Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

14.7 keskiviikko


Recommended Posts

Tiistai-torstai tarjoilee hienon määrän pelikohteita, kun UCL karsinnat pyörähtävät käyntiin sekä Eurooppa liigan karsinnat jatkuvat.

Ekranas-HJK Helsinki 2, 3.05 Betsson

- Ekranas on Liettuan liigan suvereeni hallitsija, 15 pelistä se on kärsinyt vasta yhden tappion. Liettuan futiksen taso ei mitenkään järisyttävän kova ole, Ekranasin pelaajista ei kovinkaan moni mahdu edes Liettuan A-Maajoukkueeseen. Ei sillä, että HJK:sta Suomen leiriin porukkaa mahtuisi. Ekranas on taatusti kova kotijoukkue, mutta uskon että HJK:n kova puolustus pitänee kyllä liettualaiset poissa maalintekotilanteista. HJK tullee ottamaan alun tarkasti, mikäli Ekranas ei avausmaalia saa alkuun on Klubilla hyvät saumat ottaa edes se tasuri. Ekranasin tapaan HJK on ollut Veikkausliigassa todella kova, sen verkkoon on tehty 7 maalia eikä se ole hävinnyt kuin kerran. Ekranasin hyökkäyksen kovin nimi lienee Latvian maajoukkuemies Vits Rimkus, joka on tällä kaudella iskenyt jo 10 maalia. Jos HJK saa hyvän alun peliin, on Klubilla paikka ottaa tärkeä vierasvoitto. Liettuaan on lisäksi lähdössä läjä Klubifaneja, joten eiköhän meteliä riitä! HJK:sta tarjotut kertoimet kelpaa peleihin.

Link to post
Share on other sites

Onpas nyt hiljaista.... :? Lyhyesti muutama kelpo peli-idea!

KaaPo-ÅIFK 2, 2.25 Unibet

- Tasoero ÅIFK:n eduksi, mahdollisia TPS apuja tulossa peliin. Åifk pelannut kelpo kauden, KaaPo ollut todella heikko.

- KaaPon 10 ed.peliä, vain 1 voitto. Ei myöskään ÅIFK nyt mitenkään häikäisevästi ole pelannut, mutta edellinen 4-1 voitto MuSa:sta nosti varmasti itseluottamusta.

- ÅIFK vieraissa ilman tappiota, tuskin se tänäänkään häviää. Toivotaan että joukkue onnistuu nappaamaan sen voiton eikä jää 0-0 tasuriin. Veikkaus antaa KaaPolle 2.80, kun taas Åbolle 1.90. Inside tietoa löytynee, joten Unibetin maukkaalla kertoimella ÅIFK peleihin!

YPA-SJK 2, 2.70 Veikkaus

- Tämä on pakko pelata pois! Yleensä vältän pelaamasta Suomen divaripeleihin Veikkauksen toppeja, koska infoa niillä enempi kuin ulkomaisilla.

- SJK on vasta viime peleihin saanut ykkösnimensä mukaan, mm. maalikuninkaaksi ennustettu Ylihärsilä on vihdoin palannut sairastuvaltaan. SJK on voittanut nyt 3 matsia putkeen ja noussut jo 3.sijalle, eli sinne minne se materiaaliltaan kuuluu.

- Tähänkin peliin SJK pääsee lähes parhaalla kokoonpanollaan, Miika Asunmaa ja Johannes Saranpää ainoat varmat poissaolijat. Hyökkäyksessä Mikael Muurimäki ja Mikko Ylihärsilä jälleen pelikunnossa, kunto alkaa pian löytyä loukkaantumisten jälkeen.

- YPA:lla muutama ukko pelikiellossa, muuten ylivieskalaiset pääsevät peliin parhaallaan. YPA ei ole voittanut neljään peliin, ja vaikka kotona on kulkenut, uskon että SJK käy hakemassa Ylivieskasta pisteet ensimmäistä kertaa sen historian aikana. Kerroin on maukas ja ehdottomasti pelattava alta pois!

Link to post
Share on other sites

FC Kuusankoski - Warkaus JK 1 2,25 Veikkaus

Warkaus JK:n ote on alkanut pikkuhiljaa heiketä. Joukkue on ollut vaisu niin kotona kuin vieraskentälläkin.

Maalinteon kanssa painiva joukkue on pelannut 334 minuuttia ilman maalia. Kapella ringillä pelaava WJK joutuu muutenkin tänän pahan paikan eteen Kuusankoskella kun joukkueen vahvuudesta puuttuvat ainakin pelikieltoiset Pekka Hyvärinen ja Tommi Lankinen, sekä maanantaina armeijan aloittaneet Joni Kröger ja Olli Valto.

"-Laskin että 11 miestä taidetaan saada mukaan. Pitää yrittää löytää kakkosjoukkueesta apuja", sanoi päävamentaja Veli-Matti Mensonen City Stars pelin jälkeen.

