Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

Rihard Gasquet - Benoit Paire 2 4.14 Pinnacle

Gasquet voitti eilen Jarkon, mutta kipsasi aika pahasti. Jarkko mursi Gasquetin syötön kolmesti ja voitti ottelun toisen erän. 23-Vuotias Paire tunnetaan lähinnä massalta, mutta peli on näköjään sisähallissakin kulkenut. Paire on kaatanut turnauksessa jo maailmanlistan 14. Gilles Simonin, sekä toisen kovan ranskalaisen Michael Llodran. Tämä on kaksikon ensimmäinen kohtaaminen ja kyseessä siis finaali, joten kumpikaan ei enää aivan täydessä terässä ole. Pairen kunto oli eilen rautaa kun hän väsytti Llodran. Vaikka Paire oli ensimmäisessä erässä altavastaaja, hän kuittasi kaksi seuraavaa helposti. Katsojille tiedossa on makiaa mahan täydeltä kun kaksi ranskalaista ovat finaalissa vastakkain. Gasquetin peli ei eilen ollut aivan täydellistä, joten luotetaan mielummin tässä parissa Paireen.

Link to post
Share on other sites

Jakov Fak - Ole Einar Bjoendalen 2 2.10 Unibet

Fak ampui eilen nollat ja otti pronssia. Hiihto ei kuitenkaan kulkenut läheskään toivotulla tavalla. Fak tunnetaan ihan hyvänä hiihtäjänä, mutta Svendsen voitti Fakin yhden sakkokierroksen kierrettyäänkin 11,6 sekunnilla. Bjoerndalen on ollut koko kauden pimennossa, mutta nyt on kyseessä näyttää vanha pappakin heränneen taas MM-kisoihin. Eilen olisi Bjoerndalen ottanut kultaa, mutta viimeinen laukaus koko kisassa suhahti ohi, joten tuloksena neljäs sija 19.9 sekunnin erolla voittaneeseen Svendseniin. Bjoerndalen lähtee 8,7 sekuntia Fakin jälkeen ladulle. Uskon että ottaa tuon eron kiinni ennen ampumapaikkaa jos haluaa. Bjoerndalen on kaksikosta hieman parempi ampuja ainakin ollut. Mielenkiintoista nähdä pystyykö vanha mies vielä yhden kullan ottamaan. Hiihto ainakin kulki eilen Fakia paremmin.

Henrik L'abee Lund - Serguei Sednev 1 2.30 Unibet

Molemmille eilen kaksi sakkokierrosta, silti L'abee Lund voitti eilen Sednevin 9 sekunnilla ja saa siis tuon verran etumatkaa tänään. Molemmat lähes samantasoisia ampujia. L'abee Lund on osunut tauluun 80% yrityksistä, Sednev 82%. L'abee Lund kaksikosta hieman kovempi hiihtäjä ja saa 9 sekuntia siis etumatkaa. Aika mielenkiintoinen kerroinasettelu kun L'abee Lund on kuitenkin maailmancupissakin ollut parempi.

Link to post
Share on other sites

large.png Nashville Predators - Chicago Blackhawks large.png

Merkki 2, Kerroin 2,50 @Unibet

- Nashville Predators (5.) saa vieraakseen Bridgestone Arenalle Chicago Blackhawksin (1.). Ottelusta on odotettavissa tasaista kamppailua kahden hyvän joukkueen välillä, Nashville lähtee otteluun kertoimien perusteella pienenä suosikkina, mutta itse pitäisin kovavireistä Chicagoa pienen pienenä ennakkosuosikkina.

Nashville on ollut mukavassa vireessä ja se oli jo neljän ottelun voittoputkessa, kunnes viime ottelussa Predatorsin putken katkaisi Minnesota Wild. Nashvillen ottelutahti on ollut kova ja edellisen ottelunsa se siis pelasi viime yönä Minnesotan vieraana. Peli meni jatkoajalle asti, joten uskoisin, että se tulee tänään näkymään Nashvillen pelissä mitä pidemmälle ottelussa edetään.

