Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

Tennis WTA Manila klo 8:00

Prozorova, T - Costoulas, S

Pelivalinta: Costoulas, S

Kerroin: 2,51 Pinnacle

Prozorova pelasi hyvän viime kauden ja voitti pari titteliä vuoden 2025 alussa. Tänä vuonna selvitti Canberran WTA turnauksen karsinnat, mutta AUS Openin karsinnoissa tuli tappio 2.kierroksella.

Costoulas pelasi myös hyvän kauden, voitti myös pari titteliä pienemmistä kisoista. Turnausvoittojen lisäksi osoitti muissakin turnauksissa venymistä ja löytyy useita F, SF ja QF pelejä eri turnaksista kauden ajalta.

Prozorova on saatu otteluun selväksi suosikiksi, itse näen ottelun paljon tasaisempana.

VÄÄRIN

Link to post
Share on other sites

Tennis, Australian avoimet naiset

Jessica Pegula vs. Elena Rybakina klo. 11.30

Rybakina -1,5 erää/2,28 PAF

Kazakstanin Elena Rybakina tuhosi puolivälierässä Puolan Iga Swiatekin, joka on kokonaisvaltaisesti Yhdysvaltain Jessica Pegulaa parempi pelaaja.

Pegula on tässä turnauksessa ollut hyvä eikä ilman laatua tietä selvitetä välierään edes naisissa, mutta nyt on aika lopun turnaukselle.

Rybakinan kahden erän voitosta on tarjolla oikein mukava kerroin, joten napataan pois.

Link to post
Share on other sites

Snooker, German Masters

Mark Allen vs. Shaun Murphy klo. 16.00

Murphy voittaa, eniten satasia ja isoin break/3,00 PAF

Mark Allen ja Shaun Murphy kohtaa harmillisesti jo turnauksen kolmannella kierroksella toisensa, kun tämä voisi olla jopa finaalipari.

Kaksi äärimmäisen laadusta pussittajaa kohtaavat toisensa. Tällä erää Allen on parempi turvapelaaja kuin viime vuonna The Mastersin Lontoossa voittanut lajin maailmanmestari Murphy, mutta englantilaisen räjähtävä pelityyli on säväyttävämpää.

Uskon, että Murphy hoitaa ottelun nimiinsä ja tekee pari satasta.

Link to post
Share on other sites

Tennis Manama challenger klo 17:00 

Giustino - Virtanen

Pelivalinta: Giustino

Kerroin: 3,05 Unibet

Suomen Otto Virtanen kohtaa tänään Manaman challenger turnauksessa Italian Giustinon. Molemmat pelasivat hyvät avauskierroksen ottelut tässä turnauksessa.

Virtanen lähtee otteluun ansaitusti selvänä suosikkina, mutta en näe suosikin asemaa ihan näin suurena mitä kertoimista voisi päätellä.

Giustino parhaimmillaan massakentillä, mutta pelannut myös kovilla kentillä hyvää tennistä. Virtasella on puolestaan kovilla ulkokentillä pelatuista peleistä kehnot tilastot ja Giustinon pelityyli voi tuottaa Virtaselle haasteita, mikäli peliin ei saa hyvää alkua.

Pelaajat ovat kohdanneet toisensa pari vuotta sitten massakentällä, tuon ottelun Giustino voitti 2-1 erin.

VÄÄRIN

Link to post
Share on other sites

Jääkiekko: Ruotsi SHL klo.20:00

Färjestad - Frölunda

Tekee pisteen Axel Bergkvist @2.85 Nordicbet

SHL kiekosta pakki Bergkvistin pistettä testiin.

Sarjassa sijalla 9 oleva Färjestad saa vastaansa kotikaukaloon sarjaa johtavan Frölundan.Färjestadille pisteet olisi tärkeämmät jatkopelejä ajatellen,sillä niskaan hengittää useampikin joukkue,joitten mieli tekis olla 10 sakissa runkosarjan päättyessä,eikä Färjen paikka siellä vielä ole ollenkaan varma.

Molemmat tulee tappiot alla tähän peliin.Färjestadin puolustajapari Bergkvist sekä Roos on ne ykköspakit.Tämä pakkipari saa eniten puolustajista peliminuutteja lähes joka pelissä.Pisteitäkin on sen myötä tullut ihan mukavasti.Bergkvist ja Roos on 12 edelliseen tehnyt kaikkiaan 9 pistettä.Roos 5 ja Bergkvist 4.

