Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

Snooker Wuhan Open klo 9:00

Zhao Xintong  - Chang Bingyu

Pelivalinta: Zhao Xintong -2,5 freimiä

Kerroin: 1,90 Marathonbet

Xintong on pelannut loistavaa snookeria läpi turnauksen. Xintong siirtyy maailmanlistan ykköseksi tämän turnauksen jälkeen. Xintong hallitsee pelin jokaisen osa-alueen hyvin ja osaa pelata hyvinkin fiksua peliä.

Chang Bingyu on pelannut myös hyvin turnauksessa. Bingyu on tehnyt paljon korkeita breikkejä ja niiden myötä voittanut otteluita. Viimeisissä otteluissa breikkipeli on ollut hieman vaisumpaa, mutta vastustajat eivät ole hyödyntäneet paikkojaan. Xintongin uskon paikat hyödyntävän joten nyt ei virheisiin ole varaa.

Ottelu pelataan 10 freimivoittoon, uskon Xintongin ottavan voiton vähintään kolmen freimin erolla.

Link to post
Share on other sites

Tennis ITF Verbier naiset klo 12:30

Ryser, V - Okutoyi, A

Pelivalinta: Yli 2,5 erää

Kerroin: 2,47 Pinnacle

Välierässä ykkössijoitettu Ryser kohtaa kuudenneksi sijoitetun Okutoyin. Ryser lähtee otteluun suosikkina, mutta mielestäni Okutoyilla hyvät mahdollisuudet pelata tasaväkinen ottelu tai jopa voittaa ottelu. 

Molempien pelaajien otteet pelin sisällä hieman ailahtelevat, jonka vuoksi molemmilla pelaajilla mielestäni hyvät mahdollisuudet vähintään yhteen erävoittoon. Kolmen erän ottelusta tarjolla mukavaa kerrointa.

Link to post
Share on other sites

Jalkapallo:Hollanti EreDivisie klo.17:30

Excelsior — Sparta Rotterdam

2.pa btts @2.53 Marathonbet

Hollannin Eredivisien futista ja otetaan tähän maali molemmille tokajaksolla.

Excelsior pelannu 2 peliä,joista voitto sekä häviö.Sparta Rotterdamilla 3 ottelua käyty,joista tappio,voitto sekä tasuri.

Excelsior on kotiedun turvin hienoinen suosikki,eli luultavasti tasaista on tiedossa ja maaleja myös.Sarjahan on sarja jossa noita maaleja tehdään.Sarjassa on nyt pelattu 44 pelii,eikä yhtään 0-0 tulosta ole.

Se 0-0 varmaan vielä jossain vaiheessa tulee,muttei tänään,eikä tässä pelissä.Excelsior on tehnyt 5 ja omiin menny 2.Sparta Rotterdam päästänyt 5 ja tehnyt 6.

Edellisessä keskinäisessä kohtaamisessa tehtiin kaikkiaan 5 maalia,joista 4 jälkimmäiselläpuoliskolla.Jos 1.jaksolla nähdään nihkeää pallottelua niin 45.min jälkeen saadaan tapahtumia. 

Link to post
Share on other sites

Jalkapallo:Saksa Bundesliga klo.16:30

Elversberg - Bayer Leverkusen

Tekee maalin Patrik Schick @2.14 Coolbet

Bundesista Levekusenin hyökkääjä Schickin maalia testiin.

Avausottelut molemmille.Pääsarjaan noussut Elversberg on heti kovanpaikan edessä,kun vastus on sieltä sarjan kovimmista päästä.

Elversbergille ei ennakkoon tästä ole jäämässä pisteitä.Leverkusenilla on uusi käskyttäjä ja joukkue käytti paljon rahaa.Molemmilla on hyvät valmisteluottelut alla,joista voittoja saatiin.

Nyt sitten alkaa tosipelit ja ero pitäisi olla Leverkusenin eduksi.Leverkusenin Tsekki hyökkääjä Schick oli joukkueensa paras iskijä viimekaudella ja kuuluu siihen joukkoon varmaan tälläkinkaudella.

Keskinäisiä kohtaamisia ei joukkueitten välillä pahemmin ole.DFB Cupissa v.2024 oltiin vastakkain ja silloin Leverkusen voitti 3-0,jossa Shick teki 2 maalia.Ei se kaukana Shickin osumaa tänäänkään ole,joten sitäpä sitten kokeiluun.
 