Chicago on myös kivassa vireessä. Tuleva vierasottelu on Chicagolle jo kuudes putkeen. Chicago on pelannut vieraskiertueellaan ihan mukavasti ja se on nyt kolmen ottelun voittoputkessa. Se voitti 12. olevan Calgaryn, neljäntenä olevan San Josen sekä yhdeksäntenä olevan Phoenixin peräti 2-6 lukemin. Chicago on konferenssinsa paras vierasjoukkue. Chicago pelasi edellisen ottelunsa 8. päivä, joten se on saanut ihan mukavasti valmistautumisaikaa tähän otteluun.

Joukkueista Chicago on materiaaliltaan vahvempi ja kun varsinkin kaikki joukkueen tähdet pelaavat hyvällä itseluottamuksella, on Chicago erittäin vaarallinen joukkue. Chicago on siis vieraissa kova joukkue ja se on pelannut vierasmatseissaan paremmin kuin kotonaan, samaten Nashville, joten kotiedun merkitys ei ole kovinkaan suuri. Kun Chicagolla on vielä rasitusetukin, niin mielestäni se lähtee otteluun pienenä suosikkina. Nashvilleltä ottelusta sivussa on Patric Hörnqvist (1+3). Chicagolta sivussa on Daniel Carcillo (0+1) sekä Michal Rozsival (0+2). Steve Montadorin (ei ole pelannut tällä kaudella) pelaaminen on epävarmaa. Tulosveikkaus 2-3.

Lopputulos: 0-3

Link to post
Share on other sites

Naisten takaa-ajo kyseessä, Veikkauksen pitkäveto parit!

Berger - Pidrushna 1.25 - 3.75

Kisojen kuningatar Tora Berger vastaan elisen pikamatkan maailmanmestari! Veikkauksen antamat kertoimet on aikas erikoiset. Ja kertoimiin itsekkin keskityn, jos kertoimet olisi luokkaa 1.50 1.60- 2.10, 2.25 niin laittaisin Bergerin, mutta kerran Pidrushnalle annetaan huimat 3.75 kerroin niin siihen on pakko tarttua ja syynä on se että ampumahiihdossa voi ja myös tapahtuu kaikennäköistä. Tilastollisesti viime kisoissa Pidrushna on ampunut varmemmin ja uskon että tänäänkin Berger ampuu enemmän ohi kuin Pidrushna. Moni voi sanoa että Berger on parempi hiihtäjä ja onhan se totta 1-2 ohi laukausta niin Berger voittaa. Oletan että Berger aloittaa ohi laukaukset heti ensimmäisellä ammunnalla ja kerran ammuntoja on 4 niin viimeisille pysty osuuksille tulee turhautunut ja menestys paineiden täyttämä Berger! Pidrushna lapulle huimalla 3.75 kertoimella!! :thumbup:

Zaitseva - Vi.Semerenko 1.45 - 2.45

Näin ja taas oikeastaan sama homma. Viime kisoissa Zaitseva murtus ammunnoissa ampuen 0+0+2+2, ja Vi.semerenkon kisat meni penkin alle heti kättelyssä pikamatkasta lähtien. Tietyissä kisoissa tasaisena suorittajana Semerenko voi ja pystyy voittamaan Zaitsevan, varsinkin jos ja kun Zaitsevan keskittyminen herpaantuu! Semerenko aavistuksen huonompi hiihtäjä mutta pystyy kyllä hyvänä päivänä hiihtämään kärjen vauhdissa ja ammunnoissa viime kisoissa hyvin suoriutunut Semerenko hoitaa tänään Zaitsevan! Eli Vi.Semerenko lapulle kertoimella 2.45 :thumbup:

Gössner - Mäkäräinen 1.70 - 1.95

Kumman suoritus nyt on tänään hyvä? Molemmat voi voittaa vaikka koko kisan ja molemmat voi romahtaa ihan täysin! En jaksa enempää perustella tätä valintaa vaan katson tätä puhtaasti SINIVALKOLINSSIEN läpi!! Jotenka Mäkäräinen lapulle kertoimella 1.95 :thumbup:

Näin hiukan taas vastaan veikkausta ja epävarmuus kerroin on ylhäällä jotenka itse pelaan tupla järjestelmällä kertoimien ollessa 4.77-9.18, ja lapun maksaessa 3xpanosyksikköä niin pienin mahd. voitto on 1.5xlapun hinta :thumbup:

Onnea peleihin :)

Link to post
Share on other sites

AHL

nP3glDTc-A7C9hLwr.png Adirondack Phantoms - Syracuse CrunchxnnuJZQc-ChAgnWhS.png

Merkki 2, Kerroin 2,55 @bwin

- AHL:ää. Itäisen Konferenssin viimeisenä majaileva Adirondack Phantoms saa vieraakseen kolmantena olevan Syracuse Crunchin. Joukkueet kohtasivat juuri pari peliä sitten ja Syracuse voitti ottelun 4-2.

