Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

Jalkapallo Italia Serie B

Juve Stabia - Bari

Pelivalinta: Juve Stabia eka puoliaika yli 0.5 maalia @ 1.98 Pinnacle

Juve Stabia on vahva kotijoukkue ja pystyi sarjakärki Monzaa vastaan venymään edellisessä ottelussa 2-2 tasapeliin. Juve Stabia pystyi tuossa ottelussa tekemään maalin ekalla nelivitosella. Bari on viimeksi voittanut vierasottelun helmikuussa joten eiköhän selvästi vahvempi Juve Stabia tule hoitamaan tämän ottelun ja avaa myös maalihanat ekalla puoliajalla.

2 Hylättyä ekalla, VÄÄRIN

Link to post
Share on other sites

Liiga / Jääkiekko

KalPa - Sport

Branden Troock Total Points Over 0.5  (sis.JA)  @ 2.75 Betsson

Alkaa 18:30

Sportin ykköskentässä Philip Granathin ja Kalle Miketinacin kanssa pelaava kokenut 31-vuotias kanadalishyökkääjä teki vähintään yhden pisteen kolmessa edellisessä matsissaan. KalPa kukisti Sportin viikonloppuna Vaasassa maalein 2-5 Troockin antaessa syöttöpisteen molempiin Sportin maaleihin. Tänään ei yllättäisi vaikka nähtäisiin samanmoiset lukemat kotijoukkueen eduksi mutta Troock tulee olemaan mukana pisteiden muodossa Sportin väsäämissä maaleissa.

Link to post
Share on other sites

Liiga klo 18:30

Ilves - HPK

Pelivalinta: HPK ML

Kerroin: 3,00 Unibet

Ilves kohtaa tänään Tampereella HPK:n. Ilves pelasi toissapäivänä tappioon päättyneen ottelun Ruotsissa, HPK on saanut lepopäiviä viikonlopun pelin jälkeen.

Ilves on materiaaliltaan parempi joukkue, mutta Ilveksen joukkuepeli ei silti ole niin laadukasta, kun mitä voisi odottaa. 

HPK on pelannut odotusten mukaisesti, ehkä hieman jopa yläkanttiin, mutta peliesitykset ovat usein olleet parempia, kuin mitä tulostaulu antaa ymmärtää.

Tässä otteluparissa viime aikoina vierasjoukkueet olleet voitokkaita, ja tänäänkin näkisin HPK:lla hyvät mahdollisuudet voittoon Ilveksestä.

Link to post
Share on other sites

Ilves - HPK

18:30

Yhdyn edelliseen, ja samat perustelut pätee tähänkin. Lepoetu on HPK:lle tässä, sillä he pelasivat viimeksi marraskuun viimeisenä viikonloppuna. Kun taas Ilves pelasi silloin, sekä tiistaina Ruotsissa CHL-matsin. Ilves viihtyy myös jäähyaitiossa enemmän kuin HPK, ja jos HPK joutuu alivoimalle, on se laadukkaampaa kuin kotijoukkueen. 
 

HPK/tasan @2,17

@coolbet

 

Link to post
Share on other sites

KalPa - Sport

18:30

Sport on kertoimissa suuresti aliarvostettu, kun otetaan huomioon että Kalpalla maalissa Kerkola (SV% 87,71 / GAA 3,21) eikä hippasen parempi Lekkas. Sekä se että KalPa pelasi myös tiistaina Ruotsissa, kun taas Sport on huilannut monta päivää ja pelaa vasta viikon ensimmäisen ottelunsa.

+ Jaakko Rissanen (21 matsia, 24 pinnaa) KalPalta sivussa.

