Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

FC Artmedia Petrzalka - Tampere United 1 1,60 (5/5 Sportingbet) 4-2 [OIKEIN]

- TamU:lta pois siis Ojanperä ja Petrescu, mahdollisesti myös Lindström, Saarinen, Niemi. Jos nämä epävarmat eivät pysty pelaamaan niin aina vain parempi vedon kannalta. Uskon kuitenkin että kaikki nämä epävarmat pelaavat.

- TamU hävisi ensimmäisen osaottelun kotikentällään 1-3 (1-2).

- Päästäkseen jatkoon TamU:n on tehtävä Bratislavassa vähintään kolme maalia ja voitettava kahden maalin erolla. Varsinaisen peliajan päättyessä TamU:n eduksi 3-1 mennään ottelussa jatkoajalle.

- Zico sanoo että: Hyökkäämme viidellä pelaajalla. Meillä on kentällä ainakin kaksi hyökkääjää ja kolme hyökkäävää keskikenttäpelaajaa. Voimme lähteä otteluun jopa kolmella hyökkääjällä. TamU:n yltiöpäinen hyökkääminen avaa Artmedialle paljon vastahyökkäyksiä ja tuskin muutenkaan Artmedia keskittyy kotona vain puolustamaan.

- Vain Artmedian ylimielisyys TamU:n oljenkorsi.

Edit:

Vaivoista kärsineet Jari Niemi, Mathias Lindström ja Sakari Saarinen harjoittelivat joukkueen mukana. Kolmikosta epävarmin tilanne on Saarisella, jonka pelaamisesta tehdään päätös vasta myöhemmin.

Uutena potilaana sairaslistalle liittyi Rafinha, jolla oli aamupäivästä kuumetta. Lämpö saatiin laskemaan iltaan mennessä, mutta Rafinha otti harjoitukset kevyesti ja pääasiassa verrytteli kentän laidalla. Myös brasilialaispelaajan osalta tilannetta pelaamisen suhteen tarkastellaan vielä lähempänä ottelua.

http://www.tampereunited.com/fin/ajankohtaista?entry=897

Mikä on Tampere Unitedin lopullinen avauskokoonpano, sitä Hjelm ei osannut vielä eilen kertoa. Antti Ojanperä on pelikiellossa kahden keltaisen kortin takia ja Sakari Saarista vaivaa kipeä nivunen. Hjelmin onneksi Mathias Lindström ja Jari Niemi ovat pelikunnossa.

- Saken vamma voi olla vain kramppi. Jos hän on sivussa, laitapakit ovat Toni Järvinen ja Heikki Aho. Keskikentällä ja kärjessä on kolme miestä.

Vaikka tamperelaisten tehtävä tuntuu mahdottomalta, Hjelm ei ole luovuttanut. TamU taistelee Bratislavassa viimeiseen asti.

- Artmedian nettisivut hehkuttavat jo varmaa jatkopaikkaa ja seuraavan kierroksen Juvetus-kohtaamista. Mikäli isäntien ajatukset ovat jo jatkopeleissä, se sopii TamU:lle erinomaisesti.

http://www.aamulehti.fi/teema/jalkapallo/99104.shtml

Link to post
Share on other sites

Fram-IA 1, 1,70 Veikkaus 2-0

-IA sarjan heikoimpia ja vierasmatseissa peli ei ole kulkenut lainkaan.

- Fram on keskitason kotijoukkue, 4-0-2, sarjassa sijoitus 7.

- IA taistelee putoamiskamppailussa HK:n kanssa, eroa viimeiseen sijaan IA:lla 2pts.

- IA on pelannut vieraissa 0-1-5, selvästi heikoin ja omissa kolissut 2,67/peli!

- Fram voitolla nousee jälleen tasaiseen taisteluun kärjen sijoituksista.

- 1,70 hyvä kerroin, kun IA on tällä kaudella niin surkea joukkue!

Huomisen hyvä kohde, kerroinkin tuossa pelattava. Bookkerit eivät 2 enempää tarjoa, ne mitä äkkiseltään tip-existä katsoin.

Link to post
Share on other sites

Kohde 23

Breidablik - KR Reykjavik

1 - 2,05

Breidablik 5 viimeistä

X V V V V V

KR 5 viimeistä

V V H H V V

- Breidablik vahvassa nosteessa. Viimeisimmän ottelun tasapeli vieraskentällä.

- Cupissa kaatui sarjajohtaja Valur.

- KR hallinnut kaksikon keskenäisiä kohtaamisia.

Kotivoitto kokeilemisen arvoinen

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • 22:30 Sevilla - Atletico Madrid Sevilla on kotona kova, ja maaliodottoma ei mielestäni ole hirmu korkea, joten tasurinkin todennäköisyys nousee. Atleticon hyökkäys ei myöskään ole mikään aivan super. Sevilla +0,5 @2,03 @pinnacle
    • Jalkapallo la liga klo 22.30 Sevilla-Atletico Madrid Btts: yes 1.95 (Bet365)  Molempien maali kokeiluun illan otteluun. Kautta on pelattu 2 kierrosta, ja Sevillan molemmat pelit ovat olleet btts, ja Atletico voitti kotonaan 2-0, mutta vieraissa tuli heillekin toisessa ottelussa btts. Keskinäisiä jos katsotaan Sevillan ollessa kotijoukkueena, niin 7 kertaa on molemmat maalanneet 10 viimeisessä keskinäisessä Sevillassa. Näillä perusteilla 1.95 kerroin vaikuttaa jopa ylikertoimella ja sitä otetaan lapulle. 
    • Jalkapallo League One 14:30 Milton Keynes - Leicester Pelivalinta: Leicester eka puoliaika yli 0.5 maalia @ 2.05 Pinnacle Milton Keynes on joutunut antautumaan molemmissa tämän kauden peleissä ekalla puoliajalla. Leicester materiaalissa myös selvästi edellä ja on yksi sarjan suosikeista vaikka alkukausi on mennytkin mollivoittoisesti. VÄÄRIN 
    • Jalkapallo Championship 14:30 Derby - Swansea Pelivalinta: Swansea eka puoliaika yli 0.5 maalia @ 2.45 Pinnacle Derby aloittanut kauden heikosti ja viime pelissä Cardiff lato ekalla puoliajalla kaksi maalia Derbyn verkkoon. Tarjottu kerroin otetaan ilolla vastaan. OIKEIN 
    • Superettan / Jalkapallo Ruotsi Ljungskile SK - IFK Värnamo Yli 2.5 @ 1.69 Coolbet Alkaa 14:00 Ljungskilen(13.) edellinen Östers IF:ää(6.) vastaan pari viikkoa sitten pelattu kotiottelu päättyi maalein 2-3. Värnamo(15.) teki kahdessa edellisessä vierasmatsissaan vähintään kaksi maalia. Joukkueiden kahdessa edellisessä keskinäisessä kohtaamisessa tehtiin vähintään kolme maalia. Joukkueet kohtasivat toisensa viimeksi heinäkuun puolenvälin tienoilla Ljungskilen oltua tuolloin parempi maalein 2-3. 0-1
×
×
  • Create New...