Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

13.6 Keskiviikko


Recommended Posts

Miesten superpesis

Kouvola - Hyvinkää 2/2.00 ml. NordicBet

Päivän ainoassa Superpesis ottelussa kohtaavat siis Kouvola ja Hyvinkää. Hyvinkää pelasi viime sunnuntaina ensimmäisen kesäkuun pelinsä, kun se isännöi Jyväskylää. Hyvinkää voitti tuon ottelun 2-1, pelissä tuli peräti 27 juoksua (13-14), joka kertoi kyllä Hyvinkään ulkopelistä sen, että ei ollut ihan vielä joukkue toipunut pitkästä tauosta. Hyvinkää on ollut sarjassa kova sillä se ei ole kertaakaan jäänyt pisteittä otteluistaan (3-3-1-0).

Illan isäntä Kouvola on taas pelannut ailahtelevasti,josta johtuen joukkue onkin sarjataulukossakin vasta kymmenentenä. Kouvolan viime pelit ovat kyllä olleet hyviä, sillä joukkue kohtasi viime kierroksella sunnuntaina sarjakakkosen Vimpelin ja hävisi tuon ottelun vain 1-0, jossa oli mahdollisuus kuitenkin tasuriin, mutta toinen jakso päättyi harmillisesti 2-2. Perjantaina joukkue puolestaan otti hienon voiton sarjakärki Sotkamolta, kun joukkue voitti 1-2.

Joukkueiden aikaisempi kohtaaminen tällä kaudella päättyi Hyvinkäällä tylysti kotijoukkueen juhliin, kun Hyvinkää takoi taululle 12-3 ja näin erät 2-0.

Uskon Hyvinkään tänäänkin olevan taas rautaa ja Kouvola jää jalkoihin heti kättelyssä :)

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

EM-kisat

Tanska - Portugali 2/2.05 Ladbrok

Tanska aloitti kisat suurehkolla yllätyksellä, kun se kaatoi Hollannin lohkon avauskierroksella 0-1. Ei voi kyllä sanoa, että Tanskalla olisi ollut peli hallussa, sillä sen verran Hollannilla oli paikkoja laittaa peli tasoihin tai miksei vaikka voittoon asti.

Tänään Tanskaa vastaan kuitenkin asettuu taas kova maa, kun Portugali astelee kentälle, Portugali puolestaan hävivi avausottelunsa Saksalle 1-0. Portugalin on melkeinpä pakko siis ottaa tässä lohkossa se voitto, sillä viimeinen vastus tulee olemaan Hollanti, niin kummasta olisi helpompaa tästä vai siitä pelistä. Ja Portugali on kuitenkin materiaaliltaan niin paljon parempi kuin Tanska, että eiköhän se poi'i ainakin sen yhden maalin. Portugalin ei kannata päästää Tanskaa ainakaan joto asemaan sillä se nähtiin Hollantia vastaan miten Tanska silloin pelaa. Kun Portugali ei päästä Tanskaa nopeisiin vastahyökkäyksiin niin se on vahvoilla tässä ottelussa :)

Tulosveikkaus 0-1,2

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

EM-kisat

Hollanti - Saksa x/3.40 NordicBet

Molemmat joukkueet tekevät maalin kyllä/1.65 NordicBet

Ilta pelinä on yksi kisojen suurista kohtaamisista, kun Hollanti ja Saksa ottavat mittaa toisistaan. Aikaisemmassa vihjestä näkeekin miten avauspelit meni. Josta voi näkee samantien, että Hollanti tarvitsee kipeästi pisteitä, jos meinaa mieliä jatkoon tästä lohkosta. Helpolla se ei kyllä tänä iltana tule pääsemään, kun yksi mestarisuosikeista eli Saksa astelee vastaan. Saksan kova puolustus linja voi tuottaa Hollannin kärjille ongelmia, etenkin pääpalloissa Saksa on kova kuudentoista sisällä. Hollannin puolustus taas on haavoittuvainen sen kertoi kisojen avausottelu, kun Hollanniin puolustus nukahti ja Tanska teki ottelun ratkaisumaalin.

Uskon tänään tulevan tiukka ja tunteikas ottelu, jossa kumpikin iskee sen yhden pörsän, joten 1-1 :)

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

-- ATP Tennis: Lontoo --

Go Soeda - Ivan Dodig -- 2 -- 1,83 -- Ladbrokes (Tulos: 3-6, 6-7)

- Soeda on maailmanlistalla sijalla (54.). Tässä Lontoon turnauksessa hän on 15. sijoitettu, kun vastustaja Dodig on sijoittamaton. Tämä turnaushan pelataan nurmialustalla, mikä on japanialaiselle ollut aina myrkkyä. Hänen voittoprosenttinsa tällä alustalla onkin surkea 45% (pelejä 33), kun se parhaimmilla hipoo 70% luokkaa. Ensimmäisellä kierroksella Soeda kaatoi Saksan Bjorn Phaun (89.) suoraan 2-0. Japanilaisen peli oli kuitenkin aika huonoa, sillä mm. 1.syöttö oli vain 50% luokkaa ja tuplavirheitä tuli 4.

