Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

5.6 Lauantai


Recommended Posts

Etelä-Afrikka-Tanska+1 1 6,25 Bwin

-Tässä mahtaa olla joku kämmi bwinin laskureilla...Muualla kertoimet tähän 5 luokkaa. Etelä-Afrikka pelannut monta harkka ottelua kotonaan ja vienyt kovalla prosentilla niistä voittoja. Viimeksi kaatui Guatemala 5-0. Tanska valmistautuu myös mm koitokseen mutta harkka matsit eivät ole olleet parasta mahdollista. Viimeksi tuli Austraalialta 1-0 takkiin. Etelä-Afrikka jatkaa yhtä pirteästi niin 2-0 Voitto on heidän.

Oulu-Vimpeli 2 ML 1,60 Veikkaus

Ottelu ruuhkassa olevalla Oululla menee heikosti 5 suoraa tappiota alla. Vimpeli pelannut aivan toisenlaisesti 7 voittoa ja 1 tappio tällä kaudella. Kelpo kerroin kelpaa varmasti rivien jatkoksi ja viimeistään superissa voitto on vimpelin.

Link to post
Share on other sites

FC Korsholm-FC Santa Claus 2, 1.57 @Nordicbet

Kakkonen Lohko C. Korsholmin saldot tältä kaudelta eivät paljoa anna toivoa kotijoukkueelle. Ottelut 0-1-4, Maaliero 3-13. Korsholm onkin valahtanut lohkossa viimeistä edelliseksi Blackbirdin ollessa takana yhden huonommalla maalierolla. Pukit sensijaan ovat lohkon 2. sijalla, 1 ottelun GBK:ta vähemmän pelanneena. Santa Calusin ainoa tappio kakkosessa tuli kauden avausottelussa FCV:tä vastaan, sen jälkeen on seurannut hieno 4 ottelun voittoputki.1-5

AC Oulu-FC Honka 2, 1.85 @Nordicbet

Veikkausliiga. Oulun alkukausi on ollut vaikea, mutta viime pelissä Oulun peli kuitenkin aukesi hieman sen saatua vierasvoiton Interistä. Hongan alkuakausi oli parempi, mutta edellinen ottelu liigassa meni 0-0 nyhväämiseksi VPSää vastaan. Honka tietänee Oulun pelisysteemin, sillä luultavasti se pelaa samaalla systeemillä kuin talvellakin. Hongalta ovat poissa ainakin Jussi Vasara ja Aleksandr Kokko. Ja historiasta semmoinen että vierasvoittoa ei ole joukkueiden kohtaamisissa vielä kertaakaan nähty, että josko se historiataika nyt 3. yrittämällä rikkoontuisi? 1-2. Just juu, *aamarin historiat. :evil:

Link to post
Share on other sites

USA - Australia 1 2.30 @nordicbet

USA - Australia+1 X 3.65 @nordicbet :dash: 90+ 3-1

Jälleen näitä helposti arvattavia maaotteluita...

Australialta puuttuu pelistä Emerton, Holman ja Carney. Kewell jo vaihdossa mutta tuskinpa pelaa.

Usalta sivussa todennälöisesti Altidore.

Joukkueet mielestäni aika tasa vahvat mutta Australia harjoitellut Grellan mukaan todella kovaa viimeiset pari päivää.

Toivottavasti Socceroosien jalat ovat vielä jumissa joka toisi tarvittavan edun Usalle.

Link to post
Share on other sites

Rayn kanssa samoilla linjoilla...

FC Korsholm - FC Santa Claus 2 1.57 @NB ***

Kakkonen.

- Materiaaliltaan Santa Claus on todella paljon parempi, kuin sysipaska Korsholm. Vain Korsholmin kotietu voisi pelastaa heidät, mutta suuri yllätys jos kotijoukkue saa edes pisteen tästä. Korsholmin tavoite on pitää sarjapaikka, mutta sekin on minusta yllätys jos siinä onnistuu. Santa Claus on aloittattanut kautensa TODELLA pirteästi, 5 ottelua ja plakkarissa 12 pistettä maaliero on 9-3. Korsholm taas 5 ottelua 1 piste maaliero 3-13. Santa Claussilta puuttuu ylioppilasjuhlien takia Pernu, Kortelainen ja Viitasaari. Kuumeilun vuoksi sivussa on Syväsaari. Korsholm pääsee suht ehjällä rosterilla liikenteeseeen, mutta VARMA 2. 0-2,3

Link to post
Share on other sites

Jos sitä Espanjassa pyörähtäisi...

Elche vs Murcia 2 3.50 Veikkaus

-Murcialle viime pelissä vapauttava murskavoitto kotona Celtaa vastaan 4-1. Teki varmasti kutaa tuo voitto! Muutenkin Murcia tarvitseisi täydet pisteet tästä ottelusta(sarjatilanne)

-Ylikertoimesta poimittua: Acciari (29atts. +3 as sub 1goal), Wakaso (24atts. +2 as sub) and Generelo (14atts. +8 as sub 2goals), and there are other important absences as Cerda ( striker 29atts. +7 as sub 5goals), Navarro (striker 9atts. +9 as sub), Usero (midf. 21atts. +3 as sub), Saul Fernandez (midf. 23atts. +8 as sub 4goals).

