Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

Blackpool-Fulham 2 ML 1,70 Bwin

-Fulham aloitti kauden pelaamalla tasan boltonia vastaan vieraissa ja sen jälkeen joukkue venyi 2-2 tasapeliin valioliigan yhtä mestari suosikkia Manchester Unitedia vastaan kotikentällään. Liigacupissa fulham teurasti port valen 6-0 !!!

-Blackpool aloitti kautensa komealla 4-0 voitolla heikosta wiganista, seuraava peli meni todella heikosti ---> arsenal raiskasi blackpoolin 6-0 numeroin!!! Liigacupissa joukkue konttasi mk donsia vastaan häviten 4-3.

-Fulhamilla kovia pelaajia: dempsey,gera,zamora,etuhu... Ykkös maalivahti Mark Schwarzer on loukkaantuneena , mutta kakkos mokke Stockdale on pelannut varmasti.

-Blackpoolilla yksi kova nimi Marlon Harewood. Blackpool pääsee siis ensimmäistä kertaa tällä kaudella pelaamaan kotipelin valioliigassa ja ei varmasti haluaisi hävitä , mutta mielestäni fulham on materiaalinsa turvin silti ottelun ehdoton suosikki ja ei tule ainakaan häviämään peliä. Tasapelin todennäköinen joten ML:stä liikkeelle ,rohkeimmat voi koittaa suoraa voittoa.

1,2-3,4

Levante-Sevilla 2 2,10 Interwetten

-Sarjanousija levante saa vastaansa ylenpään keskikastiin kuuluvan sevillan.

-Sevilla tippui yllättäen bragalle Champions Leaguessa. Sevilla oli viimekauten hienosti 4 liigassa. Sevillan ongelma on joukkueen epätasaiset tulokset je heikohko puolustus esim. joukkue voitti barcelonan hienosti 3-1 ja sitten taas toisessa osassa he hävisivät 4-0 . Harjoituspeleissä joukkue voitti kaikki pelit vastassa mm. werden bremen,at.madrid... ja nyt taas joukkue tippuu melko heikkoa bragaa vastaan häviten molemmat pelit :?

-Levantella ei löydy tähtiä joukkueestaan ja he luultavammin koittavat vain säilyttää sarjapaikkansa. Joukkue voi olla silti kotonaan kovakin vastus.

-Sevilla materiaalisesti melko paljon edellä ainakin hyökkäyksellisesti: kanoute,fabiano,jesus navas...

-Jos sevilla saa hyökkäys pelin kuntoon niin levante tulee olemaan helisemässä, toisaalta jos hyökkäys ei toimi niin sevilla voi helposti myös hävitä pelin , koska heidän puolustus ei ole kovinkaan hyvä. Kaikesta huolimatta sevilla lähtee peliin selvähkönä suosikkina...

-Loppujen lopuksi aika riski kohde joka näyttää helpolta toteutua mutta ei ole sitä joten tähän ei kannata sijoittaa paljoa

0,1 -1,2

Link to post
Share on other sites

Barnsley - Middlesbrough DNB 2 1.78 @Bwin ***

Barnsley - Middlesbrough 2 2.45 @Bwin **

Barnsley - Middlesbrough (-1) 5.50 @Bwin *

Championship.

- Middlesbrough on ehkä Champioshipin suurin nousijasuosikki ja näin ollen kuuluu Championshipin parhaimpiin joukkueisiin. Barnsley on alempaa keskikastia, mutta ei olisi suuri yllätys vaikka Barnsley olisi kauden päätyttyä keskikastissa tai jopa hieman ylempänä siitä. Kummallakin joukkueista on 3 pelattua peliä alla ja kummallakin on myös 4 pistettä. Middlesbrough on paria luokkaa kotijoukkuetta vahvempi ja on vieraissakin suosikki otteluun. Ottelussa on kuitenkin suuri tasapeliriski, joten DNB lienee paras pelivalinta. Rohkeat pelaavat Boroa ja rohkeimmat jopa tasoituksella. :thumbup: Tulosvetoon lähtisin hakemaan 0,1-1,3

Link to post
Share on other sites
Levante-Sevilla 2 2,10 Interwetten

-Sarjanousija levante saa vastaansa ylenpään keskikastiin kuuluvan sevillan.

-Sevilla tippui yllättäen bragalle Champions Leaguessa. Sevilla oli viimekauten hienosti 4 liigassa. Sevillan ongelma on joukkueen epätasaiset tulokset je heikohko puolustus esim. joukkue voitti barcelonan hienosti 3-1 ja sitten taas toisessa osassa he hävisivät 4-0 . Harjoituspeleissä joukkue voitti kaikki pelit vastassa mm. werden bremen,at.madrid... ja nyt taas joukkue tippuu melko heikkoa bragaa vastaan häviten molemmat pelit :?

