Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

3.3 Sunnuntai


Guest TyhjaArpa

Recommended Posts

Lille - Bordeaux - 1 - 1.893 - Pinnacle

Lille pelannut ihan hyvin viimeaikoina kun taas Bordeauxin peli on pahasti tökkinyt viimeaikoina. Erityisesti maalinteko on tökkinyt. Yli kaksi maalia se on onnistunut tekemään viimeksi marraskuussa. Lille teki esim 3 häkkiä viime pelissä. Omiin Lille on pari pörsää enemmän päästänyt, mutta puolustuspää on lähes samaa tasoa. Bordeaux voitti viikolla esim Ranskan kupissa seuran joka pelaa Ranskan 4. korkeimmalla sarjatasolla vasta penaltyilla!

Brest - Lyon - 2 - 1.990 Pinnacle

Lyon voi voitolla nousta sarjassa tasapisteisiin PSG:n kanssa. Lyonilla huomattavasti parempi materiaali kuin Brestillä. Pelissä luultavasti Lyon vie ja tekee peliä. Brest yrittää iskeä vastaan. Sillä on kaksi tärkeää pakkia Ferradj ja Baysse loukkaantuneena. Brest on hyvän alkukauden ja etenkin hyvien kotipeliensä jälkeen pelannut huonosti ja itse asissa viimepeleistä rekordi on vieraissa kovempi kuin kotona. Lyon on tehnyt sarjassa karkeasti puolet enemmän maaleja kuin Brest ja Brest on päästänyt kummenkunta maalia enemmän kuin Lyon. Mielenkiintoinen fakta on kuitenkin se että Lyon ei ole koskaan käsittääkseni onnistunut voittamaan vieraissa Brestiä! Toisaalta Lyonin kaikki patit ovat liigassa. Sillä ei euro pelejä tai kuppia.

Siena - Atalanta -- Siena: pk and -0.5 -- 1.926 - Pinnacle

Otetaan vielä tämä. Eli Serie A:n putoamiskamppailua. Siena on piristynyt merkittävästi viimeaikoina ja pystynyt kaatamaan mm. Inter Milanin ja Lazion. Atalanta on taas tullut toiseen suuntaan. Alkukauden yllättäjä on tullut ryminällä alas. Atalantalla paljon loukkaantumisia ja pelit ovat menneet huomattavasti Sienaa huonommin. 6 pisteen ottelu jonka uskon kotiedun ja paremman loukkaantumistilanteen sekä paremman itseluottamuksen johdosta kääntyvän kotijoukkueelle. Veto on oikeastaan kaksi vetoa toinen No Draw bet ja toinen voitto.

Link to post
Share on other sites

Koska en krapulaltani jaksanut herätä aikaisemmin, vihjeet tulevat näin viime tippaan! Ilman isompia perusteluja.

Val di Fiemme - Miesten 50km, perinteinen - klo 13:30

Poltoranin - Cologna - 2 - 1,80 Betsson

  • Poltoranin oli aivan saatanan vaisu miesten viestikisan perinteisellä osuudella, Colognian ollessa osuuden nopein. En tiedä sitten paljonko Kazakilta oli kadonnut mielenkiinto jo siinä vaiheessa kun ensimmäisen osuuden jälkeen oli jääty kärkeen jo puolitoista minuuttia.
  • Oletus kisaan on että kyttäilyksi menee viimeisille kilometreille asti ja ratkaisut tehdään siellä, Cologna osaa taktikoida loistavasti näissä hommissa.

Jauhojärvi - Södergren - 2 - 2,00 Betsson

  • Jauhojärvi hiihti kyllä viestissä hyvän perinteisen osuuden, mutta eipä vauhtikaan ollut kova. Södergren on maailmancupissa Jauhojärven takana ja on muutenkin kilpaillut kauden mittaan harvakseltaan.
  • Tämä matka taitaa olla ruotsalaisen ainut kisamatka mm-kisoissa, en nyt aivan 100% varma ole. Joten pitäisi olla aika tuore mies kisaan. Jauhojärvi sen sijaan kilpaillut usealla matkalla, pakosti painaa.
  • Jauhiksen kerroin 1,74. Tämänkin takia koitan ruottalaista.

