Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Chrisin jääkiekkoblogi (+ulkomaiset futissarjat)


Recommended Posts

Getafe-Atletico Madrid x2, 1.40 Sportingbet ****

+ Atletico 2-1-0 tällä kaudella, viime pelissä kaatui vakuuttavasti Huelva maalein 4-0.

+ Getafe 0-2-1, joukkue pelaa paljon tasapelejä.

+ Atleticolla tapana voittaa heikommat, kotona se pystyy voittamaan La Ligan jokaisen joukkueen.

+ Materiaali selvästi vierailijoiden puolella.

+ Atletico voittanut kaksi viimeistään maalierolla 7:0, voittanut siis Huelvan ja UCL:ssä PSV:n.

- Kotietu ja Getafen tasuriherkkyys, Atletico ei niin vahva vieraskentällä.

+ Edelliset 4 Getafen kotikentällä 0-2-2, Getafella alla 1-1 tasapeli Espanyolin vieraana, sitä ennen tasapeli 0-0 Betistä vastaan kotona.

+ x2 varmistuksella todella varma kohde!

Leki-Sport 2, 1.70 @Sportingbet, Veikkaus ****

+ Materiaali, Leki aloittanut kauden viidellä tappiolla.

+ Sport saa puolustukseen takaisin Lauri Kinoksen.

- Mkko Rossi poissa, mukana A-junnujen Eero Peltonen.

- Leki ollut yllättävä vastus vaasalaisille, viime vuonna Sportille voitto ja tappio vieraissa. Kotona voitto 7-1 ja tappio 2-4.

+ Sportilla alla tappio Jokipolle, nälkää riittää. Toista tappiota ei saa tulla.

Jokipojat-Titaanit 1.25 @Veikkaus *****

+ Jokipo parempi materiaali, Joensuusta kenen tahansa joukkueen vaikea viedä pisteitä.

+ Jokipolla voitot D Teamista ja Sportista, Titaanit ottanut joka pelissä takkiin.

Link to post
Share on other sites
  • Vastaukset 47
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kalpa-SaiPa 1, 1.75 @Sportingbet ****

+ Kalpa ollut kotona hyvä, voitot Kärpistä ja Tapparasta.

+ SaiPa voittanut vieraissa viimeksi 5.1.08, silloin vastassa Ässät!

+ KalPalla hieman parempi materiaali, Sahlstedt pistepörssin 2. tehoilla 5+3, Sami Kapanen 11. 2+4. Viime vuosina ei KalPan miehiä pistepörssin kärkisijoilla ole näkynyt.

+ KalPan itseluottamus, TPS kaatui 19 tappiollisen keskinäisen pelin jälkeen, kotipelissä yleisö haluaa lisää voittoja.

+ Viime vuonna molemmat pelit KalPalle Niiralan montussa.

- SaiPalla alla komea voitto Ilveksestä, joten itseluottamus myös kunnossa sputnikeilla.

+ Joni Yli-Torkko loukkaantui tiistaina, poissa aika varmasti huomenna.

Link to post
Share on other sites

Päivittelen tähän aina tilastoja, viikko kerrallaan. Lisäksi aina silloin tälllöin päivitän koko blogin palautus%, kirjoitan alle koska viimeksi päivitetty.

1.Viikko:

Vihjatut: 9

Oikein: 4

Palautus: 68,3%

2.Viikko:

Vihjatut: 9

Oikein: 7

Palautus: 106,3%

3.Viikko:

Vihjatut: 13

Oikein: 9

Palautus: 122,7%

Koko seurannan palautus, 12.9 lähtien: 102,2%

Link to post
Share on other sites

Tälle päivälle muutama peli, Hokki suosittelen laittamaan pienellä.

Jukurit-Hokki 2, 2.80 @Veikkaus **

+ 3 voitolla aloittanut Hokki matkaa Mikkeliin, Jukureilla vasta yksi voitto kaudella. mm. Tappio D Teamille.

+ Materiaalit tasan.

Tuto-Sapko 1, 1.25 @Veikkaus ***

+ Kotietu, materiaali. Tuto voittaa, kerroin hieman heikko.

+ Sapko tällä kaudella 4 tappiota, ei yhtään voittoa.

Link to post
Share on other sites

Ässät-TPS 1, 2.10 Sportingbet ***

+ Ässät pelannut hienosti alkukauden, kotona kaatunut HIFK ja Ilves.

+ 8-0-6 viimeiset pelit Porissa, viime kierroksella Ässät kaatoi Pelicansin Lahdessa.

+ TPS oli täysin vastaantulija Lukkoa vastaan, joukkueella ei kunnon paikkoja ollut vaan lähes kaikki laukaukset siniviivalta, silmät kiinni sinnepäin tyylillä, -->rakennellut hyökkäykset uupui täysin.

- TPS mateiaaliltaan parempi, mutta kotietu joka on liigassa isossa roolissa kääntää peliä Ässille.

+ Tps voittanut kaksi peliä tällä kaudella, molemmat kotona, Hiskistä ja HPK:sta.

+ Tps viimeiset 20 vierasmatsia, 3 voittoa ja 17 tappiota!

