Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

17.4 Perjantai


Recommended Posts

78. Boulogne - Troyes 2 4.70 ( 42% - 31% - 27% )

OA: 1.27

Tässä Veikkaus on sanalla sanoen tehnyt pummin. Mainittakoon ensin että kerroin on maailman ylivoimaisesti korkein ( Expekt 3.80 , Bwin 4.00 , Sportingbet 3.75 , Stan James 3.20... ) Troyes on alavireessä viimeisten otteluidensa perusteella, eikä vieraissakaan ole oikein kulkenut.. Boulogne on lennossa ja herännyt kaikkien ( tai ainakin minun ) suureksi ihmeeksi vielä taistelemaan noususta korkeimmalle sarjatasolle.. Tätä voitaisiin pitää Ranskan jalkapallohistorian 2000 luvun suurimpana ihmeenä mikäli varmaksi putoajaksi tuomittu Boulogne sen tekee... Troyes sen sijaan on alisuorittanut ja pahasti. Itseasiassa joukkueiden kuuluisi olla toisinpäin sarjataulukossa, mutta jalkapallo on jälleen osoittanut arviovaikeuttaan.. Troyesin kautta ovat varjostaneet lähes kaikki mahdollinen ja peli on varsin kehnossa kunnossa.

Uskon joukkueen silti heräävän ja taistelevan pisteistä pudotusta vastaan. Boulognen ylisuoriutumisesta voisi kirjoittaa melkein kirjan, ja tämä on todella mones kerta kun päästään iskemään sitä vastaan huippuedulla... Läheskään aina ei voi sanoa että olisi kannattanut, mutta tämä tarjous on melkoisen #huuhaa# ja putoaa suurella todennäköisyydellä.

Älä unohda MM kisoja! http://www.veikkausvihjeet.net/

Link to post
Share on other sites

Dundalk-Cork City moneyline 2, 1.70 Betway ***

(Dundalk- Cork 2, 2.44 Betliner **½)

- Irlannin liigaa. Dundalk on sarjanousija, joka on aloittanut kauden 2:lla voitolla, tasurilla ja 4:llä tappiolla. Ainoat voitot tulleet Sligosta ja Droghedasta, jotka ovat selvästi heikompia kuin Cork C. Kotonaan Dundalkin pitäisi pystyä voittoihin mikäli meinaa sarjapaikasta pitää kiinni, kolmen ottelun kotisaldo 1-0-2.

Cork C on materiaaliltaan parempi ja kuuluu ylempään keskikastiin, viime kaudella se oli sijalla 5.

Cork:n tämän kauden saldo on 3-2-2, vieraissa 1-2-1.

Dundalk kärsii tällä hetkellä loukkaantumisista enemmän kuin Cork, poissa jopa puolentusinaa (avain)pelaajaa...(?) Cork sensijaan saanee peliin takaisin latvialaisen pakin Robert Mezeckisin.Stephen O’Donnell ja Neal Horgan ovat kuitenkin varmuudella sivussa.Tällä kaudella jo kolme kihausta iskenyt Guntars Silagilis tulee varmasti aiheuttamaan vaaraa Dundalkin puolustukselle.

Mikäli mahdollista niin ml:nä kannattaa pelata. Veikkaus tarjoaa 2.15, joten mahd.ristivarmistus paikalllaan.... :roll:

- edit- Corkin kertoimet hienoisessa laskussa..

Link to post
Share on other sites

NHL:stä kannattaa kokeilla Capitals-Rangers merkkiä 1 , viimeksi washington kaatui huonoon maalivahti peliin mutta tänään uskon että voittaa, sillä toisen kotipelin häviämällä joutuu puristamaan mailaa aivan liikaa, tosin näissä nhl:n tärkeimmissä peleissä kasvaa tasapelin mahdollisuus arvoon arvaamattomaan:)

Link to post
Share on other sites

Rivermanin muutama muu hajahuomio :

Wolfsburg 1 kovakuntoinen kotijengi tuskaan antaa yllättää kotonaan.