-Levantella ei löydy tähtiä joukkueestaan ja he luultavammin koittavat vain säilyttää sarjapaikkansa. Joukkue voi olla silti kotonaan kovakin vastus.

-Sevilla materiaalisesti melko paljon edellä ainakin hyökkäyksellisesti: kanoute,fabiano,jesus navas...

-Jos sevilla saa hyökkäys pelin kuntoon niin levante tulee olemaan helisemässä, toisaalta jos hyökkäys ei toimi niin sevilla voi helposti myös hävitä pelin , koska heidän puolustus ei ole kovinkaan hyvä. Kaikesta huolimatta sevilla lähtee peliin selvähkönä suosikkina...

-Loppujen lopuksi aika riski kohde joka näyttää helpolta toteutua mutta ei ole sitä joten tähän ei kannata sijoittaa paljoa

0,1 -1,2

Levante siis tekee jälleen kerran paluun La Ligaan.

Rankkaisin kuitenkin Sportingin ja Herculesin vielä huonommaksi...

Kotijoukkue kuuluu ilman muuta sarjan häntäpäähän, nappisuorituksella Valencialaiset välttävät putoamisen.

Joukkueet tärkeimpiin pelaajiin kuuluu ilman muuta Valenciasta lainalle tullut Asier Del Horno joka myös piipahti Chelseassa, Deportivossa 9 kautta tahkonnut Sergio González, kokenut kiertolainen Juanfran sekä Rubén Suárez. Mielenkiinnolla odotan myös Christian Stuanin näkemistä, jos kentälle pääsee. Alasarjassa maalinteko maistui.

Tällä hetkellä Sevilla on todella haavoittuvainen, joukkue kärsi viikolla tappion todella tärkeässä ottelussa Bragalle ja menetti näin paikkansa Mestareiden liigassa. Pettymys oli varmasti kova.

Ja mitä tulee Barcelona 3-1 voittoon niin katsoppas Barcan kokoonpano kyseisestä matsista. Barca lepuutti ottelussa pelaajiaan. Joten siihen en kauheasti reagoisi. Camp Noulla sitten näkyi se tasoero (0-4)...

Sarjanousija, kotiavaus, siinä riittää Sevillallekkin tekemistä... Itse en todellakaan kohteeseen koske pitkällä tikullakaan... Mutta kuitenkin, toivottavasti osuu :thumbup:

Itse henkilökohtaisesti toivon että kaikki joukkueet jotka tulevat aivan kahden suuren takana,

eli Barcelonan ja Real Madridin, avaisivat sarjakauden todella hyvin, jotta jännitys säilyisi edes jonkun aikaa La Ligassa.

Näillä joukkueilla tarkoitan siis Sevillaa, Valenciaa, Villarealia ja Atl. Madridia...

Link to post
Share on other sites

Tosiaankin tuo eka peli Sevilla- Barcelona pelattiin ihan ihme säännöillä ( ei yhtään lisäaikaa vaikka mitä tapahtuis, vaihtoja järjetön määrä saiko vaihtaa tyyliin niin paljon pelaajia, kuin haluttaa, kunhan oli korkeimmalla sarjatasolla pelaavia pelaajia tarpeeksi jne.) Mutta silti materiaalieron turvin laitan Sevillalle roponi. Sekä varmana Unibetin vakioon.

Hieman statseja http://www.betexplorer.com/soccer/spain ... id=6664154

Link to post
Share on other sites

LPS-SC Riverball 1, 1.97 @Betfair

-Vastakkain lohkon kuntopuntarin 1. ja 4.

-LPS on ollut huippu vireessä ja sillä onkin nyt alla 6 ottelun tappioton putki, näistä 4 oli kotiotteluita joista tuli kaikista voitto, vaikka vastassa oli suht koviakin vastustajia (mm. HIFK ja City Stars)

-LPSn tekeminen onkin ollut kotoan kaikenkaikkiaan huomattavasti parempaa kuin vieraspeleissä, jotka eivät aivan putkeen ole menneet, 3-2-1 joka ei toki huono tulos ole sekään. Kotona LPSn saldo hieno 5-0-1.

-Myös Riverball on kahminut pisteitä kotonaan paremmin mitä vieraissa, joten kotiedun turvin on LPS tässä jonkinasteinen ennakkosuosikki varmasti.

-Riverballin saldo kotona 4-1-1 ja vieraissa 2-1-3.

-LPSn tilanne loukkaantumisten suhteen on hyvä, sillä kotijoukkueelta on poissa varmuudella vain pelikieltoa kärsivä Jore.

FC Santa Claus-PK-37 x2, 1.80 @bet365

-PK-37 on onnistunut laittamaan 7. vaihde päälle, eikä se ole hävinnyt ainottakaan peliä viimeiseen 9 otteluun.