- Dodig löytyy rankingistä sijalta (69.). Avauskierroksella hän oli murskaamassa Kanadan Frank Dancevicia, mutta lopulta Frank luovutti. Jotain tilastoja kuitenkin saatiin tuosta ottelusta ja ne kyllä ovatkin Dodigin osalta mukavaa katseltavaa. 1.syöttö 63%, ässiä 5 kpl, 1. ja 2. syötössään hän ei menettänyt pistettäkään (100%). Nyt kroatti kuitenkin joutuu kovempaan testiin ilman muuta. Dodigin voittoprosentti ruoholla on 61%. Pelaajat ovat aiemmin kohdanneet 2 kertaa, joista molemmista Soeda on poistunut voittajana. Tämä on ensimmäinen peli ruoholla.

  • Upvote 2
Link to post
Share on other sites

Tanska-Portugal 2 1.85 NordicBet

Vaikka Tanska yllättikin avauspelissään Hollannin niin se lento ei tule jatkumaan. Portugalin eka peli Saksaa vastaan oli ihan hyvä mutta harmittava 1-0 tappio.. Portugal siis on pakkovoiton edessä kun taas Tanska tulee vain ja ainoastaan puolustamaan tiiviisti. Mutta Portugalin kova hyökkäys tuo tulosta jossain vaiheessa peliä. Jos Portugal saisi ekan maalin 10-30min pelistä tulee tosi kiihkeä, koska se meinaa sitä että tanska lopettaa 9-10 pelaajan puolustuksen ja alkaa vähän enemmän hyökkäämään ja sitä kautta taas Portugali saa uusia ovia maalintekoon. Kyllä ihmettelen suuresti jos Portugal ei tästä voittoa saa kaivettua.. Itse löin jo suuresti Portugalin voitolle.! :thumbup: :thumbup: :thumbup:

maaliarvio: 0,1-1,2,3,4

-- www.123kotisivu.fi/Ykkostipsaaja

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Tanska - Portugali 1 4,59 ComeOn

- Tanska siis voitti ensimmäisessä pelissään yllättäen Hollannin 1-0 ja Portugali hävisi Saksalle 1-0.

- Portugali otteluun ennakkosuosikki, mutta Tanskalla on mahdollisuudet ottaa yllätysvoitto hyvällä puolustus- ja maalivahtipelillä.

- Tanska voitti edellisen keskinäisen pelin EM-karsinnoissa 2-1.

- Portugalin kertoimet turhan alhaalla, joten kokeillaan Tanskan voittoa.

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Mikhail Youzhny-Alexander Dolgopolov 2 3.33 Pinnacle

Mikhail Youzhny-Alexander Dolgopolov 1.erän voittaja 2 2.89 Pinnacle

Mikhail Youzhny-Alexander Dolgopolov(+1.5 erää) 2 1.88 Pinnacle

Mikhail Youzhny-Alexander Dolgopolov(-1.5 erää) 2 6.48 Pinnacle

Venäjän Youzhny saa vastaansa Ukrainalaisen Dolgopolovin. Pelaajat ovat kohdanneet viimeksi vuonna 2010,

kun Youzhny voitti silloin erin 2-1. Venäläinen eteni Roland Garrosilla kolmannelle kierrokselle, mutta tippui sillon

kovalle massakenttä pelaajalle David Ferrerille. Ukrainalainen sen sijaan tippui heti ensimmäisellä kierroksella ja

on muutenkin neljän ottelun tappioputkessa. Venäläinen Youzhny on rankingissa sijalla 31, kun taas Dolgopolov on sijalla 20. Dolgopolov on saanut valmistautua otteluun kauan ja jos hän pääsee parhaimmalle tasolleen hän

voi taistella voitosta. Tiukka ottelu, mutta noilla kertoimilla on pakko pelata Ukrainalaista.

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Norjan 2 divisioona, lohko 4:

Tromso 2 - Senja 2, 2,00 Bet365

- Tromso 2 sarjassa 13. eli toiseksi viimeinen, 2 voittoa, 0 tasapeliä, 6 tappiota

- Viimeiset viisi: 1/0/4

- Neljän ottelun tappioputki meneillään

- Senja sarjassa toinen, 5 voittoa, 1 tasapeli, 2 tappiota

- Viimeiset viisi: 4/1/0

- Voittanut neljä viimeisintä peliään ja kaikki yli maalin erolla

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Tanska+1 - Portugali X (3,70) veikkaus

Tanska ylitti itsensä ja voitti sekä sai elintärkeät pisteet Portugalilta. Eilen harjoituksissa portugalilainen Miguel Veloso sanoi portugalilaisten harjoittelivan pelkkää viimeistelyä ja lupaavalta se ei näyttänyt. Saa nähdä miten tänään käy. Tanska lähtee hirmuisella itseluottamuksella ja luulisi sen hakevan pelkkää tasuria tästä. Joten aika puolustuslinjalle Tanska menee jo alusta. Ja aina heikompia joukkueita vastaan Pepellä on taipummusta hankkia punaisen kortin.

