Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

Tennis WTA Manila klo 8:00

Prozorova, T - Costoulas, S

Pelivalinta: Costoulas, S

Kerroin: 2,51 Pinnacle

Prozorova pelasi hyvän viime kauden ja voitti pari titteliä vuoden 2025 alussa. Tänä vuonna selvitti Canberran WTA turnauksen karsinnat, mutta AUS Openin karsinnoissa tuli tappio 2.kierroksella.

Costoulas pelasi myös hyvän kauden, voitti myös pari titteliä pienemmistä kisoista. Turnausvoittojen lisäksi osoitti muissakin turnauksissa venymistä ja löytyy useita F, SF ja QF pelejä eri turnaksista kauden ajalta.

Prozorova on saatu otteluun selväksi suosikiksi, itse näen ottelun paljon tasaisempana.

VÄÄRIN

Link to post
Share on other sites

Tennis, Australian avoimet naiset

Jessica Pegula vs. Elena Rybakina klo. 11.30

Rybakina -1,5 erää/2,28 PAF

Kazakstanin Elena Rybakina tuhosi puolivälierässä Puolan Iga Swiatekin, joka on kokonaisvaltaisesti Yhdysvaltain Jessica Pegulaa parempi pelaaja.

Pegula on tässä turnauksessa ollut hyvä eikä ilman laatua tietä selvitetä välierään edes naisissa, mutta nyt on aika lopun turnaukselle.

Rybakinan kahden erän voitosta on tarjolla oikein mukava kerroin, joten napataan pois.

Link to post
Share on other sites

Snooker, German Masters

Mark Allen vs. Shaun Murphy klo. 16.00

Murphy voittaa, eniten satasia ja isoin break/3,00 PAF

Mark Allen ja Shaun Murphy kohtaa harmillisesti jo turnauksen kolmannella kierroksella toisensa, kun tämä voisi olla jopa finaalipari.

Kaksi äärimmäisen laadusta pussittajaa kohtaavat toisensa. Tällä erää Allen on parempi turvapelaaja kuin viime vuonna The Mastersin Lontoossa voittanut lajin maailmanmestari Murphy, mutta englantilaisen räjähtävä pelityyli on säväyttävämpää.

Uskon, että Murphy hoitaa ottelun nimiinsä ja tekee pari satasta.

Link to post
Share on other sites

Tennis Manama challenger klo 17:00 

Giustino - Virtanen

Pelivalinta: Giustino

Kerroin: 3,05 Unibet

Suomen Otto Virtanen kohtaa tänään Manaman challenger turnauksessa Italian Giustinon. Molemmat pelasivat hyvät avauskierroksen ottelut tässä turnauksessa.

Virtanen lähtee otteluun ansaitusti selvänä suosikkina, mutta en näe suosikin asemaa ihan näin suurena mitä kertoimista voisi päätellä.

Giustino parhaimmillaan massakentillä, mutta pelannut myös kovilla kentillä hyvää tennistä. Virtasella on puolestaan kovilla ulkokentillä pelatuista peleistä kehnot tilastot ja Giustinon pelityyli voi tuottaa Virtaselle haasteita, mikäli peliin ei saa hyvää alkua.

Pelaajat ovat kohdanneet toisensa pari vuotta sitten massakentällä, tuon ottelun Giustino voitti 2-1 erin.

VÄÄRIN

Link to post
Share on other sites

Jääkiekko: Ruotsi SHL klo.20:00

Färjestad - Frölunda

Tekee pisteen Axel Bergkvist @2.85 Nordicbet

SHL kiekosta pakki Bergkvistin pistettä testiin.

Sarjassa sijalla 9 oleva Färjestad saa vastaansa kotikaukaloon sarjaa johtavan Frölundan.Färjestadille pisteet olisi tärkeämmät jatkopelejä ajatellen,sillä niskaan hengittää useampikin joukkue,joitten mieli tekis olla 10 sakissa runkosarjan päättyessä,eikä Färjen paikka siellä vielä ole ollenkaan varma.

Molemmat tulee tappiot alla tähän peliin.Färjestadin puolustajapari Bergkvist sekä Roos on ne ykköspakit.Tämä pakkipari saa eniten puolustajista peliminuutteja lähes joka pelissä.Pisteitäkin on sen myötä tullut ihan mukavasti.Bergkvist ja Roos on 12 edelliseen tehnyt kaikkiaan 9 pistettä.Roos 5 ja Bergkvist 4.

Bergkvistin pistesaldo tähänmennessä on 39 ottelusta 18(5+13) pistettä.Roosin saldo 39 pelistä 10(4+6)

Roosia ei ole vetolistoilla,mutta Bergkvist on,joten otetaampa testiin.

Link to post
Share on other sites

Jääkiekko: Ruotsi SHL klo.20:00

Färjestad - Frölunda

Tekee pisteen Linus Weissbach @2.45 Unibet

Samaan otteluun toinen pojoveto,mutta Frölundan Hyökkääjä Weissbachin pistettä.

Molemmilla ollut heikompaa viimepeleissä.Färjestad jopa vaihtoi valmentajaa,jokin aikasitten,muttei parannusta sen pelissä ole nähty,kuin hetkellisesti.Viime peli 8-2 tappio Timrålle oli surkea esitys.