Trömso 1 ,tippel-liigan pohjoisen joukkue, tunnettu vahvana kotijenginä antaa tuskin mitään mahdollisuuksia surkean kauden aloittaneelle Lilleströmille.Ps.NHL:ssä panosten ja pelien kasvaessa nousee mahdolliset tasapelit peli kelvollisiksi merkeiksi.Riverman

Link to post
Share on other sites

Pukkas aamulla taas tekemisen puutetta :|

Laskeskelin vihjauksia huhtikuun ajalta. Mukaan otin vain kohteet, jotka oli edes muutamalla sanalla perusteltu ja kertoimet ja muut tiedot asiallisesti esillä. Pari osunutta kohdetta ei päätynyt laskuihin, kun kerroin puuttui. Palautus on laskettu tietenkin tasapanoksin. Järjestys tulee osuneiden vihjeiden perusteella.

Habsforever : 10/15 134,1%

Chris : 5/15 61,3%

Freeze : 5/20 65,2%

Voittaja69 : 4/5 194,0%

soccer24.nu : 3/3 321,7%

Manu4ever : 3/7 130,0%

Munko : 3/8 - 63,7%

miishaa : 2/5 75,0%

Bet Leader : 2/14 32,5%

x-seb 1/1 156,0%

Zaimon 1/2 90,0%

Suurimman kertoimen on saanut kiinni Manu4ever, joka vihjasi Brommapojkarnaa kertoimella 5,25!

Link to post
Share on other sites

Ehkäpä väärä topic Munko? No itse yritän tästä lähtien olla vähän aktiivisempi vihjeiden kirjoittamisen suhteen.

Myös nuo rivermanin "vihjeet" vähän epämääräisiä.

17.04 21:00 Ascoli - Frosinone 1 1,90 Nordicbet 2-1

- Ascoli päässyt loistavaan kevät vireeseen ja viimeisimmät 10:n kotiottelun saldo 8-2-0. Maaliero näissä 14-4.

- Ascolin nousuhaaveet takaisin Serie A:han näyttivät kariutuvan tosi huonoon alkukauteen, mutta jos sama lento jatkuu on heillä mahdollisuus nousta vielä tappelemaan noususta. Eroa viivaan 9 pst. Joten kotona ei ole vara menettää pisteitä.

- Frosinone kuuluu sarjan alempaan keskikastiin ja eroa putoamisviivaan 6 pst. Pisteitä hekin tarvitsevat, mutta tänään vastus on liian kova. Frosinone vieraissa tällä kaudella 2-7-8 20 31 -8

Link to post
Share on other sites

Olen pitkien analyysieni jälkeen totaalisen eri mieltä BetLeaderin kanssa 78. Boulogne - Troyes pelistä , uskon vahvaan ykköseen sillä niin kovin harvoin ranskan kakkosessa vierasjoukkue juhlii , mutta toistaalta häviää se ManUkin joskus ehkäpä jo sunnuntaina :)

Riverman

Link to post
Share on other sites

Pittsburgh vs Philadelphia under/over 5.5 goals 1 2.10 Matchbook

-Ensimmäinen ottelu joukkueiden välillä päättyi 4-1 Penguinsille, Philly otti turhia jäähyjä ottelussa ja joukkue on varmasti saanut kunnolla kurinpalautusta.

-Runkosarjassa Penguinsin kotiotteluista 53.7% päättin underiin. Flyersin vierasotteluista alle 5.5 maalia oli peräti 60%. Peli varmasti tarkkenee enneatään panosten kasvaessa.

-Nyt jos ja kun Philly pysyy poissa boxista niin ei kotijoukkueelle hirvesti niitä maalintekopaikkoja tule.

-Ihmettelen korkeita kertoimia underissa :roll:

-Älköö missään nimessä peesatko, on sellainen vaihde tipseissä menossa, et ei mitään järkeä :|

Link to post
Share on other sites

Moro!

Olen uusi forumilla.. kertokaapa mikäli väärä topic! Hyvä vihje Zaimon tuo Serie B:n Ascoli :idea: (kumarrukset sinne suuntaan), Unibet tarjosi 1.95 kotikertoimen, jonka avulla napsahti kiinni kolmen kohteen lappu (kk: 33,58): reilut 300 euroa pienellä panostuksella. Muut kohteet NHL:n itäisen konferenssin kaksi tasuria, joista Pensselit pieksi Kärpäset lopulta jatkoajalla, kuten myös Hurrikaanit napaten Pirulaisten päänahan. Playoff-tunnelman lisäksi sai jännittää lappua loppuun asti..