-Santa Claus on sensijaan pitkän tappiottoman putkensa jälkeen nyt hävinnyt 3 viimeistä otteluaan.

-Santa on yhä lohkon kärjessä, mutta häviämällä tämän PK-37 pääsisi jo TP-47 kanssa tasoihin, iskuetäisyydelle 3 pisteen päähän pukeista, joten voitonnälkää varmasti riittää molemmilla joukkueilla.

-Pukeilla on otteluun myös suht paljon poissaoloja mikä vaikeuttanee tekemiseen jonkin verran. Poissa ovat Santeri Viitasaari ja Jari Gröhn jotka kärsivät pelikielloista. Tämän lisäksi Janne Petäjäjärven, Jussi Vatasen ja Tomi Kosken pelaaminen on epävarmaa.

-Pukeilla kuitenkin ottelussa kotietu, eikä joukkue muutenkaan mikään heittopussi ole, joten laitetaan tasurivarmistuksella, kun sillekin ihan hyvää kerrointa vielä saa.

Link to post
Share on other sites

Nottingham Forest - Norwich City 2 4,30 Veikkaus

Nottingham Forest - Norwich City X 3,35 Veikkaus

-Norwichin saldo kuudesta edellisestä ottelusta 3-0-3,Nottinghamin 0-2-3.

-Nottinghamin maalisaldo näyttää 2:3,kun Norwichin 5:3.

-Norwich saanut tärkeitä pelaajia hankittua,mm. Andrew Surmanin,David Foxin,Simeon Jacksonin ja Elliot Wardin.Norwich saanut siis hyviä hyökkäjiä,ja johtavan puolustajan Wardin.

-Nottingham ennakkosuosikki,mutta liigan alussa saattaa ketä vaan joukkue yllättä ja voittaa paljon vahvemmankin joukkueen.Kannattaa kokeilla pienellä panoksella Norwich X2!

Lopputulos: 1-1 :thumbup:

Link to post
Share on other sites

Prick Du Ling - (Race 5) - Leading Role 2 2.00 Bet24

-Leading Role huippuiskussa. Viimeksi voitti vaivatta ja sitä edellisellä kerralla lensi loppua. Nyt luvassa maittava juoksu keulan läheisyydessä.

-Prick Du Lingillä kierrettävää liikaa. En millään usko hevosen nousevan ainakaan voittoon. Toto-sijakin todella hyvä saavutus.

-Leading Role totoon onnistuneella, myös voitto mahdollinen! PDL 4-5.

Pihlajan Aaroni - (Race 7) - Tähen Ponkaus 2 3.50 Bet24

-Kahden huippulupaavan aloittelijan kohtaaminen.

-Pikkukunkussa Aaroni sai yllättäen taipua maalisuoralla ja ohi kiiti Tähen Ponkaus.

-Molemmat tehneet Suomenennätykset tänä vuonna!

-Tässä 25k ykköspalkinto, molemmat laiteltu maksimiterään. Maalisuoralla kova kamppailu luvassa, eikä Aaronin voitto ole itsestäänselvyys.

Express Merett - Race 8 - Hallo Palema - (Race 8) 2 2.20 Bet24

-Express Merettiä ei ole laiteltu tähän kisaan niin hyvin kuin isompipalkintoisiin kisoihin. Viimeksi se sai parhaan mahdollisen juoksun, saatuaan tulla selässä aina maalisuoralle asti. Lahjavoitto sanoisin.

-Hallo Pamelalla ajetaan keulassa ja se on siitä paha ohitettava. Melkolailla 50-50 pari!

Link to post
Share on other sites

TPV - OPS jp 1 2,65 Veikkaus

-TPV on tehnyt huiman nousun,sillä se nousi Ykkösen jumbosijoilta yhdeksänneksi.Kuntopuntarissa TPV ja OPS ovat tasapisteissä,kahdeksasta edellisestä ottelusta on TPV voittanut 5 ottelua,pelannut kaksi kertaa tasan ja hävinnyt vain kerran.OPSilla samat tilastot.TPV:n häviö tuli sarjajohtaja RoPSia vastaan.TPV:llä ero putoamisviivaan on vain piste,joten Tamperelaisten on voitettava tämä matsi.OPS puolestaan taistelee mitali sijoista,eikä anna yhtään periksi.TPV:llä on 80-vuotis juhlaottelu,mikä lisää entistä enemmän joukkueen voitontahtoa.TPV:n maalisaldo on 10:8 kuudesta edellisestä ottelusta,joten maalinteko ei ole ongelma.OPSin saldo 6:3.Kumpikin joukkue pääsee lähes parhaallaan otteluun,TPV:llä sairastuvassa on vain Aleksei Budko.Korttitilin täyttymisen vuoksi on pois myö Kalle Kankala.Ensimmäinen maali tässä ottelussa ratkaisee paljon.Tasainen ottelu tulossa,mutta kannattaa ehdottomasti kokeilla TPV:tä näinkin hyvällä kertoimella.