Bergkvistin pistesaldo tähänmennessä on 39 ottelusta 18(5+13) pistettä.Roosin saldo 39 pelistä 10(4+6)

Roosia ei ole vetolistoilla,mutta Bergkvist on,joten otetaampa testiin.

Link to post
Share on other sites

Jääkiekko: Ruotsi SHL klo.20:00

Färjestad - Frölunda

Tekee pisteen Linus Weissbach @2.45 Unibet

Samaan otteluun toinen pojoveto,mutta Frölundan Hyökkääjä Weissbachin pistettä.

Molemmilla ollut heikompaa viimepeleissä.Färjestad jopa vaihtoi valmentajaa,jokin aikasitten,muttei parannusta sen pelissä ole nähty,kuin hetkellisesti.Viime peli 8-2 tappio Timrålle oli surkea esitys.

Frölundan kp:n palaa Linus Weissbach ja Jere Innala,jotka treenasit keskiviikkona joukkueen mukana.Christian Folinin paluusta on myös ollut puhetta,mutta ei vielä varmuutta ainakaan paluusta tähän peliin.

Hyökkääjä Weissbach on pelannut vasta 19 ottelua ja tehnyt niissä 10 pistettä,koska ei aloittanut kautta.Myös 2 edellistä peliä Weissbach oli pois.Sitä ennen Weissbach oli 3 ottelun pisteputkessa.

Weissbachin ja Innalan paluu piristänee Frölundan peliä ja,kun intopiukeena Weissbach pääsee tänään jälleen irti niin tulostakin saattaa tulla.

Unibet kerroin Weissbachin pojosta kestää vertailun norkkaan nähden.

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Koripallo Euroliiga klo 21:15 Panathinaikos - Barcelona Pelivalinta: Barcelona ML Kerroin: 4,30 Novibet Panathinaikos on aloittanut Euroliigan hyvin ja onkin 9 kierroksen jälkeen sarjataulukon kärjessä. Panathinaikos on kotona erityisen hyvä joukkue, tältä kaudelta kotitilasto 6-1, joten helppo peli ei tule vierasjoukkueelle. Barcelona on aloittanut Euroliigan myös ihan hyvin ja joukkueen materiaali riittää taisteluun kärkipään joukkueita vastaan. Vierasotteluissa Barcelona ei aina ole ollut terävimmillään, mutta yllätysvalmis joukkue kuitenkin on.  Näin suuri suosikki Panathinaikos ei mielestäni ole mitä kertoimet antaa ymmärtää.
    • Koripallo Euroliiga klo 22:00 Real Madrid - Crvena Zvezda Pelivalinta: Crvena Zvezda ML Kerroin: 3,05 Novibet Crvena Zvezda on aloittanut Euroliigan vahvasti. Otteet olleet kokonaisuutena hyviä ja selviä voittoja on tullut useampia. Real aloittanut kauden myös hyvin, loukkaantumisia on ainakin Panathinaikosta vastaan, tarkemmat poissaolotiedot tätä ottelua varten selviävät vasta lähempänä. Joka tapauksessa mielestäni Crvenalle tarjottu 3,05 kerroin on liian korkea.
    • 1. Divisioona / Jalkapallo Tanska AB - Vendsyssel FF AB Draw No Bet @ 1.55 Betsson Alkaa 20:00 AB(4.) on sarjassa kotikentällään kolme ottelun voittoputkessa pitäen noissa kaikissa matseissa oman maalinsa puhtaana sekä tehden yhteensä kuusi maalia. Vendsyssel(10.) on seitsemän matsin mittaisessa voitottomassa putkessa häviten noista kolme kamppailua. AB voitti joukkueiden kaksi edellistä keskinäistä kohtaamista joista viimeisin pelattiin elokuun puolivälissä ottelun päätyttyä tuolloin maalein 0-3.
    • IEM Beijing PK: Natus Vincere - Falcons | Falcons | 1.84 (Pinnacle)
    • Tilanne 3.11. vihjeiden jälkeen:       Vihjemäärä Oikein Void Väärin Palautus-% netto 1.   Snooker 6 4 0 2 198,26 % 39,65 € 2.   Kemmu 6 3 0 3 142,72 % 17,96 € 3.   Henksteri 4 2 1 1 123,67 % 10,21 € 4.   JapBet 2 0 0 2 0,00 % -14,68 € 5.   Nagamori30 6 1 0 5 30,48 % -45,61 € Yhteensä 24 vihjettä (10 - 1 - 13) netto 7,52 € palautus 103,65 %
×
×
  • Create New...