Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

tiistai 29.12 mm.SM-liigaa


Recommended Posts

Ässät+1-HPK X 6,70 (veikkaus)

Ässillä mennyt kausi huonosti,samoin HPK:lla.Mutta joko HPK:n voittoputki alkaa?Bluesin ja HIFK:n on HPK voittanut kotona,mutta saa nähdä miten vieraissa menee.Ässät puolestaan on hyvä kotijoukkue.Kuudesta viime pelistä kotona on Ässät hävinnyt vain kaksi,nekin tappiot tulivat Jokerille ja Kärpille,eli ei huonoille hävinnyt.HPK:lla on materiaalietu,mutta tätä asiaa kaventaa Ässien kotietu.Veskareista on Lassila parempi.Elikkä ottelun lähtökohdista päätellen tulee tasainen ottelu,ja HPK jos voiton hakee ei kovin monella maalilla,joten yhdenmaalin voitto 6,70 kertoimella kelpaa hyvin.Ässien kotihallissa HPK ei ole pystynyt voittamaan,joten HPK:n olisi aika voittaa

Ässät vs. HPK 2:1 17.11.09

Ässät vs. HPK 5:4 13.12.08

Ässät vs. HPK 4:0 01.12.07

Ässät vs. HPK 4:3 30.12.06

Ässät vs. HPK 7:3 26.09.06

Ässät vs. HPK 4:4 18.04.06

5:4 (ja)

Ässät vs. HPK 5:3 09.02.06

Link to post
Share on other sites

Tänään on sm-liigassa kyllä melkoisen tiukka ja uskoisin jopa yllätyksellinen kierros. Voittajia on vaikea hakea, mutta pistetään pari maaliveikkausta kehiin. yksi yllätyslappu kyllä lähtee kokeiluun, mutta vihjeiksi asti niistä peleistä ei ole. :)

Lukko - Kalpa alle 5,5 maalia (1,53@unibet) tulos 2-2 ja.

- Molemmilla joukkueilla joulutauon jälkeiset pelit sujuivat aika nihkeästi (lukon pelin seurasin hallilta)

- Joukkueiden aimmeat kohtaamiset menneet Lukolle lukemin 1-0 ja 6-0. Huomion arvoista on, ettei Kalpa ole tehnyt Lukon verkkoon ainuttakaan osumaa.

- Odotettavissa on tasainen ja vähämaalinen kamppailu, varsinkin kun Lukolta puuttuu ykköstykki Mclean ja molempien maalinsuulta löytyy vähintäänkin hyvin pelanneet maalivahdit.

- Lukolle maaleja 1,2,3, Kalpalle 0,1,2

Jyp - Hifk alle 5,5maalia (1,72@unibet) tulos 4-3

- Molemmat olleet alkukaudesta runsasmaalisia joukkueita, mutta viime peleissä on ollut havaittavissa pienoisia vaikeuksia maalinteon suhteen

- Asiaa ei myöskään helpota se että Hifk:lta puuttuu nuorten mm-kisojen takia Mikael Granlund ja Jypiltä puolestaan Sami Vatanen. Molemmilla on nuoresta iästä huolimatta iso rooli omassa joukkueessa.

- Uskoisin että tästä tulee todella tiukka ja vähämaalinen kamppailu, samoista kärkisijoista kun taistelevat. Tuolla kertoimella lähtee lapulle.

Valioliiga

Aston Villa+1 - Liverpool 1 (1,56@unibet) tulos 0-1 93.min kohdalla :dash::dash::dash:

- Aston Villa pelannut todella pirteästi viime peleissä ja 5 pelistä saldona 4 voittoa ja yksi häviö (Arsenalille vieraissa)

- Aston Villan jalkoihin jäi myös Manu kotikentällään joten sekin kertoo jo joukkueen nykykunnosta jotain

- Liverpoolia pidän tällä hetkellä pienoisena kriisijoukkueena ja peliesitykset ovat olleet kaikkea muuta kuin päätä huimaavia, se jokin punainen lanka puuttuu poolin pelistä täysin

- Liverpoolin 5 viimeistä peliä menneet melko vaisusti 2 voittoa (molemmat voitot häntäpään joukkueista: Wigan ja Wolverhampton), 1 tasuri ja 2 tappiota.

- Maalinteko on Liverpoolin yksi pahimmista ongelmista ja omissakin soinut kohtalaisen paljon, vieraissa voittoja on vain 3

- Ainoa vaaran paikka Aston Villalla tässä pelissä on se, jos alkavat lepsuilemaan. Muuten voitonkin pitäisi olla melko lähellä ja 2,90 kertoimella kannattaa sitäkin kokeilla. +1 yritän varmistella rahojen kotiutusta. :)

- Aston Villa vei kauden ensimmäisen kohtaamisen nimiinsä lukemin 3-1.

Link to post
Share on other sites

Pari ok hedaria Bet24:lta

Southwind Vennae - Simb Chester 2 2.10

-Viime startissaan hevoset juoksivat samassa lähdössä. Molemmat saivat myöhään tilaa ja tulivat lopun lujaa. Simb Chester oli 2 ja Southwind Vennae 4.

-Southwindin voittoprosentti on todella heikko, 58 starttia ja vain 3 voittoa. Hevonen ei ole voitokas.

-Simb Chester on luokaltaan selvästi kovempi hevonen. Viime aikoina sillä on haettu tarkkoja juoksuja ja täysosumat ovat jääneet huonon tuurin takia saamatta. Tässä on tarjolla taas tarkka juoksu, jonka jälkeen Chesterin pitäisi kiriä SV:n ohi.

