Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

Eillinen päivä päättyi upeasti Rajeev Ramin voittoon Kei Nishikorista, toivottavasti tänään sujuu myös hyvin! :)

Albert Ramos-Vinolas - Grigor Dimitrov 2 1,67 Betway

ATP-tennistä Ruotsista, Båstadissa Espanjan Albert Ramos-Vinolas kohtaa upeasti tähän mennessä pelanneen Bulgarian huippulahjakkaan Grigor Dimitrovin. Alkukausi tai varsinkaan viime ajat eivät ole olleet Ramos-Vinolasille helppoja ja nyt voidaan ennustaa jatkoa, sillä bulgarialainen on pelaamassa loistavaa turnausta. Eihän se olekaan toisaalta yllätys, Dimitrov on huippulahjakas pelaaja. Dimitrov on voittanut kaksi ensimmäistä otteluaan suoraan kahdessa erässä ja pelannut todella hyvin. Albert-Vinolasin pelaaminen on ollut alkukauden heikkoa, esimerkiksi Roland Garrosilla sekä Wimbledonissa espanjalainen tippui jo ensimmäisellä kierroksella.Wimbledonissa Roger Federeriä vastaan Ramos-Vinolas sai koko ottelussa vain kolme peliä! Toki eilen Ramos-Vinolas voitti oman ensimmäisen ottelunsa suoraan kahdessa erässä, mutta nyt vastustajan taso on eri luokkaa.

Link to post
Share on other sites

Benjamin Becker - Ryan ​Harrison 2 1,85 Nordicbet

ATP-tennistä Yhdysvalloista, Newportissa turnauksen kenties suurin yllättäjä, Saksan Benjamin Becker kohtaa Yhdysvaltojen Ryan Harrisonin. Benjamin Becker on tehnyt turnauksessa jo kaksi melko suurta yllätystä. Ensin Becker voitti Belgian David Goffinin suoraan kahdessa erässä ja eilen Becker voitti Milos Raonicinkin suoraan kahdessa erässä. Jossain vaiheessa Becker tulee palaamaan takaisin normaalien ihmisten joukkoon ja nyt voisi kuvitella Harrisonin olevan tarpeeksi kova vastustaja siihen. Harrison omaa loistavat syötöt. Harrisonin kakkossyöttökin on hankala monelle vastustajalle. Eilen Jesse Levineä vastaan Harrison pelasi hienosti ja voitti suoraan kahdessa erässä. Täytyy muistaa, että Wimbledonissa Harrison taisteli hienosti Novak Djokovicia vastaan, selvästi nurmi sopii Harrisonille hienosti! Kotiyleisön edessä Harrison on lähellä voittoa.

Link to post
Share on other sites

Parit viime pelit menneet täsysin vihkoon, joten ehkä kannattaa iskeä päinvastoinmyös nyt...

Thomaz Bellucci - Cedrik-Marcel Stebe(+1,5 erää) -- 1 -- 1,909 -- Pinnacle

- Bellucci on hirmuiskussa (7 perättäistä voittoa, joista 6 erin 2-0)

- Bellucci ranking 64. vs Stebe 82.

- Bellucci voitti eilen B.Tomicin (45.) suoraan 2-0

- Stebe pelaa kotiyleisön edessä, mutta nyt vastus on liian kova

Link to post
Share on other sites

Jurgen Zopp - Jan Hajek yli 21,5 peliä 1,83 Sportingbet

- ATP-tennistä Ruotsista, Viron Jurgen Zopp kohtaa Tsekin Jan Hajekin

- Molemmat ovat pelaamassa hienoa turnausta, Hajek ollut ehkä suurempi yllättäjä tähän mennessä

- En arvosta kumpaakaan suosikiksi, Hajek voitti Jarkko Niemisen, mutta ei yhden pelin perustella voi tehdä liian suuria johtopäätöksiä!

- Todennäköisesti tässä pelataan kyllä rajan yli!

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Dustin Brown- Guillermo Garcia Lopez over 21.5, 1.72 Bet365

- Stuttgartin massaturnausta. Dustin Brown elää vahvan syöttöpelinsä avulla. Kotiturnauksessa Brown tiputtanut lauluun jo Nikolay Davidenkon ja Benoit Pairen, molemmat tiukan väännön jälkeen erin 2-1. Garcia Lopez urakoinut vasta yhden ottelun, siinä kaatui Pablo Andujar (2-1). Garcia-Lopez on toki tasokkaampi pelaaja, mutta line ei ole niin korkea, etteikö se voisi helpostikin ylittyä. Brown jos vain syöttää tutulla teholla, ei espanjalainen kovin moniin murtoihin pääse. Mikäli esim 1.erä menisi tiebreikkiin, riittää toisesta erästä 6-3 jo vedon osumiseen. Näkisin tämän kuitenkin suhteellisen tasaisena otteluna ja vaikka Garcia-Lopez suosikki onkin, over huomattavasti todennäköisempi kuin under.