-Pahoja poissaoloja siis kotijoukkueella. Kertoimet vierasjoukkueelta odotetusti laskussa ja veikkauksen kerroin selvästi paras. Monella välittäjällä kertoimet jo alle 3.00! Tuskin tämä veikkauksellakaan kauaa kestää, joten kannattaa pelata hetimiten jos aikoo pelata.

Link to post
Share on other sites

Slovakia-Costa Rica 2 4,30 unibet

-Costa Rica voitti harj. pelissä Sveitsin niin miksei Slovakiaa

-Pidän Slovakiaa mm-kisojen heittopussina jolle suuri saavutus oli jo kisoihin pääsy

- Costa Rica tipahti kisoista Uruguaylle maalein 2-1

- Slovakia välttelee loukkaantumisia ja keskittyy jo kisojen avauspeliin Uutta-Seelantia vastaan joka lienee sen tärkein peli. Lohkon muut joukkueet Italia ja Paraguay lienee liian vahvoja sille

- SC Riverball - AC Vantaa 2 6,95 veikkaus

- Markkinoiden paras kerroin

- AC Vantaa aloittanut huonosti mutta sillä on tässä ottelussa alkaa nousu

- Pakko kokeilla tuolla kertoimella arvio 17%

Dallas - San Jose 1 2,15 unibet

-Tasaiset joukkueet mutta kotiedun turvin Dallas voittaa

- Arvio tälle n. 48 % joten ykköstä pelataan

Link to post
Share on other sites

FC Hämeenlinna - PS Kemi 1 3,45 Betfair

- Vaikka Kemi onkin kärsinyt vasta yhden tappion tälle kaudelle ei peliesitykset ole vakuuttanut ollenkaan. Kenttätapahtumiin nähden lähes joka pelissä vastustaja olisi ansainnut vähintään pisteen. Tosin onhan se hyvän joukkueen merkki että huonoillakin peliesityksillä tulee voittoja. ( Kotipelit olen paikanpäällä nähnyt )

- Kemiltä puuttuu ottelusta: Jusa Impiö(polvi) ja Mikko Barsk(nilkka). Sami Hyvärinen on pelikiellossa, myöskään Tuomas Tyystälä(armeija) ja Jari Moisanen(työeste) eivät ole joukkueen mukana. Barsk, Hyvärinen ja Tyse avauksen miehiä.

- Hämeenlinna ollut paha vastus Kemille. Viime kaudella se vei molemmat kohtaamiset 3-1.

- Hämeenlinnan kokoonpanosta ei oikeen ottanut selvää. Lahdelta apuja tulossa?

- Kemin kannattajana olen toki Kemin puolella, mutta järki sanoo pelaamaan kotivoittoa. Tosin tasurikaan ei varmasti kaukana ole.

Los Angeles - Houston 1 1,96 Betfair

- LosA alittanut kauden todella vakuuttavasti ja on sarjan kärjessä ilman tappioita. 9-2-0 ja maaliero 18-2 !!

- Houston sijalla 7. 5-1-6 ja maaliero 17-15.

- LosA ei ole päästänyt maaliakaan viimeisimmissä 6 pelissä.

- Kotijoukkueella kotiyleisön tuki, parempi materiaali ja vire.

- MSL:ssä tulee melko harvoin mielestäni vierasvoittoja ja Houston ei niin hyvänä vierailijana joutuu nyt liian kovaan paikkaan.

- Ja kun lähes 2 kertoimen saa kotijoukkueelle niin ehdottomasti peleihin.

Link to post
Share on other sites
Jos sitä Espanjassa pyörähtäisi...

Elche vs Murcia 2 3.50 Veikkaus

-Murcialle viime pelissä vapauttava murskavoitto kotona Celtaa vastaan 4-1. Teki varmasti kutaa tuo voitto! Muutenkin Murcia tarvitseisi täydet pisteet tästä ottelusta(sarjatilanne)

-Ylikertoimesta poimittua: Acciari (29atts. +3 as sub 1goal), Wakaso (24atts. +2 as sub) and Generelo (14atts. +8 as sub 2goals), and there are other important absences as Cerda ( striker 29atts. +7 as sub 5goals), Navarro (striker 9atts. +9 as sub), Usero (midf. 21atts. +3 as sub), Saul Fernandez (midf. 23atts. +8 as sub 4goals).

-Pahoja poissaoloja siis kotijoukkueella. Kertoimet vierasjoukkueelta odotetusti laskussa ja veikkauksen kerroin selvästi paras. Monella välittäjällä kertoimet jo alle 3.00! Tuskin tämä veikkauksellakaan kauaa kestää, joten kannattaa pelata hetimiten jos aikoo pelata.

damm pudonnu 2,70 :x

Link to post
Share on other sites

Oulu - Vimpeli 2 2,30 Veikkaus

- Oulu on hävinnyt viimeiset viisi peliään ja kauden yhdeksästä pelistäkään ei ole voitettu kuin kolme.

