Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

20-01-2009


Recommended Posts

Tänään ennätystasaisen Sm-Liigan kierrosennakko

Hifk-Pelicans [canal+] Oma arvio: <2> Tulosarvio 2-5

-Hifk päässyt taas jaloilleen, kaksi peräkkäistä voittoa kovista joukueista.

-Pelicans pääsyt myös hitusen lennolle. Voitto lukosta näytti, ettei mikään pilipali joukkue ole.

-Hifk kotonaan ollut vaisu. Pelicans tarvii pisteitä.

-Joten? Pelicans vie.

HPK-Ilves Oma arvio: Tulosarvio 2-2,3

-Tiukka taistelu.

-Yllätystä hakiessa.

-Ilves jatkaa kurinalaista puolustusta ja pisteet lähtee tampereelle ehkä voittomaalikamppailun jälkeen. :roll:

-Viimeksi HPK vei 3-2 joten tänään tupsukorvien vuoro?

Kärpät-Lukko Oma arvio <1> Tulosarvio 3,4-2

-Tietysti nyt Kärpille voittoa haen. Olenhan Oululainen :)

-Maalivahtien peli.

-kummallakin joukkueella tappio alla joten nälkää löytyy.

-Oulun hornankattila vaikea paikka pelata joten pisteet Ouluun :)

-Lukon maalitehtailu on viime aikoina takkuilut. Viidessä ottelussa seitsemän maalia - tekee ottelujen voittamisen vaikeaksi. Laituri Lauri Tukosen polvivamma ei asiaa ainakaan yhtään auta,

-Kärppien sairastupa lyhenemässä illan Lukko peliin.Kärppien toipilaiden joukko on hyvää vauhtia lyhenemässä ja ellei uusia haavereita satu, joukkue pääsee parissa viikossa kamppailemaan pisteistä täydellä miehistöllä. Lähimpänä paluuta on Oskari Korpikari.

SaiPa-KalPa Oma Arvio <2> Tulosarvio 1,2-1,2,5,6

Taitavat maalivahdit pitävät joukkueitaan pystyssä

KalPa hävisi viime pelinsä TPS jatkoajan jälkeen (?) joten halu voittojen tielle on suuri.

SaiPa sen sijaan hävisi Hifkille vieraissa tekemättä maaliakaan. ja haluaa toki nousta Tapparan ohi lähemmäs viivaa

Kahden kotiottelun viikko alkaa Kuopion KalPan kohtaamisella. Joukkueiden kolme aiempaa kohtaamista ovat kaikki päättyneet maalin erolla.

Saipa voi repsahtaa lopussa ja ottelu voi silloin päättyä rumasti Kuopiolaisille

TPS-JYP Oma arvio <1x> Tulosarvio 3,4-2,3

TPS jatkaa kovien joukkueiden kiusaamista maalivahtinsa Salakin johdolla

JYP lähtee allaan hieno voitto Lukosta. joten takki auki(?)(?)

Ei tästä sen enempää. vaikea peli.

Tappara-Blues Oma arvio <2> Tulosarvio 2-4,5

-Blues voittaa tämän ottelun koska, Tapparan maalivahtipeli on mitä on.

-Tappara on kokenut kaksi tappiota liigan häntäpään joukkueille joten ei tämäkään peli tule helppo olemaan.

-Blues vei pisteet Jypistä ja ja pelicanseista joten voittoa voi odottaa tästäkin kamppailusta.

Ei tästä sen enempää kku vaikia peli näyttää tämäkin olevan.. nyt syömään ja siivoomaan -.-

Ps. Toivottavasti jokin näistä osuu.. elkää pelatko isolla rahalla SM-Liigaa.. aika lottoa on näyttänyt olevan :D:lol::mrgreen:

Joo kärppien peli lätsähti ku pannukakku toisen erän tappeuiden jälkeen. :? muteni heikosti meni :oops:

Link to post
Share on other sites

TPS-JYP Oma arvio <1x> Tulosarvio 3,4-2,3

TPS jatkaa kovien joukkueiden kiusaamista maalivahtinsa Salakin johdolla

JYP lähtee allaan hieno voitto Lukosta. joten takki auki(?)(?)