Adirondack on voittanut viidestä edellisestä ottelusta ainoastaan yhden, toiseksi viimeisenä olevan Norfolk Admiralsin. Se on hävinnyt kaikki neljä tappiollista peliään vähintään kahden maalin erolla, joten Adirondack on pelannut surkeasti.

Syracusekaan ei ole pelannut viime aikoina kovinkaan vakuuttavasti, mutta on voittanut yhden pelin enemmän kuin Adirondack. Syracuse on todella kova vierasjoukkue ja se onkin Itäisen Konferenssin paras vierasjoukkue.

Syracuse on joukkueista laadukkaampi ja vaikka Syracusekaan ei ole pelannut viime aikoina mitenkään kovin vahvasti, niin on se Adirondackia paremmin pelannut. Syracuse on siis konferenssinsa paras vierasjoukkue ja Adirondack huonoin kotijoukkue, joten ottelun lähtökohdat ovat mielenkiintoiset ja itse näkisin Syracusen selvähkönä ennakkosuosikkina. Bwinin 2,55 kerroin on loistava, muualla Syracusen kertoimet pyörivät siinä 2,2-2,3 pinnassa. Tulosveikkaus 2-4.

Lopputulos: 6-1

Link to post
Share on other sites

Portugali, Portuguese Liga

bVgUZsl9-tYHAv10M.png FC Porto - Olhanense ULdKCdk9-xG1AfOLS.png

(Porto -2) Merkki 1, Kerroin 2,05 @Unibet

- Sarjajohtaja FC Porto isännöi neljänneksi viimeisenä olevaa Olhanensea. Joukkueet ovat kohdanneet tällä kaudella kerran, silloin peli oli yllättävänkin tasainen, Porto nimittäin voitti vain 2-3. Nyt ottelusta on odotettavissa Portolle paljon helpompi voitto.

FC Porto hallitsee Portuguese Ligaa. Siitä osoituksena se, että ei ole hävinnyt vielä 17 otteluun yhtään matsia. Porton materiaalihan on Portugalin liigan yleiseen tasoon verrattuna huikean kova. Porto on nyt neljän ottelun voittoputkessa, ja niistä jokaisen matsin se on voittanut vähintään kahdella maalilla. Kolmantena oleva Pacos Ferreirakin kaatui 2-0, toiseksi viimeisenä oleva Setubal 0-3, sijan Olhanensea ylempänä oleva Gil Vicente 5-0 ja seitsemäntenä oleva Guimarese 0-4. Näiden tuloksien pohjalta tästä ottelussa on odotettavissa kunnon murskavoitto, sillä ainoastaan Setubal on Olhanensea hieman heikompi.

Olhanense on voittanut viidestä edellisestä ottelusta ainoastaan yhden, viidentenä olevan Rio Aven 0-1 lukemin. Tappiot se kärsi yhdeksäntenä majailevalle Sportingille 0-2 ja kymmenentenä olevalle Maritimolle 1-0. Lisäksi se pelasi kaksi tasuria Academicaa ja Estorilia vastaan.

Porto on joukkueista materiaalilla mitattuna valovuoden Olhanensea edellä. Se on pelannut viime aikoina loistavasti ja kun sillä on kotietukin, niin se lähtee otteluun megasuosikkina. Ainoa pieni kysymysmerkki on Porton motivaatio. Unibetin 2,05 on loistava kerroin, itse antaisin Portolle tässä kohteessa kertoimeksi n. 1,8. Tulosveikkaus 4-0.

