Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

9.1 Keskiviikko


Guest TyhjaArpa

Recommended Posts

Chelsea - Swansea -- No draw bet : 2 -- 5.95 - Nordicbet

Mielestäni kertoimia tiukempi vääntö on odotettavissa. Syksyllä peli päättyi 1-1 tasuriin Swansean kotikentällä ja peli oli aika tasaista kun peliä taisin jopa katsoa. Silloin Swansea punnersi tappioasemasta tasuriin. Vaikka Chelsean hyökkäyskalusto on leveämpi kuin Swansean, niin myös sen puolustus on ollut välillä tuuliajolla. Jos Swansea tekee paikoista maalit niin se voittaa pelin jos samalla omissa ei kolise paljoa. Tasurista saa kuitenkin rahat takaisin, joten mielestäni kerroin on ihan pelattava. Tulos: 0-2

Link to post
Share on other sites

Houston Rockets - Los Angeles Lakers (klo 3.00)

Kobe Bryant over 36.5 points - 1.85 - NordicBet

Lakersilla on poissaolijoina yön matsista Howard, Gasol & Hill. Pisteiden teko jää lähes yksin Bryantin harteille.

Bryant on tehnyt viimeisessä 10 pelissä ka 33 pistettä ja tässä matsissa varmasti tulee heittojakin enemmän.

Link to post
Share on other sites

Jarkko Nieminen - Gilles Simon -------- pelejä yhteensä, yli 22,5 --- 1,95 --- unibet

* Jarkko omien puheiden mukaan hyvässä iskussa, mistä osoitus Bjorn Phauta vastaan otettu 6-0, 6-1 voitto.

* Vastus kova, mutta Simonin eka peli turneessa, joten tuntuman hakeminen hänellä edessä, Niemisellä ei.

* Jarkko puolustaa mestaruutta, Simonille tämä turnee tuskin niin tärkeä..

* Sinivalkoiset lasit päähän!!

Niemisen voittoon en vetoa lyö, mutta yli 22,5 koneeseen!

EDIT: Näköjään homma peruuntui...

Link to post
Share on other sites

Real Zaragoza - Levante -- 1 -- 2.05 --Unibet

* Isompi peli Zaragosalle, kuin Levantelle. Levanten tavoitteet lienee sarjassa ja Eurooppa liigassa.

* Tasaisia otteluita pelanneet keskenään, viime peli liigassa meni Levantelle 0-1, mutta hallinta Zaragosalla 65 - 35.

* Kotietu ja ylläolevien perusteella --> Ykkönen!

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Chemnitzer-Hertha II -- 1-- 1,60 -- Nordicbet

Kyseessä ystävyysottelu, jossa vastakkain saksan 3.ligan Chemnitzer sekä sarjaporrasta alempana pelaava Hertha II. Kertoimet muilla firmoilla yleisesti tossa 1,50-1,55 välillä. Mielestäni kohde on pelattavissa tuolla keroimella Chemnitzer ilmeisesti lähtee melko hyvällä kokoonpanolla sekä pelaavat kotona heikompaa joukkuetta vastaan. Tosiaan tarkkoja kokoonpanotietoja en löytänyt, mutta tästä hyvä kohde lapulle vaikka tuplaan jos ei löydä hyvää kohdetta.

Link to post
Share on other sites

Akhisar Belediye - Antalyaspor -- Alle 2,5 maalia -- 1,81 -- ComeOn

Vastakkain Turkin liigassa viimeisenä majaileva Akhisar sekä hienosti kolmantena oleva Antalyaspor. Heikon kauden pelannu Akhisar on ollut myös kotonaan erittäin vaisu sillä 8 ottelusta sen saldo näyttää 0-4-4 ja joukkue on tehnyt niissä vain 4 maalia. Antalyaspor on pelannut vieraissa ihan ok (3-3-2). Akhisarilla on ollut kotiotteluissaan varsinkin todella pahoja maalintekovaikeuksia mutta toisaalta se on saanut puolustettua suht hyvin ja maaleja omiinkaan ei ole hirveästi mennyt. Myös Antalyaspor on pelannut vieraissa juuri vähämaalisempia otteluita. Akhisarilla kotiotteluissa on tullut 2,1 maalia ottelua kohden täysin sama keskiarvo on ollut antalyasporin vierasotteluissa. Tuskin Antalyaspor tänäänkään lähtee hurjasti hyökkäämään vaan hakee rutiinivoiton 0 - 1,2 lukemin.

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Leki - K-Vantaa 2, Veikkaus 2,35, Nordicbet 2,55

Lempäälässä vastakkain sarjan yhdeksäs ja kymmenes, kuntopuntarissa joukkueet miehittävät kaksi viimeistä sijaa, Leki pykälää huonompana. Molempien esitykset ovat viime aikoina olleet ailahtelevia, Leki kävi hakemassa 4 pistettä itä-Suomen visiitiltä (Hokki 4-3rl. ja Jokipojat 3-5) hävittyään ennen sitä useamman ottelun, K-Vantaalla puolestaan alla jatkoaikatappio Tutolle ja voitot HCK:sta, sekä JYP Akatemiasta.

