Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Minivakio Tiistai 27.09.2011


Recommended Posts

Kommentoikaa ihmeessä ja lisäikää toki omia vihjeitä jos mieli tekee!!! :)

Pelijakaumat ovat veikkauksen sivuilta maanantaina kello: 23.59.

1. Saipa - Ilves 1/39% 3-0

Saipa taistelee voiton Ilveksestä kotonaan. Lue vihjeeni tiistain valikosta.

2. Kalpa - Ässät X/15% 2/15% 3-4 ja.

Sarjan toisena oleva Kalpa on ehdottomasti ottelun suuri voittaja suosikki. Ei tappioita. Ässät on voittanut molemmat vieraspelinsä ja "yllätys" momentti on suuri vielä näillä avauskierroksilla. Tasuri ja vierasvoitto kelpaa hyvin tuplavaihtomerkistä ja pelataan Kalpa täysin ohi.

3. TPS - Tappara 2/22% 1-4

Lue vihjeeni tiistain osiosta. Tapparan saadut 22% ovat liian pienet näinkin yllätysmahdolliseen otteluun.

4. Lukko - JYP 1/47% 4-1

Lukko voittaa tämän pelin useammin kuin 2.5/5.stä. Arvioisin omat prosenttini noin tuonne 60.n kinttaalle. Selvästi alipelattu huomioon ottaen JYP.n rämpimisen.

5. HPK - Pelicans X/23% 2/51%

Huomioitavaa tässä ottelussa on se, että HPK on ollut kotiotteluissaan todella pirteä ja voi aiheuttaa Pelicansille päänvaivaa. Viime ottelusta tuli jatkoaikavoitto kotona Kärpistä maalein 2-1.

6. Kärpät - Blues 1X2 71-15-13

En luota Kärppiin vieläkään. Näissä otteluissa aina sattuu ja tapahtuu, se ollaan huomattu.

Lapun arvo on 6€, rivi a, 0.50€

Kiitos. Painakaa vihreää jos haluatte minun jatkavan näiden kirjoitusta. :)

6 oikein 73 kpl 579,60€

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Thunderpick World Championship PK: Aurora - Ninjas in Pyjamas | Aurora -1.5 | 2.26 (Pinnacle)   PK: 9z - Falcons | Falcons -1.5 | 2.00 (bet365)   PK: PARIVISION - BETBOOM | PARIVISION | 1.85 (Coolbet)   PK: Legacy - FURIA | Legacy | 2.26 (Pinnacle)
    • Jalkapallo:SHL klo.20:00 Färjestad - Luleå Tekee pisteen Gabriel Carlsson @3.60 Unibet Ruotsin SHL kiekosta Färjen pakki Gabriel Carlssonin piste kokeiluun. Färjellä kulkee hyvin ja sarjan ykköspaikka on oikeutettu.8:sta pelistään Färjestad on voittanut 7 ilman mitään jatkoja.1 JA häviön Färjestad on kokenut.Färjen puolustus/maalivahti peli on ollut hyvää.Färjestad on selkeesti vähiten päästänyt maaleja omiinsa ja tehtyjäkin on eniten. Luleålla on ollut vaikeampaa ja ei se heleppoo tule olemaan tänäänkään.Luleålla on takana niukat tappiot kotonaan jatkoilla 2-3 Timrålle sekä varsinaisella peliajalla  2-3 Malmölle. Viimepelin Färjen 1.kentän pakkipari Carlsson ja Roos on hyvä näihin karkeloihin.Molemmilla on NHL kokemusta.Hyökkäyspuolesta vastasi tässä kentällisessä Lodin,Zohorna sekä Studenic ja kentällinen onkin Färjen sisäisen pistepörssin parhaimmistoa. Puolustuksessa luutivat Carlsson ja Roos saa Färjen puolustajista eniten niitä peliminuutteja ja se mahdollistaa pisteidenteon ainakin YV:llä pelatessa ja myöskin tasakentällisin. hmmm....Gabriel Carlsson piste 3.60 🤫
    • Jalkapallo:Thaimaa League 2 klo.14:00 Uttaradit - Satun FC Satun FC o1.5 @2.55 Marathonbet Taikkujen 2.ligasta Satunin väh.2 maalia testiin. Kotijoukkue Uttaradit on viel ainoa tappioton jengi tässä 18 joukkueensarjassa.Voittamalla tämän niin se nousisi sarjan ykköspaikalle. Satun on taulukossa 5.sijalla ja sekin ottaisi ykköspaikan voittamalla.Sarja on ollut tasainen,kun suurinosa joukkueista on pelannut 6 ottelua.Joukkueet sijoilla 1-11 mahtuvat 3.pst sisään. Uttaradin peleissä on nyt viimekierroksilla maaleja tehty puolintoisin.Uttaradin 3 edellistä päättynyt 2-3,4-3 ja 2-2. Satunin peleis myös maaleja tehty mukavasti.Tosin viimeisin päättyi sen 1-0 voittoon kotona.Sitä ennen tuloksista löytyy mm.4-3 tappio,3-0 voitto,1-3 voitto ja 2-4 tappio. Satun on tehnyt maaleja lähes 2.5 keskiarvolla perottelu.Uttaraditin avaustappio on vain ajankysymys.Tähän en sitä uskalla yrittää tasurinpelossa,mutta Satunin maaleja kyllä,koska tässä saatetaan niitä maaleja nähdä parit molemmilta.
    • Koripallo Euroliiga klo 21:30 Barcelona - Olympiakos Pelivalinta: Barcelona ML Kerroin: 2,45 Novibet Olympiakos on aloittanut Euroliigan vakuuttavasti. Joukkue on materiaaliltaan yksi liigan parhaita joukkueita. Olympiakos on kotikentällä erittäin vaikea voitettava, mutta vieraskentällä meno ollut usein hieman takkuisempaa. Barcelonan kauden alku Euroliigassa on ollut ihan ok. 5 ottelua rekordilla 3-2. Viikko sitten pelatussa kotiottelussa Zalgirista vastaan Barcelona kuitenkin suli viimeisellä neljänneksellä 10p johtoasemasta, joka oli selkeä pettymys. Barcelonalle kotiottelut ovat erittäin tärkeitä. Olympiakos on materiaaliltaan hieman parempi joukkue, mutta Barcelonan kotietu tasoittaa tilannetta. Mielestäni Barcelonan ei kuulu olla näin suuri altavastaaja kotiottelussa.
×
×
  • Create New...