliga klo.20:00

Brönby - Fredericia

Brönby tekee maalin molemmilla puoliajoilla @1.75 Marathonbet

Tanskan jalkapallosta kotijoukkue Brönbyn maalia molemmillajaksoilla kokeiluun.

Brönby lähtee isona suosikkina tähän ja ihan oikeutetusti.Brönby on selkeesti laadukkaampi jengi,mitä vastustaja Fredericia.Fredericilla on pelit mennyt tosi heikosti.Joukkueella on nyt sarjassa 7 ottelua peräkkäin,eikä Brönbyn kohtaaminen sen kotikentällä tuo ainakaan helpotusta tappio putken katkaisemiseen.

Brönby hävisi viimekierroksella vieraissa Kööpenhaminalle.Tänään Brönby palaa voittojen tielle Frederician kustannuksella ja pystyy tekee sen maalin molemmilla jaksoilla.
 

Link to post
Share on other sites

Jalkapallo Espanja LaLiga klo.22:00

Vallecano - Valencia

Ottelussa tuomitaan rangaistuspotku @3.15 Unibet

Otetaas kokeiluun tähänotteluun pilkku.

13 ottelua molemmilla pelattuna.Taulukossa Vallecano on 11 ja Valencia 16.Tasaista luultavasti tiedossa,mutta Vallecano kotonaan suosikki.Vallecanon sarjapelejä häiritsee pikkasen konfferenssiliigan pelit,joita se pelaa.Vallecano on nyt pelannut 3 LaLiga peliä peräkkäin tekemättä maalia.3:stä viimeisestä sillä on 2 0-0 tasuria sekä 4-0 tappio.

Valencia on ollut viimekierroksilla hiukan pirteämpi ja 2:sta edellisestä pisteitä on tullut kaikkiaan 4 yhdestävoitosta sekä tasurista.

Ottelun tuomitsee Javier Alberola.Alberola on herkkä viheltelee pilkkuja.7:ssä viimeisessään Alberola on antanut 5:ssä rangaistuspotkun.Nähtäisiinkö tänäänkin Alberolalta se 11.metrinen,kuka tietää,mutta kokeillaan.
 

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • 19:30 Como - Parma Comojärven hulppeissa maisemissa viimekauden yllättäjä, ja neljänneksi sijoittunut Como haastaa viime kaudella keskikastissa viihtyneen Parman. Como pelasi viime viikolla chämppäriä, kun taas Parma on saanut huilata yli viikon ja valmistautua tähän matsiin. Como on luonut maaliodottomaa noin 1,83 per matsi mutta tehnyt 2,33 maalia. Parma taas on ollut hyökkäyspäässä koko sarjan surkein toistaiseksi ja maaliodottomaa on kertynyt noin 0,61 per matsi. Parman hyökkäysodotus tässäkin pelissä jää alle 0,6 ja Comolta odotan noin 2,25. Como on big chances listalla sijalla 14/20 ja Parma pitää peräpaikkaa tällä listalla.    alle 3 maalia @1,92 @coolbet  
    • Lentopallo, EM-Kisat Viro - Belgia Belgia -2.5 Erää Vedonlyöntitoimisto: Unibet Kerroin: 2.04 Alkamisaika: 20:00 - Viro sekä Belgia kohtaavat EM-Kisoissa. Belgia selvästi parempi jokaisella osa-alueella ja maailman yksi parhaimmista ellei paras hakkuri Reggers tulee tässä pelissä tekemään valtavasti tuhojaan. jopa pientä ylikerrointa tarjolla sillä itse näen tämän siellä 1.7~ paikkeilla.
    • Käsipallo, Superliga Stal Mielec - Wybrzeze Gdansk Yli 60.5 Maalia Vedonlyöntitoimisto: Bet365 Kerroin: 1.85 Alkamisaika: 18:00 - Käsipallon Superligan puolella kohtaavat Stal Mielec sekä Wybrzeze Gdansk. Paljon maaleja lähdetään otteluun hakemaan näiden kahden joukkueen välillä, viime kauden kahdessa kohtaamisissa nähtiin 64 sekä 67 maalia, Gdanskin tämän kauden avauksessa maaleja tuli myöskin 67. Gdansk viime kauden 3. sijan nappasi itselleen ja on tunnettu nimenomaan kovasta hyökkäyksestään sekä kovalla temmolla pelaamisesta mutta omiin tulee yksinkertaisesti liikaa maaleja joka kostaantui isosti joukkueelle viime kaudellakin. Gdanskia on lupa odottaa tälläkin kaudella sarjan kärkipäähän siinä missä Stal Mielec keskikastin porukoita. Uskon vahvasti vauhtia ja maaleja tässä ottelussa nähtävän sillä puolustus ei kummankaan joukkueen vahvuuksiin kuulu ja edelliskauden kaksi keskinäistä kohtaamista siitä myös todisteena.
    • Pöytätennis, Setka Cup Obishchenko - Holoborodko Holoborodko Vedonlyöntitoimisto: Bet365 Kerroin: 1.83 Alkamisaika: 12:05 - Setka Cupin puolella kohtaavat Obishchenko sekä Holoborodko. Kertoimet on asetettu tähän otteluun tasabookiksi mutta hyvin vaikeaa on kyllä olla näkemättä Holoborodkoa suosikkina otteluun. Holoborodko pelannut erinomaisesti viime otteluissaan marssien lähes voitosta voittoon ja tulee tähänkin otteluun 3 ottelun voittoputkessa. Holoborodkon syöttöpeli on ollut vakuuttavaa ja uskon sen olevan tässäkin ottelussa Obishchenkoa vastaan avain voittoon sillä Obishchenko ei varsinaisesti ole loistanut palautuspelissä.
    • Jalkapallo:Ranska Ligue 2 klo.21:45 Red Star - Metz btts @1.85 Unibet Ranskan 2.ligasta otetaan maalit molemmille kokeiluun. Kuudennet ottelut tänään molemmille.Ihan mukavasti on molemmilla toistaiseksi pelit menny.Metzin tappiosarake näytää 0,eikä Red Starillakaan ole kuin 1 häviö. Maaleja on molempien peleissä saatu hyvin.Metzin 4:ssä pelissä 5:stä on molemmat joukkueet maalin tehny.Red Starin 3:ssa edellisessä molemmat joukkueet onnistuneet laittamaan pallon verkkoon. Unkan @1.85 on ihan mainio molempien osumasta ja laitattaa kyllä merkin siihen.  
×
×
  • Create New...