Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

FC Honka - TPS 2 4,15 veikkaus

- tps sarjassa kolmas ja pelannut hyvin varsinkin viime aikoina ---> 7 viiime pelistä 6 voittoa ja 1 tasapeli.

- fc honka tepsistä jäljessä vain 2 pistettä ja espoolaiset ovat pelanneet myös hyvin mutta ei aivan yhtä putkeen kuin tepsi ------> viimisistä 7 pelistä 4 voittoa 1 tasapeli 2 häviötä.

- joukkueiden edelliset kohtaamiset ovat aina olleet tasaisia ja tästäkin on tulossa sellainen, mutta uskon että jos tepsin hyvä vire jatkuu niin honka on kaadettavissa.

-loukkaantumiset: tps: ei ole. honka: Weckström, Patelainen.

- melko heikot perustelut, mutta 4,15 kerrointa on PAKKO kokeilla koska en löydä mitään syytä miksi tepsi ei voisi tätä peliä voittaa... tosin x2 olisi varmempi vaihtoehto mutta tällä kertaa haetaan pelkkää voittoa huimalla 4,15 kertoimella!

Link to post
Share on other sites

Nordicilta, muualta varmaan parempia kertoimia.

FC Honka - TPS (Both teams to score) Yes 1.70 ***

- Molemmat onnistuneet tällä kaudella hyvällä prosentilla maalinteossa, Honka 26 ja TPS 21 kertaa.

- Luvassa tasainen peli, jossa varmasti myös maaleja nähdään.

- TPS:n peli piristynyt kummasti ja he kyllä maalin ainakin tekevät.

- Ei Honka kotiyleisön ja tv-kameroiden edessä nollille kehtaa jäädä ;)

- 1,2 - 1,2

Link to post
Share on other sites

Manu4ever vihjasi suoraa voittoa, hyvä pelivalinta sekin, mutta tässä useammin osuva kohde

FC Honka - TPS (+1) 2 --> 1,85

- manu4everillä on loistavat perustelut kohteeseen.

- kun kaksi melkoo hyvää ja hyvässä iskussa olevaa joukkuetta kohtaa, on pelit yleensä tiukkoja, jossa tasapelin vaara on suurempi.

- Tämä kohde pitää sisällää tasapelin, joten se vaara on poissa.

- Honka on kuitenkin ollut melko hyvä kotona, ei tappioita vielä, mutta tänään voi ensimmäinen tulla, koska TPS ei ole mikään huono vierailija.

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Jalkapallo la liga klo 22.30 Sevilla-Atletico Madrid Btts: yes 1.95 (Bet365)  Molempien maali kokeiluun illan otteluun. Kautta on pelattu 2 kierrosta, ja Sevillan molemmat pelit ovat olleet btts, ja Atletico voitti kotonaan 2-0, mutta vieraissa tuli heillekin toisessa ottelussa btts. Keskinäisiä jos katsotaan Sevillan ollessa kotijoukkueena, niin 7 kertaa on molemmat maalanneet 10 viimeisessä keskinäisessä Sevillassa. Näillä perusteilla 1.95 kerroin vaikuttaa jopa ylikertoimella ja sitä otetaan lapulle. 
    • Jalkapallo League One 14:30 Milton Keynes - Leicester Pelivalinta: Leicester eka puoliaika yli 0.5 maalia @ 2.05 Pinnacle Milton Keynes on joutunut antautumaan molemmissa tämän kauden peleissä ekalla puoliajalla. Leicester materiaalissa myös selvästi edellä ja on yksi sarjan suosikeista vaikka alkukausi on mennytkin mollivoittoisesti. VÄÄRIN 
    • Jalkapallo Championship 14:30 Derby - Swansea Pelivalinta: Swansea eka puoliaika yli 0.5 maalia @ 2.45 Pinnacle Derby aloittanut kauden heikosti ja viime pelissä Cardiff lato ekalla puoliajalla kaksi maalia Derbyn verkkoon. Tarjottu kerroin otetaan ilolla vastaan. OIKEIN 
    • Superettan / Jalkapallo Ruotsi Ljungskile SK - IFK Värnamo Yli 2.5 @ 1.69 Coolbet Alkaa 14:00 Ljungskilen(13.) edellinen Östers IF:ää(6.) vastaan pari viikkoa sitten pelattu kotiottelu päättyi maalein 2-3. Värnamo(15.) teki kahdessa edellisessä vierasmatsissaan vähintään kaksi maalia. Joukkueiden kahdessa edellisessä keskinäisessä kohtaamisessa tehtiin vähintään kolme maalia. Joukkueet kohtasivat toisensa viimeksi heinäkuun puolenvälin tienoilla Ljungskilen oltua tuolloin parempi maalein 2-3. 0-1
    • Jalkapallo Englanti klo 14.30 Liverpool-nottingham Florian Wirtz shots on target yli 0.5. 2.1 (bet365 super boost)  Super boost tarjouksena Wirtzin laukaus maalia kohti antaa 2.10. Ilman super boostia normi kerroin 1.61, joten eiköhän tässä OA ole plussan puolella ja 2.1 kertoimella kohde lapulle. 
×
×
  • Create New...