Lopputulos: 2-2 :cry:

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • MLB klo 2:45 St.Louis Cardinals - San Fransisco Giants Pelivalinta: St.Louis Cardinals ML Kerroin: 1,71 Pinnacle San Fransisco lähtee tähän vierasmatsiin melko heikolla lyöntiosastolla. Muutamia hyviä lyöjiä sivussa ja kokoonpanossa muutamia kokemattomia lyöjiä. St.Louisin rosteri sen sijaan lähempänä normaalia ja odotankin kotijoukkueelta vahvaa suorittamista tässä matsissa. Syöttäjissäkään ei suurta eroa, ehkä Giantsin Roupp on ennakkoon hieman vahvempi, mutta tuskin merkittävää eroa tulee syöttäjien osalta. St.Louis lähtee matsiin mielestäni selvähkönä suosikkina.
    • 19:30 Como - Parma Comojärven hulppeissa maisemissa viimekauden yllättäjä, ja neljänneksi sijoittunut Como haastaa viime kaudella keskikastissa viihtyneen Parman. Como pelasi viime viikolla chämppäriä, kun taas Parma on saanut huilata yli viikon ja valmistautua tähän matsiin. Como on luonut maaliodottomaa noin 1,83 per matsi mutta tehnyt 2,33 maalia. Parma taas on ollut hyökkäyspäässä koko sarjan surkein toistaiseksi ja maaliodottomaa on kertynyt noin 0,61 per matsi. Parman hyökkäysodotus tässäkin pelissä jää alle 0,6 ja Comolta odotan noin 2,25. Como on big chances listalla sijalla 14/20 ja Parma pitää peräpaikkaa tällä listalla.    alle 3 maalia @1,92 @coolbet  
    • Lentopallo, EM-Kisat Viro - Belgia Belgia -2.5 Erää Vedonlyöntitoimisto: Unibet Kerroin: 2.04 Alkamisaika: 20:00 - Viro sekä Belgia kohtaavat EM-Kisoissa. Belgia selvästi parempi jokaisella osa-alueella ja maailman yksi parhaimmista ellei paras hakkuri Reggers tulee tässä pelissä tekemään valtavasti tuhojaan. jopa pientä ylikerrointa tarjolla sillä itse näen tämän siellä 1.7~ paikkeilla.
    • Käsipallo, Superliga Stal Mielec - Wybrzeze Gdansk Yli 60.5 Maalia Vedonlyöntitoimisto: Bet365 Kerroin: 1.85 Alkamisaika: 18:00 - Käsipallon Superligan puolella kohtaavat Stal Mielec sekä Wybrzeze Gdansk. Paljon maaleja lähdetään otteluun hakemaan näiden kahden joukkueen välillä, viime kauden kahdessa kohtaamisissa nähtiin 64 sekä 67 maalia, Gdanskin tämän kauden avauksessa maaleja tuli myöskin 67. Gdansk viime kauden 3. sijan nappasi itselleen ja on tunnettu nimenomaan kovasta hyökkäyksestään sekä kovalla temmolla pelaamisesta mutta omiin tulee yksinkertaisesti liikaa maaleja joka kostaantui isosti joukkueelle viime kaudellakin. Gdanskia on lupa odottaa tälläkin kaudella sarjan kärkipäähän siinä missä Stal Mielec keskikastin porukoita. Uskon vahvasti vauhtia ja maaleja tässä ottelussa nähtävän sillä puolustus ei kummankaan joukkueen vahvuuksiin kuulu ja edelliskauden kaksi keskinäistä kohtaamista siitä myös todisteena.
    • Pöytätennis, Setka Cup Obishchenko - Holoborodko Holoborodko Vedonlyöntitoimisto: Bet365 Kerroin: 1.83 Alkamisaika: 12:05 - Setka Cupin puolella kohtaavat Obishchenko sekä Holoborodko. Kertoimet on asetettu tähän otteluun tasabookiksi mutta hyvin vaikeaa on kyllä olla näkemättä Holoborodkoa suosikkina otteluun. Holoborodko pelannut erinomaisesti viime otteluissaan marssien lähes voitosta voittoon ja tulee tähänkin otteluun 3 ottelun voittoputkessa. Holoborodkon syöttöpeli on ollut vakuuttavaa ja uskon sen olevan tässäkin ottelussa Obishchenkoa vastaan avain voittoon sillä Obishchenko ei varsinaisesti ole loistanut palautuspelissä.
×
×
  • Create New...