E: Södergren osallistui skiathlon kisaan (15km+15km), sijoitus 19. ja aika 1:13:31. Vertailuksi Jauhojärvi, 53. 1:17:54

  • Upvote 2
Link to post
Share on other sites

Samoihin kisoihin vielä tämmöinen:

Legkov - Heikkinen - 1 - 1,50 Betsson

  • Legkov on kovassa kunnossa.
  • Matin tavoite selviytyä maaliin asti kertoo jo paljon.
  • En näe tässä paljoa vaihtoehtoja, vaikka keli tosin on rankka ja kaluston pelaaminen tärkeää.

E: Hiihtovihjeet tänään 3/3! Tähän on hyvä lopettaa MM-Kisat! Kahden päivän saldo vihjeistä 8/8!

  • Upvote 2
Link to post
Share on other sites

large.png Florida Panthers - Carolina Hurricanes large.png

Merkki 2, Kerroin 2,50 @Unibet

- Florida Panthers on sarjataulukossa viimeisenä, Carolina Hurricanes kolmantena.

- Kuntopuntarissa Florida löytyy kolmanneksi viimeiseltä sijalta, Carolina on viidentenä. Florida on voittanut viidestä edellisestä ottelustaan ainoastaan yhden, Carolina kolme.

- Florida on viidenneksi huonoin kotijoukkue ja viidestä edellisestä kotiottelusta sillä on ainoastaan yksi voitto. Carolina puolestaan on viidenneksi paras vierasjoukkue ja viidestä edellisestä vieraspelistään se on voittanut kolme. Kotiedun merkitys ei siis mikään kauhean suuri.

- Carolinalla materiaalietu.

- Florida ja Carolina pelasivat viime yönäkin ja sen matsin vei selvästi Carolina lukemin 6-2!

- Panthersin sairastuvalla on todella tärkeä hyökkääjä Kris Versteeg (1+2), Michael Caruso (0+0), Mike Weaver (1+6) sekä Ed Jovanovski (0+1). Myös ykköskassari Jose Theodore on mahdollisesti sivussa. Vierailta sivussa on Joni Pitkänen (1+5).

- Näistä lähtökohdista näkisin Carolinan ennakkosuosikkina ja tuolla kertoimella sitä kelpaa pelata. Tulosveikkaus 2-4.

Lopputulos: 2-3

  • Upvote 2
Link to post
Share on other sites

Edouard Roger-Vasselin - Ernests Gulbis(-1,5 erää) 2 2.00 Sportingbet

Edouard Roger-Vasselin - Ernests Gulbis(-3,5 peliä) 2 1.83 Pinnacle

Gulbis on nykyisellä tasollaan helposti top 30 pelaaja. Karsinnoista asti raivannut tien semifinaaleihin ja matkalla kaatui mm. Tommy Haas ja Sam Querrey. Vasselin kaatoi Isner semifinaalissa. Kova temppu, muttei mitenkään mielettömän upea. Gulbis on saanut monipuolistettua peliään ja on sen ansiosta nostanut tasoaan roimasti. Syöttö volley on toki edelleen vahvasti esillä, mutta nyt Gulbis on alkanut myös vastustajan syöttövuorolla hyökätä. Kyseessä hieman samanlainen muutos mikä nähtiin John Isneriltä hänen noustessaan huipulle. Mielenkiintoinen finaali sillä molemmat ovat top 100 ulkopuolella, vielä. Gulbisin meno on kuitenkin ollut sen vertaa vakuuttavampaa että tätä kelpaa kokeilla.

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

fcXhASoh-bqR6sH3F.pngCalgary Flames-Vancouver CanucksOOJqMhnh-tbXRm1JQ.png

Canucksilla yhden päivän lepotauko, mutta vastaan astuu Calgary. Kausi alkanu Calgaryllä kehnosti. Canucksit voittivat edellisessä kohtaamisessa murskalukemin 5-1 kotonaan. Expekt 2.20 (2).