Mitä tulee lohkopisteisiin niin Tanskalle se 0-1 tappio käy ihan hyvin. Voin mennä pisteet ristiin Hollannin ja Portugalin kanssa, niinpä kyllä Tanska painaa nyt jalkojaan loppuun asti. Tasuri on olisi Tanskalle suurvoitto ja siihen en jaksa uskoa. Kahden maalivoitto portugalilaisille on erittäin paha lähtee veikkaamaan Tanska kaltaista vastaan.

Itsen laitan 50€ tähän. Älkää ottako mallia musta :D

  • Upvote 3
Link to post
Share on other sites

Tanska+1 - Portugali X (3,70) veikkaus

Tanska ylitti itsensä ja voitti sekä sai elintärkeät pisteet Portugalilta. Eilen harjoituksissa portugalilainen Miguel Veloso sanoi portugalilaisten harjoittelivan pelkkää viimeistelyä ja lupaavalta se ei näyttänyt. Saa nähdä miten tänään käy. Tanska lähtee hirmuisella itseluottamuksella ja luulisi sen hakevan pelkkää tasuria tästä. Joten aika puolustuslinjalle Tanska menee jo alusta. Ja aina heikompia joukkueita vastaan Pepellä on taipummusta hankkia punaisen kortin.

Mitä tulee lohkopisteisiin niin Tanskalle se 0-1 tappio käy ihan hyvin. Voin mennä pisteet ristiin Hollannin ja Portugalin kanssa, niinpä kyllä Tanska painaa nyt jalkojaan loppuun asti. Tasuri on olisi Tanskalle suurvoitto ja siihen en jaksa uskoa. Kahden maalivoitto portugalilaisille on erittäin paha lähtee veikkaamaan Tanska kaltaista vastaan.

Itsen laitan 50€ tähän. Älkää ottako mallia musta :D

*Sai elintärkeät pisteet Hollannilta. Anteeksi kömmähdys.

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • 19:00 SJK - HJK Kotijoukkueella on valtava lepoetu, kun taas HJK pelasi vasta viime viikolla Pohjois-Irlannissa ja kohta on taas europeli edessä. HJK ei myöskään aloita ”parhaalla” avauksella, ja esimerkiksi Toivo Mero ja Liam Möller ovat avarissa.  SJK +0,5 @1,87 @epicbet
    • Serie B / Jalkapallo Brasilia Vila Nova - Sport Recife Vila Nova AH 0 @ 1.60 Bet365 Alkaa 22:00 Vila Nova(5.) on sarjassa kotikentällään viiden ottelun voittoputkessa ja kahdeksantoista matsin mittaisessa tappiottomassa putkessa. Joukkue voitti seitsemän viimeisestä kahdeksasta kotiottelustaan. Sport Refice(10.) on vieraskentillä neljän ottelun voitottomassa putkessa häviten noista kaksi matsia. Joukkue onnistui voittamaan ainoastaan yhden viimeisestä kymmenestä sarjaottelustaan.
    • UEFA Conference League klo 21:30 Lugano - NSI Runavik Pelivalinta: Lugano tekee maalin molemmilla puoliajoilla Kerroin: 1,72 Bet365 Lugano selvitti viime kierroksella helpohkosti Kosovon Dukagjinin ja eteni jatkoon.  Runavik puolestaa yllätti Koperin rangaistuspotkukilpailun jälkeen. Runavik oli pelillisesti jäljessä, mutta Koperin maalinteko tökki pahasti ja yllätys oli näin ollen mahdollinen. Lugano on yksinkertaisesti todella paljon parempi joukkue joka osa-alueella ja en usko Färsaaren Runavikin enää pysymään taistelussa mukana. Uskon Luganon lyövän kotiottelussa selkeät lukemat taululle. 
    • MLB klo 23:10 Seattle Mariners - Minnesota Twins Pelivalinta: Minnesota Twins yli 2,5 juoksua Kerroin: 1,66 Marathonbet Twinsillä hyvä lyöntiosasto ja useilla lyöjillä kelpo tilastot Seattlen aloittavaa syöttäjää Kirbyä vastaan. Kirbyn otteet ailahdelleet melkoisesti, ajoittain ollut hyviä suorituksia, toisinaan taas varsin heikkoja. Mielestäni line kohtuu matala, uskon Minnesotan saavan vähintään 3 juoksua ottelussa.
×
×
  • Create New...