Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

olympialaiset, jääkiekko

Slovakia - Usa

Vihje : Usa -2,5

1,76@ Bet365

22:10

Margninaali Usalle on suuri ja uskon ettei he anna edes mahdollisuutta Slovakialle taistella voitosta. Joukkueena usa on valovuoden verran Slovakiaa parempi ja en usko ett peli ratkeaa jo pelin alkupuolella. 

Link to post
Share on other sites

Tennis New Delhi Challenger klo 8:00

Sakellaridis - Noguchi

Pelivalinta: Noguchi

Kerroin: 2,04 Pinnacle

Sakellaridis pelasi ihan hyvän viime kauden. ITF turnauksissa tuli 3 turnausvoittoa, challenger turnauksissa menestys ei ollut yhtä hyvää, mutta ajoittain pystyi yllätyksiin.

Noguchin kausi oli ok, mutta pelintaso ailahteli hieman liikaa. Challenger turnausvoitto tuli viime kaudella ja tämän vuoden alussa tuli myös challenger turnauksen voitto. Tämä vuosi alkanut erittäin hyvin Noguchilla.

Pelaajat ovat kohdanneet toisensa kerran juuri tämän vuoden puolella, tuolloin Noguchi oli pelaajista parempi. Pidän Noguchia pienenä ennakkosuosikkina tässä matsissa.

VÄÄRIN

Link to post
Share on other sites

Olympialaiset short track naiset 1500m klo 21:15

Min Jeong Choi TOP 3

Kerroin: 2,56 Coolbet

Choi ollut hyvä kauden mittaan 1500m kisoissa, on pystynyt saavuttamaan voittoja ja palkintopallisijoituksia. Voittotaistossa Velzeboer on suosikki, sen jälkeen tulee tasaisempi ryhmä taistelemaan mitaleista. Choilla hyvät mahdollisuudet ainakin hopea/pronssitaisteluun, jopa voittoon jos kaikki menee nappiin.

OIKEIN

Link to post
Share on other sites

Olympialaiset, miesten jääkiekko

Kanada vs. Suomi klo. 17.40

Suomi yli 2,5 maalia ja Mikael Granlund vähintään kaksi tehopistettä/8,00 PAF

Kanada ja Suomi pelaavat paikassa Milano Cortinan olympialaisten loppuotteluun. Kumpikin joukkue tarvitsi jatkoajat puolivälierässä ottelun voittamiseen. Suomi nousi voittoon Sveitsiä vastaan ja Kanada Tshekkiä.

Kanada on turnauksen suurin mestarisuosikki ja Suomelle voitto tästä ottelusta olisi jättiyllätys.

En lähde voittoa vihjaamaan, mutta vihjaan, että Suomi tekee otteluun MG:n johdolla vähintään kolme maalia. Se, että riittääkö se mihinkään on toinen juttu.

Link to post
Share on other sites

Snooker, Players Championship

Shaun Murphy vs. Zhao Xintong klo. 15:00

Murphy voittaa, tekee isoimman breakin ja eniten satasia/4,00 PAF

Shaun Murphy kohtaa Players Champioshipin puolivälierässä hallitsevan maailmanmestarin Kiinan Zhao Xintongin. Ottelussa Xintong on suosikki, mutta Murphy on pelannut turnauksessa vahvasti ensimmäisen ottelunsa Zhang Andaa vastaan.

Tasaisessa ottelussa uskon, että Murphyn tulee tehdä hyvin pisteitä paikoista ja se tarkoittaa vähintään kahta satasta sekä yhtä yli 130 pisteen sarjaa, joka tuo voiton mukavalla kertoimella.

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Jalkapallo Mestareiden liiga Klo 22.00   Dortmund  -  Betis   Valinta:  X ( Tasapeli) Kerroin:  4.25 ( Paf)   Kaksi suht hyvää joukkuetta kohtaa toisensa sekä molemmilla on voittoja sekä tasureita alla.  Kierroksen yksi tasaisempia otteluita, jolloin tasapeli ei ole mikään mahdottomuus. Betis mestareiden liigassa kolme voittoa, mutta saksa on vaikea paikka pelata, jolloin tuo putki katkennee tänään, mutta pisteputki jatkuu.  Kunhan Ottelu päättyy tasan, niin tämä kohde osuu. 
    • Koripallo Euroliiga klo 21:15 Panathinaikos - Barcelona Pelivalinta: Barcelona ML Kerroin: 4,30 Novibet Panathinaikos on aloittanut Euroliigan hyvin ja onkin 9 kierroksen jälkeen sarjataulukon kärjessä. Panathinaikos on kotona erityisen hyvä joukkue, tältä kaudelta kotitilasto 6-1, joten helppo peli ei tule vierasjoukkueelle. Barcelona on aloittanut Euroliigan myös ihan hyvin ja joukkueen materiaali riittää taisteluun kärkipään joukkueita vastaan. Vierasotteluissa Barcelona ei aina ole ollut terävimmillään, mutta yllätysvalmis joukkue kuitenkin on.  Näin suuri suosikki Panathinaikos ei mielestäni ole mitä kertoimet antaa ymmärtää.
    • Koripallo Euroliiga klo 22:00 Real Madrid - Crvena Zvezda Pelivalinta: Crvena Zvezda ML Kerroin: 3,05 Novibet Crvena Zvezda on aloittanut Euroliigan vahvasti. Otteet olleet kokonaisuutena hyviä ja selviä voittoja on tullut useampia. Real aloittanut kauden myös hyvin, loukkaantumisia on ainakin Panathinaikosta vastaan, tarkemmat poissaolotiedot tätä ottelua varten selviävät vasta lähempänä. Joka tapauksessa mielestäni Crvenalle tarjottu 3,05 kerroin on liian korkea.
    • 1. Divisioona / Jalkapallo Tanska AB - Vendsyssel FF AB Draw No Bet @ 1.55 Betsson Alkaa 20:00 AB(4.) on sarjassa kotikentällään kolme ottelun voittoputkessa pitäen noissa kaikissa matseissa oman maalinsa puhtaana sekä tehden yhteensä kuusi maalia. Vendsyssel(10.) on seitsemän matsin mittaisessa voitottomassa putkessa häviten noista kolme kamppailua. AB voitti joukkueiden kaksi edellistä keskinäistä kohtaamista joista viimeisin pelattiin elokuun puolivälissä ottelun päätyttyä tuolloin maalein 0-3.
    • IEM Beijing PK: Natus Vincere - Falcons | Falcons | 1.84 (Pinnacle)
×
×
  • Create New...