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Jalkapallo Englanti League one Klo 21.45   Oxford utd  - Reading   Valinta:  Oxford Utd Kerroin:   2,75 ( Veikkaus)   Oxford aloittanut hyvin kotonaan kauden, kun kuuteen peliin kolme voittoa ja tasapeliä.  Reading ollut myös hyvä, mutta lähdetään koittamaan vahvaa kotijoukkuetta.  Tilastollisesti Oxford ei oo keskinäisiä pystynyt voittamaan viime vuosina, niin nyt jos koskaan olisi hyvä aika.  Rohkea kotivoitto hakuun.    Kunhan Oxford voittaa, niin tämä kohde osuu. 
    • Jalkapallo Konferenssiliiga Klo 19.45   KuPS  -  Kaa Gent    Valinta:  X ( Tasapeli) Kerroin:  4.05 ( Veikkaus)   KuPS ollut vaikeaa viime aikoina sekä Veikkausliigan mestaruus karkasi omista  käsistä aika kauas, jolloin tänään voi vain laittaa kaiken likoon.   Enää ei ole mikään lämmin, joten toivottavasti Gent myös on kohmeessa, niinkuin viime aikoina on ollutkin.  Vieraissa Gent on ollut vaikeuksissa ja tänään on se sauma saada pisteitä näistä otteluista.  Suomalaisyleisön siivittämänä kotijoukkue kairaa pistetilin auki.  KuPS voi jopa voittaakin, mutta viime aikoina voittamisen kulttuuri on tipotiessään, joten otetaan rohkea tasapeli testiin.    1-1 tai 2-2 voisi olla aika hyvät tulosvetoon.    Kunhan ottelu päättyy tasan, niin tämä kohde menee oikein. 
    • Jalkapallo Mestareiden liiga Klo 22.00   Dortmund  -  Betis   Valinta:  X ( Tasapeli) Kerroin:  4.25 ( Paf)   Kaksi suht hyvää joukkuetta kohtaa toisensa sekä molemmilla on voittoja sekä tasureita alla.  Kierroksen yksi tasaisempia otteluita, jolloin tasapeli ei ole mikään mahdottomuus. Betis mestareiden liigassa kolme voittoa, mutta saksa on vaikea paikka pelata, jolloin tuo putki katkennee tänään, mutta pisteputki jatkuu.  Kunhan Ottelu päättyy tasan, niin tämä kohde osuu. 
    • Koripallo Euroliiga klo 21:15 Panathinaikos - Barcelona Pelivalinta: Barcelona ML Kerroin: 4,30 Novibet Panathinaikos on aloittanut Euroliigan hyvin ja onkin 9 kierroksen jälkeen sarjataulukon kärjessä. Panathinaikos on kotona erityisen hyvä joukkue, tältä kaudelta kotitilasto 6-1, joten helppo peli ei tule vierasjoukkueelle. Barcelona on aloittanut Euroliigan myös ihan hyvin ja joukkueen materiaali riittää taisteluun kärkipään joukkueita vastaan. Vierasotteluissa Barcelona ei aina ole ollut terävimmillään, mutta yllätysvalmis joukkue kuitenkin on.  Näin suuri suosikki Panathinaikos ei mielestäni ole mitä kertoimet antaa ymmärtää.
    • Koripallo Euroliiga klo 22:00 Real Madrid - Crvena Zvezda Pelivalinta: Crvena Zvezda ML Kerroin: 3,05 Novibet Crvena Zvezda on aloittanut Euroliigan vahvasti. Otteet olleet kokonaisuutena hyviä ja selviä voittoja on tullut useampia. Real aloittanut kauden myös hyvin, loukkaantumisia on ainakin Panathinaikosta vastaan, tarkemmat poissaolotiedot tätä ottelua varten selviävät vasta lähempänä. Joka tapauksessa mielestäni Crvenalle tarjottu 3,05 kerroin on liian korkea.
×
×
  • Create New...