Freeze edit: Tänne osioon pelkästään perustellut vihjeet. Tees oma seuranta vedonlyönti seuranta osioon :)

Link to post
Share on other sites

joo eilen oli tuottoisa päivä , ascoli oli hyvä tipsi samoin Corks irlannista , lisäsin siihen vielä Schalken ja Carolina pelin tasurin , tänään haistelen Trömsö,Wolfsburgh kotivoittoja , varauksella Munchen ja Washington , Calgary pelin laitan ristiksi :) RiverMan

Freeze edit: Paas Riverman tälläiset viestiti tonne Otteluennakot, Live-seuranta ja jälkipyykit osioon ;)

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Jalkapallo Englanti League one Klo 21.45   Oxford utd  - Reading   Valinta:  Oxford Utd Kerroin:   2,75 ( Veikkaus)   Oxford aloittanut hyvin kotonaan kauden, kun kuuteen peliin kolme voittoa ja tasapeliä.  Reading ollut myös hyvä, mutta lähdetään koittamaan vahvaa kotijoukkuetta.  Tilastollisesti Oxford ei oo keskinäisiä pystynyt voittamaan viime vuosina, niin nyt jos koskaan olisi hyvä aika.  Rohkea kotivoitto hakuun.    Kunhan Oxford voittaa, niin tämä kohde osuu. 
    • Jalkapallo Konferenssiliiga Klo 19.45   KuPS  -  Kaa Gent    Valinta:  X ( Tasapeli) Kerroin:  4.05 ( Veikkaus)   KuPS ollut vaikeaa viime aikoina sekä Veikkausliigan mestaruus karkasi omista  käsistä aika kauas, jolloin tänään voi vain laittaa kaiken likoon.   Enää ei ole mikään lämmin, joten toivottavasti Gent myös on kohmeessa, niinkuin viime aikoina on ollutkin.  Vieraissa Gent on ollut vaikeuksissa ja tänään on se sauma saada pisteitä näistä otteluista.  Suomalaisyleisön siivittämänä kotijoukkue kairaa pistetilin auki.  KuPS voi jopa voittaakin, mutta viime aikoina voittamisen kulttuuri on tipotiessään, joten otetaan rohkea tasapeli testiin.    1-1 tai 2-2 voisi olla aika hyvät tulosvetoon.    Kunhan ottelu päättyy tasan, niin tämä kohde menee oikein. 
    • Jalkapallo Mestareiden liiga Klo 22.00   Dortmund  -  Betis   Valinta:  X ( Tasapeli) Kerroin:  4.25 ( Paf)   Kaksi suht hyvää joukkuetta kohtaa toisensa sekä molemmilla on voittoja sekä tasureita alla.  Kierroksen yksi tasaisempia otteluita, jolloin tasapeli ei ole mikään mahdottomuus. Betis mestareiden liigassa kolme voittoa, mutta saksa on vaikea paikka pelata, jolloin tuo putki katkennee tänään, mutta pisteputki jatkuu.  Kunhan Ottelu päättyy tasan, niin tämä kohde osuu. 
    • Koripallo Euroliiga klo 21:15 Panathinaikos - Barcelona Pelivalinta: Barcelona ML Kerroin: 4,30 Novibet Panathinaikos on aloittanut Euroliigan hyvin ja onkin 9 kierroksen jälkeen sarjataulukon kärjessä. Panathinaikos on kotona erityisen hyvä joukkue, tältä kaudelta kotitilasto 6-1, joten helppo peli ei tule vierasjoukkueelle. Barcelona on aloittanut Euroliigan myös ihan hyvin ja joukkueen materiaali riittää taisteluun kärkipään joukkueita vastaan. Vierasotteluissa Barcelona ei aina ole ollut terävimmillään, mutta yllätysvalmis joukkue kuitenkin on.  Näin suuri suosikki Panathinaikos ei mielestäni ole mitä kertoimet antaa ymmärtää.
    • Koripallo Euroliiga klo 22:00 Real Madrid - Crvena Zvezda Pelivalinta: Crvena Zvezda ML Kerroin: 3,05 Novibet Crvena Zvezda on aloittanut Euroliigan vahvasti. Otteet olleet kokonaisuutena hyviä ja selviä voittoja on tullut useampia. Real aloittanut kauden myös hyvin, loukkaantumisia on ainakin Panathinaikosta vastaan, tarkemmat poissaolotiedot tätä ottelua varten selviävät vasta lähempänä. Joka tapauksessa mielestäni Crvenalle tarjottu 3,05 kerroin on liian korkea.
×
×
  • Create New...