Tänään K-Vantaa saa mukaansa Jokeri-hyökkääjät Teuvo Teräväisen, Saku Salmisen, sekä Markus Hännikäisen. Nämä kolme herraa muodostavat terrierimäisen ketjun, jonka kanssa esimerkiksi Atte Pentikäisellä tulee pitämään todella kiirettä. Toki Lempäälän pieni kaukalo helpottaa Lekin urakkaa jonkin verran. Myös Jokereissa tuuramassa ollut puolustaja Nico Manelius on jälleen vahvuudessa mukana. Kiekko-Vantaan maalilla aloittaa tänään myös narreissa viime viikolla esiintynyt Frans Tuohimaa

Lekillä puolestaan liiga-apuja tänään ovat vain Sami Venäläinen, sekä Ilveksen hazardi-herkkä Konsta Mäkinen. (Ja Jesse Jyrkkiö). Erityisesti aavistuksen hitaan oloinen Leki-puolustus tulee olemaan vaikeuksissa nopeiden, nuorten K-Vantaa hyökkääjien kanssa. Kaiken kukkuraksi maalilla aloittaa pääosin Tapparan A-junioreissa esiintynyt Mikael Edelmann.

Keskinäiset kohtaamiset tältä kaudelta ovat 2-0 K-Vantaan hyväksi, lisäksi 5 vime kohtaamisesta voitot K-Vantaalle 4-1.

Uskon K-Vantaan hakevan tänään 3 pistettä Lempäälästä Jokeri-apujen siivittämänä.

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Akhisar Belediye - Antalyaspor -- 2 -- 1,85 -- Unibet

AFlyer laittoikin jo kattavasti vihjeen tuosta pelistä, joten en ala enää analysoimaan hyvää vihjettä, kun se pääsi päivän vihjeeksikin! Samoilla linjoilla siis!

Ainut ero minun lapulle tulee siinä, että suosittelen laittamaan lapulle kakkosen.

  • Upvote 2
Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Jalkapallo Englanti League one Klo 21.45   Oxford utd  - Reading   Valinta:  Oxford Utd Kerroin:   2,75 ( Veikkaus)   Oxford aloittanut hyvin kotonaan kauden, kun kuuteen peliin kolme voittoa ja tasapeliä.  Reading ollut myös hyvä, mutta lähdetään koittamaan vahvaa kotijoukkuetta.  Tilastollisesti Oxford ei oo keskinäisiä pystynyt voittamaan viime vuosina, niin nyt jos koskaan olisi hyvä aika.  Rohkea kotivoitto hakuun.    Kunhan Oxford voittaa, niin tämä kohde osuu. 
    • Jalkapallo Konferenssiliiga Klo 19.45   KuPS  -  Kaa Gent    Valinta:  X ( Tasapeli) Kerroin:  4.05 ( Veikkaus)   KuPS ollut vaikeaa viime aikoina sekä Veikkausliigan mestaruus karkasi omista  käsistä aika kauas, jolloin tänään voi vain laittaa kaiken likoon.   Enää ei ole mikään lämmin, joten toivottavasti Gent myös on kohmeessa, niinkuin viime aikoina on ollutkin.  Vieraissa Gent on ollut vaikeuksissa ja tänään on se sauma saada pisteitä näistä otteluista.  Suomalaisyleisön siivittämänä kotijoukkue kairaa pistetilin auki.  KuPS voi jopa voittaakin, mutta viime aikoina voittamisen kulttuuri on tipotiessään, joten otetaan rohkea tasapeli testiin.    1-1 tai 2-2 voisi olla aika hyvät tulosvetoon.    Kunhan ottelu päättyy tasan, niin tämä kohde menee oikein. 
    • Jalkapallo Mestareiden liiga Klo 22.00   Dortmund  -  Betis   Valinta:  X ( Tasapeli) Kerroin:  4.25 ( Paf)   Kaksi suht hyvää joukkuetta kohtaa toisensa sekä molemmilla on voittoja sekä tasureita alla.  Kierroksen yksi tasaisempia otteluita, jolloin tasapeli ei ole mikään mahdottomuus. Betis mestareiden liigassa kolme voittoa, mutta saksa on vaikea paikka pelata, jolloin tuo putki katkennee tänään, mutta pisteputki jatkuu.  Kunhan Ottelu päättyy tasan, niin tämä kohde osuu. 
    • Koripallo Euroliiga klo 21:15 Panathinaikos - Barcelona Pelivalinta: Barcelona ML Kerroin: 4,30 Novibet Panathinaikos on aloittanut Euroliigan hyvin ja onkin 9 kierroksen jälkeen sarjataulukon kärjessä. Panathinaikos on kotona erityisen hyvä joukkue, tältä kaudelta kotitilasto 6-1, joten helppo peli ei tule vierasjoukkueelle. Barcelona on aloittanut Euroliigan myös ihan hyvin ja joukkueen materiaali riittää taisteluun kärkipään joukkueita vastaan. Vierasotteluissa Barcelona ei aina ole ollut terävimmillään, mutta yllätysvalmis joukkue kuitenkin on.  Näin suuri suosikki Panathinaikos ei mielestäni ole mitä kertoimet antaa ymmärtää.
    • Koripallo Euroliiga klo 22:00 Real Madrid - Crvena Zvezda Pelivalinta: Crvena Zvezda ML Kerroin: 3,05 Novibet Crvena Zvezda on aloittanut Euroliigan vahvasti. Otteet olleet kokonaisuutena hyviä ja selviä voittoja on tullut useampia. Real aloittanut kauden myös hyvin, loukkaantumisia on ainakin Panathinaikosta vastaan, tarkemmat poissaolotiedot tätä ottelua varten selviävät vasta lähempänä. Joka tapauksessa mielestäni Crvenalle tarjottu 3,05 kerroin on liian korkea.
×
×
  • Create New...