Ja ei sieltä Warkaus JK/2 joukkueesta mitään kovia pelimiehiä ole tulossa. Kotivoitosta liikkeelle.

Link to post
Share on other sites

Kajha-FC Santa Claus 2, 1.87 @Betfair

-Santa on pelannut mainiosti ja johtaakin tällä hetkellä koko kakkosta.

-Viimeistä edellisessä tuli pukeille se voittoputken katkaissu tilastotappio, mutta edellisessä kaatui taas PK-37 vieraissa.

-Astetta heikompia joukkueita vastaan Kajha on onnistunut napsimaan tasureita aika paljon, ja mahtuu kauteen yllärivoitto SJK:sat kotona 5-1.

-Senverran kyllä tässä painaa pukkien materiaali, että kajha tuskin onnistuu saalistamaan toista peräkkäistä voittoaan.

Fc Korsholm-Fc Blackbird 2, 2.00 @Veikkuas

-Korsholm on ottanut tällä kaudella vasta 1 voiton ja se onkin itseoikeutetusti lohkojumbona.

-FCJ ei myöskään mitenkään ihmeellisesti pelannut, mutta viime otteluissa se on saanut pelinsä kulkemaan jopa hyvin, ja onkin viim. 5 ottelusta voittanut 4.

-FCJ:n tahti tuskin kovin kauaa tulee jatkumaan, mutta Korsholm on senverta jopa heikompi vastustaja, että kyllä tässä käryää vielä ainakin vierasvoitolta.

Link to post
Share on other sites

Ilves-FC Jazz 1, 1.52 @Betfair

-Edellisessään Ilves taipui pistemenetykseen GrIFKiä vastaan, 1-1.

-Kotonaan Ilves on kuitenkin ollut todella vakuuttava, 5 ottelua 5 voittoa maalierolla 12-2.

-Toki myös Jazz on parantanut otteitaan viime peleissä 6 ottelusta sen on onnistunut saalistaa 4 voittoa, vaikkakin vastustajat ovat näissä olleet sieltä häntäpäästä, on Jazz kuitenkin kivunnut 6 ottelun kuntopuntarissa sijalle 2. heti Ilveksen jälkeen!

-Ilves saa peliänsä vielä vahvistamaan Jaakko Pasasen ja Henri Scheweleffin, jotka joutuivat viime pelissä olemaan sivussa, molemmat todella tärkeitä lenkkejä kääntämään pelin Ilvekselle.

-Ilves tuskin kuitenkaan onnistuu Jazzia aivan nollaamaan, joten vähämaalista peliä tuskin on odotettavissa, yli 2.5 maalille vaan ei saa kerrointa edes nimeksi.

Link to post
Share on other sites
Tiistai-torstai tarjoilee hienon määrän pelikohteita, kun UCL karsinnat pyörähtävät käyntiin sekä Eurooppa liigan karsinnat jatkuvat.

Ekranas-HJK Helsinki 2, 3.05 Betsson

- Ekranas on Liettuan liigan suvereeni hallitsija, 15 pelistä se on kärsinyt vasta yhden tappion. Liettuan futiksen taso ei mitenkään järisyttävän kova ole, Ekranasin pelaajista ei kovinkaan moni mahdu edes Liettuan A-Maajoukkueeseen. Ei sillä, että HJK:sta Suomen leiriin porukkaa mahtuisi. Ekranas on taatusti kova kotijoukkue, mutta uskon että HJK:n kova puolustus pitänee kyllä liettualaiset poissa maalintekotilanteista. HJK tullee ottamaan alun tarkasti, mikäli Ekranas ei avausmaalia saa alkuun on Klubilla hyvät saumat ottaa edes se tasuri. Ekranasin tapaan HJK on ollut Veikkausliigassa todella kova, sen verkkoon on tehty 7 maalia eikä se ole hävinnyt kuin kerran. Ekranasin hyökkäyksen kovin nimi lienee Latvian maajoukkuemies Vits Rimkus, joka on tällä kaudella iskenyt jo 10 maalia. Jos HJK saa hyvän alun peliin, on Klubilla paikka ottaa tärkeä vierasvoitto. Liettuaan on lisäksi lähdössä läjä Klubifaneja, joten eiköhän meteliä riitä! HJK:sta tarjotut kertoimet kelpaa peleihin.

Ekranas vie, sillä:

Juho Mäkelä on sivussa illan ottelusta!

Mäkelä on ollut tällä kaudella HJK:n paras maalintekijä liigassa. Hänellä on kasassa kymmenen maalia, joilla hän johtaa sarjan maalintekijätilastoa.