Link to post
Share on other sites

League One / Jalkapallo Englanti

Blackpool - Peterborough United

Blackpool AH 0 @ 1.51 Pinnacle

Alkaa 14:30

Blackpool(6.) on sarjassa kotikentällään kahdeksan ottelun tappiottomassa putkessa minkä lisäksi joukkue hävisi ainoastaan yhden viimeisestä yhdestätoista sarjamatsistaan viime kauden ottelut mukaan laskettuna. Peterborough(13.) on vieraskentillä neljän ottelun tappioputkessa viime kausi mukaan laskettuna. Joukkue hävisi ainoan kuluvalla kaudella pelatun  vieraskamppailunsa Bradfordille(1.) maalein 2-0.

Blackpool voitti kaksi edellistä joukkueiden keskinäistä kohtaamista joista viimeisin pelattiin huhtikuussa ottelun päätyttyä tuolloin maalein 3-1.

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Jalkapallo Englanti klo 14.30 Liverpool-nottingham Florian Wirtz shots on target yli 0.5. 2.1 (bet365 super boost)  Super boost tarjouksena Wirtzin laukaus maalia kohti antaa 2.10. Ilman super boostia normi kerroin 1.61, joten eiköhän tässä OA ole plussan puolella ja 2.1 kertoimella kohde lapulle. 
    • League One / Jalkapallo Englanti Blackpool - Peterborough United Blackpool AH 0 @ 1.51 Pinnacle Alkaa 14:30 Blackpool(6.) on sarjassa kotikentällään kahdeksan ottelun tappiottomassa putkessa minkä lisäksi joukkue hävisi ainoastaan yhden viimeisestä yhdestätoista sarjamatsistaan viime kauden ottelut mukaan laskettuna. Peterborough(13.) on vieraskentillä neljän ottelun tappioputkessa viime kausi mukaan laskettuna. Joukkue hävisi ainoan kuluvalla kaudella pelatun  vieraskamppailunsa Bradfordille(1.) maalein 2-0. Blackpool voitti kaksi edellistä joukkueiden keskinäistä kohtaamista joista viimeisin pelattiin huhtikuussa ottelun päätyttyä tuolloin maalein 3-1.
    • BLAST Open Porto PK: Vitality - 9z | 9z +1.5 | 1.96 (Pinnacle)   PK: Inner Circle - MOUZ | MOUZ -1.5 | 2.00 (bet365)   PK: FUT - Lynn Vision | FUT -1.5 | 1.90 (bet365)   PK: Legacy - Falcons | Legacy | 2.65 (Pinnacle)
    • Jalkapallo:Saksa Bundesliga klo.16:30 Elversberg - Bayer Leverkusen Tekee maalin Patrik Schick @2.14 Coolbet Bundesista Levekusenin hyökkääjä Schickin maalia testiin. Avausottelut molemmille.Pääsarjaan noussut Elversberg on heti kovanpaikan edessä,kun vastus on sieltä sarjan kovimmista päästä. Elversbergille ei ennakkoon tästä ole jäämässä pisteitä.Leverkusenilla on uusi käskyttäjä ja joukkue käytti paljon rahaa.Molemmilla on hyvät valmisteluottelut alla,joista voittoja saatiin. Nyt sitten alkaa tosipelit ja ero pitäisi olla Leverkusenin eduksi.Leverkusenin Tsekki hyökkääjä Schick oli joukkueensa paras iskijä viimekaudella ja kuuluu siihen joukkoon varmaan tälläkinkaudella. Keskinäisiä kohtaamisia ei joukkueitten välillä pahemmin ole.DFB Cupissa v.2024 oltiin vastakkain ja silloin Leverkusen voitti 3-0,jossa Shick teki 2 maalia.Ei se kaukana Shickin osumaa tänäänkään ole,joten sitäpä sitten kokeiluun.  
    • Jalkapallo:Hollanti EreDivisie klo.17:30 Excelsior — Sparta Rotterdam 2.pa btts @2.53 Marathonbet Hollannin Eredivisien futista ja otetaan tähän maali molemmille tokajaksolla. Excelsior pelannu 2 peliä,joista voitto sekä häviö.Sparta Rotterdamilla 3 ottelua käyty,joista tappio,voitto sekä tasuri. Excelsior on kotiedun turvin hienoinen suosikki,eli luultavasti tasaista on tiedossa ja maaleja myös.Sarjahan on sarja jossa noita maaleja tehdään.Sarjassa on nyt pelattu 44 pelii,eikä yhtään 0-0 tulosta ole. Se 0-0 varmaan vielä jossain vaiheessa tulee,muttei tänään,eikä tässä pelissä.Excelsior on tehnyt 5 ja omiin menny 2.Sparta Rotterdam päästänyt 5 ja tehnyt 6. Edellisessä keskinäisessä kohtaamisessa tehtiin kaikkiaan 5 maalia,joista 4 jälkimmäiselläpuoliskolla.Jos 1.jaksolla nähdään nihkeää pallottelua niin 45.min jälkeen saadaan tapahtumia. 
×
×
  • Create New...