Ei tästä sen enempää. vaikea peli.

:mrgreen:

Ei nyt JYP millään perusteella ole takki auki lähdässö yhteenkään peliiin joulutauon esitysten jälkeen! Tämä oli ensimmäinen suora voitto joulun jälkeen ja pisteitä on saatava jotta Blues ja Kalpa pysyvät takana...

Link to post
Share on other sites

11 tappara-blues 2 1,95 bluessilla hyvä kokoonpano miten vaikuttaa tieto ojasen loppurunkosarjan osalta loukkaantuminen... maalivahdit eivät ole tapparalla häävit 2 painetaan

16 tps+1jyp 2 2,50 maistuva jos salak ei saa torjuttua 40 vetoa niin aika lähelle jypin monen maalin voitto jyppi tehnyt oliko muistaakseeni 8 kertaa yli 4 maalia kauden aikana tps kerran... jyp vyöryttää painetta ja salak on voimaton..

maistuva tupla kerroin 4,87

Link to post
Share on other sites

Morjens,

Itellä jää Sm-liiga kierros nyt kokonaan väliin, on ollut sellaista lottoa se viimeaikoina :lol:

Tähän viestiin editoin illan aikana pari änäri tipsiä :mrgreen:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nordicbet

San Jose - Vancouver 1 1.75****

San Jose - Vancouver+1.5 1 2.30****

-Ensiksi tämä selvästi parempi kohde :)

-San Jose on hurja kotijoukkue, se on hävinnyt vain yhden kotiottelun tällä kaudella. Viimeksi se peittosi Vancouveria selvästi kovemman joukkueen Detroitin 6-5.

-Vancouver on hävinnyt jo viisi ottelua peräkkäin, joista 4 ainakin kahdella maalilla(kaikki kotiotteluita)

-Kauden aikaisemmat kohtaamiset:

11.01.09 NHL Vancouver vs. San Jose 2:4

24.12.08 NHL San Jose vs. Vancouver 5:0

-Sharks vienee ottelun selvästi :P

Pittsburgh - Carolina 1 2.00***

Pittsburgh - Carolina+1.5 2.80***

-Penguins on saanut pelinsä kulkemaan, esim viimeksi se voitti Rangersin puhtaasti 3-0.

-Carolina katkaisi viime yönä viiden ottelun mittaisen tappioputkensa voittamaalla Toronton 0-2.

-Crosbyn palaaminen on nostanut kotikoukkueen taistelutahtoa varmasti.

-Kauden aikaisemmat kohtaamiset:

05.12.08 NHL Carolina vs. Pittsburgh 2:5

24.10.08 NHL Pittsburgh vs. Carolina 4:1

-Tämä on paljon riskialttiimpi kohde kuin ylempi, siis panostakin tähän vähemmän :lol:

Ps. Jokainen saa itse päätellä onko tämä lottoa, vai ei.

Link to post
Share on other sites

Vähän tulee viime tingassa, mutta muistanpas tässä muutama viikko takaperin, kun täälläkin vihjattiin urakalla SaiPa-KalPa otteluun kakkosta. Kerroin taisi olla 2,35. Tänään Veikkaus tarjoaa samaiseen peliin 2,40. Hirvittävästi ei asetelmat ole tuosta muuttuneet, joten samalla yrityksellä mennään kuin silloin. Tosin tässä on se riski, että antaako "sama" kohde kahta kertaa rahaa.

Link to post
Share on other sites
Morjens,

Itellä jää Sm-liiga kierros nyt kokonaan väliin, on ollut sellaista lottoa se viimeaikoina :lol:

Tähän viestiin editoin illan aikana pari änäri tipsiä :mrgreen:

Ja tuoko ei sitten ole lottoa?