Frölundan kp:n palaa Linus Weissbach ja Jere Innala,jotka treenasit keskiviikkona joukkueen mukana.Christian Folinin paluusta on myös ollut puhetta,mutta ei vielä varmuutta ainakaan paluusta tähän peliin.

Hyökkääjä Weissbach on pelannut vasta 19 ottelua ja tehnyt niissä 10 pistettä,koska ei aloittanut kautta.Myös 2 edellistä peliä Weissbach oli pois.Sitä ennen Weissbach oli 3 ottelun pisteputkessa.

Weissbachin ja Innalan paluu piristänee Frölundan peliä ja,kun intopiukeena Weissbach pääsee tänään jälleen irti niin tulostakin saattaa tulla.

Unibet kerroin Weissbachin pojosta kestää vertailun norkkaan nähden.

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Thunderpick World Championship PK: Aurora - Ninjas in Pyjamas | Aurora -1.5 | 2.26 (Pinnacle)   PK: 9z - Falcons | Falcons -1.5 | 2.00 (bet365)   PK: PARIVISION - BETBOOM | PARIVISION | 1.85 (Coolbet)   PK: Legacy - FURIA | Legacy | 2.26 (Pinnacle)
    • Jalkapallo:SHL klo.20:00 Färjestad - Luleå Tekee pisteen Gabriel Carlsson @3.60 Unibet Ruotsin SHL kiekosta Färjen pakki Gabriel Carlssonin piste kokeiluun. Färjellä kulkee hyvin ja sarjan ykköspaikka on oikeutettu.8:sta pelistään Färjestad on voittanut 7 ilman mitään jatkoja.1 JA häviön Färjestad on kokenut.Färjen puolustus/maalivahti peli on ollut hyvää.Färjestad on selkeesti vähiten päästänyt maaleja omiinsa ja tehtyjäkin on eniten. Luleålla on ollut vaikeampaa ja ei se heleppoo tule olemaan tänäänkään.Luleålla on takana niukat tappiot kotonaan jatkoilla 2-3 Timrålle sekä varsinaisella peliajalla  2-3 Malmölle. Viimepelin Färjen 1.kentän pakkipari Carlsson ja Roos on hyvä näihin karkeloihin.Molemmilla on NHL kokemusta.Hyökkäyspuolesta vastasi tässä kentällisessä Lodin,Zohorna sekä Studenic ja kentällinen onkin Färjen sisäisen pistepörssin parhaimmistoa. Puolustuksessa luutivat Carlsson ja Roos saa Färjen puolustajista eniten niitä peliminuutteja ja se mahdollistaa pisteidenteon ainakin YV:llä pelatessa ja myöskin tasakentällisin. hmmm....Gabriel Carlsson piste 3.60 🤫
    • Jalkapallo:Thaimaa League 2 klo.14:00 Uttaradit - Satun FC Satun FC o1.5 @2.55 Marathonbet Taikkujen 2.ligasta Satunin väh.2 maalia testiin. Kotijoukkue Uttaradit on viel ainoa tappioton jengi tässä 18 joukkueensarjassa.Voittamalla tämän niin se nousisi sarjan ykköspaikalle. Satun on taulukossa 5.sijalla ja sekin ottaisi ykköspaikan voittamalla.Sarja on ollut tasainen,kun suurinosa joukkueista on pelannut 6 ottelua.Joukkueet sijoilla 1-11 mahtuvat 3.pst sisään. Uttaradin peleissä on nyt viimekierroksilla maaleja tehty puolintoisin.Uttaradin 3 edellistä päättynyt 2-3,4-3 ja 2-2. Satunin peleis myös maaleja tehty mukavasti.Tosin viimeisin päättyi sen 1-0 voittoon kotona.Sitä ennen tuloksista löytyy mm.4-3 tappio,3-0 voitto,1-3 voitto ja 2-4 tappio. Satun on tehnyt maaleja lähes 2.5 keskiarvolla perottelu.Uttaraditin avaustappio on vain ajankysymys.Tähän en sitä uskalla yrittää tasurinpelossa,mutta Satunin maaleja kyllä,koska tässä saatetaan niitä maaleja nähdä parit molemmilta.
    • Koripallo Euroliiga klo 21:30 Barcelona - Olympiakos Pelivalinta: Barcelona ML Kerroin: 2,45 Novibet Olympiakos on aloittanut Euroliigan vakuuttavasti. Joukkue on materiaaliltaan yksi liigan parhaita joukkueita. Olympiakos on kotikentällä erittäin vaikea voitettava, mutta vieraskentällä meno ollut usein hieman takkuisempaa. Barcelonan kauden alku Euroliigassa on ollut ihan ok. 5 ottelua rekordilla 3-2. Viikko sitten pelatussa kotiottelussa Zalgirista vastaan Barcelona kuitenkin suli viimeisellä neljänneksellä 10p johtoasemasta, joka oli selkeä pettymys. Barcelonalle kotiottelut ovat erittäin tärkeitä. Olympiakos on materiaaliltaan hieman parempi joukkue, mutta Barcelonan kotietu tasoittaa tilannetta. Mielestäni Barcelonan ei kuulu olla näin suuri altavastaaja kotiottelussa.
×
×
  • Create New...