- Vimpeli on hävinnyt kauden kahdeksasta pelistään vain yhden.

- Tämän on oululaisille jo kolmas peli neljän päivän sisään. Vimpelille tämä on kolmas peli viiden päivän sisään.

AC Oulu +1 - FC Honka 2 3,20 bwin

- Oulun alkukauden saldo 2-2-3 8-10, kotona 1-1-1 5-5.

- Hongan alkukauden saldo 4-2-1 10-3, vieraissa 1-1-1 1-1.

- Oulun peli ei vielä täysin kunnossa. Vaihtelevia otteita nähty paljon.

- Hongalta löytyy paljon liigan taitavimpiin ja lupaavimpiin lukeutuvia pelaajia. Maalivahti erinomainen.

- Hongan Hermanni Vuorinen täydessä pelikunnossa.

- Oululta poissa Mika Hänninen ja Tommi Kauppinen.

- Hongalta sivussa Jussi Vasara ja Aleksandr Kokko.

Link to post
Share on other sites

Meinasin vihjata samaa kuin Ray, mutta eiköhän se kaksikin riitä, kun kyn sitä myös vihjasi, kyllä Santa sen vie. :)

TP-47 - FCV 2 3,20 @Bet 365 (2,80 @Veke)

Kakkosen C-lohkon kamppailussa kohtaavat joukkueet, joiden kuntopuntarit näyttävät aivan eri suuntiin. Vaajakoski on aloittanut kautensa loistavasti saldolla 3-1-1. Kotijoukkueen saldo on toistaiseksi 2-0-3. Vaajakoskelle aiheuttaa vaikeuksia vain pitkä matka. Matkaa on lähes 500 km. TP ei saa apuja AC Oululta, esim. loistavasti viime TP:n peleissä pelannut molari Jani Luukkonen on Oulun matkassa Hongaa vastaan. TP:ltä on poissa pitkäaikaispotilaat ex-mj-peluti Keijo Huusko sekä Sami Pikkarainen. FCV voitti viime viikonloppuna PK-37:n puhtaasti 4-0, silloin kaikki maalit teki sama mies, Tomi Karlstedt. Hän on kovassa iskussa, joten TP:n pitää olla varuillaan hänen kanssaan. Vierailta ottelusta ovat sivussa Muhammad Dahir, Simo Ihalainen sekä Kimmo Huisman. Matkustuksen takia vieraat tosiaan eivät ole täydessä tikissä, mutta ottavat nihkeän 0-12 voiton.

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Jalkapallo:Tsekki ChNL klo.19:00 Trinec - Jihlava btts @1.73 bet365 Tsekin potkuista molempien osuma testiin. 2.kierrosta mennään.Kotijoukkue Trinec on nousijajengi ja otti avauksessaan pisteen 1-1 tuloksella vieraissa.Jihlava puolestaan kotona voitti avausottelunsa 1-0. Trinec siis tyypilliseen nousijajoukkueen tavoin aloitti kauden ihan mukavasti.Tänään kotonaan tästäkin voisi ehken jotain pisteitä olla tulossa ja ainakin se 1 maali kotijoukkueelta nähtäisiin. Jihlava oli viimekaudella tämänsarjan heikoimpia ja oli lähellä,jopa pudota mutta säilytti lopulta sarjapaikkansa.Jihlava ei ollut viimekaudella mikään vakuuttava vieraspeleissään ja tässäkin se saattaa olla vaikeuksissa. Trinec nousijan innokkuudella tehnee sen maalin,mutta samalla innokkuus saattaa kostautua Jihlavan vasta hyökkäyksistä.
    • Vuoden 2026 vihjauskilpailut (tammi - heinäkuu)   Vihjemäärä Oikein Void Väärin Palautus-% netto Henksteri 156 89 15 52 112,13% 212,03 € BloKki 47 29 0 18 144,95% 173,48 € Nagamori30 159 86 8 65 107,13% 121,42 € Quutamo 74 36 0 38 107,77% 51,92 € Pasanen67 58 30 0 28 102,13% 12,51 € j00le 18 7 0 11 84,07% -26,53 € vptonniketju 13 3 2 8 66,22% -39,67 € VLA 137 59 0 78 93,77% -78,39 € Snooker 391 168 2 221 96,34% -128,38 € JapBet 189 73 4 112 88,34% -198,49 € Oksanen94 126 27 1 98 69,04% -246,35 €               yhteensä 1368 607 32 729 98,84 % -146,45 €   Mitalitilasto heinäkuun kisan jälkeen   1. 2. 3. Henksteri 2 2 2 Nagamori30 2   1 BloKki 1   2 Snooker 1 1   Pasanen67 1   1 Quutamo15   2   Oksanen94   1   VLA   1   JapBet     1  
    • BLAST Bounty PK: FaZe - Spirit | FaZe +1.5 | 2.11 (Pinnacle)   PK: Astralis - MOUZ | MOUZ 2-0 | 2.25 (Coolbet)
×
×
  • Create New...