0GXZJDmh-8pi9UBon.pngDallas Stars-St.Louis BluesARp4odRc-GMxARkOa.png

Dallasille ikävä kotitappio viime pelissä kotonaan, edmonton oilers haki pisteet murskalukemin. Pidän vierasjoukkuetta kumminkin ennakko suosikkina. Expekt 2.50 (2)

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Jalkapallo, Valioliiga Aston Villa - Sunderland Aston Villa Yli 6.5 Kulmapotkua Vedonlyöntitoimisto: Unibet Kerroin: 2.32 Alkamisaika: 16:00 - Valioliigan puolella kohtaavat Aston Villa sekä Sunderland. Aston Villa lähtee tähän otteluun kotonaan suosikkina ja uskon myös Aston Villan tätä ottelua hallitsevan pallollisena pitkälti. Aston Villa pelannut viime otteluissaan kaikki kilpailut mukaan lukien hyvin ja tässä ottelusssa sillä on oiva sauma tarrata tiukasti kiinni mestarien liigan paikkaan ensi kaudelle. Sunderland on tällä kaudella ja viime otteluissaan puolustanut todella tehokkaasti ja tiiviisti enkä usko tässä ottelussa välttämättä hirveästi maaleilla mässäiltävän, Aston Villa tulee painamaan ottelussa päälle ja hallitsemaan palloa, uskon vahvan hyökkäyspyörityksen tuottavan paljon erikoistilanteita joten kulmapotkuja uskon olevan kotijoukkueelle tässä ottelussa tiedossa runsaasti etenkin kun päästään kunnolla haastamaan laitapakkeja nopeilla pystysyötöillä.
    • Pöytätennis, Setka Cup Fedoryshyn - Tveritinov Tveritinov +1.5 Erää Vedonlyöntitoimisto: Bet365 Kerroin: 2.25 Alkamisaika: 14:30 - Setka Cupin puolella kohtaavat Fedoryshyn sekä Tveritinov. Fedoryshyn lähtee tähän otteluun kertoimissa suurena suosikkina kun kerroinasetelma on asetettu 1.22 - 4.00. Mielestäni Fedoryshyn lähtee tähän otteluun aivan liian suurena suosikkina ja pelaajien välinen tasoero ei ole näin suurta luokkaa. Tveritinov tulee tähän otteluun todella hyvien otteiden saattelemana ja on laittanut Fedoryshyniä keskinäisissä kohtaamisissa aina todella ahtaalle.
    • IEM Rio PK: Falcons - FURIA | Falcons | 1.80 (bet365)   PK: Spirit - Vitality | Vitality -2.5 | 3.14 (Pinnacle)
    • Liiga 17:00 Ilves - Tappara Valinta: Tappara (60min) / 2,30 @ Bet365 Paikallissarjan toinen osa-ottelu. Pidän edelleen Tapparaa suurimpana mestaruussuosikkina. Tulosten valossa kirvesrinnat olivat ensimmäisessä ottelussa parempia, enemmän laukauksia ja maaliodottamaa sekä myös enemmän blokattuja laukauksia. Uskon itse, että sarja tasoittuu tänään. 
    • Snooker MM 12:00 Ding - Gilbert Valinta: Gilbert / 2,30 @ Unibet Dingin meininki kahden viime vuoden kisoissa ei ole vakuuttanut. Viime kierroksella hän voitti suhteellisen niukasti avauskierroksella Suretyn, jonka jälkeen otrti peräti 13-4 Breceliltä kuokkaan. Toissa vuonna matka päättyi avauskierrokselle Lisowskia vastaan. Gilbert puolestaan hävisi viime vuonna avauskierroksella kolmoskierrokselle päässeelle Jiahuille ja toissavuonna taisteli itse aina välieriin asti ennen voittajalle Kyren Wilsonilel häviötä.  Gilbert pelasi suhteellisen vakuuttavat karsinnat voittamalla Crwleyn 10-3 ja Hillin 10-6. Dingillä on puolestaan tältä kaudelta ainoastaan kolme ottelua (Hawkinsille 5-3 häviö, Trumpille 6-2 häviö ja Fulle 5-2 häviö). Kunto on enemmän tai vähemmän kysymysmerkki ja itse pidän hyvävireistä Gilbertiä ihan todennäköisenä voittajana.   
×
×
  • Create New...