Sport/tasan @2,07

@coolbet

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • 19:30 Como - Parma Comojärven hulppeissa maisemissa viimekauden yllättäjä, ja neljänneksi sijoittunut Como haastaa viime kaudella keskikastissa viihtyneen Parman. Como pelasi viime viikolla chämppäriä, kun taas Parma on saanut huilata yli viikon ja valmistautua tähän matsiin. Como on luonut maaliodottomaa noin 1,83 per matsi mutta tehnyt 2,33 maalia. Parma taas on ollut hyökkäyspäässä koko sarjan surkein toistaiseksi ja maaliodottomaa on kertynyt noin 0,61 per matsi. Parman hyökkäysodotus tässäkin pelissä jää alle 0,6 ja Comolta odotan noin 2,25. Como on big chances listalla sijalla 14/20 ja Parma pitää peräpaikkaa tällä listalla.    alle 3 maalia @1,92 @coolbet  
    • Lentopallo, EM-Kisat Viro - Belgia Belgia -2.5 Erää Vedonlyöntitoimisto: Unibet Kerroin: 2.04 Alkamisaika: 20:00 - Viro sekä Belgia kohtaavat EM-Kisoissa. Belgia selvästi parempi jokaisella osa-alueella ja maailman yksi parhaimmista ellei paras hakkuri Reggers tulee tässä pelissä tekemään valtavasti tuhojaan. jopa pientä ylikerrointa tarjolla sillä itse näen tämän siellä 1.7~ paikkeilla.
    • Käsipallo, Superliga Stal Mielec - Wybrzeze Gdansk Yli 60.5 Maalia Vedonlyöntitoimisto: Bet365 Kerroin: 1.85 Alkamisaika: 18:00 - Käsipallon Superligan puolella kohtaavat Stal Mielec sekä Wybrzeze Gdansk. Paljon maaleja lähdetään otteluun hakemaan näiden kahden joukkueen välillä, viime kauden kahdessa kohtaamisissa nähtiin 64 sekä 67 maalia, Gdanskin tämän kauden avauksessa maaleja tuli myöskin 67. Gdansk viime kauden 3. sijan nappasi itselleen ja on tunnettu nimenomaan kovasta hyökkäyksestään sekä kovalla temmolla pelaamisesta mutta omiin tulee yksinkertaisesti liikaa maaleja joka kostaantui isosti joukkueelle viime kaudellakin. Gdanskia on lupa odottaa tälläkin kaudella sarjan kärkipäähän siinä missä Stal Mielec keskikastin porukoita. Uskon vahvasti vauhtia ja maaleja tässä ottelussa nähtävän sillä puolustus ei kummankaan joukkueen vahvuuksiin kuulu ja edelliskauden kaksi keskinäistä kohtaamista siitä myös todisteena.
    • Pöytätennis, Setka Cup Obishchenko - Holoborodko Holoborodko Vedonlyöntitoimisto: Bet365 Kerroin: 1.83 Alkamisaika: 12:05 - Setka Cupin puolella kohtaavat Obishchenko sekä Holoborodko. Kertoimet on asetettu tähän otteluun tasabookiksi mutta hyvin vaikeaa on kyllä olla näkemättä Holoborodkoa suosikkina otteluun. Holoborodko pelannut erinomaisesti viime otteluissaan marssien lähes voitosta voittoon ja tulee tähänkin otteluun 3 ottelun voittoputkessa. Holoborodkon syöttöpeli on ollut vakuuttavaa ja uskon sen olevan tässäkin ottelussa Obishchenkoa vastaan avain voittoon sillä Obishchenko ei varsinaisesti ole loistanut palautuspelissä.
    • Jalkapallo:Ranska Ligue 2 klo.21:45 Red Star - Metz btts @1.85 Unibet Ranskan 2.ligasta otetaan maalit molemmille kokeiluun. Kuudennet ottelut tänään molemmille.Ihan mukavasti on molemmilla toistaiseksi pelit menny.Metzin tappiosarake näytää 0,eikä Red Starillakaan ole kuin 1 häviö. Maaleja on molempien peleissä saatu hyvin.Metzin 4:ssä pelissä 5:stä on molemmat joukkueet maalin tehny.Red Starin 3:ssa edellisessä molemmat joukkueet onnistuneet laittamaan pallon verkkoon. Unkan @1.85 on ihan mainio molempien osumasta ja laitattaa kyllä merkin siihen.  
×
×
  • Create New...