+ Berg:in puuttuminen turkulaisten puolustuksessa tekee haittaa (epävarmaa vielä)

Newcastle-Blackburn 2, 2.65 Veikkaus ***

Harakat olleet tällä kaudella todellinen floppi, viimeksi joukkue otti kuokkaan West Hamilta 3-1, sitä ennen tappiot mm. Hullille ja Arsenalille. Liiga cupissa joukkue hävisi Spursille 1-2, eikä se tappio mennyt motivaation piikkiin, Newcastle on niin heikko että Burnin pitäisi tästä voitto ottaa. Kevin Keegan sai lähteä, joukkueen sisällä kuohuu. Keskittyminen ei muutaman päivän aikana tule takaisin, joukkueella muutenkin loukkaantumisia. Vaikka Rovers ei myöskään ole loistanut, viime pelissä kaatui alkukauden yllättäjäjengi Fulham. Blackburn pudotti viikolla Evertonin cupissa, voitto oli toinen jo tällä kaudella Everistä.

Veikkauksen kertoimet keskitasoa vrt. maailman bookkereihin, kertoimet liikkuu 2,40 ja 2,85 välillä.

Muut kohteet huomenna, perusteluihin ei aika riitä, näistä muodostellaan sitten tuplia.

Ilves-Pelicans 1, 2.00 Veikkaus ***

Josba-SSV 2, 1.30 Veikkaus ****

Kalpa-HPK 1, 2.10 Veikkaus **

Link to post
Share on other sites

Tänään kaikki vihjatut kohteet oikein, pelit olivat: Ilves + Ässät ja Pelicans + Blackburn + SSV. Palautus myös kohdillaan, 203% tältä illalta. 8-)8-) Toivottavasti joku uskalsi peesata, mennyt sen verran heikosti viime aikoina. ;)

Niin ja tämän viikon palautus 132%, joten nousussa ollaan koko ajan. Päivitän huomenna koko seurannan, riippuen siitä tuleeko huomenna mitään vihjeitä.

Link to post
Share on other sites

Viikko 4 alkaa, tavoite saada palautus jälleen samoihin lukuihin kuin viime viikolla. 8-)

Sunsdvall- IFK Göteborg 1, 3.40 Veikkaus **

+ Göteborgilla ei enää panostta, joukkue voitti viime viikolla Cupin joten eurocup-pelit varmistui.

+ Sundsvall taistelee putoamisesta, motivaatio selvästi kotijoukkueen puolella.

- Materiaali IFK:lla.

Brynäs-Modo 1, 2.15 Veikkaus ***

+ Brynäs aloittanut todella hyvin.

+ Brynäs ennakoitiin sarjan heikoimpiin mutta nyt sarjan kärjessä.

- Materiaali Modon eduksi.

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt

  • Uusimmat viestit

    • 22:30 Sevilla - Atletico Madrid Sevilla on kotona kova, ja maaliodottoma ei mielestäni ole hirmu korkea, joten tasurinkin todennäköisyys nousee. Atleticon hyökkäys ei myöskään ole mikään aivan super. Sevilla +0,5 @2,03 @pinnacle
    • Jalkapallo la liga klo 22.30 Sevilla-Atletico Madrid Btts: yes 1.95 (Bet365)  Molempien maali kokeiluun illan otteluun. Kautta on pelattu 2 kierrosta, ja Sevillan molemmat pelit ovat olleet btts, ja Atletico voitti kotonaan 2-0, mutta vieraissa tuli heillekin toisessa ottelussa btts. Keskinäisiä jos katsotaan Sevillan ollessa kotijoukkueena, niin 7 kertaa on molemmat maalanneet 10 viimeisessä keskinäisessä Sevillassa. Näillä perusteilla 1.95 kerroin vaikuttaa jopa ylikertoimella ja sitä otetaan lapulle. 
    • Jalkapallo League One 14:30 Milton Keynes - Leicester Pelivalinta: Leicester eka puoliaika yli 0.5 maalia @ 2.05 Pinnacle Milton Keynes on joutunut antautumaan molemmissa tämän kauden peleissä ekalla puoliajalla. Leicester materiaalissa myös selvästi edellä ja on yksi sarjan suosikeista vaikka alkukausi on mennytkin mollivoittoisesti. VÄÄRIN 
    • Jalkapallo Championship 14:30 Derby - Swansea Pelivalinta: Swansea eka puoliaika yli 0.5 maalia @ 2.45 Pinnacle Derby aloittanut kauden heikosti ja viime pelissä Cardiff lato ekalla puoliajalla kaksi maalia Derbyn verkkoon. Tarjottu kerroin otetaan ilolla vastaan. OIKEIN 
    • Superettan / Jalkapallo Ruotsi Ljungskile SK - IFK Värnamo Yli 2.5 @ 1.69 Coolbet Alkaa 14:00 Ljungskilen(13.) edellinen Östers IF:ää(6.) vastaan pari viikkoa sitten pelattu kotiottelu päättyi maalein 2-3. Värnamo(15.) teki kahdessa edellisessä vierasmatsissaan vähintään kaksi maalia. Joukkueiden kahdessa edellisessä keskinäisessä kohtaamisessa tehtiin vähintään kolme maalia. Joukkueet kohtasivat toisensa viimeksi heinäkuun puolenvälin tienoilla Ljungskilen oltua tuolloin parempi maalein 2-3. 0-1
×
×
  • Create New...