Viimeaikojen perusteella on löytynyt pelejä tietyillä joukkuella, jotka pystytty vihjaamaan "kunnolla", ettei vain ole lonkalta heitetty. Yhtään vaikeammin voinut tätäkään sanoa. :lol:

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Jalkapallo Englanti League one Klo 21.45   Oxford utd  - Reading   Valinta:  Oxford Utd Kerroin:   2,75 ( Veikkaus)   Oxford aloittanut hyvin kotonaan kauden, kun kuuteen peliin kolme voittoa ja tasapeliä.  Reading ollut myös hyvä, mutta lähdetään koittamaan vahvaa kotijoukkuetta.  Tilastollisesti Oxford ei oo keskinäisiä pystynyt voittamaan viime vuosina, niin nyt jos koskaan olisi hyvä aika.  Rohkea kotivoitto hakuun.    Kunhan Oxford voittaa, niin tämä kohde osuu. 
    • Jalkapallo Konferenssiliiga Klo 19.45   KuPS  -  Kaa Gent    Valinta:  X ( Tasapeli) Kerroin:  4.05 ( Veikkaus)   KuPS ollut vaikeaa viime aikoina sekä Veikkausliigan mestaruus karkasi omista  käsistä aika kauas, jolloin tänään voi vain laittaa kaiken likoon.   Enää ei ole mikään lämmin, joten toivottavasti Gent myös on kohmeessa, niinkuin viime aikoina on ollutkin.  Vieraissa Gent on ollut vaikeuksissa ja tänään on se sauma saada pisteitä näistä otteluista.  Suomalaisyleisön siivittämänä kotijoukkue kairaa pistetilin auki.  KuPS voi jopa voittaakin, mutta viime aikoina voittamisen kulttuuri on tipotiessään, joten otetaan rohkea tasapeli testiin.    1-1 tai 2-2 voisi olla aika hyvät tulosvetoon.    Kunhan ottelu päättyy tasan, niin tämä kohde menee oikein. 
    • Jalkapallo Mestareiden liiga Klo 22.00   Dortmund  -  Betis   Valinta:  X ( Tasapeli) Kerroin:  4.25 ( Paf)   Kaksi suht hyvää joukkuetta kohtaa toisensa sekä molemmilla on voittoja sekä tasureita alla.  Kierroksen yksi tasaisempia otteluita, jolloin tasapeli ei ole mikään mahdottomuus. Betis mestareiden liigassa kolme voittoa, mutta saksa on vaikea paikka pelata, jolloin tuo putki katkennee tänään, mutta pisteputki jatkuu.  Kunhan Ottelu päättyy tasan, niin tämä kohde osuu. 
    • Koripallo Euroliiga klo 21:15 Panathinaikos - Barcelona Pelivalinta: Barcelona ML Kerroin: 4,30 Novibet Panathinaikos on aloittanut Euroliigan hyvin ja onkin 9 kierroksen jälkeen sarjataulukon kärjessä. Panathinaikos on kotona erityisen hyvä joukkue, tältä kaudelta kotitilasto 6-1, joten helppo peli ei tule vierasjoukkueelle. Barcelona on aloittanut Euroliigan myös ihan hyvin ja joukkueen materiaali riittää taisteluun kärkipään joukkueita vastaan. Vierasotteluissa Barcelona ei aina ole ollut terävimmillään, mutta yllätysvalmis joukkue kuitenkin on.  Näin suuri suosikki Panathinaikos ei mielestäni ole mitä kertoimet antaa ymmärtää.
    • Koripallo Euroliiga klo 22:00 Real Madrid - Crvena Zvezda Pelivalinta: Crvena Zvezda ML Kerroin: 3,05 Novibet Crvena Zvezda on aloittanut Euroliigan vahvasti. Otteet olleet kokonaisuutena hyviä ja selviä voittoja on tullut useampia. Real aloittanut kauden myös hyvin, loukkaantumisia on ainakin Panathinaikosta vastaan, tarkemmat poissaolotiedot tätä ottelua varten selviävät vasta lähempänä. Joka tapauksessa mielestäni Crvenalle tarjottu 3,05 kerroin on liian korkea.
×
×
  • Create New...