Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

Jokipojat-Sport 1, 2.50 Nordicbet 4/5

- Sport pelasi eilen kotonaan ja nyt pitkä matka toiselle puolelle Suomea. Eilen helppo 6-1 voitto K-Vantaasta, mutta reissut Joensuuhun eivät ole koskaan olleet helppoja ja iso kaukalo vielä niin Jokipo on vahvoilla. Sportilta sivussa ykköspyssy Mika Halava sekä pelikieltoinen Samuli Virkkunen. Jokipojat pelanneet hyvin viime aikoina ja kotona ollut kovaassa vireessä, vaikka kaksi viimeisintä kotipeliä päättyneet tappioon niin tänään nähdään varmasti ärsytetty Jokipojat. Sport on toki materiaaliltaan edellä, mutta lähtökohdat eivät ole peliin kovinkaan helpot, joten pakko 2,50 kerroin poimia. Selvä markkinatoppi ja esim Veikkaus tarjoaa vaatimattomat 2,15 kotivoitolle.

HPK-JYP, JYP goals over 2.5 1.85 Nordicbet 3/5

- HPK otti eilen 6-0 turpaan ja tänään jälleen vaikea peli. JYP pelannut hyvin, mutta puolustuksessa pientä vajetta. Hyökkäyspeli kuitenkin toiminut ja uskon, että kiekko ladotaan ainakin kolmesti Kerhon verkkoon.

Link to post
Share on other sites

WBA - Norwich+1 2 Veikkaus 1.70

"

West Bromwichille hyviä uutisia sairastuvalta

(12.1.2012 13:15)

West Bromwich on saamassa peräti viisi pelaajaansa takaisin ruotuun lauantaiseen Norwich-otteluun.

Loukkaantuneena olleet keskikenttäpelaajat Youssouf Mulumbu ja Paul Scharner sekä hyökkääjä Shane Long ovat palanneet harjoituksiin ja lienevät käytettävissä lauantaina. Lisäksi Jonas Olsson ja Jerome Thomas ovat toipuneet hyvin loukkaantumisistaan ja heidätkin saatetaan nähdä mukana.

West Bromwich isännöi Norwichia Vakiokohteessa 6."

Veken vakio osuudesta löytyvä info pläjäys antaa hieman liian hyvän kuvan WBA:n tilanteesta. Hienoa siis kotijoukkueen kannalta kyllä, mutta pelaamattomuus tulee näkymään otteissa varmasti.

Norwichin kokoonpanosta oli cup ottelun sivussa maalivahti Ruddy, mutta ei vamman tai sairauden takia vaan koska hän sai tyttären, joten jos joku miettii pelaako mies tänään koska oli cup pelin sivussa niin kyllä pelaa.

WBA:n kausi on ollut yllättävänkin hyvä mutta maalinteko tuntuu olevan pahin ongelma joukkueelle. Kanarianlintujen kausi taas on ollut uskomattoman hyvä ja maalintekokin on tupannut kulkemaan.

Cup ottelussa Cardiffia vastaan hattutempun iskenyt Simon Cox väläytti jo vaarallisuuttaan, mutta kuten on sanottu ei yksi mies joukkue lajissa niin paljon ratkaise. Longin paluu kuulostaa hyvälle maalinteon kannalta, mutta tuskin 100% irtoaa vielä.

Norwichin korkea sijoitus sarjassa ei ole käymässä päähän, koska seurassa tiedostetaan varsin hyvin miten Blackpoolille kävi viimekaudella. Tämän kun ottaa huomioon voi olla melko varma ettei Kanarianlinnut lähde pallottelemaan kentälle, vaan hyvin valmistautuneena ja asennoituneena kuten tällä tasolla pitääkin. Sitäpaitsi, juuri tällaiset ottelut WBA,Wigan,Blackburn,Bolton... on pystyttävä kaatamaan niin vieraissa kuin kotonakin jos Valioliigapaikka kiinnostaa. Laitetaan kuitenkin mukaan tuo +1 koska WBA:n toipilaat voivat antaa myös positiivisen boostin joukkueelle ja 1.70 on kuitenkin pelattava kerroin.

Otetaan tuolta vielä hauska fakta Baggies on siis tällä kaudella tehnyt vain 19 maalia liigassa! ainoa huonompi tässä tilastossa on Wigan 18:sta maalilla.

Norwichilla on vain yksi tappio alla viimeisessä kuudessa liiga pelissä.

Jos WBA onnistuu tekemään maalin tekee Norwich historiaa hauskalla tavalla, se olisi pelannut pisimmän putken liigassa onnistumatta nollaamaan ketään. Edellinen ennätys on Sheffield Utd:n 26 ottelua.

Vieraissa Norwich on ollut myös kova tällä kaudella ja edellisessä kolmessa vieraspelissä on kaikissa irronnut voitto.