Lopputulos: 1-1

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • 19:30 Como - Parma Comojärven hulppeissa maisemissa viimekauden yllättäjä, ja neljänneksi sijoittunut Como haastaa viime kaudella keskikastissa viihtyneen Parman. Como pelasi viime viikolla chämppäriä, kun taas Parma on saanut huilata yli viikon ja valmistautua tähän matsiin. Como on luonut maaliodottomaa noin 1,83 per matsi mutta tehnyt 2,33 maalia. Parma taas on ollut hyökkäyspäässä koko sarjan surkein toistaiseksi ja maaliodottomaa on kertynyt noin 0,61 per matsi. Parman hyökkäysodotus tässäkin pelissä jää alle 0,6 ja Comolta odotan noin 2,25. Como on big chances listalla sijalla 14/20 ja Parma pitää peräpaikkaa tällä listalla.    alle 3 maalia @1,92 @coolbet  
    • Lentopallo, EM-Kisat Viro - Belgia Belgia -2.5 Erää Vedonlyöntitoimisto: Unibet Kerroin: 2.04 Alkamisaika: 20:00 - Viro sekä Belgia kohtaavat EM-Kisoissa. Belgia selvästi parempi jokaisella osa-alueella ja maailman yksi parhaimmista ellei paras hakkuri Reggers tulee tässä pelissä tekemään valtavasti tuhojaan. jopa pientä ylikerrointa tarjolla sillä itse näen tämän siellä 1.7~ paikkeilla.
    • Käsipallo, Superliga Stal Mielec - Wybrzeze Gdansk Yli 60.5 Maalia Vedonlyöntitoimisto: Bet365 Kerroin: 1.85 Alkamisaika: 18:00 - Käsipallon Superligan puolella kohtaavat Stal Mielec sekä Wybrzeze Gdansk. Paljon maaleja lähdetään otteluun hakemaan näiden kahden joukkueen välillä, viime kauden kahdessa kohtaamisissa nähtiin 64 sekä 67 maalia, Gdanskin tämän kauden avauksessa maaleja tuli myöskin 67. Gdansk viime kauden 3. sijan nappasi itselleen ja on tunnettu nimenomaan kovasta hyökkäyksestään sekä kovalla temmolla pelaamisesta mutta omiin tulee yksinkertaisesti liikaa maaleja joka kostaantui isosti joukkueelle viime kaudellakin. Gdanskia on lupa odottaa tälläkin kaudella sarjan kärkipäähän siinä missä Stal Mielec keskikastin porukoita. Uskon vahvasti vauhtia ja maaleja tässä ottelussa nähtävän sillä puolustus ei kummankaan joukkueen vahvuuksiin kuulu ja edelliskauden kaksi keskinäistä kohtaamista siitä myös todisteena.
    • Pöytätennis, Setka Cup Obishchenko - Holoborodko Holoborodko Vedonlyöntitoimisto: Bet365 Kerroin: 1.83 Alkamisaika: 12:05 - Setka Cupin puolella kohtaavat Obishchenko sekä Holoborodko. Kertoimet on asetettu tähän otteluun tasabookiksi mutta hyvin vaikeaa on kyllä olla näkemättä Holoborodkoa suosikkina otteluun. Holoborodko pelannut erinomaisesti viime otteluissaan marssien lähes voitosta voittoon ja tulee tähänkin otteluun 3 ottelun voittoputkessa. Holoborodkon syöttöpeli on ollut vakuuttavaa ja uskon sen olevan tässäkin ottelussa Obishchenkoa vastaan avain voittoon sillä Obishchenko ei varsinaisesti ole loistanut palautuspelissä.
    • Jalkapallo:Ranska Ligue 2 klo.21:45 Red Star - Metz btts @1.85 Unibet Ranskan 2.ligasta otetaan maalit molemmille kokeiluun. Kuudennet ottelut tänään molemmille.Ihan mukavasti on molemmilla toistaiseksi pelit menny.Metzin tappiosarake näytää 0,eikä Red Starillakaan ole kuin 1 häviö. Maaleja on molempien peleissä saatu hyvin.Metzin 4:ssä pelissä 5:stä on molemmat joukkueet maalin tehny.Red Starin 3:ssa edellisessä molemmat joukkueet onnistuneet laittamaan pallon verkkoon. Unkan @1.85 on ihan mainio molempien osumasta ja laitattaa kyllä merkin siihen.  
×
×
  • Create New...