Arctic Lady - Linda's Blend 2 2.00

-Molemmat lähtevät ravatessaan lujaa. Laukkariski on alussa varsinkin molemmilla. Viimeksi Linda`s Blend pilasi juoksunsa juuri alkulaukkaan.

-Alkukiihdytys ratkaisee todella paljon tässä parissa. Molemmat pyrkivät keulaan ja myöhemmin suursuosikin kantaan.

-Artic Lady ei ole keulastakaan mennyt hyvin viimeaikoina. Sille saattaisi jopa kelvata Linda`s Blendin selkä suosioilla.

-Em. on epätodennäköistä, mutta Linda`s Blend on mielestäni nopeampi lähtiä ja saanee siinä ratkaisevan edun.

Link to post
Share on other sites

Nuorten lätkällä jatketaan....

Ruotsi-Venäjä 1, 1.75 Expekt

- Ruotsin kertoimet laskeneet todella alas...

- Eilen Venäjä voitti Suomen 2-0, vaikka Suomi peliä hallitsikin. Ruotsilla on todella kova ryhmä ja kisojen suurimpia ennakkosuosikkeja.

- Venäjän maalivahti ( eilen 46 torjuntaa ) voi pitää tässä numerot siedettävinä, mutta varmasti Ruotsi 3-4 kertaa hänet ohittaa. Ruotsi on voittanut Tsekin 10-1 sekä Itävallan nihkeästi 6-3, nyt vastus kovenee ja uskon sinikeltaisten syttyvän ja ottavan parin maalin voiton.

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Jalkapallo Englanti League one Klo 21.45   Oxford utd  - Reading   Valinta:  Oxford Utd Kerroin:   2,75 ( Veikkaus)   Oxford aloittanut hyvin kotonaan kauden, kun kuuteen peliin kolme voittoa ja tasapeliä.  Reading ollut myös hyvä, mutta lähdetään koittamaan vahvaa kotijoukkuetta.  Tilastollisesti Oxford ei oo keskinäisiä pystynyt voittamaan viime vuosina, niin nyt jos koskaan olisi hyvä aika.  Rohkea kotivoitto hakuun.    Kunhan Oxford voittaa, niin tämä kohde osuu. 
    • Jalkapallo Konferenssiliiga Klo 19.45   KuPS  -  Kaa Gent    Valinta:  X ( Tasapeli) Kerroin:  4.05 ( Veikkaus)   KuPS ollut vaikeaa viime aikoina sekä Veikkausliigan mestaruus karkasi omista  käsistä aika kauas, jolloin tänään voi vain laittaa kaiken likoon.   Enää ei ole mikään lämmin, joten toivottavasti Gent myös on kohmeessa, niinkuin viime aikoina on ollutkin.  Vieraissa Gent on ollut vaikeuksissa ja tänään on se sauma saada pisteitä näistä otteluista.  Suomalaisyleisön siivittämänä kotijoukkue kairaa pistetilin auki.  KuPS voi jopa voittaakin, mutta viime aikoina voittamisen kulttuuri on tipotiessään, joten otetaan rohkea tasapeli testiin.    1-1 tai 2-2 voisi olla aika hyvät tulosvetoon.    Kunhan ottelu päättyy tasan, niin tämä kohde menee oikein. 
    • Jalkapallo Mestareiden liiga Klo 22.00   Dortmund  -  Betis   Valinta:  X ( Tasapeli) Kerroin:  4.25 ( Paf)   Kaksi suht hyvää joukkuetta kohtaa toisensa sekä molemmilla on voittoja sekä tasureita alla.  Kierroksen yksi tasaisempia otteluita, jolloin tasapeli ei ole mikään mahdottomuus. Betis mestareiden liigassa kolme voittoa, mutta saksa on vaikea paikka pelata, jolloin tuo putki katkennee tänään, mutta pisteputki jatkuu.  Kunhan Ottelu päättyy tasan, niin tämä kohde osuu. 
    • Koripallo Euroliiga klo 21:15 Panathinaikos - Barcelona Pelivalinta: Barcelona ML Kerroin: 4,30 Novibet Panathinaikos on aloittanut Euroliigan hyvin ja onkin 9 kierroksen jälkeen sarjataulukon kärjessä. Panathinaikos on kotona erityisen hyvä joukkue, tältä kaudelta kotitilasto 6-1, joten helppo peli ei tule vierasjoukkueelle. Barcelona on aloittanut Euroliigan myös ihan hyvin ja joukkueen materiaali riittää taisteluun kärkipään joukkueita vastaan. Vierasotteluissa Barcelona ei aina ole ollut terävimmillään, mutta yllätysvalmis joukkue kuitenkin on.  Näin suuri suosikki Panathinaikos ei mielestäni ole mitä kertoimet antaa ymmärtää.
    • Koripallo Euroliiga klo 22:00 Real Madrid - Crvena Zvezda Pelivalinta: Crvena Zvezda ML Kerroin: 3,05 Novibet Crvena Zvezda on aloittanut Euroliigan vahvasti. Otteet olleet kokonaisuutena hyviä ja selviä voittoja on tullut useampia. Real aloittanut kauden myös hyvin, loukkaantumisia on ainakin Panathinaikosta vastaan, tarkemmat poissaolotiedot tätä ottelua varten selviävät vasta lähempänä. Joka tapauksessa mielestäni Crvenalle tarjottu 3,05 kerroin on liian korkea.
×
×
  • Create New...