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Jalkapallo: New South Wales NPL U20 klo.06:00 Marconi Stallions U-20 — Wollongong Wolves U-20 Wollongong Wolves U-20 yli 0.5 @1.60 Marathonbet Kokeiluun lähtee ihan kokeilunarvoisella kertoimella Wollongongin maali. Macroni on taulukossa 5 ja Wollongong heti perässä 6.Molempien maalisuhde on + merkkinen.Macronilla +12 sekä Wollongongilla +2.Macroni on kotona pelannu 5 ottelua ja päästäny niissä omiin 3 maalia,mikä ehken selittää ihan mukavankertoimen vierasjoukkueen maalista. Toisaalta sitä ehken myös ihmettelen,kun Wollongong on kummiskin vieraspeleissään onnistunut tekee noita maaleja ihan hyvin ja jopa paremmin vieraissa kuin kotona.Kotonaan Wollongong on tehny 9 maalia ja vieraissa 16 osumaa.2:ssa edellisessä keskinäisessä kohtaamisessa Wollongong on onnistu maalinteossa Macronia vastaan niin miksei nytkin.  
    • Jalkapallo: Australia New South Wales NPL U20 klo.06:00 Blacktown City U20 — Rockdale Ilinden U20 Blacktown City U20 @2.43 Unibet Australian junnujaliksesta kotivoittoa testiin. Blacktown sarjassa sijalla 8 ja vierasjoukkue Rockdale sijalla 14.Joukkueitten vireprossat ovat erisuuntaiset.Blacktownilla ne on(87%),kun puolestaan Rockdalella(20%) Itseäni ihmetyttää unkan kerroinasettelu,ku Rockdale on asetettu suosikiksi.Blacktown on pelannut nyt 5 ottelua ilman tappiota ja niistäkin se on 4 voittanut.Rockdalella puolestaan on 5:stä edellisestä 4 tappiota ja 1 voitto. Rockdale on pelannut 7 vierasmatsia ja hävinnyt niistä 6 ja viimeisessä vierasmatsissa toista häntäpään joukkue Sutherlandia vastaan se jäi tasapeliin.Maalisuhde Rockdalella on vieraissa huono,kun 3 tehny ja 14 päästäny omiin. Blacktown on ihan kohtuu hyvin pelannu kotonaan ja pelannut huomattavsti paremmin kotona,mitä vieraissa.Blacktownilla on kaikkiaan 19 pistettä ja se on niistä kotona ottanut 12 eli hyvin kotiriippuvainen Blacktown on tähänmennessä pisteistään ollut. mm.Marathonbet laittaa Blacktownin suosikiksi kertoimella 2.08 ja vieraille 2.76 ja unkan 2.43 koti ja vieras 2.33 katotaan missä vaiheessa unkalla muuttuu vai muuttuu(kö) ainakin tällä kirjoitushetkellä on Blacktown @2.43
    • no on se oikein,ku laskin vielä uudestaan ni sain saman tuloksen
    • onkohan toi mun tulos oikein? ite pikasesti tossa laskelin ni sain +tuloksen
    • Tennis, Birminghamin Challenger-turnaus Harry Wendelken vs. Mark Lajal klo. 17:50 Lajal -1,5 erää/2,04 PAF Viron Mark Lajal hakee menestystä nurmikentiltä. Lajal on vahvempi nopeilla alustoilla ja se tulee alkukesästä näkymään. Massakentille virolainen ei osallistunut, sillä ATP-listalla sijalla 157 oleva virolainen pelasi Australian avointen jälkeen vain kovilla kentillä. Ranskan avointen karsinnoissa Lajal kävi häviämässä ensimmäisellä kierroksella Roman Safiullinille suoraan kahdessa erässä. Harry Wendelken on ATP-listalla sijalla 227, eli hyvinkin nousukas pelaaja. Wendelken on monipuolinen, mutta isoja aseita pelissä ei ole. Britti selvitti Wuningin Challengerissa Kiinassa huhtikuun lopulla tiensä finaaliin, mutta taipui Pavel Kotoville kolmessa erässä. Tätä seurasi kolme perättäistä massakenttätappiota, joka katkesi Australian James Wattia vastaan Birminghamin ensimmäisellä kierroksella. Wendelken kaatoi nelinpelissä paremmin viihtyvän Wattin kolmessa erässä oltuaan päätöserässä jo murron perässä. Ehkä tämä korostaa parhaiten Wendelkenin tasoa, että hyväsyöttöinen Watt pystyy pitämään pelaajaa kurissa nopealla alustalla. Uskon, että virolainen on tässä taistelussa vahvempi ja hoitelee ottelun kahdessa erässä nimiinsä. Lajalin ottelua ennen pelataan alkuperäisen aikataulun mukaan ainakin kaksi ottelua, mutta on mahdollista, että ottelu siirretään Otto Virtasen paikalle, joka sai Alexandar Vukicilta luovutusvoiton.
×
×
  • Create New...