Link to post
Share on other sites

Tiffany Hoss - Race 4 - Walk Me Home 2 4.00 Bet24

-Walk Me Homella viimeksi se aina varottava kolmas startti pidemmän tauon jälkeen. Siinä hevonen oli jo oikein hyvä ja voi parantaa tähän entisestään. Pienellä petrauksella on voittokin mahdollinen tässä lähdössä.

-Tiffany Hoss voitti viime kaudella kaikki kilpailunsa. Sarjat nousevat nyt ja tappioitakin alkaa tulla. Kuitenkin tälläisessä tehtävässä sen pitää vielä olla selvä suosikki.

-Alussa jos Tiffanya ei päästetäkää suosiolla johtopaikalle on lähtö avoin yllätyksille. Walk Me Home on varmasti lähellä voittoa jos voittaja ei ole suosikki.

-Melkein kerran kolmesta Walk me Home tämän hoitaa, eli kelpaa tuo 4 kerroin oikeinkin hyvin :)

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Jalkapallo Englanti League one Klo 21.45   Oxford utd  - Reading   Valinta:  Oxford Utd Kerroin:   2,75 ( Veikkaus)   Oxford aloittanut hyvin kotonaan kauden, kun kuuteen peliin kolme voittoa ja tasapeliä.  Reading ollut myös hyvä, mutta lähdetään koittamaan vahvaa kotijoukkuetta.  Tilastollisesti Oxford ei oo keskinäisiä pystynyt voittamaan viime vuosina, niin nyt jos koskaan olisi hyvä aika.  Rohkea kotivoitto hakuun.    Kunhan Oxford voittaa, niin tämä kohde osuu. 
    • Jalkapallo Konferenssiliiga Klo 19.45   KuPS  -  Kaa Gent    Valinta:  X ( Tasapeli) Kerroin:  4.05 ( Veikkaus)   KuPS ollut vaikeaa viime aikoina sekä Veikkausliigan mestaruus karkasi omista  käsistä aika kauas, jolloin tänään voi vain laittaa kaiken likoon.   Enää ei ole mikään lämmin, joten toivottavasti Gent myös on kohmeessa, niinkuin viime aikoina on ollutkin.  Vieraissa Gent on ollut vaikeuksissa ja tänään on se sauma saada pisteitä näistä otteluista.  Suomalaisyleisön siivittämänä kotijoukkue kairaa pistetilin auki.  KuPS voi jopa voittaakin, mutta viime aikoina voittamisen kulttuuri on tipotiessään, joten otetaan rohkea tasapeli testiin.    1-1 tai 2-2 voisi olla aika hyvät tulosvetoon.    Kunhan ottelu päättyy tasan, niin tämä kohde menee oikein. 
    • Jalkapallo Mestareiden liiga Klo 22.00   Dortmund  -  Betis   Valinta:  X ( Tasapeli) Kerroin:  4.25 ( Paf)   Kaksi suht hyvää joukkuetta kohtaa toisensa sekä molemmilla on voittoja sekä tasureita alla.  Kierroksen yksi tasaisempia otteluita, jolloin tasapeli ei ole mikään mahdottomuus. Betis mestareiden liigassa kolme voittoa, mutta saksa on vaikea paikka pelata, jolloin tuo putki katkennee tänään, mutta pisteputki jatkuu.  Kunhan Ottelu päättyy tasan, niin tämä kohde osuu. 
    • Koripallo Euroliiga klo 21:15 Panathinaikos - Barcelona Pelivalinta: Barcelona ML Kerroin: 4,30 Novibet Panathinaikos on aloittanut Euroliigan hyvin ja onkin 9 kierroksen jälkeen sarjataulukon kärjessä. Panathinaikos on kotona erityisen hyvä joukkue, tältä kaudelta kotitilasto 6-1, joten helppo peli ei tule vierasjoukkueelle. Barcelona on aloittanut Euroliigan myös ihan hyvin ja joukkueen materiaali riittää taisteluun kärkipään joukkueita vastaan. Vierasotteluissa Barcelona ei aina ole ollut terävimmillään, mutta yllätysvalmis joukkue kuitenkin on.  Näin suuri suosikki Panathinaikos ei mielestäni ole mitä kertoimet antaa ymmärtää.
    • Koripallo Euroliiga klo 22:00 Real Madrid - Crvena Zvezda Pelivalinta: Crvena Zvezda ML Kerroin: 3,05 Novibet Crvena Zvezda on aloittanut Euroliigan vahvasti. Otteet olleet kokonaisuutena hyviä ja selviä voittoja on tullut useampia. Real aloittanut kauden myös hyvin, loukkaantumisia on ainakin Panathinaikosta vastaan, tarkemmat poissaolotiedot tätä ottelua varten selviävät vasta lähempänä. Joka tapauksessa mielestäni Crvenalle tarjottu 3,05 kerroin on liian korkea.
×
×
  • Create New...